• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | E15.cz

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR varuje, že uzavření obchodů na Velký pátek zvýší koncentraci lidí o více než polovinu

SOCR ČR apeluje na vládu České republiky, aby urychleně změnila nařízení týkající se plošného uzavření obchodů na Velký pátek.  Zákaz prodeje jde zcela proti logice snižovat koncentraci lidí a jejich mobilitu. Podle odhadů SOCR ČR vzroste počet zákazníků v obchodech ve čtvrtek o 70–80 % a v sobotu a v neděli o 40–50 %.

 
více >>
Ilustrační foto | Pexels

Jak pandemie koronaviru ovlivní budoucí podobu a fungování obchodních center?

Protikoronavirová opatření přiměla Čechy upravit dosavadní chování a nákupní zvyky. Podle dat z prosincového průzkumu společnosti CBRE se 41 % zákazníků naučilo některý sortiment nakupovat online. Vlivem nejisté doby lidé více šetří a zároveň více než kdy jindy řeší svou bezpečnost. Na straně jedné je zřejmé, že některé změny jsou pouze dočasné, a to jako důsledek konkrétních restrikcí. Lidé se totiž potřebují přirozeně socializovat a při nakupování chtějí kompletní zážitek: sáhnout si na materiál, vyzkoušet si boty při chůzi, vyrazit společně s kamarádkou. Průzkumy potvrzují, že většina Čechů se po skončení pandemie plánuje do kamenných obchodů vrátit. Ovšem na straně druhé je jisté, že určité strukturální změny zákaznického chování s sebou pandemie přinese – a to znamená skutečnou výzvu jak pro obchodní centra, tak i pro jednotlivé značky. Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, ve svém aktuálním průzkumu zjišťovala, jakým způsobem a do jaké míry chtějí maloobchodníci na konkrétní změny reagovat. Právě jejich rozhodnutí se totiž promítnou do podoby a fungování obchodních center v budoucnosti.

více >>
Ilustrační foto | e.on

CNG je díky novým benefitům i dražšímu benzínu ještě výhodnější. Jaké jsou další novinky?

Zájem o stlačený zemní plyn (CNG) i loni nadále rostl. Se zdražujícím benzínem se opět zvyšuje cenová výhodnost plynu, přibývají ale také další benefity. Letošní novinkou je 50% sleva na dálniční známku i rozšíření výrazné slevy 2 Kč/kg CNG, kterou podnikatelé budou moci v tomto roce využít již u stovky plnicích stanic, tedy u téměř poloviny. Od loňska je k dostání bioCNG (biometan) vyrobené z biologicky rozložitelného odpadu. Například u plnicích stanic E.ON Energie se bude letos prodávat již z 80 % právě biometan. Pohon na CNG je nově dostupný také u čtvrté generace Octavie. Přečtěte si souhrn stávajících výhod i novinek u vozů na zemní plyn.

více >>
Bezpečnostní brzda Tyros

Logistika a doprava v EU hlásí ročně 48 tisíc pracovních úrazů, dvakrát více než v jiných oborech

V Evropské unii dojde ročně k přibližně 2 milionům pracovních úrazů. 48 tisíc pracovníků se zraní v oboru logistika a doprava, což je dvakrát více než v jiných oborech. Nejnebezpečnějším místem ve skladišti jsou přitom nakládací doky, kde vznikají úrazy s fatálními následky. Hlavní příčinou je nečekaný pohyb vozidel. Společnost Tyros Loading Systems představila brzdu nákladních vozidel, která minimalizuje riziko nehody a poškození v oblasti nakládací rampy.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Formování budoucí práce v post pandemickém období

Po roce boje s pandemií se dostáváme do bodu zlomu. Covid 19 proměnil svět způsobem, který ovlivní podnikání na mnoho dekád dopředu a upraví tradiční podmínky, kde a jak budeme pracovat. Ukazuje se, že schválené vakcíny jsou příslibem pro návrat do normálního života, který ale bude jiný, a vyvstává otázka, jak bude vypadat náš svět a jak se na něj firmy připravují.

více >>
Foto | Guardian News

Bottle neck, neboli úzké hrdlo

Většina z nás asi zaznamenala včerejší kolizi kontejnerové lodi Ever Given společnosti Evergreen, jež na šest hodin zablokovala Suezský průplav. Šest hodin, chtělo by se říct, není nic tak hrozného. Na šest hodin leckdo uvízl na dálnici za dopravní nehodou, na letišti při čekání na zpožděný let, nebo ti starší z nás třeba před lety ve frontě před Tuzexem na nedostatkové džíny … Tohle bylo ale úplně jiných šest hodin, protože Suezským průplavem projíždí každoročně se železnou pravidelností na 19 tisíc lodí s nákladem představujícím přibližně 12 procent světového obchodu se zbožím. V Egyptě však naštěstí dokonale zafungovalo to, co před rokem a pak ještě několikrát nezafungovalo v Evropě ani nikde jinde na světě – totiž krizový plán. Plán, pro který bylo v horizontu minut k dispozici dost připravených a precizně vycvičených profesionálů, techniky i materiálu. Ale hlavně fungovaly nacvičené postupy opírající se o profesionální řízení vzniklé krizové situace. A to vše navzdory tomu, že podobná mimořádná událost v Suezu vznikne takříkajíc jednou, maximálně dvakrát za deset let, takže její řešení také není běžnou rutinou.

více >>
Zdroj: Gefco

GEFCO nabízí východisko ze současné logistické džungle – rezervovanou kapacitu v letecké dopravě

Pandemie koronaviru zasáhla v uplynulých měsících snad do všech odvětví. Oblastí, kterou ale doslova otočila naruby, je logistika. Musela se poprat s kompletním uzavřením čínských provincií, v nichž byl koronavirus zaznamenán nejdříve. Od té doby se situace několikrát zásadně změnila, nikoli ale k lepšímu.

Sami logistici dnes prostředí, v němž nyní podnikají, nazývají džunglí. Bojují s celosvětovým nedostatkem přepravních kapacit a hledají cesty, jak předejít přerušení dodavatelských řetězců klientů.

Více k tématu v rozhovoru s Martinem Hrbkem, obchodním ředitelem divize Air&Sea společnosti GEFCO.

více >>
Zleva: Ing. Michal Feix, Oblastní nemocnice Kladno, Ing. Marek Cvačka ESA logistika, MUDr. Ivo Podpěra a MUDr. Tomáš Heřman

ESA logistika darovala kladenské nemocnici peníze na nákup nových přístrojů

Charitativní fond zaměstnanců ESA a společnost ESA logistika věnovaly Oblastní nemocnici Kladno finanční dar na nákup přístrojů v hodnotě téměř 150 000 Kč. Nová zdravotnická technika, která nemocnici pomůže k navýšení kapacity léčebné a diagnostické péče, bude sloužit pacientům interního oddělení. Dar převzal od zástupců firmy ESA logistika primář interního oddělení MUDr. Ivo Podpěra za účasti vedení kladenské nemocnice.

více >>
Ilustrační foto | P3

P3 letos bude stavět na míru ve čtyřech parcích – u Prahy, u Plzně, v Lovosicích a také v Ostravě

Průmyslový developer P3 v letošním roce klientům nabídne především výstavbu na míru. Nedaleko Prahy v blízkosti dálnice D6 může ihned začít stavět 17 000 m2, na půli cesty mezi Prahou a Drážďany pak nabízí další desetitisíce metrů čtverečních v P3 Lovosice a do konce roku P3 vztyčí první sloupy v nových parcích v Ostravě a v Myslince u Plzně. Veškeré nové budovy P3 budou mít certifikaci BREEAM Very Good nebo vyšší.

více >>
ilustrační foto ÚOCHB

Vědci vyvinuli rychlý a snadný způsob porovnání antigenních testů na SARS-CoV-2

Vědci ze skupiny Jana Konvalinky z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR vyvinuli rychlý a snadný způsob porovnání antigenních testů. Do porovnání zahrnuli 13 různých testů dostupných na českém trhu, mezi testy jsou rozdíly až stonásobné. Nevyškolené osoby se ve vyhodnocování testů výrazně liší a častěji hodnotí testy falešně negativně.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Podvodné telefonáty od falešné technické podpory Microsoftu

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost upozornil na vlnu podvodných telefonátů, v rámci nichž se volající vydávají za technickou podporu společnosti Microsoft. Podvodníci lámanou angličtinou požadují instalaci programů AnyDesk a TeamViewer pro získání vzdáleného přístupu k počítači, zadávání příkazů do příkazových řádků nebo informací o počítači a dalších zaměstnancích.

Splnění pokynů podvodníků vede ke kompromitaci zařízení a může také vyústit v krádež citlivých údajů a dat (např. přihlašovacích údajů) nebo v zašifrování zařízení ransomwarem.

více >>
ilustrační foto

Nemovitosti ve světě po pandemii: proč se opět stanou jasnou hvězdou investičního nebe

CB Property Investors Podfond, nemovitostní fond kvalifikovaných investorů regulovaný a dozorovaný Českou národní bankou, zprostředkovává specifický způsob investování do realit napříč segmenty v České republice a na Slovensku. Záměrem fondu, jenž se soustředí na investice s přidanou hodnotou, je dosáhnout nadprůměrné návratnosti 10+ % p.a. Představuje tak vhodnou volbu pro investory zvažující rozšířit svá portfolia o české či slovenské nemovitosti.

více >>
ilustrační foto Pexels

Farmacie není tak jednoznačný vítěz v koronavirové krizi

Na první pohled by se mohlo zdát, že odvětvím, které z koronavirové krize vyjde jako vítěz, je farmaceutický průmysl. Sektor se však potýká s poklesem poptávky, tlakem na přesun výroby i přerušením klinických studií. Podle analýzy úvěrové pojišťovny Coface je opravdu farmaceutický sektor jedním z nejodolnějších odvětví. Nicméně je zde řada faktorů, před kterými Coface varuje.

„Jde například o pokles poptávky po řadě léků v důsledku omezení „necovidové“ zdravotní péče, zpomalení či zastavení klinických studií vinou pandemie, tlak na snižování cen ze strany vlád i veřejnosti a samozřejmě i zájem evropských států změnit dosavadní dodavatelské řetězce ve farmacii a vrátit výrobu klíčových účinných látek na své území. Jako nejrizikovější část farmaceutického odvětví pak Coface identifikoval distributory – velkoobchod a lékárenské řetězce,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Autoprůmyslu se navzdory omezením daří udržet výrobu

I v tomto složitém období se firmám českého automobilového průmyslu podařilo udržet produkci na stabilní úrovni, a to navzdory výpadkům v dodávkách dílů, omezením v přepravě zboží či napjaté situaci na trhu práce. Celkově bylo v prvních dvou měsících tohoto roku v Česku vyrobeno 206 695 osobních vozidel (- 13,6 %). Meziroční pokles tuzemské výroby je tak nadále výrazně nižší než celkový propad trhů v Evropské unii (- 21,7 %).

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Finanční podpora historickým železničním vozidlům se zvýší na 5 milionů korun: Na obnovu vozidel půjde od letošního roku více peněz

Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 - 2023. Ministerstvo financí v uplynulých dnech schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun.

Podpora historických železničních vozidel přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a je vyhlašována každý rok.

více >>
Ilustracni foto | INCORP images

Ustrojená-neustrojená, obutá-neobutá …

Jaro je na dohled. Počasí je sice v těchto dnech jako na houpačce a jeden teplý den prozatím vždy střídají alespoň dva mrazivé nebo alespoň deštivé. Příchod jara už ale všichni tak nějak cítíme v kostech. S jarem navíc letos (opět) současně vyhlížíme i zlepšení pandemické situace a úlevy z vládních opatření. Chceme už normálně žít, pracovat a třeba i cestovat. A právě bezpečné cestování, ale také třeba účast na hromadných akcích, návštěvy divadel a kin, nebo návrat do restaurací měl podle dosavadních zpráv umožnit očkovací pas, který by byl jakousi vstupenkou platnou v celé EU. Té sice nepokrytě fandí všechny jižní státy unie a podporu jí vyjádřily i země střední Evropy, ale Německo a Francie mají výhrady. Výsledkem je tak včerejší oznámení Evropské komise, které po vzoru chytré horákyně praví, že Digitální zelený certifikát, jak unijní exekutiva tzv. covid pas pojmenovala, … „nebude diskriminovat lidi, kteří se nemohou nebo nechtějí nechat očkovat a zároveň nemá omezit ani pohyb těch, kteří pas vlastnit nebudou“.

více >>
LC TQM exterier

V Opavě řídí logistiku a dopravu do celého světa

Logistické a dopravní společnosti čeká v následujícím období řada výzev. Události uplynulého roku ukázaly, že tyto oblasti patří mezi kritickou infrastrukturu každé krajiny. Zajištění plynulého zásobování, nepřetržité přepravy a skladování je pro firmy i jednotlivce nevyhnutelné k udržení jejich byznysu. Opavská společnost TQM - holding s.r.o. má za sebou náročný, ale na druhou stranu úspěšný rok 2020. Implementace systému WMS v jejich Logistickém centru výrazně zefektivnila proces skladování a otevřela možnosti nové spolupráce.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Volkswagen v Evropě postaví šest továren na baterie, zvažuje i Česko

Největší evropský výrobce automobilů představil svou strategii v oblasti výroby a zlevnění baterií. Jen v Evropě vznikne do konce desetiletí šest výrobních závodů. Zároveň chce unifikací zlevnit jejich cenu až o polovinu proti současnosti. Elektromobilita se stala klíčovým úkolem a cílem koncernu Volkswagen. Vyplývá to alespoň z plánů do roku 2030 zveřejněných v rámci akce Power Day.

více >>
ilustrační foto

Mám správný respirátor?

Jednoduchý informační leták s návodem, jak si vybrat správný respirátor, připravil pro spotřebitele Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ). Jednostránkový materiál má za cíl srozumitelně provést širokou veřejnost nákupem respirátorů tak, aby si spotřebitelé pořizovali funkční a bezpečné výrobky chránící dýchací cesty. Vždy samozřejmě s potřebnou evropskou certifikací, která potřebnou kvalitu a účinnost potvrzuje.

 

 

více >>
Ilustrační foto | Zásilkovna

Zásilkovna bude na nově otevřených provozovnách společnosti Lidl instalovat Z-BOXy, ekologická bezdotyková samoobslužná výdejní místa

Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, zahájila spolupráci s obchodním řetězcem Lidl. V rámci spolupráce rozmístí do června letošního roku Z-BOXy, bezdotyková samoobslužná výdejní místa, u celkově devíti nových provozoven Lidlu po celé České republice. První Z-BOX Zásilkovny byl, zároveň s otevřením nové prodejny Lidlu, spuštěn dnes ve Slavkově u Brna. Zásilkovna spustila Z-BOXy loni na konci září. Aktuálně jich v ČR funguje již 102, 7 na Slovensku.

V letošním roce plánuje Zásilkovna počet Z-BOXů výrazně rozšířit o tisíce nových kusů. Kromě ČR a Slovenska plánuje další Z-BOXy instalovat také v dalších zemích střední Evropy.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.