• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Z čeho stavět? Srovnání cihly a pórobetonu

Plánujete-li postavit nebo rozšířit nemovitost, jistě jste narazili na problém, z čeho stavět. Cihla i pórobeton jsou momentálně nejoblíbenějšími materiály pro stavbu – každý má však jiné vlastnosti, které ovlivňují její parametry.

více >>
Ilustrační foto Profimedia

Formule E je pro smích, půlce aut došla při závodu elektřina

Elektrická formule má za sebou vskutku výživný víkend. Při posledním závodě ve Valencii došla polovině závodních aut elektřina. Další závodníci pak byli diskvalifikováni za to, že spotřebovali příliš mnoho energie.

Vtipné? No, jak se to vezme...

více >>
Zdroj: FM LOGISTIC

FM LOGISTIC a HEINEKEN startují spolupráci

Heineken N.V. je nizozemská pivovarnická společnost, založená v roce 1864 Gerardem Adriaanem Heinekenem v Amsterdamu. Heineken vlastní více než 165 pivovarů ve více než 70 zemích. Produkuje 250 mezinárodních, regionálních, místních a speciálních piv a moštů a zaměstnává přibližně 73 000 lidí.

Heineken Slovensko sídlí ve městě Hurbanovo v Podunajské nížině. Hurbanovo je nejteplejším místem v bývalém Československu s úrodou vysoce kvalitního ječmene a zároveň se zdroji velmi kvalitní vody. Hurbanovský pivovar byl dokonce prvním výrobcem piva v bývalých východních zemích, který stáčel pivo do plechovek.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Emisní normy Euro 7/VII musí být ekologicky i ekonomicky udržitelné

Evropská komise plánuje ještě v tomto roce představit nové emisní normy Euro 7/VII. Ty by měly od roku 2025 nahradit stávající emisní předpisy poté, co je projedná Evropský Parlament a Rada. Ačkoliv začátkem dubna došlo podle neoficiálních informací k jistému zmírnění původních návrhů, požadavky zůstávají nadále velmi přísné. Jejich splnění v tak krátkém čase bude proto extrémní ekonomickou zátěží průmyslu v již tak složité pandemické době a v konečném důsledku bude i působit proti úsilí o snížení ekologické zátěže z dopravy.

více >>
Olga Leharová

Oblast lidských zdrojů společnosti Zásilkovna v České republice řídí nově Olga Leharová

Na pozici Head of HR společnosti Zásilkovna, přední české logisticko-technologické firmy, přichází Olga Leharová. Ve své pozici bude zodpovědná za vedení a plynulý chod celého oddělení HR v České republice, zajišťování náborů lidí a nastavení oblasti learning & development. Do Zásilkovny přichází Olga Leharová ze společnosti flow-r.

více >>
Ilustrační foto | FM Logistic

FM Logistic skladuje pro CROWN

Firma Crown Bevcan Slovakia s. r. o. byla založena v roce 2008 a sídlí v Kechneci. Společnost se zaměřuje na výrobu nápojových plechovek. Portfoliem společnosti je výroba 4 druhů plechovek: 25 cl, 33 cl, 33 cl SLEEK a 50 cl. Současná kapacita výrobního závodu na Slovensku je 1,5 miliardy plechovek ročně.

Jelikož byl v podstatě celý GASTRO průmysl markantním způsobem zasažen COVID krizí, tak i výrobní společnosti, které jsou velmi úzce navázány na tento segment museli změnit plány a přizpůsobit své výrobní kapacity tomuto těžkému období. Začátkem roku 2021 oslovila firma CROWN transportní společnost FM Logistic s požadavkem na uskladnění extra objemu plánované předvýroby. Projekt byl unikátní, a to hlavně z pohledu povahy skladovaného zboží, objemu, velikostí skladovaných palet a v neposlední řadě i nárokem na rychlost reakcí na logistické požadavky.

více >>
Ilustrační foto | Savills

Savills zmapovala celkové náklady na skladování na více než 50 globálních trzích, pražský trh patří mezi nejdostupnější

Podle nejnovějšího průzkumu Impacts, publikovaného společností Savills, je Praha s 5,30 EUR/m2/měsíc jednou z deseti nejlevnějších lokalit pro pronájem moderních skladových prostor z celkem 54 analyzovaných trhů. V Evropě jsou nákladově efektivnější pouze Antverpy (4,71 EUR/m2/měsíc) a řada dílčích trhů v Polsku s náklady v rozmezí od 4,68 EUR do 4,98 EUR za m2/měsíc.

Lenka Pechová, senior research analyst spol. Savills ČR a SR, říká:

více >>
Zástupci MD logistiky, stavební firmy Marhold, dodavatele chladírenská technologie Syteza, generálního projektanta firmy CODE a technického dozoru investora

MD logistika zahájila výstavbu mraženého skladu C10

Symbolickým poklepáním na základní kámen zahájila společnost MD logistika výstavbu nové mrazírenské komory C10 ve svém areálu v Dašicích ve východních Čechách. Firma tak pokračuje v rozšiřování svých skladových kapacit. „Stále vnímáme ze strany zákazníků trvající poptávku po kvalitních skladovacích prostorech, což platí především o mražených skladech. Pro chystaný sklad proto již máme reálné poptávky stávajících i nových zákazníků,“ říká generální ředitel MD logistiky Robert Kuchar. 

více >>
Zdroj: Toyota

Dáme jídlo přidává do své flotily hybridní Yaris

Populární rozvážková služba Dáme jídlo začala testovat hybridní variantu Toyoty Yaris. Vedle toho již využívá 140 vozů Toyota Aygo v celkem 16 českých městech. Vozy pro Dáme jídlo zajišťuje společnost Toyota Louwman.

Dáme jídlo v současnosti využívá pro rychlou dopravu hotových jídel z restaurací v šestnácti velkých tuzemských městech včetně Prahy, Brna či Plzně flotilu 140 vozů Toyota Aygo.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Práh bolestivosti …

Snad jen ti největší cynici byli schopni před lety v dobách, které jsme my ostatní považovali za politický a společenský marast devastující kulturu života i podnikání odhadnout, že na ně jednou budeme vzpomínat jako na „staré dobré časy“ … Opakovaně jsme si mysleli, že pomyslné dno je už tak blízko, že bude možné se od něj odrazit a zamířit opět vzhůru, minimálně proto, že horší už to být nemůže. Opakovaně jsme se spletli. Tak tedy teď? Vývoj posledních dnů dává tušit, že na obzoru je tentokrát opravdu významný mezník, který by mohl přinést zásadní změny. Otázkou však nadále zůstává, zda nepůjde jen o hrátky naivního, komického Jerryho s trochu neobratným, ale o mnoho silnějším Tomem. V takovém případě se ani tentokrát kromě výchovného políčku zastáncům změny nestane asi nic zásadního. Naprosto odlišnou dynamiku vývoje by ale přinesl společný evropský postup včetně vymezení se proti vnější hrozbě.

více >>
ilustrační foto

Jak probíhá běžný kybernetický útok

V zásadě existují čtyři scénáře kybernetických útoků, se kterými se můžete poměrně běžně setkat. Zásadní rozdíl spočívá v tom, zda útočník směruje útok přes uživatele nebo server.

více >>
Zdroj: Siemens

Siemens a Google Cloud budou spolupracovat v oblasti průmyslové umělé inteligence

  • Cílem spolupráce je umožnit škálovatelné zavádění umělé inteligence v průmyslové výrobě
  • Google Cloud a Siemens usnadní využívání umělé inteligence ve výrobních provozech na podporu obsluhy a zvyšování celkové kvality

Společnosti Google Cloud a Siemens dnes oznámily začátek spolupráce zaměřené na optimalizaci továrních procesů a zvyšování produktivity výrobních provozů.

Siemens jako přední poskytovatel inovací, technologií a softwaru pro průmyslovou automatizaci začlení technologie Google Cloud v oblasti cloudu, umělé inteligence a strojového učení (AI/ML) do svých automatizačních řešení na podporu budoucích inovací v průmyslové výrobě.

 

více >>
ilustrační foto

Zaměstnávání cizinců v době pandemie

Zaměstnávání cizinců je bezesporu náročné zejména z pohledu realizace i administrativy. Pokud se zaměstnavatel rozhodne, že chce nabírat cizince, navíc v době pandemie COVID-19, vyvstávají otázky.

Lze vůbec v současné době cizince zaměstnávat? Prodlužuje se doba, kdy zaměstnanec může nastoupit? A jak je to vlastně se všemi vládními restrikcemi – z jakých zemí k nám aktuálně může cizinec docestovat, platí pro něj karanténa a jaký je výhled na následující období?

více >>
Zdroj: WEDO

Developer UDI Group staví pro logistického operátora WEDO nový superhub na D1

Český logistický operátor WEDO investuje do zásadní modernizace a rozšíření své přepravní sítě, a to prostřednictvím nového centrálního překladiště zásilek a regionálního depa, které nyní staví mezinárodní developer UDI Group na 34. exitu D1 u Ostředku. Budova haly s téměř 9 000 m2 zastavěné plochy a dalšími 12 000 m2 venkovní manipulační plochy bude vybavena supermoderní technologií na automatické třídění zásilek. První zásilky by z nového překladiště měly k zákazníkům vyjíždět na jaře příštího roku.

více >>
Lumbar Ergo Seat

HOMEOFFICE: Jak předejít bolesti zad při sezení u počítače?

Dlouhé sezení u počítače často znamená pro mnohé z nás bolesti kříže, beder, šíje nebo dokonce krční páteře. Lékaři ve svých studiích uvádí, že hlavní příčinou těchto zdravotních problémů je poloha a způsob, jakým u počítače sedíme. Často máme kulatá záda, hrbíme se a hlavu máme vysunutou dopředu. Zhoršit naše bolesti může také špatné uspořádání stolu, pozice monitoru, myši či klávesnice, které mohou přispívat k bolestem svalů či úponů na rukou.

Na základě lékařských studií a doporučení jsme pro vás připravili pár užitečných tipů, které vám mohou s tzv. počítačovými chorobami pomoci:

více >>
Zdroj: Raben

Raben oslavuje v Evropě své 90. výročí

Už 90 let je skupina Raben Group neustále na cestě – vyvíjí se, vždy hledí odvážně do budoucnosti a těší se na nové výzvy. Chce být motorem, který udržuje svět v pohybu, ale činí ho také lepším a zelenějším. Proto na oslavu svého výročí zve všechny, aby se připojili k jedinečné cestě Eco2Way napříč Evropou, a v září spustí hlasovací platformu pro volbu ekologického projektu – vítěz pak získá finanční podporu.

V roce 2021 skupina Raben Group oslavuje své 90. výročí – 90 let zkušeností, inovací a neustálého rozvoje. A ani teď se nehodlá zastavit.

více >>
ilustrační foto

Jste připraveni na kybernetický útok?

Dnes prakticky každý používá telefon, počítač nebo jakékoliv chytré zařízení, které je připojeno k internetu. Denně prostřednictvím těchto zařízení sdílíme různá data o sobě, o firmě, kterou vlastníme nebo v ní pracujeme, o našich blízkých i pracovních kolezích. Jen menšina z nás ale přemýšlí o tom, jak moc jsou tato data zneužitelná. Měli bychom se zamyslet nad tím, jak se chovat správně, abychom používali naše počítače a další zařízení bezpečně a minimalizovali riziko úspěšného kyberútoku.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Co je staré, nemusí být vůbec přežité …

Moderní svět je lačný po všem novém. Kdo zaspí a včas nemodernizuje, automaticky se dostává za krajnici pomyslné vozovky, po které k cíli míří ti nejúspěšnější jezdci globální ekonomiky. Staré je tak dobré jen do šrotu, nebo pak s odstupem času snad pro sběratele … Ale je to opravdu tak? Jede dnešní doba opravdu tak nekompromisně na vlně jen těch nejnovějších technologií? Nabízí se hned několik příkladů starých osvědčených řešení, bez nichž by se dnešní svět nejspíše neobešel. Tím prvním je jistě ostřílený matador se zásluhou o dnešní podobu globální logistiky – námořní kontejner. Ne že by šlo přímo o starce, ale ve svých pětašedesáti letech už by, podobně jako celá řada jeho vrstevníků, mohl pomýšlet na odchod do ústraní. Je to ale přesně naopak a současné změny v lety nastavených algoritmech pohybu desítek milionů kontejnerů po světě a stabilní růst světového obchodu si právě těchto „jubilantů“ žádají rok od roku více. A jedním z těch, kdo stojí za postupným uvolňováním stavidel světové výměny zboží je další oslavenec, letos čerstvý padesátník – GTIN (GS1 Global Trade Item Number) zrozený na jaře roku 1971 v New Yorku.

více >>
Ilustrační foto | GS1

50 let digitalizace obchodu

Globální maloobchod oslavil padesáté výročí jednoznačného identifikátoru produktu, dnešního GTIN (GS1 Global Trade Item Number)

Dne 31. března 1971 se v New Yorku sešli tehdejší lídři sektoru potravin a rychloobrátkového zboží včetně značek Heinz, General Mills, Kroger a Bristol Meyer a dohodli se na jednotném standardu pro identifikaci obchodních položek. S velkou předvídavostí věřili, že zavedení GTIN bude mít pozitivní vliv i mimo odvětví potravin a že zvýší efektivitu a rychlost dodavatelských řetězců obecně.

O několik desetiletí později označila BBC výsledek této iniciativy za jeden z 50 milníků ve vývoji světové ekonomiky.

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

Studie: Pandemie přináší automobilovému průmyslu nové výzvy

Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, zpracovala nejnovější poznatky renomovaných výzkumných institutů, které ukazují na významné změny trendů v automobilovém průmyslu. Podle nové zprávy s názvem „Automotive – A Shifting Landscape“ (Měnící se podmínky v automobilovém průmyslu) čelí tento sektor zásadním změnám, jež jsou důsledkem příchodu nových technologií, posunů v očekáváních zákazníků a stále silnějšího zaměření na ochranu životního prostředí, sociální aspekty a řádnou správu podniku. DHL Supply Chain nabízí řešení, která pomohou výrobcům automobilů přizpůsobovat se výzvám, před nimiž automobilový průmysl stojí, a současně je podpoří při uskutečňování svých firemních cílů v oblastech ochrany životního prostředí, sociální podpory a řádné správy podniku.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.