• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Brusel: Od 01.01.2018 nová ekologická zóna!

Brusel: Od 01.01.2018 nová ekologická zóna!

V Belgii vstupuje od nového roku v platnost ekologická zóna. Pro cestující a provozovatele logistických služeb to znamená nutnost zvýšené pozornosti. Jak se do zóny registrovat a jaká pro ni platí pravidla vjezdu se dozvíte na stránkách www.lez-belgium.be !

 

Hlavní město Belgie zavádí od 1. ledna celoplošnou ekologickou zónu, která zahrnuje celý region metropole s celkem 19 obcemi. Pro vjezd je nutná trvalá registrace do městské databanky, která je povinná pro všechny evropské majitele vozidel. Starší vozidla, která více zatěžují životní prostředí, budou z provozhu vyloučena. Toto nařízení je zpočátku povinné pouze pro Belgičany, cizinci se budou mít povinnost registrovat od léta 2018! Abyste však nepropásli tuto lhůtu, informujte se průběžně na portále lez-belgium.be. Zde naleznete již nyní shrnutí všech důležitých pravidel pro vjezd do ekologické zony, jakož i její hranice, které můžete podrobněji zbrazit pomocí interaktivní mapy. Internetová stránka poskytuje také důležité informace o všech stávajících i plánovaných belgických ekologických zónách, neboť v Belgii dochází v této souvislosti k neustálým aktualizacím! Ekologická zóna Antverpy je platná již od února 2017 a řidiči se do této zóny musejí registrovat před vjezdem: jednoduchý způsob registrace přímo pro město Antverpy pouze pomocí několika kliků nabízí stránka lez-belgium.be.

Téma znečistění ovzduší je v Evropě stále palčivější, a proto stále více měst zavádí na svých územích ekologické zóny. Ve Francii vstoupí letos v platnost 17 nových zón, které zahrnují částečně území celých departementů. Abyste neztratily přehled vzhlůedem k množství razantních změn, které se ekologických zón týkají, doporučujeme sledovat veškeré novinky pomocí aplikace Green-Zones. Informace o belgických ekologických zónách můžete nalézt také na stránce www.lez-belgium.be, kde také můžete jednoduše registrovat své vozidlo!

 

Zdroj: Green-Zones GmbH

5.1.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies