• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DACHSER vytvoří dalších 52 tisíc paletových míst ve své největší pobočce

Foto Dachser: Slavnostní první výkop v Memmingenu

DACHSER rozšiřuje svoje logistické centrum v německém Memmingenu. Na své největší DACHSER pobočce na světě zahájil stavbu vysokoložného skladu pro nechlazené potravinářské výrobky a potravinářské obaly. Do nového projektu společnost investuje 25 milionů euro. Zahájení provozu nového skladu určeného pro udržitelné logistické procesy je naplánované na léto 2022.

„Nyní pro nás nastal čas investovat do doposud největšího rozšíření našeho logistického centra v Memmingenu,“ uvedl Thomas Henkel, General Manager logistického centra DACHSER Allgäu v Memmingenu při symbolickém slavnostním prvním kopnutí do země, a dodal, „naši stávající zákazníci rostou okolo pěti procent za rok a potřebují více skladovacích prostor. Chceme také vytvořit kapacity pro potřeby nových zákazníků v budoucnu.“

Nový vysokoložný sklad s výškou 32 metrů nabídne na ploše o velikosti 7 500 m2 kapacitu 52 000 paletových míst pro nechlazené potraviny a potravinářské obaly. Sklad bude plně automatizovaný a je navržený pro skladování rychloobrátkového zboží od různých zákazníků s vysokým podílem plných palet. Okolo 5 000 palet za den bude naskladněno nebo vyskladněno na nakládacích a vykládkových branách a na manipulační ploše o rozloze cca 2 600 m2. Instalované přepravníkové systémy tento proces z velké většiny zautomatizují. V horní části budovy nad nakládacím prostorem bude k dispozici 2 300 m2 pro manuální vychystávání a finalizaci objednávek.

 

“Naši stávající zákazníci rostou okolo pěti procent za rok a potřebují více skladovacích prostor. Chceme také vytvořit kapacity pro potřeby nových zákazníků v budoucnu.”

Thomas Henkel, General Manager, logistické centrum DACHSER Allgäu

 

V novém vysokoložném skladu bude pracovat celkem 40 zaměstnanců pobočky DACHSER Memmingen. „Využitím inteligentních automatických technologií odlehčíme práci zaměstnancům – našemu nejdražšímu a nejcennějšímu zdroji – v oblasti manuálního naskladňování a vyskladňování tak, aby se mohli soustředit na náročnější služby s přidanou hodnotou,“ vysvětluje Stefan Hohm,  Chief Development Officer společnosti DACHSER, který má na starosti oblast kontraktní logistiky společnosti na celém světě.

Logistický provoz s ohledem na ochranu klimatu a udržitelná stavba

Většinu elektrické energie potřebné pro provoz vysokoložného skladu si DACHSER bude vyrábět sám pomocí fotovoltaického systému s výkonem přibližně jednoho megawatu. Pro pokrytí období, kdy fotovoltaický systém nebude dodávat dostatečné množství energie, bude sklad využívat CO2 neutrální elektřinu stoprocentně získanou z vodního zdroje. V plánu je také kogenerační záložní jednotka. Podobně jako to funguje už od roku 2010 u stávajícího logistického centra, bude nový sklad napojen na regionální systém vytápění z místní teplárny, odkud může nejen získávat teplo, ale kam může také ukládat přebytečnou energii. V plánu je navíc i využití vlastní elektřiny pro dobíjení vozidel na bateriový pohon a v dlouhodobém horizontu také pro výrobu vodíku. Kompenzace podle nařízení o ochraně přírody pro výstavbu probíhá v úzké spolupráci s městem Memmingen a bude zahrnovat rozsáhlé zelené plochy v rámci pozemku pobočky. Mimo to bude veškerá dešťová voda z firemního pozemku svedena do rezervoáru podzemní vody.

„Náš nový sklad v Memmingenu je vlajkovou lodí v naší pobočce s největší nabídkou služeb kontraktní logistiky v celé DACHSER síti,“ uvádí  Alexander Tonn, DACHSER COO Road Logistics, a doplňuje, „pobočka v Memmingenu je vyhlášená hlubokým know-how ve skladování a službách s přidanou hodnotou a perfektním napojením na naši efektivní síť pozemních přeprav v Evropě. Především se ale našemu logistickému centru v regionu Allgäu daří v rámci dlouhodobé a partnerské spolupráce neustále úspěšně zlepšovat logistickou bilanci svých zákazníků. V tomto směru bude po svém otevření hrát nový sklad významnou roli.“

Logistické centrum v Memmingenu je největší pobočka společnosti DACHSER na celém světě. O přepravu a skladování pro zákazníky z oblasti průmyslu i spotřebního zboží a také chlazených i nechlazených potravinářských výrobků se zde stará 880 zaměstnanců. Ti každý den odbaví 3 000 tun zásilek s potravinami a 2 500 tun průmyslového a spotřebního zboží. Pobočka je také specialistou na kontraktní logistiku. Po otevření nového skladu v létě 2022 bude společnost DACHSER moci svým zákazníkům na pobočce v Memmingenu nabídnout celkem více než 200 000 paletových míst.

 

Zdroj: DACHSER

10.5.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies