• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Cushman & Wakefield oceněna Best Retail Real Estate Agency v CEE/SEE v rámci HOF Awards 2021

Jan Kotrbáček a William Bucknell

V letošním ročníku cen HOF Awards získal tým pronájmu maloobchodních prostor společnosti Cushman & Wakefield ocenění Best CEE/SEE Retail Real Estate Agency potvrzující jeho dominantní postavení na regionálním trhu.


Jan Kotrbáček, partner a vedoucí týmu pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu, Cushman & Wakefield: „Retailový trh prochází největším testem v novodobé historii, který způsobil Covid 19 a s ním spojená dramatická omezení provozu většiny tradičních obchodů. Ukázalo se však, že lidé jsou stále lidmi a potřebují vzájemný kontakt a interakci. Kvalitní maloobchodní a volnočasové prostředí je místem, kde si lidé mohou plně užívat život. Maloobchodní prodeje mají stále rostoucí tendenci a nedávný test na celé populaci prokázal, že retailové i volnočasové projekty jsou pro zákazníky nadále relevantní a důležité. Historicky jsme se obávali, že nárůst e-commerce je pro klasický maloobchod největší hrozbou, ale ukázalo se, že může být spíše příležitostí. Retail a e-commerce těží, pokud jsou správně nastaveny, ze vzájemné spolupráce. Dokud přetrvá poptávka po maloobchodním zboží a gastronomických a volnočasových konceptech, bude poptávka také po obchodních, logistických, kancelářských a výrobních prostorech. Maloobchod vždy byl a i nadále zůstane katalyzátorem a hybatelem všech segmentů komerčních realit.“

 

Odborníci ze společnosti Cushman & Wakefield se podílejí na formování budoucnosti a podoby maloobchodního prostředí, přičemž využívají regionální i celosvětové působení společnosti, spolupracují a sdílejí zkušenosti napříč mnoha zeměmi. Díky hlubokým znalostem jednotlivých trhů i globálních trendů mohou její experti na maloobchod podporovat retailery na cestě k úspěchu v neustále se měnících podmínkách.


O cenách HOF Awards

Ceny Hall of Fame jsou vrcholem série cen CIJ Awards, kde soutěží vítězné projekty a firmy z celého regionu střední a východní Evropy o poctu stát se Best of the Best, nejlepšími z nejlepších. Tento rok byli nominováni vítězové z České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska, Srbska a Slovenska. Na HOF Awards 2021 se sešli realitní odborníci z celého regionu a v 19 kategoriích o titul Best of the Best usilovali nejúspěšnější a nejvlivnější společnosti na trhu. V inovativním a transparentním volicím systému hlasovala porota složená z vybraných realitních lídrů regionu společně s hlasy regionálních čtenářů CIJ.

 

Letos se HOF Awards 2021 konaly 23. září 2021 souběžně s konferencí CEDEM Real Estate Conference 2021. Diskuse se zaměřovaly na dopady koronavirové pandemie a souvisejících lockdownů na všechny realitní sektory, na poučení z nich a budoucí trendy. Jan Kotrbáček, partner a vedoucí týmu pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu, Cushman & Wakefield, představil prezentaci trhu Retail Snapshot společnosti Cushman & Wakefield a následně moderoval panelovou diskusi špičkových regionálních odborníků nazvanou The New Retail and Hospitality Landscape. Diskuse se zúčastnili experti z jednotlivých retailových, leisure a hospitality odvětví: William Boulton-Smith (generální ředitel ve společnosti Marriott International), Martin Rozhoň (vedoucí oddělení asset managementu obchodních center ve společnosti CPI Group), Petr Vávra (generální ředitel ve společnosti RSG Group GmbH), Roberto Nannavecchia (vlastník společnosti European Retail Consulting).

 

Zdroj: Cushman & Wakefield

6.10.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies