• LogisticNEWS
    O čem se mluví

CVC Capital Partners Fund VII schválil převzetí menšinového podílu ve společnosti DKV Mobility Services Group

ilustrační foto

Investiční fond CVC Capital Partners Fund VII (CVC) podepsal v těchto dnech smlouvu o převzetí 20procentního podílu ve společnosti DKV MOBILITY SERVICES Group (DKV). Rodinní akcionáři, kteří byli doposud výhradními vlastníky DKV, zůstanou po realizaci transakce i nadále s 80 procenty většinovými majiteli společnosti. Obě smluvní strany se dohodly, že cena transakce nebude zveřejněna. Transakce musí být schválena příslušnými regulačními úřady a její dokončení se očekává v prvním čtvrtletí roku 2019.

DKV je jedním z vedoucích poskytovatelů služeb s bezhotovostní úhradou pro komerční nákladní dopravu a přepravu osob, mýtných služeb a dalších služeb v oblasti mobility. Společnost nabízí svým 170 000 zákazníkům ve více než 40 evropských zemích největší dodavatelskou síť s více než 72 000 akceptačními místy. Společnost DKV dosáhla v roce 2017 v Evropě výnosů 7,2 miliardy eur a zaměstnává přibližně 1 000 pracovníků. Společnost DKV se od svého založení v roce 1934 stala vedoucím poskytovatelem služeb v oblasti mobility s mnoha oceněními. Zákazníci aktivně využívají více než 3,1 milionu palivových karet a palubních jednotek OBU.

CVC podpoří v úzké spolupráci s většinovými vlastníky a managementem společnost v ještě rychlejší realizaci úspěšné růstové strategie. Mezi strategické priority bude patřit další digitalizace obchodního modelu společnosti DKV a rozšiřování nabídky služeb. Velkým přínosem pro DKV bude podnikatelské know-how a rozsáhlá mezinárodní síť společnosti CVC.

Společnost CVC navázala v uplynulých letech partnerství s mnoha rodinnými podnikateli a zakladateli rodinných firem a prostřednictvím fondů CVC Funds investuje do jejich společností. Tento přístup dokládá pozoruhodné portfolio fondů CVC v Německu: zakladatelé a rodinní akcionáři mají ve společnostech Douglas a Tipico i nadále své podíly. Společnost CVC navíc nedávno uzavřela strategické partnerství s rodinou Messerových s cílem vytvořit globálního lídra v odvětví průmyslových plynů.

UniCredit a Commerzbank vystupují v transakci jako finanční poradci rodinného akcionáře, Taylor Wessing je právním poradcem. Společnost CVC pověřila finančním poradenstvím banku Royal Bank of Canada a právním poradenstvím společnost GÖRG.

 

 

Zdroj: AC&C Public Relations

22.11.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies