• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Axis uvádí nový software pro jednoduchou lokální správu zařízení a proaktivní ochranu před kyberútoky

ilustrační foto

Axis Communications přichází se softwarem AXIS Device Manager, komplexním nástrojem pro lokální správu zařízení. Jde o jednoduchý, cenově dostupný a bezpečný způsob, jak zvládat všechny základní instalační a provozní nároky různých síťových prvků. Ve světě, kde jsou bezpečnostní hrozby stále běžnější, navíc AXIS Device Manager slouží jako nástroj k proaktivní ochraně zařízení a sítě. Software je vhodný ke správě až tisíce síťových kamer Axis, přístupových jednotek a audiozařízení na jednom místě — nebo několika tisíců zařízení v různých lokacích.

Společnost Axis představuje software AXIS Device Manager, který je upgradem populární platformy AXIS Camera Management, proto, aby pomohla zákazníkům zajistit jednoduchou instalaci a úsporný provoz jejich zařízení, a zároveň proaktivně chránit síť i zařízení před riziky v oblasti kyberbezpečnosti.

 

Software nabízí širokou škálu funkcí pro správu zařízení, mezi něž patří:

  • Automatické přidělování IP adres
  • Instalace, konfigurace, nahrazení či upgrade jakéhokoli jednotlivého zařízení
  • Kopírování konfigurací mezi tisíci zařízeními
  • Připojení k více serverům/systémům
  • Body obnovení a základní tovární nastavení
  • Upgrade firmwaru zařízení
  • Správa a aktualizace uživatelských účtů a hesel
  • Instalace a obnovení certifikátů HTTPS & IEEE 802.1x

 

Podporuje kyberbezpečnost

V prostředí, kde se technologie neustále mění a vyvíjejí a kde jsou hrozby kybernetického zločinu stále sofistikovanější, je důležité, aby bezpečnostní infrastrukturu bylo možné spravovat dynamicky a na denní bázi. Nový AXIS Device Manager přináší značně vyšší úroveň bezpečnosti zařízení tím, že umožňuje centralizovanou správu účtů, hesel a certifikátů, a také ochranu zařízení podle zásad, které Axis doporučuje v dokumentu zvaném hardening guide. Software tak umožňuje instalačním technikům a administrátorům systému snadněji a úsporněji spravovat a implementovat důležité prvky bezpečnostního managementu.

 

„Jste-li schopni přistupovat ke všem zařízením ve své síti, efektivně je instalovat, přizpůsobovat a zabezpečovat, šetří to ohromné množství času a námahy. AXIS Device Manager je prostředek k dosažení všech Axis zařízení, ať už jsou v jakékoli fázi svého životního cyklu, který umožňuje provést potřebné změny v jejich nastavení,“ komentuje Ola Lennartsson, globální produktový manažer společnosti Axis Communications pro segment systémového managementu. „V rychlém tempu současného světa jsou každé statické zařízení nebo síť nejen brzy zastaralé, ale potenciálně náchylnější k různým kybernetickým hrozbám. Proto je pro naše zákazníky důležité ujištění, že mohou použít nástroj, který jim umožní jednoduše, rychle a spolehlivě spravovat všechna zařízení v jejich síti. Tím nástrojem je právě AXIS Device Manager.”

 

Software AXIS Device Manager nahrazuje předchozí nástroj AXIS Camera Management. Program je ke stažení zdarma na adrese AXIS Device Manager.

Více informací o kyberbezpečnosti se dozvíte na stránce https://www.axis.com/cybersecurity

 

Zdroj: TAKTIQ COMMUNICATIONS

15.2.2018

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies