• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto: MD ČR

Ministerstvo dopravy spustilo program COVID-BUS

Zájezdoví dopravci se mohou hlásit od pondělí 26. října 2020.

Ministerstvo dopravy spouští program na podporu podnikatelů v nepravidelné autobusové dopravě COVID-BUS. Má zmírnit důsledky epidemie COVID - 19 v období nouzového stavu. Jedna miliarda korun schválená vládou pomůže podnikatelům v zájezdové dopravě přizpůsobit se situaci na trhu do doby 2. čtvrtletí roku 2021.

více >>
ilustrační foto: Eulog

V jakém stavu je česká logistika a skladování?

Jak logistické firmy reagují na stále kratší čas dodání? Vidí automatizaci jako nutnost, nebo navazující investice spíše odkládají? Na to vše přináší odpověď nová studie Trendy v české logistice mapující témata, která aktuálně formují trh logistiky v České republice. Výzkum realizoval spolek SKLAD ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos. Na otázky související s aktuálním stavem odvětví odpovídalo 123 manažerů logistiky z maloobchodních a velkoobchodních firem, z oblasti e-commerce, automotive a výroby.

více >>

Hygiena ve skladu: Dezinfekce rukou rozhodně nestačí

Globální pandemie vnesla do naší práce hned celou řadu změn, z nichž některé mají platnost snad jen dočasnou, jiné se ale stanou nejspíš jednou provždy nedílnou součástí nově nastavených procesů. Zčásti jde o jakousi reinkarnaci opatření dávno zapomenutých, zčásti o postupy a technologie zcela nové – Covidem iniciované.

více >>
ilustrační foto

GEFCO získalo cenu Toyota Motor Europe za management nákladů

Společnost GEFCO, světový lídr v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl, získala od firmy Toyota Motor Europe certifikát za management nákladů v letech 2019-2020. Společnost GEFCO obdržela toto ocenění za mimořádný výkon v oblasti řízení nákladů již podruhé.

více >>
ilustrační foto

Aktivita v segmentu podpronájmů roste a zvyšuje konkurenci na kancelářském trhu

Prague Research Forum (PRF) zveřejňuje údaje o trhu s kancelářskými prostory za 3. čtvrtletí roku 2020. Členy PRF jsou společnosti CBRE, Colliers International, Cushman & Wakefield, JLL a Knight Frank, které sdílejí základní informace o kancelářském trhu v Praze za účelem poskytování co možná nejúplnějších, nejpřesnějších a nejtransparentnějších dat o jeho vývoji. Činnost Prague Research Fora podporuje instituce RICS.

více >>
Zdroj: AutoSAP

Výroba silničních vozidel dohání jarní ztráty

Výroba silničních vozidel v České republice ve třetím čtvrtletí roku dohání ztráty způsobené jarními odstávkami. K postupnému zmírňování přispěla produkce v letních měsících a v září. Od začátku roku bylo vyrobeno celkově 835 082 silničních vozidel (- 23,7 %), z toho 813 085 motorových (- 24,2 %). Celkový trend kopíruje vývoj produkce osobních vozidel, jichž bylo v září vyrobeno jen o 4,5 % meziročně méně.

více >>
ilustrační foto

Schválená změna zákona urychlí výstavbu dopravní infrastruktury i za cenu omezení práv majitelů pozemků

V polovině října byl ve Sbírce zákonů zveřejněn zákon řešící urychlení výstavby dopravní a další infrastruktury. Jak ale upozorňuje advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad, v některých případech může změna zákona mít zásadní dopad na práva vlastníků pozemků a staveb, které stát a jeho organizace ke stavbě potřebují. Dochází například k úpravě oceňování a zavádějí se také nové, velmi krátké lhůty k předložení znaleckého posudku.

více >>
ilustrační foto

Zdraví zaměstnanci jsou klíčoví pro fungující ekonomiku

Zhoršující se epidemiologická situace vyžaduje od nás všech ještě vyšší úsilí, abychom účinně bránili šíření nemoci Covid-19. Firmy dělají maximum pro bezpečnost a ochranu svých lidí. Udržení provozu, byť ve velmi složitých podmínkách, je společným zájmem zaměstnavatelů i zaměstnanců.

více >>
Ilustrační foto: Kardex

Webinář Kardex | Škálovatelná řešení pro vychystávání objednávek: automatizace pro efektivní růst

Pro většinu firem z oblasti retailu a E-commerce jsou poslední měsíce jako jízda na horské dráze. Mnohé jsou postaveny před nové výzvy, a to nejen ty z oblasti E-Commerce. Ztížené podmínky v průběhu pandemie ukázaly, jak důležité jsou propracované logistické procesy a jak podstatnou roli pro úspěch firmy hraje propracovaná intralogistika, tedy skladování a vychystávání. Nutnost zavedení směnného provozu a s tím související snížení počtu pracovníků ve skladu nebo dodržování sociálních rozestupů – to jsou jen některé z problémů, s kterými se musí firmy potýkat.

více >>
ilustrační foto

Firmy, které dnes nezaplatí silniční daň, přijdou o prominutí úroků z prodlení

Do 15. 10. 2020 je třeba zaplatit odložené zálohy silniční daně, které byly původně splatné v dubnu a červenci, upozorňuje poradenská společnost BDO. Silniční dani podléhají automobily, které využívají firmy i fyzické osoby k podnikání. Sazba se určuje u osobních aut podle obsahu motoru a objemu válců v motoru. V případě nákladních aut daň závisí na hmotnosti vozidla a počtu náprav. Splatnost záloh byla na pokyn vlády odložena a fungovala jako jedna z úlev pro podnikatele zasažené koronavirovou krizí. Pokud firmy a fyzické osoby nezaplatí, přijdou o prominutí úroků z prodlení.

více >>
Foto: ManOriginal.cz

Zájezdoví dopravci dostanou podporu, na program COVID-BUS má Ministerstvo dopravy miliardu korun, schválila vláda

Ministerstvo dopravy spustí v příštím týdnu program na podporu podnikatelů v nepravidelné autobusové dopravě COVID-BUS. Program schválila vláda. Podpora je určena na kompenzaci propadu tržeb v důsledku epidemie COVID - 19 v období nouzového stavu. Jedna miliarda korun má pomoci podnikatelům v zájezdové dopravě přizpůsobit se stavu přepravního trhu do doby 2. čtvrtletí roku 2021.

více >>
ilustrační foto

Svaz průmyslu má obavy z dopadů aktuálních vládních opatření

Vláda v pondělí představila nová opatření proti šíření onemocnění Covid-19. Mezi ta patří například uzavření škol, vč. uzavření 1. stupně ZŠ. Uzavřené budou také restaurace a bary. Svaz průmyslu a dopravy ČR rozumí a souhlasí, že prioritou je ochrana zdraví a zabránění šíření viru. Dlouhodobě ale upozorňuje, že po první vlně jsou firmy vyčerpané a lidé, kteří budou muset zůstat kvůli zavřeným školám doma, jim budou chybět o to více. To bude mít celkový dopad na českou ekonomiku. Zaměstnavatelé navíc mezi svými pracovníky zaznamenávají sociální neklid. Svaz průmyslu a dopravy také dlouhodobě opakuje, že vláda nemá scénáře, jak bude reagovat na možné další vývoje pandemie, a co se bude dít po 3. 11. 2020, kdy by i tato nová zpřísňující opatření měla skončit.

více >>
ilustrační foto

Amazon navyšuje celkovou pracovní sílu na 4 000 stálých pozic a přes vánoční sezónu vytváří dalších 3 000 dočasných míst

Společnost Amazon včera oznámila, že v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy vytvořila od jeho otevření v roce 2015 přes 3 000 stálých pracovních míst a dalších 1 000 míst v pražské kancelářské budově, čímž její celková pracovní síla čítá již 4 000 zaměstnanců. Amazon v Česku obsazuje širokou škálu pracovních míst s různými úrovněmi zkušeností, dovedností a vzděláním – jak veliké množství vstupních pozic v provozu distribučního centra, tak také například pozice v oblasti financí a daní, účetnictví, obchodu, marketingu a dalších v rámci korporátního centra v pražském Karlíně. Společnost také oznámila, že byl zahájen nábor 3 000 sezónních pracovníků pro nadcházející vánoční období.

více >>
ilustrační foto

Colliers předpovídá silné oživení poptávky po flexibilním evropském pracovním prostoru po zpomalení v důsledku pandemie

Průzkum společnosti Colliers International zjistil, že většina nových flexibilních pracovních prostor byla vytvořena na trzích s nízkou saturací během 1. pololetí 2020

Podle nejnovější zprávy o flexibilním pracovním prostoru Flex Forward od globálního realitního poradce Colliers International zaznamenaly evropské trhy s nízkou úrovní stávajícího flexibilního pracovního prostoru největší nárůst nových flexibilních operací v první polovině roku 2020.

více >>
ilustrační foto

Lepší udržitelnost v oblasti přepravy a balení produktů není snem ale realitou

Věděli jste, že množství odpadu jen z balících materiálů se v Česku pohybuje v řádech sta tisíc tun za rok? Technologická společnost 3M se snaží přicházet s řešeními, která množství odpadu jednoduše snižují. Tyto malé, ale přeci významné kroky odlehčují naši planetu od zbytečného odpadu a přispívají ke zmírnění klimatické změny.

více >>
ilustrační foto

Pandemie covid-19 mění pohled na pohyb zboží a lidí

Automatizace je široký pojem, může mít mnoho podob - automatizované vertikální zakladače, dopravníky, shuttle systémy, autonomní manipulační technika… Začněme od základu: kdy se automatizace skladování firmě vyplatí a kdy ještě ne? Na čem to záleží? Když se firmy rozhodnou automatizovat, co v současnosti nejvíce a pro jaké účely chtějí, co je z hlediska automatizace „in“, jakou dobu návratnosti investice v českých podmínkách považují za přijatelnou? Na tyto a další otázky nám odpovídal Ing. Jiří Vacek, obchodní ředitel T M T spol. s r.o. Chrudim.

více >>
Ilustrační foto: Kardex

Konsolidace skladů jako reakce na COVID-19

Pandemie koronaviru přinesla firmám, kromě jiného, také problémy v oblasti dodávek zboží od jejich dodavatelů. Následkem toho byly problémy s dodávkami zboží zákazníkům a s tím spojené finanční (ale i nefinanční) ztráty. To je jeden z důvodů, proč dnes mnoho firem zvažuje konsolidaci svých skladů a její dopad na zákazníky.

více >>
ilustrační foto

Robotizace a digitalizace přinášejí šanci inovovat a další růst

Na začátku letošního roku nastoupil na pozici generálního ředitele společnosti Kiekert Petr Kuchyňa. Ve společnosti má již dvanáct let zkušeností, ale doba, ve které převzal vedení společnosti, je více než turbulentní. Zejména oblast automotive, pro kterou je Kiekert jedním z předních celosvětových dodavatelů zamykacích systémů, zasáhla koronakrize velmi výrazně.

více >>
ilustrační foto

Letošní rok přinesl kromě krize i nové příležitosti

Již mnoho bylo řečeno i napsáno o situaci, do které se v důsledku globální koronavirové krize dostala převážná většina dopravních a logistických společností. Někde se s jejími důsledky poprali lépe, jinde stále není jasné, zda vůbec v nových podmínkách přežijí. Ve hře je celá řada faktorů. Mezi ty kritické patří určitě schopnost hledat nové příležitosti, učit se novým věcem, a hlavně odhodlání bojovat a své místo na trhu obhájit. Jak si se situací poradili ve společnosti PST CLC prozradil její ředitel Vít Votroubek.

více >>
Zdroj:  Gebrüder Weiss

Gebrüder Weiss má zelenou k převzetí Ipsen Logistics

Antimonopolní úřady v Německu a Rakousku vydaly pozitivní stanovisko k akvizici Ipsen Logistics pod křídla Gebrüder Weiss. “Schválení akvizice ze strany příslušných antimonopolních úřadů uvedlo od 1. října v platnost již dříve smluvně zakotvené podmínky a kroky integrace Ipsenu do Gebrüder Weiss. Další rozšíření naší globální pobočkové sítě a noví kolegové s obdobnou firemní kulturou jsou bezpochyby přínosem i pro zákazníky v České republice,” uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.