• LogisticNEWS
    O čem se mluví

A jdeme do finále…!

ilustrační foto Pixabay

Jestli se toho v souvislosti s vládními omezeními v posledních týdnech mnoho nedělo, teď je tady smršť událostí hodná předvánoční špičky: otevřené obchody nestíhají doplňovat vánoční kolekce zboží, restaurace opět poskytují zázemí pro jednání o podobě obchodní spolupráce mezi firmami v roce 2021, ve světě vrcholí přípravy na distribuci prvních vakcín proti novému koronaviru a vyjednavači dohody mezi EU a odcházející Velkou Británií šturmují ve snaze nepropásnout poslední příležitost ke kompromisu. Všichni doufají, že se do konce roku podaří alespoň z větší části dohnat to, co jsme v důsledku koronavirových peripetií letos zameškali.

Na tom by asi nebylo nic neobvyklého, kdyby …

 

Kdyby se nad vším tím prosincovým ruchem nevznášel přízrak nejistoty z té nejbližší budoucnosti. Klatba nad dalším osudem obchodů a restaurací v podobě v pořadí už třetího lockdownu, návrat k výdejovým okénkům restaurací, odchod Britů bez dohody a chaos ve státních strukturách spojený s očkováním většiny obyvatelstva nepůsobí na většinu z nás právě pozitivně.

Můžeme spekulovat o míře viny jednotlivých vrstev struktury naší společnosti, můžeme dopřávat sluchu nejrůznějším kritickým komentářům. Čím více se účinkem míjí rozporuplná politika (nejen) naší vlády, tím větší díl odpovědnosti na sebe nutně bereme jako firmy i jako prostí lidé, kteří by rádi už konečně zase žili naplno; většina z nás umožnila alternativní způsoby práce našich zaměstnanců, uvedli jsme do života celou řadu preventivních opatření, snažíme se sebe i lidi okolo nás co nejvíce chránit před zbytečnými riziky.

Jakkoliv je světlo na konci pomyslného tunelu stále ještě snadno zaměnitelné s fatou morgánou, jeho svit každým dnem sílí. Jako v každé těžké zkoušce, kterých je život plný, musíme i v tomto úsilí o dosažení vytčeného cíle vytrvat. Týden od týdne je zřejmější, že tuhle bitvu za nás, naše rodiny, naše firmy a za hodnoty, které jsou pro nás zásadní, nikdo, a zejména pak naše současná vláda, nevybojuje. Čím dříve se s tímto faktem naučíme žít, tím lépe se nám bude za vše, na čem nám záleží, bojovat.

 

Miroslav Rumler

10.12.2020

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

Nastavení cookies