• LogisticNEWS
    O čem se mluví

DACHSER investuje do rozvoje sítě v Evropě

ilustrační foto

Mezinárodní logistický provider DACHSER buduje a renovuje pobočky své logistické sítě. V loňském roce investoval 7 milionů euro do dvou poboček ve Francii a za dalších 5 milionů euro buduje nový logistický terminál na Slovensku. Renovací prochází i strategická pobočka ve středním Polsku. Rozšíření a nová výstavba mají ještě více posílit evropskou logistickou síť společnosti.

FRANCIE – nová pobočka a renovace

DACHSER investoval 7 milionů euro do dvou francouzských poboček. Za své nové strategické místo si vybral Angers, město na západě Francie, a investoval zde do vybudování zcela nové pobočky. Investice v hodnotě cca 5,2 milionu zahrnuje překládkovou halu postavenou podle nejnovějších environmentálních standardů. Pobočka disponuje 4 200 m2 – z čehož 700 m2 je určených pro kancelářské prostory a 3 500 m2 pro překládkový terminál, s dalším pozemkem pro expanzi v budoucnu. DACHSER zde zaměstnává 60 lidí a pobočka je v provozu od března 2017.

1,6 milionů euro potom odešlo do renovace a remodelingu stávajících prostor DACHSER La Verrie (poblíž Nantes), nejstarší pobočky společnosti ve Francii. Byly zrenovovány a rozšířeny kancelářské prostory a zázemí pro zaměstnance a modernizací prošly i prostory expedice – zde bylo nainstalováno 35 mechanických a 6 hydraulických nákladových můstků, zlepšeny světelné podmínky v hale a kompletně zrenovováno 98 nákladových ramp včetně nakládkových prostor.

SLOVENSKO – nový terminál napojený na eurohub

DACHSER také rozšiřuje logistické centrum v Lozorně poblíž Bratislavy. Buduje zde nový sklad s kapacitou 12 500 paletových míst. Expanzí se logistické prostory v Lozorně navýší na 64 000 m2 a společnost zde vytvoří 30 nových pracovních míst. Hodnota investice činí přibližně 5 milionů euro.

Nový sklad bude vybaven pro logistiku průmyslového a spotřebního zboží na míru stávajícím zákazníkům. Bude mít užitnou výšku 14 metrů a na 6 800 metrech čtverečních nabídne prostor pro 12 500 palet. Tým mezinárodních specialistů je zodpovědný za instalaci nejnovějšího IT vybavení v souladu s globálními standardy celé skupiny DACHSER. Nový logistický terminál bude přímo propojen s Eurohubem v Lozornu. Ten neustále roste a poskytuje spojení do celé Evropy. Nabízí zákazníkům pravidelné denní linky do České republiky, do několika destinací na Slovensku a také v Maďarsku, Rakousku, Polsku, Bulharsku, Řecku, Slovinsku a dalších zemí bývalé Jugoslávie.

POLSKO – rozšíření nejstarší pobočky v Polsku

DACHSER rozšiřuje i svoji pobočku ve městě Stryków nedaleko Lodže ve středním Polsku. Projekt, který má být dokončený v druhé polovině roku 2018, zahrnuje rozšíření stávajícího skladu o další prostory na celkovou rozlohu více než 8 000 m2.

Investice do DACHSER Stryków rozšíří skladové prostory o přibližně 4 500 metrů čtverečných a navýší počet ramp na celkových 72. Významně se navýší překládková kapacita skladu a prostory budou přizpůsobeny pro skladování zásilek s nebezpečným zbožím. Budou zde instalovány energeticky úsporné a udržitelné technologie, jako je LED osvětlení, ventilace využívající odpadní teplo či jímka na dešťovou vodu. Další fáze projektu bude zahrnovat výstavbu moderní třípatrové administrativní budovy o celkové rozloze přibližně 2 400 m2. Kromě pobočky, zde bude sídlit i management společnosti DACHSER Poland a celní deklarace. DACHSER Stryków je v současné době jednou z osmi poboček v Polsku a byly to také první prostory, ve kterých začala společnost v roce 2006 v Polsku působit.

 

Zdroj: Industrion Boutique

5.1.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies