• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Bezchybný interní transport firmy Leadec pomocí řešení ZetesChronos

Ilustrační foto | ZETES

Leadec, přední globální dodavatel služeb pro výrobní závody od plánování až po každodenní provoz, zajistil dokonalou dokumentaci interních transportních operací pomocí řešení ZetesChronos proof-of-delivery. Během pouhých tří týdnů bylo nové řešení nasazeno v logistických službách této firmy v továrně jednoho z velkých automobilových výrobců a hned od začátku dosáhlo výborné chybovosti pouhých 0,15 procent.

Firma Leadec působí na více než 300 místech na čtyřech světadílech. Již téměř 60 let pomáhá svým klientům zajišťovat výrobní procesy: od plánování, instalace a automatizace až po každodenní provoz továren a budov. V areálu v Brémách tato firma dodává náhradní díly a spotřební materiály do výrobních provozů. Tyto "nevýrobní materiály", označované také jako NPM (non-production material), jsou uloženy ve specializovaných skladech v rozsáhlém areálu, odkud jsou na vyžádání expedovány do různých oddělení. NPM zahrnuje veškeré podpůrné materiály, které jsou nezbytné pro nepřetržitý provoz výroby, ale nejsou přímými součástmi koncových produktů. Do zajišťovaných materiálů patří všechny typy potřeb, od pracovních rukavic a nástrojů až po svařovací roboty.


Viditelnost v reálném čase

Spolu s přísnými požadavky na přesnou dobu dodávek klienti firmy Leadec vyžadují maximální transparentnost otevřených a uzavřených procesů doručení ve výrobních areálech v Brémách. Požadují online viditelnost posloupnosti doručovacích bodů a záznam časů a míst přesunů zboží. Dalším přáním je účtování po měsících s přehlednými reporty a snadnou kontrolou na základě digitálních záznamů služeb.

 

Ke splnění všech těchto požadavků si Leadec vybral řešení ZetesChronos. ZetesChronos je elektronický Proof-of-Delivery software pro kontrolu a optimalizaci procesů vychystávání, doručení a řízení.
Toto řešení pomáhá zásadně snížit chybovost dodávek pomocí propojení řidičů, pracovníků back-office a řízení logistiky do jednoho systému s dokonalým přehledem o všech produktech, vozidlech a vratných obalech v reálném čase. Díky tomu může mít vedení továren neustálý přehled o stavu jejich objednávek.

„Řešení ZetesChronos splňuje všechny naše požadavky a je extrémně spolehlivé. Implementace trvala pouhé tři týdny a s tímto řešením nyní máme chybovost u objednávek méně než 0,15 procenta.“, říká Alexander Bölken, vedoucí logistiky ve firmě Leadec.

 

Rychlý a bezproblémový proces

Mezi hlavní prvky tohoto řešení patří aplikace Proof-of-Delivery a cloudová platforma sledování a řízení zahrnující celou řadu přehledů pro snímání, plánování, monitorování a analýzu dodávek.
Na základě těchto dat plánovači firmy Leadec připravují nakládkové listy pro rozvážkové vozy.
Proces dodávky začíná odesláním pokynů na mobilní terminály řidičů. Každý vůz uskuteční až tři jízdy denně a převáží 50 až 70 vratných kontejnerů a palet spolu s 120 až 200 balíky ze skladu NPM do jednotlivých oddělení.

 

Specialisté společnosti Zetes nabídli optimální řešení pro firmu Leadec a nabídli plně integrovaný systém včetně softwaru, hardwaru a služeb.

 

Přečtěte si případovou studii

 

Zdroj: ZETES

15.6.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies