• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Batilogistic podepsal zelenou půjčku ve výši 222 milionů EUR na financování projektů logistické infrastruktury

Ilustrační foto | FM Logistic

Logistická realitní společnost Batilogistic podepsala devítiletou zelenou půjčku ve výši 222 milionů EUR se skupinou bank zahrnujících ING, Banque Européenne du Crédit Mutuel, CIC Est, Groupe Crédit Agricole (LCL, Crédit Agricole Lorraine, Crédit Agricole Alsace Vosges, Crédit Agricole Brie Picardie), Société Générale a BRED Banque Populaire. Půjčka bude použita na financování pozemků a logistických budov na několika mezinárodních trzích.

 

 

Úrokové sazby se budou lišit podle toho, zda Batilogistic a její sesterská společnost FM Logistic mohou splnit tři environmentální a sociální cíle:

  • Podíl budov certifikovaných LEED nebo HQE v portfoliu nemovitostí Batilogistic. LEED a HQE jsou certifikáty udržitelnosti budov.
  • Snížení emisí skleníkových plynů rozsahu 1 a 2 ze skladů vlastněných společností Batilogistic a provozovaných společností FM Logistic ve Francii.
  • Pozice společnosti FM Logistic v hodnocení EcoVadis, které hodnotí společnosti podle kritérií udržitelnosti. Další hodnocení je splatné v první polovině roku 2021.

 

Splnění kritérií stanovených pro snížené úrokové sazby bude vyžadovat úzkou spolupráci mezi Batilogistic a FM Logistic. Batilogistic a FM Logistic jsou mezi prvními logistickými společnostmi, které spojily náklady na financování se svým environmentálním a sociálním výkonem.

Dvanáct skladů vlastněných společností Batilogistic a provozovaných společností FM Logistic má certifikát HQE nebo LEED.

Od roku 2018 společnost FM Logistic v absolutních číslech snížila emise skleníkových plynů ze svých logistických zařízení o 17 procent. Společnost je na dobré cestě k dosažení cíle 20% snížení v letech 2018 až 2022. Společnost usiluje o uhlíkovou neutralitu svých skladovacích operací do roku 2030.

ING transakci koordinovala. BECM vystupovala jako úvěrový agent. Společnost LCL pracovala na definování příslušných kritérií ESG (environmentální, sociální a podnikové řízení). Rovněž posoudí pokrok při plnění stanovených cílů.

 

Zdroj: FM Logistic

22.1.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.