• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Nové kapacity na obzoru pro přístav Koper

Přístav Koper jako jediný slovinský přístav pro námořní nákladní dopravu za poslední rok rychle buduje nová zařízení pro manipulaci a skladování zboží, aby si zachoval své vedoucí postavení jako severní jadranský přístav s nejvyšší roční propustností kontejnerů a zůstal jedním z největších automobilových terminálů ve Středomoří.

více >>
ilustrační foto

FM Logistic Central Europe slaví své 25. výročí

Společnost FM Logistic Central Europe, součást skupiny FM Group - světový lídr v oblasti logistických řešení, slaví 25. výročí svého působení v regionu. V 90. letech se společnost díky příležitosti vytvořené při otevření středoevropských trhů stala průkopníkem v logistice v této části kontinentu. Poprvé vstoupila do Polska v roce 1995, poté následovala Česká republika (1996), Slovensko (1999) a Maďarsko (2005).

více >>

FM Logistic zveřejnila výsledky za rok 2019/20

Společnost FM Logistic právě zveřejnila své výsledky za fiskální rok 2019/20, který se skončil 31. března 2020. Společnost zveřejní svou podrobnou výroční zprávu 10. července, kdy bude mít svá valná hromada.

Společnost FM Logistic vykázala za fiskální rok 2019/20 tržby 1,43 miliardy EUR, což je o 8,7% více než v předchozím roce (8% bez FX efektů). Zisk před úroky a daněmi (EBIT) činil 42,5 milionu EUR, což je o 21% více než v předchozím roce. Tyto výsledky odrážejí zaměření společnosti na selektivnější a ziskovější růst díky silným vztahům se zákazníky a zlepšenému provoznímu výkonu.

více >>

Český autoprůmysl se rozjíždí jen pozvolna

Český automobilový průmysl zaznamenal v květnu 2020 opět výrazný pokles. Vyrobeno bylo 62.609 motorových vozidel, tedy meziročně o 52,8 % méně. Celková čísla kopírují vývoj výroby osobních automobilů, která se i přes postupný restart trhů rozjíždí jen pozvolna. Od začátku roku tak pandemie koronaviru způsobila propad produkce motorových vozidel o 35,7 %, což je v celkovém součtu více než 223.000 vozidel.

více >>
Martin Šauer

Krize nemusí přinést jen prohru

Společnost se pomalu vzpamatovává z nedávné koronavirové krize. Bohužel jsou obory, které se s následky tohoto období budou vyrovnávat ještě dlouhou dobu. Jsou ale i firmy a obory, které měly štěstí a fungovaly v průběhu krize naplno, nebo dokonce jejich obraty vzrostly. Všechny tyto firmy se shodují, že neočekávanou situaci zvládly především díky inteligentním technologiím.

K oborům, které fungovaly během krize bez větších obtíží, patří také logistika. Bez efektivně zvládnutých procesů expedice by však nebylo tak snadné vyrovnat se s nenadálými výkyvy v poptávce.

Technologická společnost Balíkobot s.r.o. pomáhá logistickým firmám s co nejefektivnější expedicí. Jak se jí samotné podařilo krizí projít, prozradil Martin Šauer, CEO.

více >>
ilustrační foto

Průzkum CBRE: Češi zůstávají věrní kamenným obchodům, karanténa nákupní chování výrazně neovlivnila

První týdny po znovuotevření obchodních center ukazují, že jejich návštěvnost postupně roste. Hlavní motivací pro návrat je pro téměř 80 % zákazníků potřeba dokoupit věci, které si během karantény nemohli pořídit. Zhruba třetina lidí se v průběhu této doby zdržela nákupu zbytného zboží, jako je oblečení nebo obuv, a vyčkávala na další vývoj situace. Prodej potravin, drogerie i léků probíhal nepřetržitě, ovšem ve zvýšené míře také v online prostředí. Je zřejmé, že dlouhotrvající nouzový stav měl potenciál výrazně ovlivnit nákupní zvyklosti českých domácností. A jaká je realita? To ukazují výsledky průzkumu společnosti CBRE, správce 10 obchodních center a 12 retailových parků v ČR, který proběhl přímo mezi zákazníky v průběhu měsíce května.

více >>
ilustrační foto

Majitel Zary do 2 let zavře celosvětově 1.200 obchodů

Španělská oděvní společnost Inditex, která mimo jiné vlastní řetězec Zara, zavře po celém světě 1200 obchodů. Týká se to zejména Asie a Evropy. Do schránky jménem Inditex patří vedle značky Zara také třeba Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius, Uterqüe či Oysho a po celém světě má 7412 prodejen v 88 zemích světa. S tím je však konec, 1200 prodejen firma kvůli koronavirové pandemii škrtne a posílí prodej přes internet. Podle informací by se však počet zaměstnanců příliš měnit neměl, budou převedeni právě do online světa. „Méně obchodů a soustředěnější důraz na internetový prodej,“ shrnuje strategii list The Wall Street Journal.

více >>

Covid-19: Dotace a jiná ekonomická pomoc pro živnostníky a podnikatele

Informační seriál AK Vlasák advokáti pokračuje a přináší přehled novinek, které by Vám mohly ušetřit či dokonce pomohly získat finanční prostředky. Parlament schválil vládní návrh zákona, kterým má dojít k prominutí pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti placeného některými zaměstnavateli za měsíce červen, červenec a srpen 2020. Zákon čeká již jen na podpis prezidenta.

více >>
ilustrační foto

Ocenění Randstad Award pro nejatraktivnějšího zaměstnavatele letos opět putuje do ŠKODA AUTO

Nejatraktivnějším zaměstnavatelem na českém trhu se dle letošního průzkumu personálně poradenské agentury Randstad stala stejně jako v loňském roce společnost ŠKODA AUTO, druhou příčku obhájila společnost Microsoft a třetí obsadila Kofola. Ocenění Randstad Award, o kterých v nezávislém průzkumu rozhoduje široká veřejnost, se letos muselo obejít bez tradičního slavnostního galavečera a jednotliví vítězové převzali ocenění z rukou zástupců agentury Randstad individuálně.

více >>
Průzkum Zásilkovny: na vládní pomoc mnoho drobných podnikatelů nedosáhne. Téměř třetině poklesly během pandemie příjmy o více než 80 %

Průzkum Zásilkovny: na vládní pomoc mnoho drobných podnikatelů nedosáhne. Téměř třetině poklesly během pandemie příjmy o více než 80 %

Vládní programy COVID I – III na pomoc firmám postižených dopady pandemie jsou pro téměř 70 % drobných podnikatelů, se kterými spolupracuje Zásilkovna v rámci provozování svých výdejních míst, nedostupné. Mezi hlavními důvody podnikatelé uvedli, že nespadají do některé z předepsaných kategorií (37 %), vyplnění potřebných dokumentů je pro ně moc složité (14 %) nebo na to nemají čas (9 %). Vyplývá to z květnového průzkumu, kterým Zásilkovna oslovila 2800 podnikatelů v ČR, téměř 900 z nich se průzkumu zúčastnilo. V rámci svého podnikání provozují oslovení obchodníci také výdejní místa Zásilkovny, přední české logisticko-technologické firmy. Většinou jde o drobné živnostníky do deseti zaměstnanců s plochou provozovny do 200 m2.

více >>

Logistika včera, dnes - a zítra …

Akce vyvolává reakci. To je pravda, kterou známe už od školních let. Nejde ale ani zdaleka jen o fyzikální zákon. Jeho platnost sahá od osobních mezilidských vztahů přes obchodní vazby a dnes reálně ovlivňuje i globální ekonomiku. Paralýza restaurací vedla k raketovému vzestupu prodeje hotových jídel s sebou, sporadické fungování MHD mělo za následek zvýšení provozu na městských cyklostezkách, zavření kamenných prodejen eskalovalo dvou a víceciferný nárůst obratu e-shopů. Který z těchto trendů ale přežije současnou recesi? Fronty u okének vyprázdněných restaurací zůstaly jen vzpomínkou na zlé časy, kola už většina vyměnila za auta a prostředky MHD a i přes přetrvávající oblibu e-shopů se znovu plní i kamenné obchody. Pandemie přinesla velkou příležitost vyzkoušet si nové trendy. Ty ale život po odeznění recese nejspíše ovlivní jen minimálně.

více >>
ilustrační foto

DB Schenker obuje děti z SOS Dětských vesniček

Přepravní specialisté z DB Schenker předali do SOS Dětských vesniček v Praze paletu se 430 páry dětských botiček a sandálek. Jsou vítanou pomocí pro ohrožené děti ze sociálních rodin a v pěstounské péči.

DB Schenker s SOS Dětskými vesničkami úzce spolupracuje od roku 2011, a kromě pravidelné finanční podpory jim poskytuje i přepravní služby zdarma. Tentokrát DB Schenker dětem a rodinám se slabým sociálním zázemím a dětem v pěstounské péči daroval letní obuv.

více >>
ilustrační foto

Linde Ještěrka Cup letos proběhne v netradiční on-line podobě

I letos uspořádá Linde Material Handling Česká republika závod řidičů vysokozdvižných vozíků Linde Ještěrka Cup! Jen v trochu jiné podobě. Již třináctý ročník oblíbeného závodu se uskuteční z důvodu bezpečnostních opatření z části v on-line podobě. Společnost totiž chce svým věrným řidičům ještěrek připravit jejich závod i v současných neobvyklých podmínkách.

více >>
ilustrační foto

Společnost Siemens Mobility získala významnou zakázku na údržbu a dodávku světelné signalizace a inteligentních dopravních systémů

Konsorcium měst Warwickshire, Coventry a Nottingham vybralo společnost Siemens Mobility jako dodavatele pro zajištění údržby křižovatek vybavených světelně signalizačním zařízením (SSZ). Smlouva uzavřená 1. dubna 2020 na dobu pěti let navazuje na předchozí více než dvacetiletou úspěšnou spolupráci.

Region střední Anglie představuje významnou součást britské dopravní infrastruktury. Během příštích tří let se však očekává rostoucí zatížení místní dopravní sítě kvůli plánovaným dopravním stavbám nebo kulturně sportovním akcím. Patří mezi ně například Hry Commonwealthu pro rok 2022 konané v Birminghamu, vyhlášení Coventry Městem kultury v roce 2021 či dopad projektu výstavby vysokorychlostní železnice (HS2).

více >>
ilustrační foto

Za pozornost věnovanou tomu nejdůležitějšímu získal Prologis ocenění Best European Developer Brand

Věříme, že nejlepší zkušenosti vznikají na základě spolupráce. Ať už se jedná o nadstandardní podporu našich zákazníků v časech, kdy nás nejvíce potřebují, nebo o to, že jim vycházíme vstříc ve všech nejrůznějších ohledech, prioritou Prologis je vždy pochopit potřeby zákazníků a partnerů, abychom jim mohli poskytovat řešení, jež se i v budoucnosti osvědčí a přesahují hranice čtyř stěn a střechy každé z našich budov.

více >>

Společnosti Volkswagen a Ford podepsaly smlouvy o globální alianci pro lehké užitkové vozy, elektrifikaci a autonomní jízdu

Společnosti Ford Motor Company a Volkswagen AG podepsaly další smlouvy v rámci své současné globální aliance. Nyní dojednané projekty přispějí k tomu, aby byly produkty obou koncernů ještě lépe přizpůsobeny požadavkům zákazníků v Evropě a dalších regionech. Příslušné silné stránky obou společností budou využity v segmentech středně velkých pickupů, lehkých užitkových vozů a elektromobilů. Společnosti Ford a Volkswagen zveřejnily první plány společné spolupráce v loňském roce.

více >>
ilustrační foto

Koronavirus posílí v logistice pozici zaměstnavatelů

O tom, že nemoc COVID-19 a s ní spojená vládní opatření a zákazy napáchaly v řadě odvětví nedozírné škody, bylo už popsáno dost papíru. Jsou však obory, které z ní vyšly dobře. Jde především o oblast e-commerce. Ta v uplynulých měsících rostla v řádech desítek procent. Profitovaly z toho i všechny na ní navázané obory, mezi nimi přepravní a logistické služby.

více >>
ilustrační foto

Nájemci skladů stále více sázejí na renegociace

Výroba a logistika dosud odolávaly negativním prognózám dopadů Covid-19 na realitní trh. Aktuální čísla za 1. kvartál letošního roku ale leccos naznačují. Hrubá realizovaná poptávka meziročně klesla o 26 procent, což by implikovalo možné dopady Covid-19 a ochlazení trhu. Ale hned druhé číslo naznačuje opačný trend – skokově vzrostl podíl renegociací. Tedy, řada nájemců se ve sledovaném období rozhodla prodloužit nájem ve stávajících prostorách.

více >>
ilustrační foto

Hospodářská komora vládě: Firmy naléhavě potřebují zahraniční pracovníky do výroby. Pro klíčové obory je nezbytné vládní programy otevřít co nejdříve

České firmy potřebují co nejrychlejší opětovné spuštění Programu kvalifikovaný zaměstnanec pro klíčové průmyslové profese. V dopise adresovaném premiérovi Andreji Babišovi proto Hospodářská komora vládu vyzvala, aby od 15. června rozšířila nábor ve vládou organizovaných programech mj. o pracovníky ve stavebnictví, dopravě nebo strojírenství. V současné době jsou v projektu rekrutováni jen zdravotničtí a sociální pracovníci nebo zaměstnanci v zemědělství a potravinářství.

více >>
ilustrační foto

Pandemie se blíží ke konci. Ekonomiku čeká restart …

Jedenáctý červen přináší už jedenáctý Newsletter: postupně se svět, Evropa a s ní i celý středoevropský region zbavují i těch posledních restrikcí a opatření vyvolaných koronavirovou pandemií. Hranice se otevírají pro více méně běžné cestování, firmy rozjíždějí výrobu, obchody se začínají plnit zákazníky, cestovní kanceláře odvážejí první turisty do středomořských resortů. Všichni však podvědomě tušíme, že nic nebude stejné jako před vypuknutím pandemie.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.