• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Alza provozuje přes 1 000 AlzaBoxů a míří ke třem tisícům

Zdroj: Alza

Jubilejní tisící AlzaBox firma nainstalovala v pražských Strašnicích minulý týden. Alza byla mezi prvními, kteří na českém trhu začali budovat síť vlastních výdejních schránek. Jejich počet výrazně navýšila loni, kdy jich přidala více než 600. E-shop tak nyní provozuje nejrobustnější síť výdejních boxů v České republice a na Slovensku, kterou otevřel všem dopravcům a obchodníkům. 

Jubilejní tisící AlzaBox instaloval e-shop minulý týden ve Strašnicích a dnes jej spouští online. Na zákazníky v něm kromě jejich objednávek bude během prvního týdne provozu čekat pozornost na oslavu v podobě balení kávy AlzaCafé.

„Stejně jako v pohádce jsme si stanovili cíl tisíc a jeden box. Na tomto počtu ale rozhodně nezastavujeme, právě naopak. Naší další metou je mít jich do poloviny roku 2022 v provozu tři tisíce,“ poodkrývá další plány Jan Moudřík, ředitel expanze a facility. „Takto robustní platformu však nebudujeme pouze pro sebe, naším cílem je vytvořit smart řešení, do kterého se snadno připojí jakýkoliv dopravce nebo obchodník. Proto jsme jako jediní na trhu svou síť již otevřeli externím partnerům a s dalšími jednáme.“ 

Úplně první AlzaBox e-shop spustil v roce 2014. „Za těch osm let tedy máme jedinečné zkušenosti a jasnou představu, co všechno takový masivní růst obnáší. Jen samotná instalace tří tisíc boxů vyžaduje 15 tisíc hodin práce techniků a další desetitisíce hodin zabere hledání míst vhodných pro jejich umístění,“ shrnul Moudřík.

Otevřením své sítě pro všechny zájemce z řad dopravců a obchodníků firma přibližuje doručovací služby i do míst, kde je nedostatečná infrastruktura jiných způsobů doručování. Boxy se velmi osvědčily od začátku pandemie jako bezkontaktní, a tedy nejbezpečnější varianta vyzvednutí objednaného zboží. Zájem o tento typ doručení se během pandemie zdvojnásobil a zákazníci touto cestou přebírají každý třetí balíček. Jelikož je většina AlzaBoxů dostupná dvacet čtyři hodin denně, nejsou omezeni otvírací dobou a své zboží si mohou vyzvednout kdykoliv. AlzaBox navíc zvládne obsloužit úplně každý a nepotřebuje k tomu ani chytrý telefon. Na displeji stačí zadat číselný kód a následně se otevře schránka ukrývající objednávku. Ta ani nemusí být zaplacená předem a je možné ji uhradit až na místě platební kartou. 

Výdejní schránky jsou chráněné víceúrovňovým systémem zabezpečení od non-stop dohledu kamerového systému přes napojení na bezpečnostní software až po zámky navržené na míru. Firma tak má nad doručovaným zbožím nepřetržitou kontrolu a může v reálném čase reagovat již při pokusu o jakýkoliv bezpečnostní incident.

 

Zdroj: Alza

13.5.2021

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies