• LogisticNEWS
    O čem se mluví

„Co tě nezabije, to tě posílí“ a v businessu to platí dvojnásob

ilustrační foto

Před několika týdny se život celé společnosti obrátil vzhůru nohama. V mnoha oblastech se zpomalil nebo dokonce zastavil. Jsou však firmy, které právě v této době koronavirové zažívaly druhý extrém a pracovaly doslova na plné obrátky. Jak se podařilo situaci zvládnout společnosti AC Marca Czech Republic s.r.o., mj. výrobci produktů řady Sanytol, a jaké změny z této zkušenosti společnost vyvodila pro budoucnost, prozradil v rozhovoru pro květnové vydání časopisu LogisticNEWS její generální ředitel Mgr. Jindřich Čejka. Nyní vám přinášíme malou ochutnávku, celý rozhovor s Jindřichem Čejkou již brzy najdete v pátém vydání letošního LogisticNEWS. 

Situace se již pomalu obrací k normálu, vládní opatření se rozvolňují a lidé se postupně vrací k běžnému životu. Určité návyky, které společnost získala v době koronavirové, však již pravděpodobně přetrvají. Jedním z nich je zvýšená hygiena rukou a používání dezinfekčních přípravků, které bude již trvalou součástí našeho života.  Vzhledem k tomu výroba dezinfekčních přípravků ve společnosti AC Marca stále dosahuje čtyřnásobných objemů.

„Na začátku pandemie byly mnohdy objednávky až dvacetkrát vyšší než před jejím vypuknutím,“ uvádí Jindřich Čejka. Při zvýšené poptávce musela společnost AC Marca navíc řešit ochranu zdraví svých zaměstnanců, zavést nepřetržitý provoz výroby, ale také zajistit nepřerušené zásobování všemi materiály a obaly. To byl podle Jindřicha Čejky nejnáročnější úkol, protože část materiálů je z dovozu z Itálie a Španělska.  

Společnost AC Marca prošla „koronavirovou“ zkouškou úspěšně, přestože se v některých momentech nepodařilo pokrýt veškerou poptávku na trhu. To ale ani vzhledem k dané situaci nebylo možné, neboť na tak vysokou poptávku v tak krátkém čase není a nebude připraven nikdy žádný výrobce. „Lze zajistit vyšší flexibilitu pro podobné situace, ale nelze zajistit ani dostatečné zásoby, ani tak vysokou rezervu v kapacitách, aby bylo možno plně uspokojit poptávku při obdobných situacích,“ vysvětluje Jindřich Čejka.

Kromě krátkodobých opatření pro navýšení kapacity plánuje společnost do budoucna zavést i opatření pro dlouhodobé navýšení tak, aby byla na případné další výkyvy připravena co nejlépe. Vyzkoušená bezpečnostní opatření již nyní zapracovala do trvalých krizových plánů a jejich aktivování bude v budoucnu velmi snadné a rychlé.

„Osobně považuji zvládnutí pandemické situace v naší společnosti za excelentní, a to jak z pohledu zabezpečení zdravotní bezpečnosti všech zaměstnanců (nedošlo k jedinému zjištěnému přenosu viru u našich zaměstnanců), tak z pohledu zajištění a navýšení výroby,“ hodnotí průběh uplynulých týdnů Jindřich Čejka.

 

 

Markéta Vojáčková

21.5.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies