• LogisticNEWS
    O čem se mluví
FOTO: ctk/AP

Česmad: Naděje na fungování dopravy s Británií jako doposud neexistuje

Naděje na to, že by doprava mezi Británií a Evropskou unií po Novém roce fungovala jako doposud, už není žádná. V reakci na to, že se EU s ostrovním státem nedohodla, to řekl mluvčí sdružení dopravců Česmad Bohemia Martin Felix. Vyjednávání o podobě dohody v pondělí pokračovala, ačkoli původní nejzazší termín pro dohodu byla neděle. Felix očekává v lednu desítky kilometrů dlouhé fronty kamionů.

více >>
Roboty převážející boxy na vršku vysokohustotního skladu v Kácově

Skladovací systém plný robotů by udělal dobrou službu třeba i v Mall.cz

Vědci z Technické univerzity v Liberci pro firmu Systematic a.s. vyvinuli bezkonkurenční vysokokapacitní skladování, které obsluhují autonomní roboty. Nový systém uspoří i více jak polovinu skladového prostoru, roboty zas manipulační práci skladníků – propustnost skladu se tím výrazně navyšuje. V případě obřích skladů jako má Amazon nebo Mall.cz, by řešení z liberecké univerzity přineslo úspory v řádech desítek milionů korun ročně.

více >>
Panattoni Park Prague Airport II - Pavel Sovička - hmyzí hotel

Závody v udržitelnosti: Panattoni zvyšuje náskok na špici

Stavitel průmyslových zón Panattoni překonal v závěru roku 2020 hranici dvaceti certifikací BREEAM dle nejnovějších standardů, a upevnil svou pozici českého lídra udržitelného rozvoje v průmyslovém developmentu. Známku Excellent a vysoké skóre obdržela napřed budova pro TFS International v Panattoni Parku Cheb a následně i budova pro Raben Group v Panattoni Parku Stříbro. S celkovou certifikovanou plochou 537 410 m2 Panattoni zvýšila svůj náskok ve vedení žebříčku BREEM New Construction o více než 60 000 m2.

více >>
ilustrační foto Pixabay

A jdeme do finále…!

Jestli se toho v souvislosti s vládními omezeními v posledních týdnech mnoho nedělo, teď je tady smršť událostí hodná předvánoční špičky: otevřené obchody nestíhají doplňovat vánoční kolekce zboží, restaurace opět poskytují zázemí pro jednání o podobě obchodní spolupráce mezi firmami v roce 2021, ve světě vrcholí přípravy na distribuci prvních vakcín proti novému koronaviru a vyjednavači dohody mezi EU a odcházející Velkou Británií šturmují ve snaze nepropásnout poslední příležitost ke kompromisu. Všichni doufají, že se do konce roku podaří alespoň z větší části dohnat to, co jsme v důsledku koronavirových peripetií letos zameškali.

Na tom by asi nebylo nic neobvyklého, kdyby …

více >>
Ilustrační foto | DHL Supply Chain

DHL Supply Chain zajistí v Německu logistiku vakcín proti onemocnění COVID-19

Dolní Sasko pověřilo jako jedna z prvních německých spolkových zemí společnost DHL Supply Chain, lídra na trhu smluvní logistiky a součást koncernu Deutsche Post DHL Group, skladováním a přepravou nových vakcín proti onemocnění COVID-19. DHL bude ve dvou ze svých více než 140 certifikovaných center Life Sciences & Health Care skladovat 2,2 milionu očkovacích dávek a cca 350 palet očkovacího příslušenství pro spolkovou zemi Dolní Sasko a odtud je bude přepravovat do očkovacích center a nemocnic.

více >>
Carvago_macbook

Český trh ojetých automobilů se během druhého lock-downu propadl o dalších 23 % a celkově ztrácí 48 mld. Online prodej již zachránil přes 700 mil. obratu.

Druhá vlna koronakrize a opětovné uzavření kamenných prodejen drasticky prohloubilo ztráty na českém trhu ojetých vozů. Výsledkem je meziroční propad obratu o více než 48 miliard korun, přičemž ojetých automobilů se prodalo o 46 % méně. Chuť zákazníků nakupovat však zůstala a rozmach tak zaznamenal zejména online prodej. Ten ve srovnání s prvním uzavřením kamenných poboček pomohl zmírnit propad obratu o více jak 700 milionů korun. Oproti prvnímu lock-downu se prodalo o 128 % více ojetých aut.

více >>

Přehled nejdůležitějších změn v gesci Ministerstva financí pro rok 2021

Pro rok 2021 připravilo Ministerstvo financí řadu změn, které budou mít vliv na každodenní život občanů a podnikatelů. Přinášíme proto přehled novinek, které občané mohou očekávat v příštím roce. Další zákony, které jsou součástí daňového balíčku pro rok 2021, nyní projednává Parlament, a proto zatím nejsou do přehledu zahrnuty.

více >>
Petr Rožek

Ministři dopravy EU se dohodli na mýtném pro nákladní automobily nad 3,5 t

Asi za osm let budou muset země EU se systémy mýtného nákladních vozidel účtovat také vozidla s celkovou hmotností vozidla 3,5 t nebo více.

Ministři dopravy EU se dne 8. prosince ráno dohodli na neformální videokonferenci o reformě směrnice EU o nákladech na silniční dopravu (Eurovignette).


 

více >>
Logo FM Logistic

Nový report stanovuje tři scénáře pro budoucnost logistiky

9. prosince 2020, svět s nulovým růstem; svět, kde všudypřítomná technologie vyřešila všechny aktuální problémy; nebo svět s nedostatečnou spoluprací. Toto jsou scénáře načrtnuté v nové zprávě „Logistika 2040“, kterou zveřejnili odborníci na strategické předpovědi ze společnosti 4CF a FM Logistic. Zpráva podporuje diskuse o teoretických úvahách o budoucnosti logistiky a její roli v evropské ekonomice v nadcházejících dvou desetiletích.

více >>
Aleš Podrazil, obchodní ředitel BUREAU VERITAS

BUREAU VERITAS: řešení v každé době

Logistika a celý dodavatelský řetězec procházejí nepochybně jednou z nejtěžších zkoušek posledních dekád. V letech, která této zkoušce předcházela, přijímaly zejména ty odpovědnější firmy řadu preventivních opatření, která měla za cíl minimalizovat škody způsobené mj. právě takovými riziky, jež nebylo možné doposud dost přesně předpokládat. Implementovaly nejrůznější řídící systémy v souladu s mezinárodně uznávanými standardy, podstupovaly interní i externí audity, usilovaly o certifikace …

Jak současnou situaci vnímá obchodní ředitel společnosti BUREAU VERITAS pan Aleš Podrazil?

více >>
Foto: PPL

PPL aktualizovala své plány a očekává dvojnásobné množství balíků. Na pomoc nasazuje nový web

PPL na základě současného vývoje trhu upravila své predikce a předpokládá, že v letošní sezoně doručí v porovnání s loňskem dokonce dvakrát více zásilek směřovaných z e-shopů soukromým příjemcům, kvalitu by však chtěla udržet stejnou. Pomoci by tomu měl i nový web s vylepšeným sledováním zásilek. Firma očekává, že i letos padne rekord v počtu doručených i zpracovaných zásilek a hlásí dobrou připravenost na tyto objemy. Aby stihly balíky dorazit do Vánoc, měly by do přepravy vstoupit nejpozději 21. 12.

více >>
ilustrační foto

Dálniční známky už jen elektronicky

Řidiči mohou od 1. prosince kupovat nové elektronické dálniční známky platné pro příští rok. K dostání budou na internetu, pobočkách pošt a vybraných čerpacích stanicích. Digitální známky nahradí dosavadní papírové kupony, jejich cena zůstává stejná.
více >>
ilustrační foto Canon

Firmy mohou z proměny pracovního prostředí vzejít vítězně s Pracovištěm budoucnosti

Změny, které přinesl letošní rok, zcela rozbouraly tradiční představu o pracovním prostředí. Řada zaměstnanců byla nucena opustit kanceláře a firmy musely začít řešit, zda všechny jejich procesy probíhají efektivně i při práci na dálku. Dnes už je jasné, že vynucené změny u mnoha podniků povedou ke snahám o trvalou proměnu fungování, s cílem vyšší atraktivity pro zaměstnance, silnější konkurenční pozice i větší odolnosti vůči budoucím šokům. Jaké nástroje, zařízení, software a služby mohou firmám pomoci k vytvoření pracoviště budoucnosti, radí Petr Hnilička ze společnosti Canon.

více >>
Fraser Watson, ředitel oddělení investičního poradenství společnosti Savills ČR a SR

Savills: Trhy střední a východní Evropy zaznamenávají třetí nejvyšší objem investic do nemovitostí v historii

Podle nejnovějšího výzkumu společnosti Savills dosáhla celková investiční aktivita do nemovitostí v České republice, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku za první až třetí čtvrtletí roku 2020 objemu 7,6 miliardy EUR. Jedná se o třetí nejvyšší objem v historii, a to i navzdory celosvětové pandemii Covid-19. Předpokládá se, že celkový objem investic do konce roku překročí 10 miliard EUR, což by odpovídalo pětiletému průměru.

více >>
Foto: ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO slaví jubilejní dvacáté vítězství v soutěži Českých 100 nejlepších

Navzdory náročné situaci spojené s pandemií koronaviru, dokázala ŠKODA AUTO také v letošním roce obhájit vítězství v soutěži Českých 100 nejlepších. Jubilejní dvacáté vítězství tak dokládá dlouhodobé vynikající výsledky a výjimečné postavení tradiční české automobilky v rámci české ekonomiky. ŠKODA AUTO je nejúspěšnější společností v historii udělování tohoto prestižního ocenění.

více >>
ilustrační foto Pixabay

Znovuotevření nákupních center přinese mimořádný nárůst návštěvnosti i tržeb

Dnes se do značné míry znovuotevřou nákupní centra. Z údajů o vývoji jejich návštěvnosti a tržeb je zjevné, že zákazníci od jejich návštěvy v dlouhodobém horizontu neupouštějí a své nákupní zvyklosti nijak zásadně nemění. Po znovuotevření po první vlně koronakrize oba parametry výkonnosti opět rostly a tržby v meziročním srovnání dokonce převýšily loňské hodnoty. Ve druhé vlně byl dopad na návštěvnost i obraty nižší, návštěvnost v posledních týdnech dokonce postupně narůstá. I vzhledem k blížícím se Vánocům lze očekávat, že jakmile to půjde, zákazníci se do nákupních center znovu rychle vrátí, což přinese mimořádný nárůst návštěvnosti i tržeb.

více >>
Foto: Linde MH Slavnostní otevírání pobočky Linde MH v Hradci Králové v roce 2019

Česká pobočka Linde Material Handling slaví 30 let na trhu

Linde Material Handling Česká republika v těchto dnech oslavuje 30 let poskytování služeb na českém trhu. Linde Material Handling je členem KION GROUP a patří mezi celosvětové výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků a dodavatele řešení a služeb pro intralogistiku. V České republice má již šest plnohodnotných poboček rozmístěných ve strategicky důležitých oblastech, a je tak stále blíž svým zákazníkům. Ke svým prioritám řadí jak bezpečný provoz manipulační techniky, tak rozvoj alternativních pohonů. Budoucnost spatřuje nejen v robotizaci a digitalizaci své techniky, ale především v poskytování komplexních intralogistických řešení.

více >>
Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Brexit. A co dál?

Podnikatelská sféra na obou stranách Lamanšského průlivu nyní s obavami i nadějí vyhlíží co nejrychlejší dohodu mezi Velkou Británií a Evropskou unií. Konec roku, kdy končí tzv. přechodné období, se nezadržitelně blíží a kompromis se bohužel stále zdá být v nedohlednu.

více >>
Jan Palek, GLP

Budoucnost patří optimalizaci v zapojení lidské pracovní síly

Průmyslové a logistické nemovitosti hrají stále významnější roli v rámci celého dodavatelského řetězce. Stejně jako v mnoha dalších oborech i zde mají stále rostoucí roli moderní technologie. V případě inteligentních řešení v průmyslových a logistických parcích je hlavním trendem posun od jednotlivých izolovaných ostrovních systémů k centralizované optimalizaci procesů. Klíčový je také důraz na pracovní prostředí v těchto areálech a minimalizace dopadu parků na jejich okolí. Kde vidí podstatné momenty vývoje trhu logistických nemovitostí, jak hodnotí český a slovenský trh a jaká je jeho vize budoucnosti logistických nemovitostí? O odpovědi na tyto a další otázky se s námi podělil Jan Palek, Country Manager pro Českou a Slovenskou republiku společnosti GLP Europe.

více >>
Foto: VCHD

VCHD Cargo založila Klub milionářů

Česká přepravní společnost VCHD Cargo založila Klub milionářů – řidičů, kteří už v barvách společnosti najeli milion a více kilometrů. Klub má k letošnímu roku 23 členů, přičemž více než 10 z nich už za volantem překročilo hranici 1,5 milionu kilometrů. Společnost je ocenila věcným dárkem s poselstvím „Jste to nejcennější co máme“ a těší se, že brzy do Klubu milionářů přivítá další členy.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.