• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Aimtec mění vedení své divize SAP

Jan Kratochvil

Jan Kratochvil povede v Aimtecu od 1. července divizi SAP. Ve firmě působí už dvanáct let, stál například u zrodu produktu SappyWMS. Nyní bude zastřešovat chod celého oddělení, které se specializuje na implementaci a vývoj všech řešení SAP ERP pro výrobní a logistické firmy. Před sebou má také přechod na SAP S/4HANA a rozvoj cloudových řešení. Na pozici střídá Halku Kračmerovou, která se rozhodla odejít z vedení divize, bude zde ale nadále působit jako Senior Business Consultant.

Aimtec je partnerem SAP ČR od roku 2005 a od začátku se věnuje také vývoji oborových šablon SAP ERP pro výrobní a logistické firmy. Od 1. července povede tým více než dvaceti developerů a konzultantů Jan Kratochvil, který na pozici střídá Halku Kračmerovou. Ta se rozhodla z vedení společnosti odejít a věnovat více času jiným aktivitám. Jaroslav Follprecht, výkonný ředitel společnosti, ke změně říká: „Pod Halčiným vedením se podařil obrovský rozvoj našich řešení, dokázali jsme i korporátním zákazníkům, že software z Plzně je schopný konkurovat velkým světovým hráčům. Patří jí za to obrovský dík. Chápeme, proč se rozhodla vedení předat, jsme však rádi, že bude i nadále k dispozici pro konzultace a procesní analýzy, na které se specializuje.“

 

Jan Kratochvil nastoupil do Aimtecu v roce 2007 na pozici konzultanta MM/WM, později stál u zrodu produktu SappyWMS – speciálního řešení pro kompletní řízení materiálového toku. Dosud působil jako projektový vedoucí. Na nové pozici ho kromě vedení týmu čekají i výzvy spojené s novou strategií SAPu i Aimtecu. „Máme před sebou přechod na S/4HANA, pracujeme na scénářích pro hladký proces u našich zákazníků. Zároveň pro S/4 připravujeme nové Sappy produkty a samozřejmě při tom myslíme i na cloudové služby. Věřím, že s tak zkušeným a profesionálním týmem, který máme, se nám bude i nadále dařit nabízet kvalitní a moderní řešení pro byznys našich zákazníků,“ říká ke směřování divize.

 

Společnost věnuje v souvislosti s oznámenou novou generací SAP ERP pozornost scénářům přechodu ze současných řešení i přípravám na zcela nové implementace SAP S/4HANA. Zároveň vyvíjí nové produkty, které udrží krok s postupující automatizací a trendem Průmyslu 4.0. Potvrzuje se totiž, že digitalizace není rychlá změna, ale postupné zavádění nových technologií, které musí umět komunikovat se stávajícími systémy. V současnosti Aimtec nastartoval svou vůbec první implementaci SAP S/4 HANA za pomoci odvětvové šablony SappyCar určené pro dodavatele automobilového průmyslu.

 


 

Jan Kratochvil (38), SAP Solutions Director, Aimtec

Jan Kratochvil vystudoval Západočeskou univerzitu v Plzni, obor Průmyslové inženýrství a management. Od začátku své kariéry se věnuje systému SAP, nejdříve ve výrobní společnosti jako klíčový uživatel a master data specialista a později v Aimtecu, kde působí od roku 2007 jako konzultant modulů MM a WM. Zde stál také u zrodu produktu SappyWMS. Jako projektový vedoucí měl na starosti implementace pro české i mezinárodní firmy, například Alfmeier, Eissmann Automotive, EFAFLEX nebo DAIHO. Od 1. července 2019 zastává funkci ředitele divize SAP. Domluví se anglicky. Svůj volný čas věnuje rodině a cestování na motocyklu.

 

Zdroj: Aimtec

2.7.2019

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies