• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Čeští kriminalisté si převzali 500 vozů ŠKODA OCTAVIA od Volkswagen Financial Services (ŠkoFIN, s.r.o.)

Slavnostního předání 37 vozů z celkových 500 se v Mladé Boleslavi

Ve středu 15. ledna 2020 dopoledne si ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar převzali nová vozidla, která budou sloužit kriminalistům na území celé České republiky. Celkem převzali 500 vozů ŠKODA OCTAVIA, které jim formou operativního leasingu zajistila společnost Volkswagen Financial Services. Zakázku na dodání vozů získal Volkswagen Financial Services společně se ŠKODA AUTO, a.s., ve veřejném tendru, který proběhl v září 2019. Jedná se o první vozidla pro Policii ČR, jejichž nákup byl financován formou operativního leasingu. Kromě samotné dodávky vozů zajišťuje Volkswagen Financial Services prostřednictvím autorizované dealerské sítě i kompletní servisní služby.

Ministerstvo vnitra, respektive Policie ČR vůbec poprvé využila moderní formu financování a mobility ŠKODA Financial Services. „Pořízení části policejních vozů na leasing do budoucna umožní jejich průběžnou obměnu. Je to efektivní řešení, jak zajistit rychlý servis a snadnou výměnu vozů, které mají najetý maximální počet kilometrů nebo překročí dobu životnosti,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

Financování operativním leasingem je oblíbené nejen u velkých firem, ale jejich výhod stále častěji využívá i veřejná správa. Jsme rádi, že tento způsob pořízení vozidel proběhl i u Policie České republiky a pořídila si vůbec první flotilu vozidel financovanou formou operativního leasingu. Jsme tak první společností, která zajišťuje financování velkého vozového parku pro Ministerstvo vnitra,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

Parametry výběrového řízení Ministerstva vnitra byly oproti soukromým zadavatelům nesmírně komplexní, a proto byla velmi úzká koncernová profesionální spolupráce se ŠKODA AUTO, a. s., klíčová. Výsledek tendru je tak společným úspěchem koncernu Volkswagen v České republice. Policii se dostane všech služeb v koncernové autorizované dealerské síti, a vzhledem k nabídce operativního leasingu má Policie zabezpečenu celkovou mobilitu flotily vozů a zároveň jí odpadne starost s odprodejem po ukončení doby užívání.

„Věříme, že je to první vlaštovka financování flotily vozů pro Policii ČR formou operativního leasingu a policie tohoto rostoucího trendu využije v budoucnu znovu. Součástí financování není pouze flotila vozidel, ale policisté získávají i široký servisní balíček, díky kterému se budou moci věnovat plně své důležité povinnosti a péči o vozidla nechají na nás,“ říká Jan Pařízek, ředitel oddělení Fleet a remarketing Volkswagen Financial Services.

Všechny vozy jsou ve výbavovém stupni Ambition a pohání je moderní benzinové motory 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci s automatickými dvouspojkovými převodovkami DSG. Automobily mají standardní vybavení bez zvláštních úprav, tudíž je v běžném provozu nelze rozeznat od civilních aut. Kromě vozů zajišťuje Volkswagen Financial Services i všechny potřeby spojené s jejich provozem, jako je servis, zimní kola včetně zajištění přezouvání a uskladnění, silniční asistence s náhradním vozem v případě nepojízdnosti stávajícího vozu, zajištění náhradního automobilu v případě běžných oprav, pick up servis a řešení pojistných událostí. Tendr je vypsaný na 48 měsíců, přičemž po 24 měsících dojde ke kompletní obnově všech 500 vozů.

 

Zdroj: Volkswagen Financial Services

 

 

15.1.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies