• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Budoucnost není ve hvězdách. Je v našich rukách!

Snaha vědět, co nás čeká v budoucnosti, je snad tak stará jako lidstvo samo. Znalost toho, co nás čeká, by nám jistě umožnila vyvarovat se zbytečných chyb, činit účinná preventivní opatření, nebo neodvratný sled událostí lépe snášet. V minulosti se lidé uchylovali ke hvězdám, kartám, či ke křišťálové kouli, které nabízely velmi nepřesné výsledky. Věda, výzkum a moderní technologie nám dnes nabízejí celou řadu nástrojů, s jejichž pomocí lze věci a děje předvídat naopak velmi přesně. Není tak problém s předstihem znát rozsah a sílu živelních pohrom, ekonomických či sociálních dopadů státní politiky, nebo třeba poptávku po konkrétních druzích výrobků a služeb. Zatímco v komerční sféře se dnes vrcholoví manažeři snaží budoucnost svých společností zajistit právě s využitím nejmodernějších postupů a technologií, politika – alespoň ta současná – si vědu a výzkum drží zuby nehty od těla. Jak jinak si vysvětlit, že vláda dimenzuje opatření nezbytná pro udržení ekonomiky i celé společnosti v chodu podle toho, co nejlépe poslouží jejím politickým cílům a nereflektuje na varování a doporučení předních našich i světových odborníků.

více >>

Způsob dopravy do práce je pro Čechy jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru zaměstnání, ukazuje průzkum společnosti Amazon a Ipsos

Třetině Čechů trvá za běžných podmínek cesta do zaměstnání a zpět méně jak půl hodiny a většina z nich si náklady spojené s přesunem do zaměstnání musí hradit sama. To vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti Amazon, která se ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos rozhodla zjistit více o návycích zaměstnanců při cestování do práce.  Průzkumu se zúčastnilo více než 1 000 respondentů v Česku a na Slovensku. Výsledky ukazují, že podmínky spojené s dopravou do zaměstnání jsou pro většinu dotazovaných jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru zaměstnání.

více >>
Michal Menšík, CEO logistického startupu DoDo

Michal Menšík (DoDo): E-commerce míří k logistice hodinových slotů. Doručení balíků v přesný čas potěší zákazníky a uleví městům

E-commerce kontinuálně roste a tento trend byl ještě posílen jarní koronavirovou krizí, která urychlila celkovou digitalizaci maloobchodního prodeje. S tímto vývojem jsou spojeny také čím dál vyšší nároky na logistiku a je jasně vidět, že požadavky zákazníků ohledně doručení zboží se postupně mění. Stojíme tedy na prahu zásadní změny a minimálně ve větších městech bychom se již brzy mohli dočkat výrazného posunu vnímání doručování zboží z e-shopů.

více >>
ilustrační foto

Hendikepovaní zaměstnanci jsou v DB Schenker vítáni

Lidé jsou různí a mají rozdílné schopnosti a možnosti realizace. DB Schenker napříč celou firmou podporuje diverzitu. V logistickém skladu ve Strančicích se přitom zaměřili zejména na osoby se zdravotním postižením. Čtyři z nich byly nominovány na cenu Zdravotně postižený zaměstnanec roku, a ač v anketě nevyhrály, pro své kolegy jsou vítězi každý den.

více >>
ilustrační foto

Chytré bude v blízké budoucnosti také řízení úklidu ve firemním sektoru

Představte si, že plánování úklidu v kancelářských a průmyslových budovách probíhá automaticky podle aktuálního počasí, počtu pracovníků a návštěvníků v různých místnostech. V kuchyňce, na chodbách či v zasedací místnosti, kde se lidé často střídají, je tak intenzita úklidu jiná než v kanceláři, kde zaměstnanci aktuálně pracují na home office či jsou na dovolené. A pokud prší, jsou pracovníci úklidu častěji nasměrováni do vstupních prostor. Chytrý systém automaticky hlásí, že je potřeba doplnit zásobníky na vodu nebo uklidit výtahy. Stejně tak na základě skutečné spotřeby objedná potřebné čisticí prostředky.

více >>

Začínáme! Program Prologis Essentials Marketplace pro rychlé zahájení provozu a jeho hladký průběh

Právě jsme spustili evropský program Essentials Marketplace, rychlý a snadný nástroj pro zadávání zakázek. Našim zákazníkům šetří drahocenný čas při zahajování, expanzi nebo modernizaci jejich provozu. Tato online platforma založená na našich hodnotách, které kladou zákaznický servis na první místo, nabízí řadu klíčových produktů pro vnitřní vybavení skladu a zajišťuje i veškerou instalaci s nimi související.

více >>
Partik Fejtek

Patrik Fejtek povede značku Volkswagen osobní vozy

Novým vedoucím divize Volkswagen osobní vozy bude od 1. října 2020 Patrik Fejtek. Tuto pozici převezme od Jiřího Štočka, který se rozhodl přijmout nové výzvy mimo Porsche holding.

Patrik Fejtek přichází do vedení značky Volkswagen osobní vozy z Číny, kde posledních šest let pracoval jako ředitel prodeje značky Škoda v rámci společnosti SAIC VOLKSWAGEN. V koncernu Volkswagen působí na vysokých manažerských pozicích již téměř dvě desítky let. Zodpovídal mj. za prodej značky Škoda ve Velké Británii a působil rovněž ve společnosti Import Volkswagen Group, předchůdce dnešního importéra Porsche Česká republika. Zde mj. vedl značku Volkswagen Užitkové vozy a program prodeje ojetých vozů auto-plus (dnes Das WeltAuto).

více >>
Steffen Bersch, generální ředitel skupiny SSI Schäfer Group

SSI Schäfer se připojuje k iniciativě „50 lídrů v oblasti udržitelnosti a klimatu“

Společnost SSI Schäfer se připojuje k iniciativě „50 lídrů v oblasti udržitelnosti a klimatu“, která volá po udržitelných a ekonomických řešeních pro manipulaci s materiálem, jež budou připravená na budoucnost. #ThinkTomorrow.

Jedná se o úzkou skupinu společností zaměřených na ochranu klimatu, účastnících se iniciativy 50 lídrů v oblasti udržitelnosti a klimatu. Iniciativa, jejímž cílem je využít inovace a udržitelné obchodní modely, představuje platformu, prostřednictvím které mohou tyto společnosti prosazovat plnění sedmnácti cílů OSN v oblasti udržitelného rozvoje (UNSDG).

více >>
Hyundai Nexo

Filtrační systém Hyundai Nexo: po čtvrthodině dýcháte i v Praze šumavský vzduch

•    Vodíkový elektromobil Hyundai Nexo jezdí bez spalinových emisí a díky účinnému filtračnímu systému zachytí do 15 minut až 75 % pevných částic v okolním vzduchu.
•    SUV model Nexo s vodíkovým palivovým článkem rozšiřuje nabídku emisně neutrálních elektromobilů Kona a IONIQ.

více >>
Logo ČECHOFRACHT

Světoznámá značka Čechofracht na prodej

Společnost PKP CARGO INTERNATIONAL (dříve Advanced World Transport) v rámci reorganizace činností a společností ve skupině nabízí k prodeji potenciálním zájemcům textovou a grafickou ochrannou známku (logo) Čechofracht. Značka Čechofracht existuje od roku 1952. Služby spedice, které donedávna poskytovala společnost AWT Čechofracht ze skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL (dříve AWT), byly z důvodu optimalizace přesunuty do mateřské společnosti PKP CARGO INTERNATIONAL.

více >>
ilustrační foto

Na internetu vybírají rádi, ojeté auto ale Češi raději pořídí naživo, ukázal průzkum

Co je pro Čechy při výběru ojetého vozu nejdůležitější? Prim hraje cena, spotřeba paliva a provozní náklady. Při jeho hledání neváhají využít nabídku na internetu, stále však preferují osobní nákup. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu, který si Volkswagen Financial Services nechal vypracovat od výzkumné agentury Ipsos.

 

více >>
Ilustrační foto: Kardex

Webinář: Jak zvládnout sezónní výkyvy v počtu objednávek a zvýšit průtočnost skladu

V oblasti eCommerce jsou pro úspěch a spokojenost zákazníků rychlost a přesnost vychystávání klíčové. Zajistit jejich vysokou a stabilní úroveň může být velmi složité pro distribuční centra s velmi kolísavým množstvím objednávek, ať už s ohledem na pondělní „peak“ nebo sezónní nárůst. Právě pro tyto aplikace nabízí Kardex Remstar rozšířitelné řešení, které umožní vyrovnat se s takovýmto kolísáním bez nutnosti celý systém v návrhu naddimenzovat. Firmy tak mohou dosáhnout nejen vysoké produktivity a efektivity, ale i vyvarovat se vysokých investičních nákladů.

 

více >>
Pracoviště CS - Brno

Přípravy na Brexit pokračují

Jarní pandemie koronaviru narušila nejen životy lidí a fungování ekonomiky, ale také rozhovory mezi Evropskou unií a Velkou Británií o brexitu. Jednání se na dlouhou dobu přerušila. Nyní byla opět obnovena, ale stále nedošlo k dohodě, a proto hrozí, že Británie na konci roku odejde z jednotného evropského trhu bez jakékoliv dohody o budoucích vztazích. Pro firmy ve Spojeném království i v EU, na které těžce dopadly důsledky koronavirové krize, by to znamenalo další šok − doslova přes noc by přestala platit většina pravidel, kterými se nyní vzájemný obchod řídí. Jak se na Brexit připravují české firmy, jsme se zeptali zástupce jedné z nich Petra Škapy, vedoucího celního oddělení ve společnosti PST CLC.

více >>
Foto: ŘSD

Končí tři ze sedmi omezení na D1, na konci listopadu bude dálnice plně průjezdná

Na třech úsecích dálnice D1 v délce 32,7 kilometrů zmizí v září dopravní omezení. V říjnu pak bude kompletně dokončen 10kilometrový úsek mezi Souticemi a Loktem. Do konce listopadu chtějí stavební firmy přerušit práce na všech zbývajících 28,3 kilometrech. Celá modernizace dálnice D1 bude hotová na podzim příštího roku.

více >>
zleva: Jan Turek Coca-Cola, Simona Kijonková Zásilkovna, Milan Kratina Accolade, Pavel Sovička Panattoni

Moderní haly jako cesta k udržitelné budoucnosti evropského podnikání. Do komplexu u brněnského letiště přichází Zásilkovna a Coca-Cola HBC

Poslední měsíce ukázaly klíčový význam moderních hal pro evropskou ekonomiku a její každodenní fungování. E-commerce, výrobní a logistické společnosti jsou tahouny tohoto trendu a své podnikání přesouvají do klíčových lokalit střední Evropy. Do strategicky skvěle umístěného multimodálního komplexu u brněnského letiště přichází dva významní hráči byznysu 21. století. Moderní šetrnou halu o rozloze 9 500 m² aspirující na stupeň hodnocení udržitelnosti BREEAM „Excellent“ využijí Coca-Cola HBC a Zásilkovna.

více >>
Bezpečnostní vesta Linde Secure Distance

Linde Material Handling chytře řeší bezpečné odstupy mezi pracovníky

Linde Material Handling přichází na trh s dvěma řešeními, která pomáhají v dodržování bezpečné vzdálenosti mezi pracovníky a chrání je tak např. před nakažením nemocí COVID-19. Jedná se o vestu Linde Secure Distance a flexibilně použitelný detektor Linde Distance Beeper. Obě zařízení poskytují zvukovou, vizuální i vibrační výstrahu v případě, že se k sobě zaměstnanci dostanou příliš blízko. To dává možnost pracovat volně, a přitom s maximální ochranou proti infekci.

více >>
ilustrační foto

Prodeje aut klesají. Češi stále více sázejí na leasing

I přes prudký pokles prodejů automobilů uzavřeli členové České leasingové a finanční asociace (ČLFA) v prvním pololetí letošního roku nejvíce kontraktů na financování aut. Na silniční dopravní prostředky poskytli 28,07 miliardy korun. Z toho 13,11 miliardy bylo určeno na pořízení 27 181 nových osobních vozů. Podle poskytovatele operativních leasingů, společnosti Arval, se dá očekávat, že význam tohoto financování vozového parku firem bude růst. Klíčový faktor, tedy budoucí vývoj ekonomiky, je těžko odhadnutelný a převládá snaha minimalizovat rizika s tím spojená.

více >>
ilustrační foto

Přepravní společnost Emons Spedice s.r.o. roste a chystá velkou expanzi v České republice a na Slovensku

Nejlepších výsledků – hned po Německu – dosahuje mezinárodní spediční společnost Emons v České republice. Specializuje se na sběrnou službu primárně v Česku, Slovensku a Německu. Rostoucí poptávka po jejích profesionálních a v mnoha ohledech výlučných službách stojí za expanzí tohoto poskytovatele přeprav a logistiky. Aktuálně provozuje společnost 10 poboček s více než 150 zaměstnanci. Letos v červnu otevřela i první pobočku v Bratislavě, další tři huby a logistické terminály s rozlohou více než 10 000 m2 rozšíří na podzim: v Brně, v Plzni a v Praze.

více >>
Zdroj: ČSÚ (+ Policejní prezidium ČR)

Uzavírky, zácpy, dopravní nehody a rozčilení řidiči: tradice konce prázdnin na českých silnicích. Jak tomu v budoucnu předcházet?

Vyjádření Jiřího Rušikvase, zakladatele společnosti FUTTEC, nejen k blížícímu se konci letních prázdnin a s tím souvisejícím hustým provozem na tuzemských komunikacích, ale i ke špatnému technickému stavu silnic, nekonečnému cyklu uzavírek a dopravních kolon nebo velké nehodovosti.

více >>

Wereldo získalo další milionové investice a pokračuje v transformaci světa logistiky

Dynamicky rostoucí český startup získal další investice od Patero a JIC Ventures. Získané prostředky investuje do akvizice a růstu.

Český startup Wereldo, který vyvinul software pro optimalizaci nákladů transportu zboží na základě tržních cen, získal další investory. Do firmy nyní vstoupila investiční skupina Patero a inovační agentura pro jižní Moravu JIC se svým fondem JIC Ventures. Navazují tak na investici Lighthouse Ventures z počátku letošního roku. Wereldo tak již letos získalo investice v řádech desítek milionů korun.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.