• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto: Dachser

DACHSER ─ 90 let v logistice

Mezinárodní logistický provider DACHSER letos slaví 90. let od svého založení. Z původně malé přepravní firmy se stal globálním poskytovatelem logistických služeb s působností ve 44 zemích po celém světě. Je stále rodinnou společností se strategií udržitelného rozvoje. Angažuje se v aplikovaném výzkumu a již několik desetiletí je doslova průkopníkem inovací v logistice.

více >>
Stanislav Petříček

Interim management a automobilový průmysl za doby covidu. Snížení nákladů v logistice

Koronavirová pandemie a následná krize zasahuje mnoho sektorů. Výjimkou není ani ten automobilový, který je závislý na provozu velkých továren. S jejich uzavřením počátkem roku se výroba takřka zastavila. Takzvané zlaté časy střídá období propouštění, změn, krizového managementu a nutné státní podpory. Řešením může být interim management nebo také snížení nákladů v logistice.

více >>
Ilustrační foto | Balíkobot

Dopravci byli na druhou vlnu koronaviru dobře připraveni a vánoční špičku zvládnou

Nezávislá technologická služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, zrealizovala rychlý průzkum mezi dopravci, který zjišťoval aktuální stav české logistiky navázaný na opatření Vlády ČR v souvislosti s druhou vlnou koronaviru. Z výsledků průzkumu vyplynulo, že čeští dopravci se dokázali po jarní zkušenosti na možnou druhou vlnu pandemie velmi dobře připravit, zavedli přísná bezpečnostně hygienická opatření a většinu kancelářských pozic přesunuli na home office bez dopadu na rozsah a kvalitu poskytovaných služeb, jsou tak dostatečně připraveni zvládnout tradiční předvánoční nápor. S příchodem vánoční špičky dochází ke každoročnímu zvýšení objemu posílaných zásilek, který už nyní dosahuje u některých dopravců rekordních objemů.

více >>
ilustrační foto

Společnost Eaton zahajuje intenzivní nábor pracovních sil za účelem urychlení energetické transformace v budovách

Společnost Eaton, zabývající se řízením energie, ohlásila významné investice zaměřené na energetickou transformaci v budovách, včetně plánovaného náboru více než 300 lidí do roku 2025, aby tak urychlila udržitelnější budoucnost poháněnou čistou energií. Společnost Eaton chce toto úsilí podpořit a proto vytvořila 50 nových relevantních pozic.

více >>
Ilustrační foto | Zásilkovna

Zásilkovna otevřela 14. depo v Nehvizdech nedaleko Prahy

Společnost Zásilkovna, přední česká technologicko-logistická společnost, otevřela nové logistické centrum v Nehvizdech. Depo se nachází nedaleko Prahy směrem na Hradec Králové. Průměrná kapacita depa je 380 000 přepravených zásilek měsíčně, v předvánoční sezoně se může navýšit až na 600 000. Rozloha depa je 4 000 m2, vybaveno je moderními technologiemi jako jsou online čtečky nebo kamerové a bezpečnostní systémy. V novém logistickém centru bude pracovat 60 lidí, v době před Vánoci až dvojnásobek.

více >>
Zdroj: MD ČR

Poslední týdny papírové dálniční známky, v prosinci začíná prodej elektronické

Už od prosince bude možné koupit nové elektronické dálniční známky platné od roku 2021. Novinkou bude možnost libovolně nastavit datum začátku jejich platnosti, a to až 90 dní předem. Hlavním prodejním kanálem bude internetový obchod na webu www.edalnice.cz.

„Elektronická dálniční známka se od té klasické neliší jen způsobem prodeje a tím, že už nebude třeba nic vylepovat na auto a pak složitě seškrabovat starou ze skla. Roční známka bude platná 365 dní a půjde ji koupit kdykoliv během roku,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

více >>
Zdroj: DACHSER

DACHSER přidal do své logistické sítě pobočku v Neumünsteru

Mezinárodní logistický provider DACHSER otevřel novou pobočku v německém městě Neumünster. Provoz překládkového terminálu byl zahájen už 31. srpna a postupně se rozšiřoval. Na začátku října pak začal terminál odbavovat i zásilky s mraženým zbožím. Do nové pobočky, která bude obsluhovat rozsáhlý region v německé spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko, DACHSER investoval 17,4 miliony euro.

více >>
Foto: Geis CZ s.r.o.

Geis je prvním nájemcem VGP parku u Bratislavy

Společnost Geis SK patří mezi největší logistické firmy na Slovensku a v oblasti vnitrostátních paletových přeprav je lídrem slovenského trhu. Stejně jako celá skupina Geis, tak i Geis SK stále posiluje a roste. „Díky dynamickému růstu jsme potřebovali najít větší a vhodnější prostory pro naši pobočku v bratislavském regionu. Naším požadavkem byl moderní cross-dockový terminál v kombinaci se skladovou halou v blízkosti Bratislavy a zároveň v lokalitě přímo u dálnice D1,“ uvedl Daniel Knaisl, jednatel skupiny Geis pro CZ, SK a PL.

více >>
ilustrační foto

Vlastní sklad, anebo služby logisty?

Jarní překotný přesun nakupování do oblasti e-commerce vyvolal zvýšenou poptávku po skladových prostorách. Potravináři zvětšují své sklady o tisíce metrů, vznikla také řada e-shopů, jimž pro skladování zboží stačí desítky až stovky metrů čtverečních. Pro každého z nich je vhodné jiné řešení. Jak být co nejefektivnější v takto dynamickém prostředí?

více >>
ilustrační foto

Doprovázená intermodální přeprava – konsekvence pro silniční dopravce

Doprovázená intermodální přeprava je součástí mnoha silničních nákladních přeprav přes Alpy (typicky Brenner) či přes moře (kanál LaManche, Severní moře, Baltské moře, Středozemní moře). Zpravidla se jí říká doprovázená kombinovaná přeprava – což v řadě případů není korektní označení vzhledem k přepravní vzdálenosti realizované vlakem či lodí. Je založena na přepravě nákladních automobilů (nejčastěji jízdních souprav) včetně jejich řidičů/posádek buď po železnici (systém RO-LA či LeShuttle Freight), nebo po vodě (trajekty).

více >>
DIMENZE UDRŽITELNOSTI: K elektromobilitě je nutné přistupovat pragmaticky

DIMENZE UDRŽITELNOSTI: K elektromobilitě je nutné přistupovat pragmaticky

Některé důsledky hromadného rozšíření elektromobilů

Automobilový průmysl prochází v současné době a bude i v následujících letech procházet významnou změnou, asi největší v jeho více než 100leté historii. Tento článek se zabývá analýzou globálních důsledků pro ČR za hypotetické situace, kdy by se nahradily všechny osobní automobily a užitková vozidla do 3,5 t elektromobily v souladu s trendem nastupující legislativy. Podrobně se analyzují jak energetické nároky na dobíjení, tak reálné možnosti dostupných obnovitelných i neobnovitelných zdrojů elektrické energie, celková produkce emisí CO2, ekonomické důsledky pro státní rozpočet, ale i praktické důsledky pro uživatele prezentované na několika modelových příkladech.

více >>
Výrobní a administrativní budova SVS spol. s.r.o.

Podnikání je hra. Ale není pro každého …

Devadesátá léta dvacátého století u nás vedle svobody přinesla i obrovský boom soukromého podnikání. Vznikaly drobné živnosti i dravé firmy zaměstnávající desítky a stovky zaměstnanců. Charakteristickým rysem těch úspěšných podniků bylo vysoké pracovní nasazení jejich zakladatelů, kteří svým firmám věnovali mnohdy všechen svůj čas. Řada z nich v průběhu let svá impéria prodala finančně silnějším investorům, mnohdy zahraničním. Fungujících firem, které doposud zůstávají v rukách českých majitelů s perspektivou postupného předávání otěží v rámci rodiny, je tak dnes jak šafránu. O to příjemnější je setkání s tradiční rodinnou výrobní firmou, která je nejen špičkou ve svém oboru, ale navíc masívně investuje do své digitální budoucnosti.

více >>
Ing. Lucie Padevětová

Věřím, že osobní kontakt je nenahraditelný

Logistika byla dlouhá léta veřejností vnímána jako obor málo zajímavý, nepříliš kreativní, navíc se silným zastoupením té nejméně kvalifikované pracovní síly. V posledních letech se ale daří její image úspěšně měnit k lepšímu. Logistika dnes naopak platí za obor velmi atraktivní, plný moderních technologií, vzdělaných a kreativních lidí a inovativních řešení. Jednotlivé vysoké školy postupně otevírají obory zaměřené na logistiku a do praxe se daří získávat rok od roku více mladých vzdělaných lidí. Za popularizací logistiky je spousta tvrdé práce. Mezi těmi, kdo stojí za touto pozitivní změnou, je i Ing. Lucie Padevětová, manažerka mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International, národní konference SpeedCHAIN Slovakia, Technologické konference, GreenTRAIN a celé řady dalších formátů a platforem určených k setkávání lidí se zájmem o dění v logistice a celém dodavatelském řetězci.

více >>
ilustrační foto

Ať tvrdý nebo měkký, brexit Česko zabolí

Mezi EU a Británií vrcholí přetahování o porozvodovou obchodní dohodu. Ať už se ji vyjednat podaří nebo ne, českým vývozcům i dovozcům přibydou starosti. Při tvrdém i měkkém brexitu je od ledna zatíží povinnost předkládat celní prohlášení. Návrat britsko-unijních hranic přinese zdržení na přechodech, které prodlouží a prodraží přepravu. Ve Francii, Belgii i Nizozemsku nabírají stovky nových celníků a je nejvyšší čas, aby se připravily i české firmy.

více >>
Zdroj: Porsche

Das WeltAuto prodává ojeté vozy také on-line

Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, pokračuje v prodeji i v období přísných restriktivních opatření proti šíření koronaviru. Zájemci o prověřené ojeté vozy si mohou s vybranými prodejci domluvit videoprezentaci vyhlédnutého vozu. Prodejci Das WeltAuto vyřídí po uzavření obchodu na dálku i veškeré potřebné formality a po dohodě se zákazníkem dovezou vůz na  místo, případně se s ním domluví na jiné individuální formě předání.

více >>

Hospodářská komora obnovuje bezplatnou poradnu pro podnikatele

Vzhledem ke stále přísnějším protipandemickým opatřením vlády eviduje Hospodářská komora rostoucí zájem firem o odborné poradenství. Právě proto se svými partnery obnovila bezplatnou poradnu, díky níž mohla už během jarních měsíců zodpovědět bezmála 3 000 podnikatelských dotazů. Odpovědi budou podnikatelům zajišťovat právní experti Hospodářské komory a týmy partnerských právních kanceláří.

více >>
Zdroj: MD ČR

Aktuální opatření v dopravě

Ministerstvo dopravy České republiky zpracovalo velmi přehledné shrnutí aktuálních opatření proti šíření nákazy novým typem koronaviru, které se týkají dopravy.

více >>
Zdroj: ŠKODA AUTO

ŠKODA FabLab v pilotním projektu testuje a optimalizuje technologii vyhodnocování obrazu pomocí AI

ŠKODA AUTO v rámci digitalizace všech oblastí podniku stále více sází na technologie z oblasti umělé inteligence (AI). Ve ŠKODA FabLab pracují odborníci z centrálního technického servisu automobilky v několika různých clusterech na vývoji a implementaci inovativních technologií. Jaké možnosti se zde otevírají, ukazuje technologie vyhodnocování obrazu: Technologie aktuálně pomáhá v detekci volných parkovacích míst v areálu závodu ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, v budoucnu by měla sloužit i při vjezdu nákladních vozů do závodu. Ve výrobě ŠKODA AUTO se kromě toho také testuje, jak lze vyhodnocování obrazu využít v prediktivní údržbě různých zařízení ve výrobě.

více >>
Ilustrační foto | zdroj ARVAL

Český vozový park je jedním z nejstarších v EU

Tuzemské firemní flotily naštěstí jeho stáří snižují

Průměrné stáří osobních automobilů na českých silnicích se podle Svazu dovozců automobilů (SDA) zvýšilo na aktuálních 15,11 roku. Na tomto vývoji se negativně projevuje i skladba dovážených ojetin, z nichž více než polovina je v provozu více než 10 let. Stáří vozového parku v Česku naopak výrazně omlazují firemní flotily, ve kterých dochází průměrně k obnově vozů každých 6 let. Podle průzkumu Arval Mobility Observatory je to i důsledkem rostoucího zájmu o financování firemním fleetů prostřednictvím operativního leasingu.  

více >>
Pavel Král

Průmyslové odmašťování a mytí výrobků

Společnost JIPOCAR Obaly s.r.o. rozšiřuje svoje působení na trhu s průmyslovým mytím obalů o mytí kovových i nekovových výrobků. Pro lepší představu o tom, co toto rozšíření znamená, jsme se zeptali Pavla Krále, vedoucího střediska průmyslového mytí ve skupině JIPOCAR.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.