• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | Pixabay

Mimořádná logistická operace: Plošné testování firem

Výrobní podniky zvládnou ve stanovené lhůtě povinně otestovat všechny určené zaměstnance. Průměrný záchyt zaměstnanců s pozitivním testem na Covid-19 v průmyslu je 0,77 procenta. Většina firem volila testování přes soukromá zdravotnická pracoviště nebo samotesty. Kupují samotesty, jejichž cena je nejčastěji dvakrát vyšší, než příspěvek státu 60 korun na test. Podniky nadále využívají homeoffice a dodržují přísná režimová opatření. Vyplývá to z průzkumu Svazu průmyslu a dopravy ČR z konce minulého týdne.

více >>

Savills: Míra neobsazenosti průmyslových prostor v ČR klesla na konci roku 2020 na své historické minimum 3,3 %

Nabídka moderních průmyslových prostor v ČR se ve druhém pololetí roku 2020 zvýšila o 314 800 m2, což značilo mírné (7%) zpomalení stavební aktivity ve srovnání s prvním pololetím. Celková rozloha průmyslových prostor určených k pronájmu podle nejnovější zprávy společnosti Savills dosáhla na konci roku 2020 plochy 9,11 milionů m2, přičemž více než polovina (62 %) této plochy připadla na tři nejrozvinutější dílčí trhy - Prahu (3,21 milionů m2), Plzeňský kraj (1,33 milionu m2) a Jihomoravský kraj (1,15 milionu m2).

více >>
ilustrační foto Česká pošta

Víkendová odstávka datových sítí České pošty

Od pátku 19. března od 19 hodin do pondělí 22. března do 4 hodin bude probíhat plánovaná provozní údržba datových center České pošty. Z tohoto důvodu budou uzavřeny poštovní pobočky i partnerská výdejní místa a také aplikace nebudou dostupné.

více >>
František Mikeš | Toyotoa Material Handling CZ

Uplynulý rok byl mimořádnou výzvou

Nástup na novou pozici je vždy určitou výzvou. A pokud k němu dochází v období tak turbulentních změn, jaké přinesla koronavirová krize, a navíc se jedná o firmu, která je celosvětovým lídrem trhu manipulační techniky s ambicemi na prvenství také na českém trhu, pak se opravdu jedná o mimořádnou zkoušku.

Jak uplynulý rok hodnotí a jak se v této nelehké době daří společnosti Toyota Material Handling naplňovat stanovené cíle, jsme se zeptali jejího obchodního a marketingového ředitele Františka Mikeše.

více >>
Obaly CHEB

Globální svět nemilosrdně tvoří obalový odpad. Kde hledat řešení?

Stále tvrdší podmínky pro likvidaci odpadů nutí komerční sféru i komunální sektor pečlivě zvažovat, s jakými obaly jsou připraveni pracovat. Narůstá tak podíl jak těch obalů, které jsou vyrobeny z plně recyklovatelných materiálů, tak i obalů vratných s dlouhým životním cyklem. U těch je však třeba započítat náklady – finanční i ekologické – na jejich cestu od spotřebitele zpět k výrobci.

více >>
Ilustrační foto

Jak jsme zjednodušili povinné testování zaměstnanců

Jak jste se vypořádali s povinným testováním vašich zaměstnanců? Samotné testování je docela jednoduché a pokud se vám navíc podaří zajistit testy, které si mohou zaměstnanci udělat sami, je to ještě snadnější.

Mnohem více času vám zabere náročná administrace. Musíte totiž evidovat množství informací vynásobených počtem zaměstnanců vaší společnosti.

více >>
Ilustrační foto | PST CLC

BREXIT: Příběh s dobrým koncem?

Vystoupení Velké Británie ze společného evropského trhu představovalo v loňském roce spolu s globální pandemií nejvýraznější téma v diskuzi o změnách v nastavení evropského dodavatelského řetězce. Řada predikcí favorizovala z dlouhodobého pohledu negativní vliv špatně zvládnutého Brexitu na evropskou ekonomiku nad konečnými důsledky koronavirové krize. Realita je však nakonec zcela opačná: zatímco peripetie vyvolané pestrou škálou vládních opatření jednotlivých členských zemí EU narušují celý dodavatelský řetězec stále více, toky zboží mezi kontinentální Evropou a ostrovním královstvím nedoznaly po prvním lednu zásadnějších problémů.

Co stojí za hladkým zvládnutím pobrexitové situace, jsme zjišťovali v rozhovoru s odborníky na mezinárodní spedici společnosti PST-CLC, člena skupiny Mitsui-Soko Ing. Zuzanou Lančovou, celní specialistkou zodpovědnou za implementaci Brexitových zákazníků (ZL) a Ing. Vojtěchem Broučkem, obchodním ředitelem PST CLC (VB).

více >>
Zdroj: GX Solutions

Bezpečnost a optimalizace v provozu manipulační techniky

Knorr-Bremse ČR, Systémy pro užitková vozidla ČR, s.r.o.

Koncernová společnost Knorr-Bremse, s hlavním sídlem v Mnichově, je celosvětově vedoucím výrobcem brzdicích systémů pro železniční a užitková vozidla. V roli technologického průkopníka působí výrobce Knorr-Bremse významně v oblasti vývoje, výroby, prodeje a servisních služeb moderních brzdicích systémů déle než 110 let.

více >>
Smartwings ilustrace

Na paluby letadel Smartwings a Českých aerolinií jen s negativním výsledkem testu

Smartwings a České aerolinie zavádějí další nové opatření na palubách svých letadel, aby cestování letadlem bylo i nadále bezpečné. S účinností od pátku 5. března 2021 bude možné vstupovat na paluby letadel Smartwings a Českých aerolinií mířících z/do ČR jen s písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu. Výsledek antigenního testu nesmí být starší než 24 hodin a výsledek RT-PCR testu nesmí být starší než 72 hodin před nástupem na palubu letadla. I nadále musí cestující splňovat veškeré podmínky pro vstup do dané země.

více >>

Reliant BroadCAST přináší aktuální témata:

#1 Kyberbezpečnost: Home office a vzdálené připojení

Tento týden je týdnem premiérovým z pohledu portfolia komunikačních platforem společnosti Reliant. Světlo světa spatřil zcela nový formát s názvem Reliant BroadCAST, který nabízí možnost sledovat diskuzi věnovanou aktuálním tématům ovlivňujícím podobu a fungování logistiky a celého dodavatelského řetězce prostřednictvím moderovaných rozhovorů předních českých odborníků na tato témata. Rozhovory jsou vedle video formátu rovněž dostupné k poslechu na všech známých podcastových platformách (Spotify, Apple podcast, Soundcloud).

Tím úplně prvním tématem, které společnost Reliant pro představení své nové platformy BroadCAST vybrala, je kyberbezpečnost jako jedno z kritických rizik současného podnikání.

 

více >>
logo Liftago

Liftago doporučuje zachytávat nakažené zaměstnance již doma

Místo testování potenciálně nakažených zaměstnanců na pracovišti a transportu zachycených případů zpět domů za Liftago doporučujeme hromadně distribuovat rychlotesty zaměstnancům domů.

Dojte k razantnímu snížení rizika nákazy, konkrétně:

  •     snížením rizika kontaktu mezi zaměstnanci před testováním,
  •     snížení rizika dalšího přenosu při cestě do zaměstnání a po pozitivním testu zpět z něj.
více >>
ilustrační foto

Manuál SP ČR pro antigenní samotestování zaměstnanců

Vláda 1.března odsouhlasila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se zavádí povinné plošné testování zaměstnanců. Svaz průmyslu a dopravy ČR při této přiležitosti připravil pro firmy manuál, který by jim měl usnadnit orientaci a pomoci s organizací testování.

V první fázi se bude týkat zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají alespoň 250 osob. Od 3. března mají tito zaměstnavatelé povinnost zajistit pro své zaměstnance antigenní testy prováděné buď zdravotníky, nebo přímo testovanou osobou. Od 5. března musí své zaměstnance vyzvat, aby test podstoupili, a od 12. března nesmí zaměstnancům, kteří v uplynulých sedmi dnech nebyli testováni, umožnit přístup na pracoviště. V případě menších firem od 50 do 249 osob se termíny posouvají na 5., 8. respektive 15. března.

více >>
Ilustrační foto | ČALPG

LPG by mohlo být do roku 2050 kompletně produkováno z obnovitelných zdrojů

Ambicí Evropské unie je být do roku 2050 klimaticky neutrální. Představitelé evropského LPG průmyslu se zavázali tento ambiciózní cíl podpořit. Podle aktuálně publikované studie „BioLPG: A Renewable Pathway Towards 2050“ by mohla být budoucí poptávka po zkapalněném ropném plynu (LPG) v roce 2050 zcela uspokojena produkcí bioLPG. Na rozdíl od jiných obnovitelných zdrojů zde již existují potřebné technologie či infrastruktura a nejsou třeba žádné úpravy u stávajících zařízení. S dostatečnou produkcí tedy lze uskutečnit přechod na bioLPG doslova ze dne na den. Do Česka dorazila první dodávka bioLPG loni v červenci.

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA OCTAVIA zvítězila v kategorii „Rodinné auto“ v anketě Světové ženské auto roku 2020

ŠKODA OCTAVIA získala první místo v kategorii „Rodinné auto“ mezinárodního ocenění Světové ženské auto roku 2020. Jedná se o první vítězství české automobilky v již desátém ročníku této mezinárodní ankety, ve které hlasují výhradně ženy – motoristické novinářky. Jako vítěz jedné z celkem devíti kategorií, se bestseller značky ŠKODA nyní uchází také o celkový titul. Oznámení vítěze ankety je naplánováno na 8. března, tedy na Mezinárodní den žen. Porotu tvoří 48 novinářek z 38 různých zemí, od Argentiny po Nový Zéland.

více >>
Ilustrační foto | Sklady.cz

Pět a jedna rada, jak se nespálit při výběru dodavatele WMS

Více než polovina firem zahrnutých do studie Trendy v české logistice 2020 se chystá v letošním roce investovat do WMS (Warehouse Management System), tedy do systému řízení skladu. Většina z nich plánuje spolupracovat s externí společností, ale jen 51 % je s dodavateli v této oblasti spokojeno. Přitom souhra obou stran je pro úspěch celého projektu klíčová. Jak se při výběru dodavatele nespálit?

více >>
Ilustrační foto

Když rok se s rokem sešel …

Tento týden je to již rok, co žijeme v jakési covidové realitě. To jistě není s ohledem na pozornost, kterou tomuto stavu věnují všechna významná média, nic nového. I tak si ale, i když s jistou dávkou nevole, ani my nemůžeme dovolit toto kontroverzní výročí alespoň symbolicky nepřipomenout. Jak trefně zmínil nedávno jeden komentář, „ …žijeme v přítomnosti, která je však jen jakýmsi provizoriem mezi minulostí a budoucností …“. Rádi bychom věřili, že si lidstvo z pandemie odnese důležité ponaučení o zranitelnosti moderní společnosti posedlé svou vlastní dokonalostí a precizním vyladěním vzájemně provázaných procesů. Současně se ale upřímně bojíme, že na udělenou lekci obratem zapomeneme.

více >>
Ilustrační foto | ZETES

Staropramen digitalizoval své skladové procesy pomocí řešení ZetesMedea

Pivovary Staropramen s.r.o. (člen skupiny Molson Coors Brewing Company) je druhým největším výrobcem piva v České republice. Má 15,6% podíl na domácím trhu a je druhým největším vývozcem českého piva. Své značky piva, Staropramen a Braník, nabízí ve více než 35 zemích po celém světě. Do portfolia této skupiny také patří mezinárodní značky jako Stella Artois, Hoegaarden a Leffe.

více >>
ilustrační foto

Logistika 2020+

V těchto dnech byla veřejnosti představena studie České logistické asociace, jejímž cílem je prezentovat aktuálně získané zkušenosti vrcholových manažerů předních českých společností z řad členů ČLA s fungováním jejich firem v podmínkách globální krize. Studie akcentuje zejména jejich hodnocení připravenosti firem na změny na trhu způsobené globální pandemií, schopnosti jednotlivých firem v dané situaci uspět a jejich očekávání změn v novém, postkoronavirovém dodavatelském řetězci.

 
více >>
ilustrační foto

Brexit – náročná výzva nejen pro logistiku

Zpoždění dodávek, zdlouhavé papírování, přibývající celní povinnosti – to jsou jen některé z negativních dopadů brexitu. Také čeští exportéři očekávají nárůst nákladů na administrativu a logistiku. Logistický průmysl čelí těžké výzvě ve snaze zajistit kontinuitu mezinárodního obchodu, ovšem brexit ovlivňuje i spotřebitele, kteří musejí za výrobky zaplatit více, navíc po delším čekání.

více >>
Zdroj: Panattoni

Na brownfieldu po bývalých uhelných dolech na Plzeňsku vyrostou dvě nové ekologické haly

Nová průmyslová zóna Panattoni Park Nýřany Terminál nabývá konkrétních obrysů. Stavitel Panattoni připravuje u Nýřan na Plzeňsku výstavbu dvou průmyslových budov o rozměrech 34 tisíc m2 a 25 tisíc m2 zastavěné plochy, s ambicí nabídnout regionu na 850 nových pracovních příležitostí. Projekt se tak zařadí mezi ostatní industriální developerské počiny společnosti Panattoni, které citlivě a smysluplně přetvářejí nevyužité areály ve funkční průmyslové prostory. Nové haly by měly sloužit pro logistiku či lehkou výrobu s vyšší přidanou hodnotou.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.