• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Jen do března. Brexit zkrátil lhůtu pro žádosti o vrácení DPH

S lednovým završením brexitu se zkrátila lhůta pro žádosti o vrácení DPH zaplaceného loni v Británii. Nyní mají firmy čas jen do března, upozornila poradenská společnost BDO. Prokazování osvobození od DPH se ale naopak usnadní. Severní Irsko začalo pro obchodování v EU používat daňové identifikační číslo s předponou „XI“.
 

více >>
ilustrační foto

Podnikatelské svazy souhlasí se zavedením ochrany úst a nosu ve firmách

Podnikatelské organizace chtějí vládě pomoci snížit riziko šíření koronaviru ve firmách, a proto souhlasí se zavedením povinnosti nošení roušek v podnicích za podmínek, že budou povinné v režimu osobních ochranných prostředků a vláda stanoví rozumné výjimky pro některé zaměstnance, kteří pracují ve ztížených podmínkách nebo na home office. Na tom se dohodly největší podnikatelské organizace, jejichž členové zaměstnávají většinu zaměstnanců v zemi. O zavedení povinnosti roušek nebo respirátorů ve firmách vláda jedná ...

více >>
Bořislavka Centrum

I přes růst e-commerce vstupují na maloobchodní trh nové značky

Pandemie plány developerů v maloobchodním segmentu zbrzdila, ale neutlumila. Jedním z důvodů je příchod nových značek na tuzemský trh.  V loňském roce, který v retailu zásadně ovlivnila omezení spjatá s Covid-19, přibylo 25 značek, většinou z oblasti módy a módních doplňků. Oproti tomu jich 14 museli zdejší zákazníci oželet, několik dalších významných nájemců ohlásilo redukci ploch nebo rovnou úpadek. „Vzhledem k podmínkám státní podpory a s tím spojené taktiky a strategie se skutečná kondice řady retailových hráčů, včetně gastra, projeví pravděpodobně již během prvního pololetí,“ konstatuje Markéta Křížová z investičního oddělení poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate, která zveřejnila aktuální analýzu zaměřenou na retail v ČR.

více >>
Ilustrační foto | Toyota

Toyota zahájila výstavbu města Woven City

Automobilka Toyota zahájila v prostorách centra Higashi-Fuji v Susono City v prefektuře Šizuoka výstavbu prototypového města budoucnosti s plně propojenými systémy infrastruktury. Woven City bude praktickou ukázkou přístupu k rozvoji komunity se zaměřením na potřeby člověka. Projekt představuje jeden z pilířů transformace Toyoty z výrobce automobilů na firmu poskytující služby mobility.

více >>
ilustrační foto

Když se dobrých zpráv nedostává …

Uběhl další týden a dobrých zpráv s blížícím se jarem ne že nepřibývá, ono je to spíš naopak …

A protože dobrých zpráv je stále míň, jak se praví v jednom klasickém filmovém díle, je třeba pro udržení naší psychické rovnováhy těm horším dávat úsměvná hesla, případně se pokusit je vidět tak nějak v lepším světle. Jen tak je možné přes vrcholící zdravotnickou krizi na Chebsku vidět například to, že právě tento region je i v tak těžké době atraktivní pro zahraniční investory. Společnost Tchibo zde navzdory pandemii aktuálně zprovoznila další významný opěrný bod své logistické infrastruktury. V těchto dnech byla také podepsána koncesionářská smlouva na realizaci PPP projektu dostavby chybějící části dálnice D4. Nikdo zatím přesně nevíme, jestli je to řešení nejlepší, ale každopádně to je lepší než nedělat nic. Leckdo s nevolí sleduje mnohakilometrové kolony kamionů na místech, ve kterých hraniční kontroly v pravém slova smyslu pamatují jen ti starší z nás. To je jistě velmi nepříjemné a limituje to výrobu i obchod napříč celou Evropou. Proč ale nevěřit, že tento problém bude snad již brzy vyřešen.

více >>
Zdroj: Panattoni

Tchibo rozšiřuje v Chebu své distribuční centrum

„Těší nás pozitivní vývoj našeho podnikání v oblasti e-commerce. V rámci restrukturalizace naší logistické sítě pokračujeme také v expanzi v Chebu. Chceme to využít především k lepšímu dosahu na rostoucí počet zákazníků, kteří mají zájem o kávu a spotřební zboží. Rádi bychom poděkovali společnosti Panattoni a všem místním úřadům a partnerům za spolupráci založenou na dobrém partnerství při předchozím a věřím i budoucím rozvoji tohoto důležitého místa v naší logistické síti," říká Dr. Jens Köppen, CFO a člen představenstva odpovědný za Služby a Finance ve společnosti Tchibo Německo.

více >>

Dlouhodobý hmotný majetek z pohledu daní a účetnictví od roku 2021

Nový rok se nese ve znamení změn. Novela zákona o daních z příjmů přinesla od 1. ledna 2021 změnu v definici hmotného majetku. Za samostatné hmotné movité věci je považován takový majetek, jehož vstupní cena převyšuje 80 000 Kč a jehož provozně-technická funkce je delší než jeden rok. Původní znění zákona stanovovalo hranici pro určení vstupní ceny samostatných movitých věcí nad 40 000 Kč.

více >>
Zdroj: MD ČR

V březnu začne dostavba 32 kilometrů dálnice D4

Podpisem koncesionářské smlouvy ministr dopravy Karel Havlíček potvrdil, že dostavbu 32 kilometrů a následný 25 letý provoz dálnice D4 bude mít na starosti konsorcium DIVia. Začíná tak pilotní PPP projekt, který je alternativním způsobem, jak zajistit výstavbu a dlouhodobý provoz dopravní infrastruktury, včetně jejího financování.

více >>

Pěkná odměna řidičům kamionů

Německá vláda označila Česko za oblast s vysokým výskytem nebezpečných mutací koronaviru a od neděle zavedla na hranicích přísné kontroly. Dochází tak k dalšímu zpřísňování pravidel a následným problémům na hranicích. Sdružení ČESMAD BOHEMIA žádá českou vládu, aby i nadále jednala s německým protějškem o úlevě pro řidiče kamionů.

více >>

Budoucnost logistiky souvisí s rozvojem umělé inteligence a využití dat

Posledních deset let bylo pro logistický obor obdobím zavádění inovací tempem, které je dosud nejrychlejší v historii. „Využití sítí, informací o zásilkách i procesech, hledání stále efektivnějších postupů a tlak zákazníků na sdílení informací o průběhu jejich zakázek je ve srovnání v rokem 2010 na diametrálně odlišné kvalitativní i kvantitativní úrovni. Tento trend bude bezpochyby pokračovat a pravděpodobně se v příštích deseti letech bude nadále zrychlovat,“ říká ředitel obchodu a marketingu společnosti Gebrüder Weiss Jan Kodada.

více >>
Ilustrační foto | WEDO

WEDO sází na zkušenosti a orientaci na zákazníka

S masivním růstem e-commerce, který zaznamenáváme v posledních letech, souvisí také rostoucí význam přepravních společností. Způsob a rychlost doručení je totiž mnohdy jedním z hlavních rozhodovacích kritérií zákazníka. Na podzim loňského roku vstoupil na český trh nový hráč, který má však s doručováním již bohaté zkušenosti. Spojením společností InTime a Uloženka vznikla nová společnost WEDO.

V jejím čele stojí Daniel Mareš, který také není v oblasti doručování žádným nováčkem.

více >>
ilustrační foto Albert

Potravinová logistika má za sebou přelomový rok

Potravinová logistika sama o sobě patří k jedné z nejnáročnějších logistických oblastí. V loňském roce kvůli koronavirové pandemii navíc došlo k mnoha  zásadním momentům v chování spotřebitelů. Ze začátku první vlny to byly zejména masové nákupy v kamenných prodejnách, později enormně vzrostly také nákupy zboží přes internet. To vše kladlo velké nároky na logistické společnosti zajišťující zásobení trhu potravinami. Zároveň se ukázalo, jak velký význam má logistika pro společnost a jak zásadní je dobře fungující logistika právě v období krize. Jaký vliv měl průběh loňského roku na oblast potravinové logistiky a k jakým zásadním krokům musely přistoupit společnosti zabývající se logistikou potravin, jsme se zeptali několika významných hráčů z oboru.

více >>
Lukáš Kovanda, Ph.D.

Boj o miliardy z eurodluhu začíná

Brusel zužitkoval koronavirovou krizi k prohloubení evropské integrace prostřednictvím dluhu. V Česku nyní začíná tuhý boj o desítky miliard z něj, na hlavním bojišti je ale v podstatě dobojováno: případný další „brexit“ od teď bude ještě obtížnější a ještě nákladnější než ten právě probíhající.

více >>
ilustrační foto

Loňský rok byl ve znamení technologií a zefektivňování procesů

Kvůli koronavirové pandemii musely firmy v loňském roce řešit mnoho problémů spojených s tím, jak v nastalé situaci udržet efektivní fungování společnosti, dostát svým závazkům vůči odběratelům a zároveň reagovat na vzniklou situaci – nařízení vlády v souvislosti s ochranou zdraví, rozsáhlejší absence zaměstnanců z důvodu nemoci či karantény, výpadky dodávek materiálu od dodavatelů a mnoho dalšího. Říká se však, že „všechno zlé je pro něco dobré“ a právě krize nás nutí hledat nové cesty a nová řešení. A abychom nemluvili jen o tom špatném, co loňský rok přinesl, zajímalo nás, v čem byl naopak pro firmy přínosný.  

více >>
Ilustrační foto | ZETES

DPD Portugal zvyšuje efektivitu a eliminuje chyby díky hlasové technologii

DPD Portugal vylepšila úroveň služeb a zvýšila efektivitu o 20% pomocí řešení logistics execution od společnosti Zetes. DPD Portugal je součástí skupiny DPDgroup, největší evropské přepravní sítě. Již od roku 1997 obsluhuje podstatnou část portugalského trhu. Protože si zakládá na poskytování perfektních služeb, firma hledala řešení, které by pomohlo nahradit nespolehlivé a časově náročné třídění balíků ve skladových operacích.

Cílem bylo nejen zefektivnění provozu, ale hlavně minimalizace potenciálních rizik vyplývajících z chyb lidského faktoru. Po pečlivém vyhodnocení vhodných řešení z hlediska současné situace i budoucího rozvoje firma vybrala řešení ZetesMedea Warehouse Execution.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain nastavuje nový průmyslový standard v e-commerce díky své evropské síti distribučních center

Globální koronavirová pandemie přispěla v Evropě k prudkému růstu e-commerce. Značkové obchody a menší obchodní platformy přitom musí konkurovat velkým maloobchodníkům a tržištím. DHL Supply Chain, lídr v oblasti smluvní logistiky a součást koncernu Deutsche Post DHL Group, na tyto změny pohotově reaguje a internetovým maloobchodníkům nabízí přístup ke své evropské síti 30 distribučních center DHL pro e-commerce. Tyto provozovny ve strategických lokalitách v těsné blízkosti významných městských a balíkových center se specializují na zpracování internetových objednávek včetně vychystávání, balení a doručování objednaného zboží.

více >>
Ondřej Krutílek

Lednový EU RADAR

Analytik legislativy EU Mgr. Ondřej Krutílek každý měsíc představuje přehled dění v EU, kterým populární formou upozorňuje i na témata a otázky, o kterých mainstreamová média zpravidla neinformují. Několik témat z lednového EU RADARU jsem vybrali i pro naše čtenáře.

více >>
logo

3D DIVADELNÍ SVĚT: Opera revival ve virtuálním prostředí

Na základě omezení situací COVID nepláčeme nad rozlitým mlékem, ale hledáme cestu „jak jinak“. A našli jsme ji. Připojte se k nám a podpořte snahu zviditelnit neviditelné a dejte prostor něčemu, co vytvořilo mnoho lidí svou pílí jen z touhy hledat cesty a řešení tam, kde to vypadá, že žádné nejsou.

Žádáme Vás o pomoc s něčím novým, průkopnickým. S něčím, co nemá ve světě obdoby – koncert ve virtuálním divadle až domů a to včetně atmosféry, přátel a občerstvení.

 

více >>

Nesmysly kam až oko dohlédne …

Bylo by velmi těžké nevidět, jak se kolem nás množí stále další a další absurdní úkazy. Mám na mysli úkazy, které snad nikdy nemohly mít žádné racionální jádro, přesto se však navenek tváří jako něco, co vzniklo s tím nejlepším úmyslem, a navíc bylo od začátku koncipováno pro naše blaho. Jak jinak je možné chápat velkorysé zavedení práce z domova se stoprocentní mzdou pro státní úředníky v době, kdy například na poštách, v MHD a na řadě dalších míst většina ostatních pracuje bez zásadnějších omezení. Jak zdůvodnit umělé vytváření front před úřady v důsledku omezení úředních hodin namísto prodloužení otevírací doby s cílem fronty minimalizovat. Jak vysvětlit v době naprostého kolapsu státních financí nekonečné udržování lidí na neperspektivních pracovních pozicích, když například v logistice jich je takový nedostatek, jako uprostřed ekonomické konjunktury. A co si má nezávislý pozorovatel myslet o nekompromisním zavírání provozoven napříč celou ekonomikou při naprosté neschopnosti státu platná opatření vymáhat a – co hůře – při flagrantní neochotě mediálně známých politických a úřednických elit tato opatření respektovat.

více >>
Zdroj: ŠKODA Transportation

Do Prahy zamíří nové elektrobusy ze Škody Transportation

Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation získala zakázku na čtrnáct nových elektrobusů pro Dopravní podnik hl. m. Prahy. Hlavní město získá flotilu moderních ekologických vozidel, které neprodukují emise oxidu uhličitého a přispějí tak k čistějšímu ovzduší a harmoničtějšímu životnímu prostředí ve městě. Jedná se o další úspěch skupiny Škoda Transportation pod novým vlastníkem skupinou PPF.

Hodnota zakázky včetně možných opcí dosahuje hodnoty až 207 milionů korun a jedná se o první dodávku elektrobusů, kterou bude Škoda realizovat ve spolupráci se svojí sesterskou společnosti Temsa z Turecka.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.