• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DACHSER: Jezdíme pro Světlušku

ilustrační foto

Roman Kučera je zkušený řidič kamionu a má za sebou tisíce najetých kilometrů. Každý rok na jaře ho ale čeká jeden speciální úkol – vozí vybavení pro Noční Běhy pro Světlušku. Pobočka DACHSER Kladno, která tento projekt nadačního fondu Českého rozhlasu dlouhodobě podporuje, materiály pro organizátory a závodníky běhů pro Světlušku skladuje, připravuje a vychystává. Na místo určení je pak tradičně vozí právě pan Kučera. Letos odstartoval v modro-žlutých barvách DACHSERU jízdou na Noční běh do Plzně.

Pět měst, tisíce běžců, stovky nevidomých a spousta dobrého světla – tak vypadají Noční běhy pro Světlušku. Nápad uspořádat tuto charitativní akci vznikl před osmi lety a jen v loňském roce se ho zúčastnilo přes 7 000 běžců. „Pro všechny účastníky je zapotřebí připravit a dovézt do Plzně, Prahy, Brna, Olomouce a Jihlavy startovní balíčky a také propagační materiály a technické zázemí pro organizátory,“ vysvětluje Tomáš Homolka, vedoucí regionálních přeprav logistického centra DACHSER Kladno, který přepravy na Noční běhy plánuje a koordinuje.

Mezinárodní logistický provider DACHSER ostatně se Světluškou spolupracuje už pátým rokem. Poskytuje Světlušce logistické služby a každý rok činí hodnota daru ve formě poskytnutých služeb čtvrt milionu korun. Do spolupráce s touto organizací se jako dobrovolníci zapojují i sami zaměstnanci – pomáhají při stavbě Kavárny Potmě a sami se aktivně Nočních běhů účastní. „Líbí se nám, jakým způsobem se projekt Světluška stará o lidi se zrakovým hendikepem a jak umí do podpory zaangažovat širokou veřejnost. Proto jsme se rozhodli ho podpořit tím, co umíme nejlépe – logistikou,“ říká Ing. Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic Pan Kučera tak letos doveze známé světluščí čelovky, stany, přechodové lišty, nealko nápoje či trička s logem a mnoho dalšího do pěti českých a moravských měst – Plzně (28. 3.), Prahy (11. 4.), Brna (17. 4.), Olomouce (25. 4.) a do Jihlavy (30. 4.).

 

dachser ilustrace

 

Zdroj: Industrion Boutique

24.4.2019

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies