• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Ilustrační foto | Siemens

Společnost Siemens a FC Bayern Mnichov změří tep fanoušků finálového zápasu

V zápasu Bundesligy #HeartBeatFinal mezi FC Bayern Mnichov a FC Augsburg 22. května 2021 jde o dobrou věc – a o tep fanoušků Bayernu. Během hry budou měřit svou tepovou frekvenci pro #FCBayernPulse, společný datový projekt společnosti Siemens a FC Bayern Mnichov. Společnost Siemens daruje 1 cent za každý změřený tep pro iniciativu #WeKickCorona. Tu založili profesionálové z Bayernu – Joshua Kimmich a Leon Goretzka, aby pomohli sociálním organizacím, které se kvůli pandemii covid-19 dostaly do finančních potíží.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Domácí bezpečná plavební sezóna 2021 zahájena

Státní plavební správa spolu se zástupci Ministerstva dopravy i České centrály cestovního ruchu Czech Tourism zahajuje letošní plavební sezonu na českých řekách, jezerech či nádržích. Ta bude vzhledem k epidemické situaci specifická, očekává se totiž velký zájem o prožití volna na vodě a u vody v tuzemsku. Dodržování pravidel a ohleduplné chování všech účastníků provozu na vodních hladinách má za daných okolností podpořit nová kampaň Na vodě nejsi nikdy sám. Na vodních nádržích a řekách v Česku bude během léta vymezeno celkem 41 prostor pro koupající, do nichž nebudou smět žádná plavidla. Na dalších osmi místech pak bude pro lodě a skútry platit omezený režim.

více >>

Jsou to ale paradoxy …

Uplynulý týden přinesl hned několik paradoxů, které jistě neušly vaší pozornosti. Zatímco Evropa oslavila 76. výročí od skončení nejničivějšího válečného konfliktu naší historie, v Izraeli s největší pravděpodobností po dlouhých letech právě propuká konflikt zcela nový.

To však ani zdaleka není to jediné, co se kolem nás v těchto dnech děje.
 

více >>
Martin Marek, Managing Director společnosti DoDo

Logistika jako služba

Logistika poslední míle patří k nejnáročnějším logistickým disciplínám, zejména v souvislosti s nárůstem e-commerce v posledních letech. Společnosti proto neustále hledají řešení, jak co nejlépe vyhovět stále se zvyšujícím požadavkům klientů, ale zároveň co nejméně zatěžovat velká města, jejichž dopravní situace je již tak mnohdy na hraně únosnosti. Díky nadšenému týmu, využití moderních technologií a neustálému rozvoji svých služeb DoDo udává trendy v segmentu expresních přeprav, a zároveň pomáhá zlepšovat logistiku svým klientům. Managing Director společnosti Martin Marek je s DoDo téměř od jejího začátku a stál za uzavřením většiny velkých kontraktů, proto jsme ho požádali o zodpovězení několika otázek.

více >>
Jacek Kowalak, generální ředitel české pobočky společnosti Randstad

Poptávka po kvalifikovaných zaměstnancích je stále vysoká

„Antivirus, diverzifikovaný průmysl, silné zaměření na logistiku a také koncentrace technologických služeb drží českou ekonomiku v běhu natolik, že zvládla absorbovat tisíce lidí, které se vinou pandemie ocitly bez práce. Na trhu práce je ale vidět méně otevřených pozic ve středním a vyšším managementu a méně pozic pro absolventy netechnických oborů - firmy velmi racionálně zvažují, do koho se jim vyplatí investovat a které pozice jsou pro ně do budoucna klíčové. Vlivem skokového zrychlení ve využití technologií dochází velmi rychle k polarizaci trhu práce na profese, které jsou a budou nedostatkové, a na ty, které postupně mizí. Ukazatel míry nezaměstnanosti tak přestává být tím hlavním, co trh práce charakterizuje (minimálně pro zaměstnavatele a pro strategické uvažování o vývoji ekonomiky)," říká ve svém komentáři k březnové míře nezaměstnanosti Jacek Kowalak, generální ředitel české pobočky společnosti Randstad. V souvislosti s aktuálním vývojem trhu práce jsme pana Kowalaka požádali o zodpově zení několika dalších otázek.

 

více >>
ilustrační foto

Galileo: První čistě evropský družicový navigační systém

Lidé většinou tuší, že systém Galileo je konkurencí, resp. obdobou amerického navigačního systému GPS, ruského GLONASS nebo čínského BeiDou. Jde však o čistě evropský projekt, který má zaručit tu nejrychlejší a nejpřesnější možnou navigaci. Systém Galileo bude tvořit celkem 30 družic. Služby systému Galileo jsou již v provozu a plně k dispozici uživatelům. Jaké funkcionality a přínosy poskytuje zejména evropským uživatelům, vysvětlil Daniel Lopour, který se v agentuře GSA (Evropská agentura pro globální navigační družicové systémy) stará o rozvoj využívání systému Galileo v dopravě a logistice.

více >>
Foto Dachser: Slavnostní první výkop v Memmingenu

DACHSER vytvoří dalších 52 tisíc paletových míst ve své největší pobočce

DACHSER rozšiřuje svoje logistické centrum v německém Memmingenu. Na své největší DACHSER pobočce na světě zahájil stavbu vysokoložného skladu pro nechlazené potravinářské výrobky a potravinářské obaly. Do nového projektu společnost investuje 25 milionů euro. Zahájení provozu nového skladu určeného pro udržitelné logistické procesy je naplánované na léto 2022.

více >>
Zdroj: Colliers International Czech Republic

Tchibo obsadí druhou největší průmyslovou halu v České republice

Colliers Česká republika, přední světová společnost v oblasti komerčních realitních služeb a správy investic, stála za expanzí distribučního centra Tchibo v industriální zóně Panattoni Park Cheb, na kterém se developer Panattoni a Tchibo dohodli v prvním čtvrtletí roku 2021. Rozšířením plochy spolu s prodloužením nájmu se tato hala stala s celkovou plochou 102 200 m2 druhou největší na území České republiky. Zařadila se tak v pomyslném žebříčku na druhé místo za distribuční centrum Amazonu v Panattoni Park Prague Airport u středočeské Dobrovíze. Moderní halu financuje a chebskou industriální zónu vlastní investor Accolade.

více >>
Ilustrační foto | P3

P3 připravuje průmyslový park v Myslince u Plzně

Developer a správce průmyslových nemovitostí P3 připravuje v obci Myslinka, která leží cca 15 km od centra Plzně, výstavbu moderního průmyslového parku na míru potenciálním nájemcům. Hlavním lákadlem parku P3 Plzeň Myslinka bude kromě výhodné polohy na jednom z nejžádanějších trhů průmyslových nemovitostí také skvělé napojení na dálnici D5 s možností hladkého tranzitu směrem do Německa a dostatek kvalifikované pracovní síly.

více >>
Zdroj: booking.com

Žijme současností a připravme se na budoucnost

Jarní počasí, zprávy o setrvalém slábnutí pandemie a snižující se věková hranice pro registraci k očkování dávají v posledních dnech těm špatným zprávám tak nějak lepší nádech. Vidina blížícího se rozvolňování těch nejbolestivějších zákazů poutá dnes naši pozornost k reportážím o připravenosti venkovních zahrádek restaurací, otevření kadeřnictví a venkovních sportovišť a vzbuzuje v nás vlnu nově nabitého optimismu. Rajskou hudbou pro většinu z nás je odhodlání pivovarů opět navýšit objemy výroby, nebo nadšení divadelních souborů pro letní představení pod širým nebem. Na tohle všechno my obyčejní lidé přece čekáme už tak dlouho …

více >>
Ilustrační foto | MMR

Nový stavební zákon nesmí ohrozit kvalitu staveb, apeluje na poslance a senátory ČKAIT

Více než sto zásadních připomínek dosud vznesla směrem k tvůrcům návrhu nového stavebního zákona Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). Některé ze zásadních připomínek ČKAIT se podařilo do předchozích verzí nového stavebního zákona zapracovat. Přesto zůstává i nadále několik klíčových bodů, které by po přijetí zákona mohly mít negativní dopad na kvalitu staveb realizovaných na území České republiky. S některými z nich ČKAIT seznámila členy Hospodářského výboru, který 28. dubna projednával zatím poslední komplexní pozměňovací návrh.

Ten byl již 149. dokumentem souvisejícím s rekodifikací stavebního zákona. Nový stavební zákon se má do třetího čtení v Poslanecké sněmovně dostat už na schůzi 5. května.

více >>
Zdroj: Prakab

Prakab portál: vše, co potřebujete, na jednom místě

Ušetřit čas a usnadnit klientům kontakt s firmou - to jsou hlavní cíle zákaznického portálu společnosti Prakab Pražská kabelovna. Portál funguje už nyní, čeká ho ale řada novinek. V budoucnu se má stát hlavním komunikačním kanálem se zákazníky. Český výrobce kabelů se stoletou historií se snaží neustále zdokonalovat své služby. Aktuálně pracuje na modernizaci portálu, smyslem je digitalizovat komunikaci mezi Prakabem a jeho klienty.

více >>
Pawel Ozierski

Společnost The Coca-Cola Company ČR/SR má nového komerčního ředitele

Novým komerčním ředitelem The Coca-Cola Company ČR/SR je od 1. května 2021 Pawel Ozierski. Významně se podílel na strategii růstu a akceleračních programech, v jejichž důsledku se Coca-Cola stala po sedmi letech opět lídrem na slovenském trhu. V loňském roce řídil ze strany The Coca-Cola Company ČR/SR společný program s Coca-Cola Hellenic Bottling Company ČR/SR na podporu znovuotevření hotelů, restaurací a kaváren po první vlně koronavirové pandemie.

více >>
ilustrační foto

Jarní sbírka potravin potvrdila trend: Češi jsou solidárním národem a dokážou reagovat na volání o pomoc

Jarní kolo celorepublikové Sbírky potravin je definitivně u konce. V neděli 2. května skončila možnost darování v on-line obchodech Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco. Celkem se tak včetně sobotní akce 24. dubna podařilo vybrat 405 tun potravin a 45 tun drogistického zboží.

více >>
Zdroj: ŠKODA AUTO

ŠKODA Muzeum a Rodný dům F. Porsche hlásí: Otevíráme!

ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi je od 3. května 2021 znovu otevřeno pro širokou veřejnost, v první fázi ovšem pouze pro individuální návštěvníky s ochranou dýchacích cest a za dodržení dalších bezpečnostních opatření.

Stálou expozici ŠKODA Muzea doplňuje výstava „Ve znamení elektromobility“ a další novinky. Rodný dům F. Porsche, který bude pro návštěvníky otevřen od 7. května 2021, připomene nejstarší vůz Porsche 356/1 i autonomní koncept eVOITURETTE, odkazující na první automobil L&K.

více >>
Zdroj: MD ČR - Přístav Děčín

Vláda schválila česko-německou dohodu o plavbě po labské vodní cestě

Cílem dohody je zajistit a udržovat splavnost Labe v určitých parametrech od Pardubic až do Hamburku. Umožní více využívat labskou vodní cestu pro ekologicky šetrnou nákladní dopravu, skloubit dopravní využití s vodohospodářskými potřebami a zachování cenného přírodního prostoru.

 

více >>
Zdroj: KPD Group

Česko má už přes milion m2 nákupních parků

V minulém roce bylo v České republice dokončeno či rozšířeno 23 projektů nákupních parků s celkovou obchodní plochou téměř 55 tisíc metrů čtverečních, jejich výstavba byla loni nad desetiletým průměrem. Souhrnná plocha všech retail parků v Česku tak překročila hranici milionu čtverečních metrů. Výstavba retail parků se nyní zaměřuje především na menší města do 40 tisíc obyvatel, nejvíce se loni stavělo ve Středočeském kraji. Vzhledem ke svému zaměření na prodejny nezbytného zboží a vstupu do obchodů rovnou z parkoviště jsou nákupní parky odolné a daří se jim i za koronavirové krize, těší se proto zájmu developerů i investorů.

Zjištění přinesla analýza realitněporadenské společnosti Cushman & Wakefield, která jako jediná na českém trhu disponuje specializovaným týmem expertů na retail parky.

více >>
Zdroj: Linde MH

Linde MH nabízí 30 použitých vozíků v on-line aukci. Ta končí 6. května

Společnost Linde Material Handling Česká republika připravila pro své zákazníky jedinečnou prodejní akci založenou na principu aukce. V seznamu nabízené techniky jsou i repasované vozíky z evropského Centra pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích.

Linde Material Handling Česká republika vychází vstříc svým zákazníkům a představuje první online aukci použitých vozíků, která probíhá právě v těchto dnech. Vrcholit bude 6. května aukčním dopolednem, v němž se rozhodne o budoucích majitelích celkem 30 vozíků, které jsou v dobrém technickém stavu a mohou dobře sloužit ještě mnoho let.

více >>
Ilustrační foto: manipulace a paletizace

Automatizace intralogistických procesů je žhavé téma

Automatizace interních logistických procesů, skladování i dopravy se pod vlivem trendů v oblasti e-commerce  stala žhavým tématem pro stále větší počet společností i u nás. Z pohledu systémového integrátora nabízíme služby spojené s modernizací, automatizací nebo robotizací těchto provozů, pomáháme také s jejich servisem.

více >>
Ilustrační foto | Pixabay

Investice do morálky …

Poslední měsíce potvrdily rostoucí apetit společností investovat do digitalizace a automatizace procesů, měsíce nadcházející mají akcentovat naši ochotu i v post pandemických podmínkách preferovat řešení vstřícná k životnímu prostředí. Návratnost té první kategorie investic očekává moderní společnost v podobě zvýšení produktivity či snížení chybovosti, investice ekologické mají přinést pozitivní efekt formou zvýšení kvality života budoucím generacím. Vývoj posledních dnů však dal vyniknout potřebě investovat i jinde než ve sféře čistě ekonomické. Z ne zcela jasných příčin vyplavalo na povrch svědectví o zoufalé devastaci společenské morálky, jež povyšuje cíle osobní či omezené skupiny lidí nad zájem a prospěch většiny.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.