• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Michaela Semanová, vedoucí oddělené správy nemovitostí pražské kanceláře Savills

Michaela Semanová jmenována novou vedoucí oddělení správy nemovitostí a majetku pražské kanceláře Savills

Savills jmenovala s okamžitou platností Michaelu Semanovou na pozici vedoucí oddělení správy nemovitostí a majetku své pražské kanceláře. Michaela je zodpovědná za vedení portfolia stávajících klientů a za rozvoj nových obchodních aktivit. Nahrazuje na této pozici Petra Machulu, který ve společnosti již nepůsobí.

více >>
foto: Peugeot ČR

Fúze FCA a PSA schválena. 15 značek bude nově ovládat Stellantis

Akcionáři schválili projekt fúze mezi FCA a PSA. K jejímu faktickému dokončení má dojít 16. ledna 2021.

4. ledna 2021 schválily valné hromady akcionářů Fiat Chrysler Automobiles NV („FCA“ vlastnící Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Ferrari, Fiat, Jeep, Lancia, Ram, Maserati) a Peugeot SA („skupina PSA“ vlastnící Citroën, DS, Opel, Peugeot, Vauxhall) navrhovanou fúzi, jejímž výsledkem je vytvoření společnosti Stellantis N.V. („Stellantis“). O výsledku hlasování bylo rozhodnuto velkou většinou ve prospěch transakce (více než 99 % odevzdaných hlasů).

více >>
Ilustrační foto | ŠKODA AUTO

ŠKODA spouští aplikaci Kalendář pro modely SCALA a KAMIQ

ŠKODA AUTO rozšiřuje řadu svých praktických aplikací pro infotainment o novou aplikaci Kalendář. Řidiči vozů SCALA a KAMIQ vybavených infotainment systémem Amundsen si nyní mohou kromě aplikací Počasí a Zprávy stáhnout i svůj osobní kalendář a zobrazit si ho na centrálním displeji vozu. Tato novinka je k dispozici pro třetí generaci modulární platformy infotainmentu. Díky synchronizaci s kalendářem Google umožňuje aplikace přístup k osobním termínům a spolu s podporou konferenčních hovorů promění vůz v mobilní kancelář. Aplikace Kalendář je v zaváděcí fázi ke stažení zdarma. Do poloviny roku 2021 bude nová aplikace v Evropě k dispozici i pro modely OCTAVIA, SUPERB, SUPERB iV, KAROQ a KODIAQ.

více >>
ilustrační foto

Úmluva CMR – praktický komentář: Nový pomocník z knižního trhu

Koncem minulého roku vyšla u renomovaného nakladatelství Wolters Kluwer ČR kniha „Úmluva CMR – praktický komentář“ autorů JUDr. Václava Roubala a doc. JUDr. Ing. Radka Nováka, CSc. Právě JUDr. Václav Roubal je v ČR a na Slovensku bez nadsázky nejznámějším odborníkem na problematiku Úmluvy CMR, jeho praktické provozní a především právní znalosti z této oblasti jsou přitom nepřeberné.

více >>
Jan Bohata, investiční oddělení BNP Paribas Real Estate

Banky dále financují developerské projekty. Změnily se ale požadavky na účel, lokalitu i obsazenost

Tuzemské banky nadále pokračují ve financování developerských projektů. Výhodu mají stávající významní klienti bank a také ti, kteří se zaměřují na rezidenční segment a logistiku. Velmi ostražití jsou bankéři u lokalit, které jsou více navázané na turistický ruch. Zvýšily se i požadavky na předprodej či před-pronájem, což platí především u kancelářských a maloobchodních nemovitostí. V těchto případech banky nefinancují spekulativní výstavbu, tak jak tomu bylo občas v minulosti v zavedených lokalitách.

Tak by se daly shrnout výstupy sektorové analýzy bankovního realitního financování, kterou závěrem loňského roku realizovala mezinárodní poradenská společnost BNP Paribas Real Estate.

více >>

Za vším hledej … LOGISTIKU!

Zatímco nosným tématem uplynulého podzimu byla stále se měnící metodika nastavení mechanismu vládních protiepidemických opatření, hitem roku letošního se zdá být logistika plošné vakcinace. Pandemie, jež byla donedávna výzvou především pro moderní medicínu, tak mávnutím proutku přináší příležitost využít zkušeností i z ostatních oborů, kde je standardně třeba zvládat obrovské množství operací s dokonalou přesností. S trochou nadsázky lze najít inspiraci třeba v automobilovém průmyslu: na měsíce dopředu jsme dnes schopni s přesností na minuty naplánovat například instalaci řídicí jednotky do vznikajícího vozu. Ta je podmíněna přítomností správného vozu, příslušného komponentu a kvalifikovaného operátora v daném čase na jednom místě. Je k tomu třeba mít k dispozici zejména plně funkční objednávkový systém, spolehlivé dodavatele komponent, zaškolené operátory a vhodné prostory. Tento příměr jistě mnozí mohou označit jako cynický či přinejmenším zjednodušující. Faktem však je, že právě profesionální logistika přináší obrovské množství inspirace z řešení využívaných napříč všemi obory lidské činnosti. Čím méně času zbývá pro výběr vhodného řešení, tím důležitější je, aby toto bylo co možná nejjednodušší a nejméně náchylné k chybám či dokonce k rozsáhlejšímu selhání.

více >>
ilustrační foto

Autonomní roboti pomáhají v logistice i s desinfekcí prostor

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), mezinárodní lídr na trhu mobilních robotů, oznámila, že její roboty byly v roce 2020 implementovány organizacemi z mnoha různých sektorů a  na různé provozní role – zejména pak v oblasti průmyslové interní logistiky a ochrany zdraví na pracovišti.

více >>

Jaký byl pro ekonomiku rok 2020 a jaký bude rok 2021

Predikování ekonomického vývoje je teď nejsložitější od vzniku České republiky. Podle předpokladů měla ekonomika z rekordních hodnot úspěšného roku 2019 postupně mírně oslabovat, ale predikce letos na jaře náhle dramaticky přeťal příchod první vlny epidemie a návazných restrikcí. Rok 2020 tak byl kvůli tomu jako na houpačce.

více >>

Hromadný nákup dálničních známek zatím platforma eDalnice.cz neumožňuje. Řešení pro firemní flotilu ale existuje

Přes e-shop eDalnice.cz je možné od prosince nakupovat novinku v podobě elektronických dálničních známek. Platforma umožňuje velmi jednoduchý a rychlý online nákup známek pro následující rok 2021. V současnosti ale zatím není možný hromadný nákup více známek jednorázově v rámci jedné objednávky, což může komplikovat práci firemním fleet manažerům. Řešení pro firmy s větším vozovým parkem do doby, než bude tato funkcionalita zprovozněna, ale existuje.

více >>

Společnost SSI Technologies rozšiřuje v Přestanově své výrobní prostory

Skupina VGP předala společnosti SSI Technologies skladové a výrobní prostory, které byly realizovány na základě potřeb společnosti na rozšíření současného výrobního závodu ve VGP Parku Ústí nad Labem, obci Přestanov.

Společnost SSI Technologies zde má v pronájmu výrobní halu o velikosti 6 080 m2, kterou v prosinci 2020 rozšířila o dalších 4 800 m2.

více >>
Ing. Jan Kovařík | DSB

Jaké si to uděláš, takové to máš …

Jestli ještě donedávna nebylo zcela zřejmé, zda investice do digitalizace vlastních procesů přinese požadovanou návratnost, po zkušenostech získaných v průběhu letošního roku je vše jasnější. Současná situace tak zvyšuje zájem firem o nová systémová řešení. Otázkou však zůstává, kde hledat inspiraci pro výběr toho nejvhodnějšího řešení a jak nalézt spolehlivého partnera, který bude zárukou dobré investice. O odpovědi na otázky spojené s touto problematikou jsme oslovili osobnost prosincového vydání LogisticNEWS, zakladatele a výkonného ředitele brněnské společnosti DSB Ing. Jana Kovaříka.

více >>
Tomáš Prouza

„Věřím v sílu a životaschopnost českých podnikatelů“

Po první vlně koronavirové pandemie, kdy byly v rámci opatření vydaných vládou uzavřeny restaurace, hotely, většina obchodů a provozoven, dokonce i některé výrobní závody, to přes léto vypadalo, že se ekonomika začíná pomalu opět vzpamatovávat. Zdálo se, že snad i cestovní ruch se trochu zotavil vzhledem k tomu, že většina Čechů trávila dovolenou v našich končinách. Bohužel s příchodem podzimu přišla druhá vlna a s ní další nouzový stav a další opatření.

více >>
ilustrační foto

Tesco si za svého partnera vybralo skupinu C.S.CARGO

Společnost Tesco Stores si vybrala C.S.CARGO jako svého logistického partnera pro Českou a Slovenskou republiku. Velkou roli při výběru hrála digitalizace a dostupná kapacita na straně logistické firmy. Ta tak zvyšuje podíl retail zákazníků a posiluje své působení na vnitrostátním trhu.

Na základě výběrového řízení garantuje C.S.CARGO kapacitu 450 přeprav denně v obou zemích s využitím velkoobjemových i návěsových souprav spolu s menšími dodávkami, vždy dle aktuální potřeby. Kromě klasického rozvozu pro distribuční centra v České republice i na Slovensku zajišťuje v obou zemích také cross-dockové služby, a to ve svých areálech i přímo u zákazníka, čímž výrazně zefektivní celý proces přepravy.

více >>
Christopher LaRue

Trh průmyslových nemovitostí zůstává stabilním světlým bodem

Letošní rok je rokem změn způsobených zejména vlivem koronaviru, resp. důsledky opatření, které s ním souvisí. Mění se fungování firem i nákupní chování spotřebitelů. Tam, kde je to možné, pracují zaměstnanci z domova, výrobní a logistické firmy hledají ty nejefektivnější a nejrychlejší cesty optimalizace, aby dokázaly snížit náklady, ale zároveň udržet chod svých společností a dostát svým závazkům vůči zákazníkům, to vše ve ztížených podmínkách, ve kterých musí již deset měsíců fungovat. Navíc s nejistým výhledem do budoucna.  Jak se tato situace odráží na trhu komerčních nemovitostí, jsme se zeptali Christophera LaRue, ředitele – vedoucího oddělení průmyslových nemovitostí společnosti Savills.

více >>
Ing. Miroslav Rumler

Pandemie jako katalyzátor změn

Není pochyb o tom, že logistika i celý dodavatelský řetězec procházejí letos dramatickou zatěžkávací zkouškou a nelze než s potěšením konstatovat, že je to právě logistika, co nám umožňuje i na vrcholu globální pandemie žít bez výraznějších obav o zajištění všech našich potřeb. Její vnímání širokou veřejností je dnes o poznání pozitivnější než kdy dříve. To nás, kdo jsme své profesní kariery spojili právě s tímto oborem, naplňuje hrdostí a pomáhá nám nacházet další zdroje vnitřní energie nutné pro stanovení dalších, náročnějších cílů.

více >>
Ilustrační foto | Geis CZ s.r.o.

Geis – kontraktní logistika pro hračkářský průmysl

Dobrá zpráva: ačkoliv se herní průmysl přesouvá do digitálního virtuálního prostoru, poptávka po deskových společenských a kreativních hrách i puzzle stále roste.

Tradiční mezinárodní vydavatel a výrobce her, puzzle a hraček Ravensburger zaznamenal zvýšení poptávky, kterou již nebylo možné optimálně pokrýt prostřednictvím stávající infrastruktury z centrálního distribučního centra v Ravensburgu. V rámci strategie plánovaného růstu se management firmy koncem roku 2018 rozhodl vypsat tendr na návrh, zřízení a provoz externího distribučního centra. Z tendru vyšla vítězně skupina Geis, která od května letošního roku provozuje sklad společnosti Ravensburger v areálu Ostrava Airport Multimodal Park v Mošnově.

více >>
Ilustrační foto | MF DNES

První novinová společnost propojuje svá prodejní místa novin a časopisů se sítí výdejních míst WeDo

Největší český distributor tisku, První novinová společnost (PNS), propojuje síť svých prodejních míst s výdejními místy nově vzniklého logistického operátora WeDo. Rozšířením služeb v síti prodejních míst chce PNS nadále rozvíjet jak podnikání smluvních prodejců, tak i svou adresnou distribuci listovních zásilek.

více >>
Zdroj: DHL

Podle DHL globálního indexu propojenosti 2020 se globalizace z COVID-19 zotavuje

DHL a Newyorská univerzita Stern School of Business vydaly DHL globální Index propojenosti 2020 (GCI). Zpráva je prvním komplexním hodnocením globalizace během pandemie COVID-19. Sleduje mezinárodní obchodní toky, kapitál, informace a populaci ve 169 zemích a teritoriích. Současné prognózy naznačují, že index v roce 2020 výrazně poklesne v důsledku dopadů COVID-19 jako uzavřené hranice, zákazy cestování a uzemněné osobní letecké společnosti. Je však nepravděpodobné, že by pandemie poslala celkovou úroveň propojenosti ve světě pod úroveň, která existovala během globální finanční krize v letech 2008–09. Toky obchodu a kapitálu se již začaly zotavovat, když se osobní kontakt dostal do online světa.

více >>
Zdroj: MD ČR

Další krok k vlaku na letiště: Správa železnic a Letiště Praha koordinují společné záměry

V rámci přípravy projektu modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla Praha Správa železnic úzce spolupracuje a koordinuje své záměry s Letištěm Praha. V prosinci za tím účelem společnosti uzavřely dvě důležité smlouvy.

více >>
ilustrační foto Pixabay

Dopis podnikatelských organizací poslancům ke kvótám na české potraviny v obchodech

Podnikatelské organizace včetně Hospodářské komory v dopise adresovaném poslancům varovaly před přijetím pozměňovacího návrhu k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který stanoví podíl prodaných českých potravin (vyrobených v ČR a z českých surovin) v obchodech na minimálně 55 % v roce 2022 s postupným nárůstem až na 73 % v roce 2028. 

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.