• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Libor Myška | ŠKODA AUTO

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České republice, kde dosud vedl oddělení Řízení prodeje. ŠKODA AUTO Deutschland se řadí mezi největší importérské organizace automobilky ŠKODA, do její sítě patří 1300 autorizovaných prodejních a servisních míst po celé spolkové republice. ŠKODA je zde již 11 let v řadě nejprodávanější dováženou automobilovou značkou a v současnosti jí na největším trhu v Evropské unii patří již 5. příčka.

více >>
Ilustrační foto | Profimedia.cz

ČKAIT nabídla pro Hodonínsko a Břeclavsko 87 statiků

87 autorizovaných statiků zareagovalo na páteční výzvu České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), aby se zapojili do pomoci městům a obcím na jižní Moravě postiženým tornádem. Právě odborný zásah autorizovaného statika je určující nejen pro ochranu lidských životů a zdraví, ale i majetku.

Podle informací ze sobotní online koordinační porady statiků nebyl do některých postižených oblastí dosud povolán žádný ze statiků, kteří prostřednictvím ČKAIT nabídli své odborné služby.  Statici, kteří postižená místa navštívili, upozorňují na rizika živelně prováděných zásahů bez náležitého statického posouzení opravovaných budov.

více >>
Lukáš Kovanda, Ph.D., Národní ekonomická rada vlády (NERV), Hlavní ekonom, Trinity bank

Moravské tornádo se zřejmě stane třetí nejnákladnější pojistnou událostí v historii ČR

V tuto chvíli se celkové škody, jež moravské tornádo napáchalo na Břeclavsku a Hodonínsku, odhadují na 15 miliard korun. S tím, že ještě porostou. Jedná se o kompletní škody, tedy jak na majetku kraje a obcí, tak na majetku lidí. Podle odhadu ekonoma Lukáše Kovandy by tak celkové škody mohly finálně činit zhruba 20 miliard korun.

Pojištěná škoda ale bude nižší. Například povodně v roce 2002 způsobily celkové škody za 73 miliard korun. Pojištěná škoda ale tehdy činila jen zhruba polovinu, totiž 36,7 miliardy korun. Od té doby propojištěnost (podíl pojistného na HDP) v oblasti neživotního pojištění v ČR mírně klesla, z 2,3 procenta HDP v roce 2002 na rovná dvě procenta HDP v roce 2019, jak vyplývá z údajů České asociace pojišťoven.

více >>
Ilustrační foto | CHEP

Brambles, mateřská společnost CHEP, dosáhla provozní uhlíkové neutrality

Společnost Brambles, jež působí v 60 zemích světa včetně České republiky prostřednictvím značky CHEP a poskytuje řešení založené na outsourcingu paletového hospodářství známé jako paletový pooling, dosáhla významného milníku. V září roku 2020 úspěšně splnila svůj pětiletý program pro udržitelnost a zároveň zahájila  ještě ambicióznější program zaměřený na hledání nových cest k nastavení regenerativních dodavatelských řetězců. Jeho součástí je závazek spojený s udržením úrovně globálního oteplení pod 1,5 °C v souladu s Pařížskou dohodou a cíl snížení emisí uhlíku v dodavatelském řetězci.

více >>
Ilustrační foto | ZETES

Optimalizace od první až po poslední míli s maximálním důrazem na efektivitu

Růst v oblasti e-commerce, globalizace a rostoucí nároky ze strany zákazníků kladou obrovské nároky na dodavatelský řetězec. S dalšími obtížemi a nejistotou kvůli situaci COVID-19 je nyní efektivita služeb ještě důležitější.

  • Během lockdownu v roce 2020 bylo 65 % prodejů realizováno online, v porovnání s 34 % před krizí.
  • Celých 78 % zákazníků by u maloobchodu přestalo nakupovat, pokud by třikrát došlo ke zpožděné nebo neúplné dodávce.
  • 62 % maloobchodů nemá informace v reálném čase.
více >>
Ilustrační foto | P3

Certifikace BREEAM Excellent je zárukou udržitelnosti v parku P3 Lovosice

Certifikace udržitelnosti BREEAM developery zavazuje k dodržování náročných ekologických požadavků. Benefitují z něj nejen nájemci budov, ale v dlouhodobém měřítku jsou nižší emise, šetření zdrojů a bohatší a různorodější životní prostředí výhodné pro celou společnost. V průmyslovém parku P3 Lovosice proto vznikají budovy, které nájemcům nabídnou standard BREEAM Excellent.

více >>
ilustrační foto

Desatero správné ojetiny Das WeltAuto

Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů, nabízí svým klientům špičkové služby. A protože se dodací lhůty některých nových vozů následkem pandemie prodlužují, řada zákazníků se odklání do sfér kvalitních ojetých vozů. Více než dřív platí, že ojeté jako nové může být řešením.

Jak ale vybrat co nejlépe?

více >>
Ilustrační foto | PPL

PPL zahájilo provoz nového depa, tentokrát posílí Liberecký kraj

Přepravní společnost PPL CZ s.r.o zahájila provoz nového, v pořadí již 24. depa v České republice, tentokrát v Rochlici v Libereckém kraji.

Svým strategickým umístěním u výpadovky na Prahu je toto druhé depo v Liberci hlavně velkým přínosem pro naše zákazníky. Díky němu v této lokalitě ještě více kapacitně posílíme naši přepravní síť a můžeme zde odbavovat a doručovat větší množství zásilek než doposud, při zachování kvality našich služeb na perfektní úrovni,“ uvádí Petr Horák, generální ředitel PPL CZ s.r.o.

více >>
Robert Kuchar | MD logistika

Problémy se sháněním zaměstnanců hlásí 96 % českých firem

Podnikatele děsí také rychlý růst minimální mzdy nebo povinný 5. týden dovolené

Na 96 % zaměstnavatelů v ČR má zkušenost se situací, kdy dlouhodobě nemohou najít vhodné zaměstnance, zatímco o práci ve firmě se zajímají lidé s kvalifikací, o kterou zrovna firma zájem nemá. Na základě šetření mezi 615 zaměstnavateli všech velikostí a oborů to uvedla Hospodářská komora během šesté předvolební debaty, tentokrát věnované problémům pracovního trhu. 7 podnikatelů z 10 je i proto přesvědčených, že se česká ekonomika neobejde bez pracovníků ze zahraničí.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Digitální obchod s paletami

Setrvale rostoucí poptávka firem po dřevěných paletách je v poslední době doprovázena pokračujícím růstem cen dřeva. I proto vznikají nové digitální platformy, které proces pořízení či periodických obměn palet zjednodušují a nabízejí možnost lepší orientace v cenových nabídkách jednotlivých dodavatelů. Jednou z takových platforem je i německý Packlogx. Ta se stala oblíbeným nástrojem nákupčích mnoha firem, pro něž jsou palety nepostradatelným artiklem.

více >>
Fraser Watson

Prognózy realitního trhu pro rok 2022 podle Savills publikace Impacts

Společnost Savills v rámci svého globálního výzkumného programu a publikace Impacts 2021 předpověděla klíčové trendy v oblasti ESG, investic a pronájmu pro rok 2022 ve 36 městech po celém světě. Mezinárodní poradenská společnost v oblasti komerčních nemovitostí předpovídá, že v celosvětovém měřítku budou v nájemní aktivitě dominovat technologické společnosti, že nejvyhledávanějším investičním sektorem budou kanceláře, dále že výnosy z prémiových nemovitostí zůstanou převážně stabilní a že asijská města zdánlivě zaostávají za ostatními městy na světě, pokud jde o upřednostňování udržitelných investic.

více >>
Ilustrační foto | DB Schenker

DB Schenker spouští novou kamionovou linku z Číny do ČR, námořní a železniční kapacity už nestačí

Přepravy zboží z Asie do Evropy se dlouhodobě potýkají s nedostatkem přepravních kapacit na železnici a přetíženými námořními terminály. DB Schenker proto v květnu spustil novinku v podobě kamionové linky z Číny do České republiky. Zákazníci o alternativní možnost přepravy z Číny projevili velký zájem.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Český retail hlásí návrat zákazníků. Není to tak rychlé, jak se čekalo

V roce 2020 realizovala každá tuzemská domácnost v obchodech v meziročním srovnání o 16 nákupů méně, což je nejdynamičtější pokles nákupní frekvence. Na druhou stranu výrazně vzrostla velikost nákupního košíku. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK.

„Po uplynulém dynamicky se vyvíjejícím roce 2020, kdy se spotřeba do velké míry přesouvala do našich domácností, došlo v úvodu roku 2021 k jisté stabilizaci. I nadále však zůstává domácí konzumace zboží a služeb na zvýšené úrovni,“ nastínil Ladislav Csengeri, Consumer Panel & Services Director CZ&SK ze společnosti GfK.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO obhájila vítězství mezi nejúspěšnějšími českými podniky CZECH TOP 100

ŠKODA AUTO obhájila loňské vítězství v žebříčku CZECH TOP 100 Nejvýznamnějších firem České republiky a získala již čtyřiadvacáté prvenství v tomto přehledu. První příčka je o to cennější, že loňský rok spojený s pandemií covid-19 významně zasáhl zejména automobilové odvětví. Společnost ŠKODA AUTO přijala ve svých závodech desítky opatření, čímž zabránila šíření nemoci ve všech závodech, a navzdory propadu většiny hlavních trhů i nucené odstávce výroby dokázala znovu dodat zákazníkům více než milion vozů.

Letos ŠKODA AUTO otevírá zcela novou kapitolu své více než 125leté historie: na trhy uvádí elektrický model ENYAQ iV.

více >>

Automobilový průmysl se bude potýkat s nedostatkem čipů až do konce roku

Pokud výroba čipů nebude držet krok s poptávkou, omezí nedostatek výrobu v automobilovém průmyslu. Automobilky se pravděpodobně uchýlí k selektivnímu odstavení některých závodů.

Ačkoli se původně očekávalo, že se výroba a poptávka po čipech vyrovnají během letních měsíců letošního roku, nejnovější prognózy ukazují, že nedostatek čipů bude automobilový průmysl provázet přinejmenším do konce letošního roku. „I když je automobilový průmysl pro výrobce čipů rostoucím segmentem, stále tvoří jen asi 10 % jejich celkové spotřeby. Výrobci automobilů proto nejsou schopni požadovat po výrobcích zvýhodnění," říká k současnému vývoji Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko, který je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik.
více >>
Ilustrační foto | Randstad

Randstad Employer Brand Research: Co zaměstnanci nejvíce chtějí aneb jak letos zvýšit atraktivitu své zaměstnavatelské značky?

Pandemie ovlivnila preference zaměstnanců a zvýšila význam některých atributů, které lidé u zaměstnavatele hledají. Výsledky letošního průzkumu zaměstnaneckých preferencí Randstad Employer Brand Research odhalily, že lidé teď kladou mnohem větší důraz na jistoty a udržitelnost zaměstnání. Ani zkušenost s ekonomickým otřesem však nesnížila jejich požadavky na dobré platové ohodnocení, zajímavou pracovní náplň a příjemnou atmosféru na pracovišti. A co čeští zaměstnavatelé? Dokázali očekávání českých zaměstnanců naplnit? V jakých oblastech se jim dařilo a kde se naopak otevírá velký prostor pro zlepšení?

více >>
Ceremoniál poklepání - URBANITY Tachov

URBANITY rozšiřuje městský areál v Tachově o moderní výrobní halu

Nemovitostní skupina URBANITY zahajuje ve svém průmyslovém areálu v Tachově výstavbu nové výrobní haly dle potřeb lukrativního francouzského klienta Eurostyle Systems. Výrobní hala bude součástí nově vznikajícího průmyslového kampusu, který nahradí stávající městský brownfield o rozloze 22 hektarů. Řízení stavby zajistí společnost DEMACO, která byla zároveň obchodním zprostředkovatelem, generální dodávka stavby bude v gesci developerské divize URBANITY.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Ministerstvo dopravy: Stavby nových dálnic se rozjely naplno

Aktuálně probíhající výstavba nových dálnic na zelené louce překročila 150 kilometrů. Je mezi nimi jihočeská D3, pokračování hradecké D11, alternativní spojení Čech a Moravy po dálnici D35 nebo právě zahájená dostavba písecké D4 formou PPP projektu. Letos bude do konce roku v provozu 46,5 kilometrů zbrusu nových dálnic.

více >>
Ilustrační obrázek GreenCity

Evropský startup DUCKT stanovuje nové standardy udržitelného rozvoje v oblasti mikromobility

Po spuštění řady úspěšných projektů v evropských metropolích, včetně masivní kooperace s Paříží, dělá DUCKT obrovský krok dopředu a vstupuje za velkou louži, do USA. Společně s operátorem sdílených kol JOCO buduje 1 100 dokovacích stanic po celém Manhattanu, které za pomoci udržitelných zdrojů energie slouží k uzamčení a nabíjení více než 1 000 elektrických kol. Startup DUCKT tímto krokem nastavuje nové standardy v této oblasti a otevírá si cestu na globální trh.

více >>
Ilustrační foto | ZETES

Bezchybný interní transport firmy Leadec pomocí řešení ZetesChronos

Leadec, přední globální dodavatel služeb pro výrobní závody od plánování až po každodenní provoz, zajistil dokonalou dokumentaci interních transportních operací pomocí řešení ZetesChronos proof-of-delivery. Během pouhých tří týdnů bylo nové řešení nasazeno v logistických službách této firmy v továrně jednoho z velkých automobilových výrobců a hned od začátku dosáhlo výborné chybovosti pouhých 0,15 procent.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.