• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Jaký byl pro ekonomiku rok 2020 a jaký bude rok 2021

Predikování ekonomického vývoje je teď nejsložitější od vzniku České republiky. Podle předpokladů měla ekonomika z rekordních hodnot úspěšného roku 2019 postupně mírně oslabovat, ale predikce letos na jaře náhle dramaticky přeťal příchod první vlny epidemie a návazných restrikcí. Rok 2020 tak byl kvůli tomu jako na houpačce.

více >>

Hromadný nákup dálničních známek zatím platforma eDalnice.cz neumožňuje. Řešení pro firemní flotilu ale existuje

Přes e-shop eDalnice.cz je možné od prosince nakupovat novinku v podobě elektronických dálničních známek. Platforma umožňuje velmi jednoduchý a rychlý online nákup známek pro následující rok 2021. V současnosti ale zatím není možný hromadný nákup více známek jednorázově v rámci jedné objednávky, což může komplikovat práci firemním fleet manažerům. Řešení pro firmy s větším vozovým parkem do doby, než bude tato funkcionalita zprovozněna, ale existuje.

více >>

Společnost SSI Technologies rozšiřuje v Přestanově své výrobní prostory

Skupina VGP předala společnosti SSI Technologies skladové a výrobní prostory, které byly realizovány na základě potřeb společnosti na rozšíření současného výrobního závodu ve VGP Parku Ústí nad Labem, obci Přestanov.

Společnost SSI Technologies zde má v pronájmu výrobní halu o velikosti 6 080 m2, kterou v prosinci 2020 rozšířila o dalších 4 800 m2.

více >>
Ing. Jan Kovařík | DSB

Jaké si to uděláš, takové to máš …

Jestli ještě donedávna nebylo zcela zřejmé, zda investice do digitalizace vlastních procesů přinese požadovanou návratnost, po zkušenostech získaných v průběhu letošního roku je vše jasnější. Současná situace tak zvyšuje zájem firem o nová systémová řešení. Otázkou však zůstává, kde hledat inspiraci pro výběr toho nejvhodnějšího řešení a jak nalézt spolehlivého partnera, který bude zárukou dobré investice. O odpovědi na otázky spojené s touto problematikou jsme oslovili osobnost prosincového vydání LogisticNEWS, zakladatele a výkonného ředitele brněnské společnosti DSB Ing. Jana Kovaříka.

více >>
Tomáš Prouza

„Věřím v sílu a životaschopnost českých podnikatelů“

Po první vlně koronavirové pandemie, kdy byly v rámci opatření vydaných vládou uzavřeny restaurace, hotely, většina obchodů a provozoven, dokonce i některé výrobní závody, to přes léto vypadalo, že se ekonomika začíná pomalu opět vzpamatovávat. Zdálo se, že snad i cestovní ruch se trochu zotavil vzhledem k tomu, že většina Čechů trávila dovolenou v našich končinách. Bohužel s příchodem podzimu přišla druhá vlna a s ní další nouzový stav a další opatření.

více >>
ilustrační foto

Tesco si za svého partnera vybralo skupinu C.S.CARGO

Společnost Tesco Stores si vybrala C.S.CARGO jako svého logistického partnera pro Českou a Slovenskou republiku. Velkou roli při výběru hrála digitalizace a dostupná kapacita na straně logistické firmy. Ta tak zvyšuje podíl retail zákazníků a posiluje své působení na vnitrostátním trhu.

Na základě výběrového řízení garantuje C.S.CARGO kapacitu 450 přeprav denně v obou zemích s využitím velkoobjemových i návěsových souprav spolu s menšími dodávkami, vždy dle aktuální potřeby. Kromě klasického rozvozu pro distribuční centra v České republice i na Slovensku zajišťuje v obou zemích také cross-dockové služby, a to ve svých areálech i přímo u zákazníka, čímž výrazně zefektivní celý proces přepravy.

více >>
Christopher LaRue

Trh průmyslových nemovitostí zůstává stabilním světlým bodem

Letošní rok je rokem změn způsobených zejména vlivem koronaviru, resp. důsledky opatření, které s ním souvisí. Mění se fungování firem i nákupní chování spotřebitelů. Tam, kde je to možné, pracují zaměstnanci z domova, výrobní a logistické firmy hledají ty nejefektivnější a nejrychlejší cesty optimalizace, aby dokázaly snížit náklady, ale zároveň udržet chod svých společností a dostát svým závazkům vůči zákazníkům, to vše ve ztížených podmínkách, ve kterých musí již deset měsíců fungovat. Navíc s nejistým výhledem do budoucna.  Jak se tato situace odráží na trhu komerčních nemovitostí, jsme se zeptali Christophera LaRue, ředitele – vedoucího oddělení průmyslových nemovitostí společnosti Savills.

více >>
Ing. Miroslav Rumler

Pandemie jako katalyzátor změn

Není pochyb o tom, že logistika i celý dodavatelský řetězec procházejí letos dramatickou zatěžkávací zkouškou a nelze než s potěšením konstatovat, že je to právě logistika, co nám umožňuje i na vrcholu globální pandemie žít bez výraznějších obav o zajištění všech našich potřeb. Její vnímání širokou veřejností je dnes o poznání pozitivnější než kdy dříve. To nás, kdo jsme své profesní kariery spojili právě s tímto oborem, naplňuje hrdostí a pomáhá nám nacházet další zdroje vnitřní energie nutné pro stanovení dalších, náročnějších cílů.

více >>
Ilustrační foto | Geis CZ s.r.o.

Geis – kontraktní logistika pro hračkářský průmysl

Dobrá zpráva: ačkoliv se herní průmysl přesouvá do digitálního virtuálního prostoru, poptávka po deskových společenských a kreativních hrách i puzzle stále roste.

Tradiční mezinárodní vydavatel a výrobce her, puzzle a hraček Ravensburger zaznamenal zvýšení poptávky, kterou již nebylo možné optimálně pokrýt prostřednictvím stávající infrastruktury z centrálního distribučního centra v Ravensburgu. V rámci strategie plánovaného růstu se management firmy koncem roku 2018 rozhodl vypsat tendr na návrh, zřízení a provoz externího distribučního centra. Z tendru vyšla vítězně skupina Geis, která od května letošního roku provozuje sklad společnosti Ravensburger v areálu Ostrava Airport Multimodal Park v Mošnově.

více >>
Ilustrační foto | MF DNES

První novinová společnost propojuje svá prodejní místa novin a časopisů se sítí výdejních míst WeDo

Největší český distributor tisku, První novinová společnost (PNS), propojuje síť svých prodejních míst s výdejními místy nově vzniklého logistického operátora WeDo. Rozšířením služeb v síti prodejních míst chce PNS nadále rozvíjet jak podnikání smluvních prodejců, tak i svou adresnou distribuci listovních zásilek.

více >>
Zdroj: DHL

Podle DHL globálního indexu propojenosti 2020 se globalizace z COVID-19 zotavuje

DHL a Newyorská univerzita Stern School of Business vydaly DHL globální Index propojenosti 2020 (GCI). Zpráva je prvním komplexním hodnocením globalizace během pandemie COVID-19. Sleduje mezinárodní obchodní toky, kapitál, informace a populaci ve 169 zemích a teritoriích. Současné prognózy naznačují, že index v roce 2020 výrazně poklesne v důsledku dopadů COVID-19 jako uzavřené hranice, zákazy cestování a uzemněné osobní letecké společnosti. Je však nepravděpodobné, že by pandemie poslala celkovou úroveň propojenosti ve světě pod úroveň, která existovala během globální finanční krize v letech 2008–09. Toky obchodu a kapitálu se již začaly zotavovat, když se osobní kontakt dostal do online světa.

více >>
Zdroj: MD ČR

Další krok k vlaku na letiště: Správa železnic a Letiště Praha koordinují společné záměry

V rámci přípravy projektu modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla Praha Správa železnic úzce spolupracuje a koordinuje své záměry s Letištěm Praha. V prosinci za tím účelem společnosti uzavřely dvě důležité smlouvy.

více >>
ilustrační foto Pixabay

Dopis podnikatelských organizací poslancům ke kvótám na české potraviny v obchodech

Podnikatelské organizace včetně Hospodářské komory v dopise adresovaném poslancům varovaly před přijetím pozměňovacího návrhu k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který stanoví podíl prodaných českých potravin (vyrobených v ČR a z českých surovin) v obchodech na minimálně 55 % v roce 2022 s postupným nárůstem až na 73 % v roce 2028. 

více >>
FOTO: ctk/AP

Česmad: Naděje na fungování dopravy s Británií jako doposud neexistuje

Naděje na to, že by doprava mezi Británií a Evropskou unií po Novém roce fungovala jako doposud, už není žádná. V reakci na to, že se EU s ostrovním státem nedohodla, to řekl mluvčí sdružení dopravců Česmad Bohemia Martin Felix. Vyjednávání o podobě dohody v pondělí pokračovala, ačkoli původní nejzazší termín pro dohodu byla neděle. Felix očekává v lednu desítky kilometrů dlouhé fronty kamionů.

více >>
Roboty převážející boxy na vršku vysokohustotního skladu v Kácově

Skladovací systém plný robotů by udělal dobrou službu třeba i v Mall.cz

Vědci z Technické univerzity v Liberci pro firmu Systematic a.s. vyvinuli bezkonkurenční vysokokapacitní skladování, které obsluhují autonomní roboty. Nový systém uspoří i více jak polovinu skladového prostoru, roboty zas manipulační práci skladníků – propustnost skladu se tím výrazně navyšuje. V případě obřích skladů jako má Amazon nebo Mall.cz, by řešení z liberecké univerzity přineslo úspory v řádech desítek milionů korun ročně.

více >>
Panattoni Park Prague Airport II - Pavel Sovička - hmyzí hotel

Závody v udržitelnosti: Panattoni zvyšuje náskok na špici

Stavitel průmyslových zón Panattoni překonal v závěru roku 2020 hranici dvaceti certifikací BREEAM dle nejnovějších standardů, a upevnil svou pozici českého lídra udržitelného rozvoje v průmyslovém developmentu. Známku Excellent a vysoké skóre obdržela napřed budova pro TFS International v Panattoni Parku Cheb a následně i budova pro Raben Group v Panattoni Parku Stříbro. S celkovou certifikovanou plochou 537 410 m2 Panattoni zvýšila svůj náskok ve vedení žebříčku BREEM New Construction o více než 60 000 m2.

více >>
ilustrační foto Pixabay

A jdeme do finále…!

Jestli se toho v souvislosti s vládními omezeními v posledních týdnech mnoho nedělo, teď je tady smršť událostí hodná předvánoční špičky: otevřené obchody nestíhají doplňovat vánoční kolekce zboží, restaurace opět poskytují zázemí pro jednání o podobě obchodní spolupráce mezi firmami v roce 2021, ve světě vrcholí přípravy na distribuci prvních vakcín proti novému koronaviru a vyjednavači dohody mezi EU a odcházející Velkou Británií šturmují ve snaze nepropásnout poslední příležitost ke kompromisu. Všichni doufají, že se do konce roku podaří alespoň z větší části dohnat to, co jsme v důsledku koronavirových peripetií letos zameškali.

Na tom by asi nebylo nic neobvyklého, kdyby …

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain zajistí v Německu logistiku vakcín proti onemocnění COVID-19

Dolní Sasko pověřilo jako jedna z prvních německých spolkových zemí společnost DHL Supply Chain, lídra na trhu smluvní logistiky a součást koncernu Deutsche Post DHL Group, skladováním a přepravou nových vakcín proti onemocnění COVID-19. DHL bude ve dvou ze svých více než 140 certifikovaných center Life Sciences & Health Care skladovat 2,2 milionu očkovacích dávek a cca 350 palet očkovacího příslušenství pro spolkovou zemi Dolní Sasko a odtud je bude přepravovat do očkovacích center a nemocnic.

více >>
Carvago_macbook

Český trh ojetých automobilů se během druhého lock-downu propadl o dalších 23 % a celkově ztrácí 48 mld. Online prodej již zachránil přes 700 mil. obratu.

Druhá vlna koronakrize a opětovné uzavření kamenných prodejen drasticky prohloubilo ztráty na českém trhu ojetých vozů. Výsledkem je meziroční propad obratu o více než 48 miliard korun, přičemž ojetých automobilů se prodalo o 46 % méně. Chuť zákazníků nakupovat však zůstala a rozmach tak zaznamenal zejména online prodej. Ten ve srovnání s prvním uzavřením kamenných poboček pomohl zmírnit propad obratu o více jak 700 milionů korun. Oproti prvnímu lock-downu se prodalo o 128 % více ojetých aut.

více >>

Přehled nejdůležitějších změn v gesci Ministerstva financí pro rok 2021

Pro rok 2021 připravilo Ministerstvo financí řadu změn, které budou mít vliv na každodenní život občanů a podnikatelů. Přinášíme proto přehled novinek, které občané mohou očekávat v příštím roce. Další zákony, které jsou součástí daňového balíčku pro rok 2021, nyní projednává Parlament, a proto zatím nejsou do přehledu zahrnuty.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.