• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DACHSER spustil bezemisní doručování ve Freiburgu

ilustrační foto: Dachser

Mezinárodní logistický provider DACHSER bude od nynějška zásobovat centrum německého Freiburgu bezemisně, a to kombinací vozidel Fuso eCanter, elektrických dodávek StreetScooter a nákladních elektrokol. V rámci celého přepravního řetězce tato nová služba sníží emise CO2 u každé zásilky o 26 procent.

DACHSER v centru německého Freiburgu vymezil oblast pro bezemisní doručování – stanou se jí všechny doručovací adresy s poštovním směrovacím číslem 79098, které zahrnuje části historického starého města a městské části Neuburg a Oberau. S okamžitým účinkem budou zásilky zákazníkům ze segmentu B2B a B2C v této přibližně 1,5 km2 velké zóně doručovány zcela bez emisí. „Elektrická nákladní kola jsme úspěšně zavedli před dvěma lety a toto je náš další logický krok ke zlepšení kvality vzduchu a života v centru Freiburgu,“ říká Michael Gaudlitz, General Manager logistického centra DACHSER ve Freiburgu.

K realizaci bezemisního doručování DACHSER nyní nasazuje 7,5tunová, plně elektrická vozidla FUSO eCanter – lehké nákladní automobily, které doručují zboží buď přímo k zákazníkům nebo do mikrohubu nedaleko centra města, který provozuje partner DACHSERU společnost VeloCARRIER / Roc-Ket Cargo Bikes. Tady se menší zásilky překládají na  nákladní elektrokola nebo do vozidel StreetScooter pro finální dodání. Dobíjecí stanice pro elektrická vozidla se nachází nedaleko pobočky DACHSERU v Breisgau, v průmyslovém parku na jihu Freiburgu, který stejně jako všechny pobočky společnosti DACHSER v Německu nakupuje elektřinu získanou stoprocentně z vodní energie.

Vezmeme-li v potaz kompletní přepravu, přičemž svozové linky a dálkové linky jsou provozovány  konvenčními dieselovými nákladními vozidly, pak nová služba u každé zásilky průměrně sníží emise CO2 o 26 procent, emise pevných částic o přibližně 47 procent a emise oxidů dusíku o 41 procent.

Kombinace elektrických vozidel pro městskou distribuci

DACHSER Emission-Free Delivery, inovativní koncept pro městskou logistiku, je postaven na modulárním souboru nástrojů pro zásobování center měst. Tento koncept uvedl DACHSER do praxe v centru Stuttgartu v roce 2018 a nedávno ho spustil také v norském Oslu. „To je slibný začátek, ale je před námi ještě dlouhá cesta – nejprve musíme vyřešit záležitosti týkající se dostupnosti vozidel na alternativní pohon,” vysvětluje Stefan Hohm, Corporate Director Corporate Solutions, Research & Development skupiny DACHSER, který je zodpovědný za inovativní projekt DACHSER City Distribution. „V následujících dvou letech budeme analyzovat prostředí vybraných evropských metropolí s cílem úspěšně identifikovat hotspoty v jejich centrech a implementovat zde náš koncept DACHSER Emission-Free Delivery,” s optimismem uzavírá Stefan Hohm.  

 

Zdroj: Industrion Boutique

7.10.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies