• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Petr Rožek

Ministři dopravy EU se dohodli na mýtném pro nákladní automobily nad 3,5 t

Asi za osm let budou muset země EU se systémy mýtného nákladních vozidel účtovat také vozidla s celkovou hmotností vozidla 3,5 t nebo více.

Ministři dopravy EU se dne 8. prosince ráno dohodli na neformální videokonferenci o reformě směrnice EU o nákladech na silniční dopravu (Eurovignette).


 

více >>
Logo FM Logistic

Nový report stanovuje tři scénáře pro budoucnost logistiky

9. prosince 2020, svět s nulovým růstem; svět, kde všudypřítomná technologie vyřešila všechny aktuální problémy; nebo svět s nedostatečnou spoluprací. Toto jsou scénáře načrtnuté v nové zprávě „Logistika 2040“, kterou zveřejnili odborníci na strategické předpovědi ze společnosti 4CF a FM Logistic. Zpráva podporuje diskuse o teoretických úvahách o budoucnosti logistiky a její roli v evropské ekonomice v nadcházejících dvou desetiletích.

více >>
Aleš Podrazil, obchodní ředitel BUREAU VERITAS

BUREAU VERITAS: řešení v každé době

Logistika a celý dodavatelský řetězec procházejí nepochybně jednou z nejtěžších zkoušek posledních dekád. V letech, která této zkoušce předcházela, přijímaly zejména ty odpovědnější firmy řadu preventivních opatření, která měla za cíl minimalizovat škody způsobené mj. právě takovými riziky, jež nebylo možné doposud dost přesně předpokládat. Implementovaly nejrůznější řídící systémy v souladu s mezinárodně uznávanými standardy, podstupovaly interní i externí audity, usilovaly o certifikace …

Jak současnou situaci vnímá obchodní ředitel společnosti BUREAU VERITAS pan Aleš Podrazil?

více >>
Foto: PPL

PPL aktualizovala své plány a očekává dvojnásobné množství balíků. Na pomoc nasazuje nový web

PPL na základě současného vývoje trhu upravila své predikce a předpokládá, že v letošní sezoně doručí v porovnání s loňskem dokonce dvakrát více zásilek směřovaných z e-shopů soukromým příjemcům, kvalitu by však chtěla udržet stejnou. Pomoci by tomu měl i nový web s vylepšeným sledováním zásilek. Firma očekává, že i letos padne rekord v počtu doručených i zpracovaných zásilek a hlásí dobrou připravenost na tyto objemy. Aby stihly balíky dorazit do Vánoc, měly by do přepravy vstoupit nejpozději 21. 12.

více >>
ilustrační foto

Dálniční známky už jen elektronicky

Řidiči mohou od 1. prosince kupovat nové elektronické dálniční známky platné pro příští rok. K dostání budou na internetu, pobočkách pošt a vybraných čerpacích stanicích. Digitální známky nahradí dosavadní papírové kupony, jejich cena zůstává stejná.
více >>
ilustrační foto Canon

Firmy mohou z proměny pracovního prostředí vzejít vítězně s Pracovištěm budoucnosti

Změny, které přinesl letošní rok, zcela rozbouraly tradiční představu o pracovním prostředí. Řada zaměstnanců byla nucena opustit kanceláře a firmy musely začít řešit, zda všechny jejich procesy probíhají efektivně i při práci na dálku. Dnes už je jasné, že vynucené změny u mnoha podniků povedou ke snahám o trvalou proměnu fungování, s cílem vyšší atraktivity pro zaměstnance, silnější konkurenční pozice i větší odolnosti vůči budoucím šokům. Jaké nástroje, zařízení, software a služby mohou firmám pomoci k vytvoření pracoviště budoucnosti, radí Petr Hnilička ze společnosti Canon.

více >>
Fraser Watson, ředitel oddělení investičního poradenství společnosti Savills ČR a SR

Savills: Trhy střední a východní Evropy zaznamenávají třetí nejvyšší objem investic do nemovitostí v historii

Podle nejnovějšího výzkumu společnosti Savills dosáhla celková investiční aktivita do nemovitostí v České republice, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku za první až třetí čtvrtletí roku 2020 objemu 7,6 miliardy EUR. Jedná se o třetí nejvyšší objem v historii, a to i navzdory celosvětové pandemii Covid-19. Předpokládá se, že celkový objem investic do konce roku překročí 10 miliard EUR, což by odpovídalo pětiletému průměru.

více >>
Foto: ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO slaví jubilejní dvacáté vítězství v soutěži Českých 100 nejlepších

Navzdory náročné situaci spojené s pandemií koronaviru, dokázala ŠKODA AUTO také v letošním roce obhájit vítězství v soutěži Českých 100 nejlepších. Jubilejní dvacáté vítězství tak dokládá dlouhodobé vynikající výsledky a výjimečné postavení tradiční české automobilky v rámci české ekonomiky. ŠKODA AUTO je nejúspěšnější společností v historii udělování tohoto prestižního ocenění.

více >>
ilustrační foto Pixabay

Znovuotevření nákupních center přinese mimořádný nárůst návštěvnosti i tržeb

Dnes se do značné míry znovuotevřou nákupní centra. Z údajů o vývoji jejich návštěvnosti a tržeb je zjevné, že zákazníci od jejich návštěvy v dlouhodobém horizontu neupouštějí a své nákupní zvyklosti nijak zásadně nemění. Po znovuotevření po první vlně koronakrize oba parametry výkonnosti opět rostly a tržby v meziročním srovnání dokonce převýšily loňské hodnoty. Ve druhé vlně byl dopad na návštěvnost i obraty nižší, návštěvnost v posledních týdnech dokonce postupně narůstá. I vzhledem k blížícím se Vánocům lze očekávat, že jakmile to půjde, zákazníci se do nákupních center znovu rychle vrátí, což přinese mimořádný nárůst návštěvnosti i tržeb.

více >>
Foto: Linde MH Slavnostní otevírání pobočky Linde MH v Hradci Králové v roce 2019

Česká pobočka Linde Material Handling slaví 30 let na trhu

Linde Material Handling Česká republika v těchto dnech oslavuje 30 let poskytování služeb na českém trhu. Linde Material Handling je členem KION GROUP a patří mezi celosvětové výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků a dodavatele řešení a služeb pro intralogistiku. V České republice má již šest plnohodnotných poboček rozmístěných ve strategicky důležitých oblastech, a je tak stále blíž svým zákazníkům. Ke svým prioritám řadí jak bezpečný provoz manipulační techniky, tak rozvoj alternativních pohonů. Budoucnost spatřuje nejen v robotizaci a digitalizaci své techniky, ale především v poskytování komplexních intralogistických řešení.

více >>
Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Brexit. A co dál?

Podnikatelská sféra na obou stranách Lamanšského průlivu nyní s obavami i nadějí vyhlíží co nejrychlejší dohodu mezi Velkou Británií a Evropskou unií. Konec roku, kdy končí tzv. přechodné období, se nezadržitelně blíží a kompromis se bohužel stále zdá být v nedohlednu.

více >>
Jan Palek, GLP

Budoucnost patří optimalizaci v zapojení lidské pracovní síly

Průmyslové a logistické nemovitosti hrají stále významnější roli v rámci celého dodavatelského řetězce. Stejně jako v mnoha dalších oborech i zde mají stále rostoucí roli moderní technologie. V případě inteligentních řešení v průmyslových a logistických parcích je hlavním trendem posun od jednotlivých izolovaných ostrovních systémů k centralizované optimalizaci procesů. Klíčový je také důraz na pracovní prostředí v těchto areálech a minimalizace dopadu parků na jejich okolí. Kde vidí podstatné momenty vývoje trhu logistických nemovitostí, jak hodnotí český a slovenský trh a jaká je jeho vize budoucnosti logistických nemovitostí? O odpovědi na tyto a další otázky se s námi podělil Jan Palek, Country Manager pro Českou a Slovenskou republiku společnosti GLP Europe.

více >>
Foto: VCHD

VCHD Cargo založila Klub milionářů

Česká přepravní společnost VCHD Cargo založila Klub milionářů – řidičů, kteří už v barvách společnosti najeli milion a více kilometrů. Klub má k letošnímu roku 23 členů, přičemž více než 10 z nich už za volantem překročilo hranici 1,5 milionu kilometrů. Společnost je ocenila věcným dárkem s poselstvím „Jste to nejcennější co máme“ a těší se, že brzy do Klubu milionářů přivítá další členy.

více >>
ilustrační foto Pixabay

Zvýšení minimální mzdy a zaručených mezd od ledna 2021 zvýší tlak na růst cen

Zejména malé podniky ve službách budou muset zvýšení minimální mzdy od ledna 2021 promítnout do cen. Průřezově se ceny zvýší v celé ekonomice, stejně jako v letošním roce. Vláda k dalšímu zatížení malých podniků přistoupila v nejméně vhodnou dobu, kdy se potýkají s výrazným propadem tržeb kvůli vládním restrikcím a dopadům současné krize.

více >>
ilustrační foto: Dachser

DACHSER bude zavážet Prahu nákladními elektrokoly

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic startuje pilotní projekt zásobování centra Prahy pomocí nákladních elektrokol. Bude využívat nově založený mikrohub Depot.Bike u stanice metra Florenc. Společnost navazuje na bohaté zkušenosti s alternativním způsobem doručování na poslední míli v centrech velkých evropských metropolí, jako jsou Paříž, Malaga či Stuttgart a další. Od pilotního projektu si slibuje otestování využití nákladních elektrokol v reálném pražském provozu s ohledem do budoucna, kdy by mohlo dojít k regulaci vjezdu nákladních vozidel do centra Prahy.

 

více >>
ilustrační foto Pixabay

Ti neschopní ať zkrachují … ?

Ve světle výročí 17. listopadu, které letos podobně jako řada jiných významných událostí spíš jen tak prolétlo virtuálním prostorem, asi není od věci krátké zamyšlení nad tím, jakou cestu urazila za těch jednatřicet let česká logistika. Dokáže jedna pandemie v našich podmínkách rozvrátit to, co jsme přes 30 let budovali? Jak silný má základ a je po třech dekádách vývoje dost robustní, aby jako platná součást evropského a globálního dodavatelského řetězce obstála? A pokud ano, co je za jejím úspěchem? Je to způsobeno tím, že její infrastruktura je díky změnám v roce 1989 mladší a modernější než ty v západoevropských zemích? Nebo díky tvořivosti a invenci českých lidí, kteří si dokážou poradit v každé situaci …? Příčin je jistě celá řada, ale právě invence našich lidí, schopnost rychle se učit nové věci a ochota přizpůsobit se individuálním požadavkům i těch nejnáročnějších zákazníků patřily v minulosti vždycky k těm klíčovým. Ty nám pomáhaly překonat počáteční nekonkurenceschopnost postsocialistických podniků i nepřipravenost většiny lidí na vstup do drsného světa kapitalismu. Postupně se ale podařilo prvotní handicap smazat a v mnohém zavedené konkurenty předstihnout.

více >>
Systém hodnocení PES

Matice opatření ministerstva by měla více zohledňovat úsilí firem

Svaz průmyslu a dopravy ČR oceňuje, že Ministerstvo zdravotnictví představilo tzv. Matici opatření postupu při zhoršení nebo zlepšení epidemiologické situace v ČR. Upozorňuje, že strategický plán by měl více reflektovat, že firmy dělají vše pro to, aby jejich provozy byly maximálně bezpečné.

více >>
David Folprecht, spolumajitel Balikobot.cz

Revoluce výdejních boxů. Balikobot.cz je propojí novou službou Lockers.ai

Technologická firma Balikobot.cz, přes kterou technicky projde okolo 10 % všech balíků v České republice, připravuje spuštění nové služby Lockers.ai. Tato služba umožní Čechům využít různých výdejních boxů od různých provozovatelů v kombinaci s běžnými dopravci. Lockers.ai propojí dopravce, e-shopy, spotřebitele a provozovatele samoobslužných boxů.

více >>
ilustrační foto

BNP Paribas Real Estate: Výstavba kanceláří v Praze zatím pokračuje, skončilo ale období spekulativního developmentu

Za prvních devět měsíců roku 2020 přibylo na pražském realitním trhu přes 140 000 m2 kancelářských ploch. Oproti minulému roku jde o 35% nárůst. Výstavba se nezastavila ani během 3. čtvrtletí, zahájeny byly i nové projekty. A to přesto, že vlivem koronavirové pandemie došlo ke snížení poptávky ze strany nájemců. Z kvartální analýzy mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate vyplývá, že aktuálně je v Praze neobsazeno 7,2 % moderních kanceláří, což odpovídá 267 300 m2 ploch. Roste však i nabídka tzv. subleasů (podpronájmů), které v oficiální evidenci volných ploch nefigurují. Dle analýzy by se mohlo aktuálně jednat okolo 80 000 m2 ploch k podpronájmu.

více >>
Foto: Daniel Eliáš

DHL Express spouští novou leteckou cargo linku do Brna

Dva měsíce po otevření moderní logistické haly pro DHL Express přivítalo brněnské letiště také jejího prvního leteckého návštěvníka. Do nové části multimodálního komplexu v Tuřanech dnes ráno přiletělo první nákladní letadlo na nové lince DHL Express do Brna. Ta bude zajištěna letadlem typu Boeing 737-400F společnosti CargoLogic Germany.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.