• LogisticNEWS
    O čem se mluví
EPAL LOGO

Dramatický růst cen dřeva i dřevěných palet a jejich akutní nedostatek

V posledních měsících můžeme vidět trend výrazného až drastického zdražování dřeva v celém segmentu dřevozpracujícího průmyslu včetně dalších oblastí, které souvisí s paletovým „byznysem“. Vedle růstu ceny dřeva současně rostou i ceny dalších surovin, součástek a nástrojů (zejména z oceli) které se využívají při výrobě a opravě palet – jedná se například o hřebíky, sponky, pily, ale i o celé nástroje a stroje. Tento trend je jasně patrný na celosvětovém i evropském dřevařském a paletovém trhu. To se samozřejmě následně zásadně promítá i do trhu výroby a oprav dřevěných palet v České a Slovenské republice.

více >>
Ilustrační foto | Dachser

DACHSER vytváří více ložného prostoru

Postupná obměna návěsů v obchodní oblasti European Logistics optimalizuje využití kapacity a zároveň zlepšuje klimatickou rovnováhu přeprav.

Mezinárodní logistický provider DACHSER od dubna 2021 přechází při pořizování nových návěsů výhradně na takzvané megatrailery. Díky jejich objemnějšímu ložnému prostoru – při současné stejné délce a šířce – jsou tyto megatrailery úspornější a dosahují nižší spotřeby paliva než běžné návěsy. Přechod celé flotily, což představuje pořízení celkem 680 nových megatrailerů, by měl být v Německu dokončen v roce 2027. V následujících letech bude taková obměna vozového parku zahájena i v dalších 24 evropských zemích, ve kterých je obchodní oblast European Logistics zastoupena.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Krize na trhu s obalovými materiály?

Logistika v moderním pojetí nepřináší zdaleka jen dopravu, ale mnoho dalších služeb, které logistické společnosti svým zákazníkům poskytují. Jejich nedílnou součástí je i balení zabezpečující ochranu přepravovaného zboží. Zajištění služby balení se v posledních měsících stává stále složitějším. Příčinou je prohlubující se krize na trhu s obalovými materiály, především dřeva, vlnité lepenky a papíru obecně.

více >>

Kudy vede cesta

Uplynulý týden nakonec nezůstal výbušností témat ani v nejmenším pozadu za těmi předcházejícími. Bruselské diskuze o budoucnosti dotací pro české firmy a instituce, běloruské letecké chytračení ani česká ministerská rošáda bohužel, nebo snad bohudík, mezi témata tohoto periodika tak úplně nepatří. Ledaže bychom je vnímali jako jakési oslí můstky k diskuzi o nutnosti budovat naši ekonomiku jako udržitelnou nezávisle na evropské dotační politice, odolnou vůči nejrůznějším rizikům včetně terorismu všeho druhu (ten státní nevyjímaje) a resistentní k manipulaci ze strany politiků, zejména těch nekompetentních. Pak by o témata nám vlastní nejspíš šlo, je však otázka, jestli by nás jejich komentování nepřeneslo napříč jednotlivými literárními žánry někam do sfér science fiction …

více >>
Ilustrační foto | Panasonic

Katoen Natie spoléhá na Toughbook M1 od Panasonicu

Společnost Katoen Natie je globálním hráčem v logistických službách. Tvoří ji 400 provozních jednotek se 150 terminály a logistickými platformami, zaměstnává více než 10 000 lidí a působí po celém světě. Každý den se v jednom z jejích největších terminálů v přístavu v Antverpách nakládá a vykládá více než 400 kamionů, sklady pokrývají plochu více než 160 000 m² a jejich součástí je téměř 1 000 sil pro skladování a překládku zboží. K zajištění hladkého průběhu všech procesů rozvinula společnost Katoen Natie svůj stávající systém správy skladů (WMS) a začala využívat zařízení TOUGHBOOK M1 od společnosti Panasonic.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Eiffelovu věž rozzářilo světlo z vodíku

Eiffelova věž v Paříži se včera rozzářila zeleným světlem z vodíkových palivových článků od Toyoty v rámci prezentace projektu Energy Observer. Zelené osvětlení symbolizuje bezemisní udržitelný vodík. Cílem je ukázat, že vodík lze využít nejen v dopravě, ale i v dalších energetických oblastech, a pomoci tak s rychlejším nástupem vodíkové společnosti.

více >>
ilustrační foto

Jak se chránit před riziky v oblasti elektrických systémů

U komerčních a průmyslových budov, u kterých je nutnost zachování napájení skutečně kritická, jako jsou výrobní závody, kanceláře, nemocnice a továrny, je nezbytná nepřetržitá dodávka elektrické energie. Poskytování spolehlivých dodávek energie v těchto budovách je závislé na rozvaděčích nízkého napětí, které jsou podstatou elektrických instalací. Z důvodů vyššího zatížení, a zejména proto, že operace a infrastruktura se v průběhu času rozšiřují, mohou být tyto rozvaděče vznikem obloukových zkratů silně ohroženy. V tomto článku Bernhard Gegenbauer, produktový manažer v oblasti distribuce elektrické energie ve společnosti Eaton, zkoumá důsledky obloukových zkratů a zaobírá se otázkou, zda organizace dělají vše, co je v jejich silách, aby minimalizovaly riziko.

více >>
Ilustrační foto | Globus

U hypermarketů Globus se rozšíří počet dobíjecích stanic pro elektromobily

Výstavba dobíjecích stanic pro elektromobily a jejich využívání obrovsky zrychlují. Nejhustší síť dobíječek je v Praze, ale aktuálně se intenzivně staví i v dalších částech republiky. Jedny z prvních obchodů, které měly dobíjecí stanice pro elektromobily na svých parkovištích, byly hypermarkety Globus. Ty hlásí, že jen za loňský rok využili řidiči k nabití svého elektromobilu stanice u Globusů 6 400krát, překvapivě nejvíce se dobíjelo v Karlových Varech, Olomouci a Havířově. A poptávka po dobíjení aktuálně dál stoupá.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL přináší nové poznatky po roce boje s pandemií onemocnění covid-19

Je to již více než rok, co se světem začala šířit zpráva o novém viru SARS-CoV-2. Po ní následovala největší globální zdravotní krize za uplynulých 100 let. Došlo k intenzivnímu narušení všech aspektů života lidské společnosti. Logistika spolu s řízením dodavatelských řetězců hraje ve zvládání pandemie od samého začátku zásadní roli, protože zajišťuje dostupnost a distribuci klíčových nástrojů pro boj s pandemií: dodávky léků a zdravotnického materiálu, například vakcín, testovacích sad, doplňkových potřeb a výbavy pro osobní ochranu. DHL se od začátku podílí na strategickém boji s pandemií distribucí více než 200 milionů dávek všech schválených vakcín do více než 120 zemí a zajištěním 9000 letů nákladních letadel prostřednictvím svých více než 350 provozoven DHL. Společnost DHL uzavřela pro zvládnutí náročného úkolu více než 50 bilaterálních a multilaterálních dohod o spolupráci s partnery z farmaceutického průmyslu i veřejné správy a současně vytvořila několik nových speciálních služeb. Nedávno zveřejněná zpráva DHL s názvem „Revisiting Pandemic Resilience“ (Nový pohled na pandemickou odolnost) se dívá na celou problematiku z většího nadhledu a vysvětluje, jaké nové poznatky logistické odvětví získalo z boje proti onemocnění covid-19, abychom byli nejlépe připraveni pro zvládání budoucích ohrožení veřejného zdraví.

více >>
Ilustrační foto | Savills

Savills: Objem rozestavěných průmyslových prostor v ČR v 1. čtvrtletí 2021 na historickém maximu

Podle nejnovější zprávy společnosti Savills dosáhl objem průmyslových prostor ve výstavbě na konci prvního čtvrtletí nejvyšší hodnoty v historii českého průmyslového trhu. V různých fázích výstavby bylo 47 průmyslových budov s celkovou pronajímatelnou plochou 734 300 m2 rozmístěných po celé zemi. Spekulativní prostory představovaly 36 % z této souhrnné výměry, což bylo výrazně pod 46 % průměrem za předchozích deset čtvrtletí.

více >>
Ilustrační foto | Linde MH

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky Linde navazují na úspěšnou 50letou historii

Linde Material Handling uvádí novou generaci elektrických vysokozdvižných vozíků, která se svým výkonem plně vyrovná vozíkům poháněným spalovacími motory.  Virtuální prezentace s názvem „Mistrovská díla“ se uskuteční 16. června v 11 hodin. V rámci půlhodinového představení specialisté z Linde Material Handling rozmanitými způsoby předvedou výhody nové generace vysokozdvižné techniky Linde https://yourway.linde-mh.com/cs/.

více >>
DKV LIVE

Nový digitální asistent DKV LIVE spojuje online správu flotil s komplexem služeb DKV

DKV Euro Service uvádí na český trh DKV LIVE, nejmodernější nástroj pro online správu vozového parku. Pokročilé telemetrické funkce kombinuje DKV LIVE s osvědčenými službami DKV – od bezhotovostní úhrady pohonných hmot kartou DKV v nejširší síti čerpacích stanic v Evropě přes řešení pro téměř všechny mýtné systémy až po vratky DPH a spotřební daně. Velkou výhodou DKV LIVE je i jednoduchá montáž, to vše umocněno příznivou cenou.

více >>
Ilustrační foto | Siemens

Společnost Siemens Advanta v České republice vytvořila stovku nových pracovních míst ve vývoji

Stovku nových pracovních míst otvírá Siemens Advanta, vývojová část koncernu Siemens. Nová místa pro vývojáře software i hardware, Linux vývojáře a testery Siemens Advanta otevírá v Praze, Plzni a Brně. „Pro Siemens Advanta Česká republika jsme získali řadu globálních projektů jak v oblasti vývoje nových produktů, tak v oboru poradenství a využití pokročilých digitálních řešení u mezinárodních zákazníků,“ uvedl Vladimír Kulla, ředitel Siemens Advanta pro Evropu a Českou republiku.

více >>
Foto: Geis CZ s.r.o.

„Oceloví velbloudi“ na Hedvábné stezce

Transkontinentální železniční nákladní doprava na trase Čína – Evropa zažívá nevídaný růst. Po loňském jarním lockdownu se lodní přeprava mezi Čínou a Evropou dostala pod enormní tlak. Stále více společností proto hledá řešení v dopravě po zemi.

více >>
Ilustrační foto | GasNet

GasNet zprovoznil v Mladé Boleslavi druhou čerpací stanici na LNG

Skupina GasNet, tuzemská jednička v distribuci zemního plynu, úspěšně zprovoznila v České republice už svou druhou mobilní veřejnou plnicí stanici na zkapalněný zemní plyn (LNG). Samoobslužná čerpací stanice se nachází v Kosmonosech u Mladé Boleslavi, v bezprostřední blízkosti dálnice D10 a hlavního závodu ŠKODA AUTO. Řidičům nákladních vozů na LNG je tato moderní a ekologická technologie k dispozici non-stop. Bezproblémově zde natankují všechny značky nákladních aut s pohonem na LNG.

 

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Až se prach usadí …

Evropa se pomalu ale jistě dostává z nejhoršího. Počty nakažených a na životech ohrožených klesají, zatímco tempo očkování setrvale roste.  O to více nás zneklidňuje zjištění, že ozdravný proces dodavatelského řetězce v jeho globální podobě v mnohém zaostává. Automobilkám chybí klíčové komponenty, výrobcům spotřebního zboží potřebné suroviny, až 94% firem z řad FORTUNE 1000 deklaruje výpadky v zásobování. Otázkou je, nakolik jsme si tento stav bez ohledu na vliv globální pandemie přivodili sami. Současný dodavatelský řetězec je nesmírně složitý v tom, že jsme si zvykli spoléhat na stovky dodavatelů z desítek zemí celého světa. Výrobky, jimiž se obklopujeme, jsou navíc složeny mnohdy až z tisíců nejrůznějších dílů.  Dodavatelské systémy netvoří jen naši bezprostřední dodavatelé, ti do hry zapojují dále své vlastní subdodavatele a ti zase další subjekty ….

více >>
Logo Svazu průmyslu a dopravy

Přišel čas na druhou ekonomickou transformaci Česka

Dlouhodobé požadavky Svazu průmyslu na zlepšování podnikatelského prostředí mají jasný cíl. Česko potřebuje více silných domácích inovativních výrobců produktů a služeb s vysokou přidanou hodnotou.

Pár kilo kovu může stát tolik jako vagon plný menších osobních aut. Proč? Když jde o součást vesmírného satelitu, má obrovskou přidanou hodnotu. Právě vesmírný průmysl je typickým příkladem odvětví, který dokáže kus materiálu díky lidské vynalézavosti a umu přetvořit tak, že ho prodá za mnohonásobek původní hodnoty. Přidaná hodnota naznačuje, jak firma dokáže uspět v soutěži s konkurenty. Závisí na ní také, kolik ve firmě vydělávají zaměstnanci. Proto jsou u výrobců aplikací pro použití ve vesmíru vysoce nadprůměrné mzdy.

 

více >>
Zdroj: Alza

Alza provozuje přes 1 000 AlzaBoxů a míří ke třem tisícům

Jubilejní tisící AlzaBox firma nainstalovala v pražských Strašnicích minulý týden. Alza byla mezi prvními, kteří na českém trhu začali budovat síť vlastních výdejních schránek. Jejich počet výrazně navýšila loni, kdy jich přidala více než 600. E-shop tak nyní provozuje nejrobustnější síť výdejních boxů v České republice a na Slovensku, kterou otevřel všem dopravcům a obchodníkům. 

Jubilejní tisící AlzaBox instaloval e-shop minulý týden ve Strašnicích a dnes jej spouští online. Na zákazníky v něm kromě jejich objednávek bude během prvního týdne provozu čekat pozornost na oslavu v podobě balení kávy AlzaCafé.

více >>
Ilustrační foto | VGP

VGP Park Plzeň se rozrůstá. Pro DHL Express a Verhoek Europe vznikne nová hala

Developer a vlastník semiindustriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil výstavbu v pořadí již páté haly ve svém logistickém parku VGP Park Plzeň, který se nachází v průmyslové části města Plzně – Bručné v těsné blízkosti silnice E49 a s napojením na dálnici D5. Na zhruba 10hektarovém pozemku zde nabízí téměř 50 000 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro lehkou výrobu, logistiku a doprovodné komerční aktivity. Nájemci nové haly se stanou společnosti DHL Express, která si pronajme 1 113 m2, a dále Verhoek Europe s celkem 2 170 m2 logistických ploch. Předpokládaný termín dokončení budovy E a její předání do užívání je letos v září. Budova je realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO věnuje ve spolupráci s koncernem Volkswagen milion eur na boj s pandemií v Indii

S ohledem na vážnou humanitární situaci v Indii v souvislosti s pandemií onemocnění covid-19 poskytne společnost ŠKODA AUTO ve spolupráci s koncernem Volkswagen podporu v podobě věcných a finančních darů v celkové hodnotě jednoho milionu eur. Česká automobilka jakožto zaměstnavatel v tomto regionu tak ve složité době přijímá odpovědnost za členy škodovácké rodiny.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.