• LogisticNEWS
  O čem se mluví
Fota z archivu: KUKA CEE GmbH, odštěpný závod

V nemocnici budoucnosti roboty roztřídí až 3 000 vzorků krve denně

Pro dánskou nemocnici Aalborg University Hospital vyvinuli v LT Automation and Intellignet Systems robotický systém s přepravními boxy pro automatickou kontrolu a třídění krevních vzorků. Nový proces snižuje pracovní zátěž zaměstnanců a optimalizuje pracovní postupy.

více >>
Zdroj: ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO pokračuje v dlouhodobém partnerství s Policií ČR, model SCALA zvítězil v tendru na nové policejní vozy

ŠKODA AUTO vyhrála veřejnou soutěž na dodávku osobních vozidel 4x2 v policejním provedení. Na základě uzavřené rámcové dohody dodá v následujících 4 letech Policii ČR přes 1200 vozů ŠKODA SCALA v policejním provedení, které budou vybaveny dle specifických požadavků zadavatele.

Celková hodnota tendru činí 840 000 000 Kč bez DPH.

více >>
Jana Etrych Goldscheidová

Jana Etrych Goldscheidová posiluje investiční tým pražské pobočky Savills

Do pražské pobočky mezinárodní realitní poradenské společnosti Savills nastupuje od února 2021 Jana Etrych Goldscheidová na pozici associate director v rámci investičního oddělení. Jana bude pracovat po boku Stuarta Jordana, výkonného ředitele a vedoucího oddělení investic v Savills.

více >>
Samolepka

Od ledna ve Francii - povinnost značení "mrtvých úhlů" na vozidle

Ve Francii byla schválena vyhláška 2020-1396 o značení "mrtvých úhlů" na vozidlech, jejichž celková povolená hmotnost přesahuje 3,5 tuny. Nová povinnost je platná od 1. ledna 2021 a to pro osobní i nákladní vozidla s celkovou povolenou hmotností nad 3,5 t. Vyhláška se vztahuje i na vozidla s registrací v zahraničí.

Podle posledních informací bude po dobu 3 měsíců dodržování povinnosti ze strany kontrolních orgánů tolerováno, nicméně k této informaci není k dispozici žádný písemný materiál, proto doporučujeme své vozidlo příslušnými nálepkami vybavit i během tohoto "tolerančního období".

 

více >>

Další úspěšní absolventi studia na katedře logistiky fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze získali mezinárodní odborné certifikáty cElog Evropské logistické asociace (ELA)

Katedra logistiky ve spolupráci se zástupci České logistické asociace (ČLA) vzhledem k platným epidemiologickým opatřením letos výjimečně předávání certifikátů nezorganizovala slavnostní formou – tj. za přítomnosti zástupců vedení ČLA, rektorky VŠE v Praze, děkana Fakulty podnikohospodářské a dalších, ale zvolila pro tuto událost nouzový režim.

více >>
Bonami logo

Bonami se dařilo i v době pandemie

Za rok 2020 navýšilo Bonami tržby o téměř půl miliardy korun, zisk vyrostl více než trojnásobně, v roce 2021 plánuje další investice i vlastní privátní značky.

Bonami zveřejnilo své obchodní výsledky za minulý rok, který se přes komplikace v podobě globální koronavirové pandemie nesl ve znamení rostoucích tržeb i zisku, firma meziročně vyrostla o více než 40 procent, neuaditovaná EBITDA dosáhne 80 milionů korun. Dle CEO společnosti bude veškerý zisk investován zpět do firmy a jejího rozvoje.

více >>
Ilustrační foto | Colliers

V České republice je nejvíce e-shopů na obyvatele v celé Evropě

Podle odhadů bylo na konci roku 2020 v provozu 45 000 e-shopů a obrat elektronického obchodu se meziročně zvýšil téměř o 20%, uvádí společnost Colliers International v zprávě „ExCEEding Borders | Retail CEE-17“ - maloobchod v době pandemie“.

Pandemie COVID-19 narušila fungování i rozvoj maloobchodních realitních trhů nejenom v zemích CEE-17, ale po celém světě. Vládní omezení uvalená na provoz obchodů, služeb, gastronomie, zábavy a volného času vedla k dynamickému růstu prodeje elektronického obchodování a ke změnám v chování spotřebitelů. Omezení přispěly také v porovnání z poloviny roku 2020 k 20–45% (v závislosti na zemi) poklesu návštěv v nákupních centrech.

více >>
Ilustrační foto | PPL

Přepravci hlásí rekordní sezonu. PPL doručila 10 milionů zásilek

Pandemie změnila život a chování lidí. Ti se naučili více nakupovat online, od podzimu tak e-shopy zažívaly sezonní žně – a to nejen díky akci Black Friday, Vánocům, ale i podzimnímu lockdownu. Přepravní společnost PPL tak hlásí rekordní sezonu. Pokračuje i trend doručování zásilek přímo do výdejního místa.

více >>
ilustrační foto

C.H. Robinson spojil v boji proti koronaviru síly se společností Microsoft

Jeden z klíčových hráčů na poli logistiky třetích stran, společnost C.H. Robinson, oznamuje partnerství se softwarovým gigantem Microsoft. Cílem spolupráce je nabídnout nová logistická řešení, jejichž efektivitu umocní spolehlivé fungování v reálném čase. C.H. Robinson navíc plánuje posílit svou pozici na českém trhu nabídkou špičkových řešení a urychlit tím revoluci v dodavatelských procesech.

více >>
Zdroj: FM Logistic

Společnost FM Logistic získala kontrakt od Pepperfry na služby omnichannel logistiky v západní Indii

Společnost FM Logistic získala kontrakt od společnosti Pepperfry, čísla 1 na indickém trhu s nábytkem a dekoracemi, za účelem poskytování omnichannel logistických a realizačních služeb v západním regionu země.

 

více >>
Ing. Miroslav Rumler

POMALU ALE JISTĚ ...

Pomalu ale jistě se blížíme ke konci druhého pracovního týdne nového roku. Pomalu ale jistě už ale také vyplouvají na povrch nedostatky v přípravě české vlády na vakcinaci většinové části populace i první náznaky upřednostňování řadových státních úředníků v pořadnících na očkování před skutečně ohroženými skupinami populace. Pomalu ale jistě začíná být zřejmé, že infrastruktura pro standardní očkování desítek tisíc novorozenců a sezónní očkování malé části dospělé populace nepředstavuje dostatečné zázemí k bleskovému proočkování sedmi milionů lidí všech věkových kategorií. Pomalu ale jistě hledáme společně cestu, jak napravit chyby, kterým (nejen) naši politici a úředníci nevěnovali pozornost, když bylo dost času, a které nás zdržují teď, když už čas není téměř žádný.
 
 
více >>
Ilustrační foto | KuehneNagel

Společnost Kuehne+Nagel uzavřela dohodu se společností Moderna o distribuci vakcín Covid-19

 • Centrální skladování a následná distribuce z farmaceutického střediska společnosti Kuehne+Nagel
 • Nová dohoda využije globální logistická řešení společnosti Kuehne+Nagel pro farmaceutický průmysl a zdravotnictví

Biotechnologická společnost Moderna, Inc. (NASDAQ:MRNA), která je průkopníkem ve vývoji a výrobě léčiv a vakcín typu mRNA, spolu s přední globální logistickou společností Kuehne+Nagel oznámily, že se dohodly na uzavření mezinárodní spolupráce při distribuci a skladovaní vakcíny Moderna proti nemoci Covid-19. Oznámily to den po vydání podmíněného povolení Evropské lékové agentury (EMA) na uvedení vakcíny Covid-19 Moderna na trh.

více >>
ilustrační foto Pixabay

Na český trh loni vstoupilo 25 nových značek

Navzdory koronakrizi je to dokonce o jednu více než o rok dříve
 • Česko je s 25 brandy opět hlavní destinací pro vstup zahraničních maloobchodních značek do CEE, následuje Polsko s polovičním počtem nováčků
 • Ze značek nově příchozích do ČR je 14 z prémiového segmentu, dvě z luxusního
 • Třetina značek k nám přišla z USA, čtvrtina z Itálie
 • Pět českých značek naopak expandovalo na Slovensko
 • K nejvíce změnám v příchodech i odchodech došlo v módním a stravovacím odvětví
 • Rok 2021 by mohl být v počtu nově příchozích značek absolutně rekordní

Přestože maloobchodní segment patří k těm nejvíce postiženým koronavirovou krizí, na počtu značek nově vstupujících na český trh to znát není. Zatímco v roce 2019 k nám přišlo 24 nových brandů, v krizovém roce 2020 jich přibylo 25. Letos by nově příchozích značek mohlo být ještě více – některé loni kvůli koronakrizi odložily otevření své prodejny na rok 2021.

více >>
ilustrační grafika

Veletrh Transport logistic 2021 zrušen – online konference je naplánována od 4. do 6. května 2021

Konference Transport logistic 2021 se neuskuteční. Důvodem pro zrušení této akce jsou četná mezinárodní cestovní omezení, jejichž zmírnění na přijatelnou mez prozatím nelze očekávat. Výrazně omezená by tak byla účast jak ze strany vystavovatelů, tak i návštěvníků. Jistou náhražkou pro logistickou veřejnost tak bude online konference, jež se uskuteční v termínu od 4. do 6. května 2021.  Další ročník konference Transport logistic, tentokrát již v podobě prezenčního veletrhu, se bude konat od 9. do 12. května 2023.

více >>
BANNER ČLA

Vzdělávejte své zaměstnance bezplatně v rámci projektu ČLA

Česká logistická asociace realizuje od září 2019 již třetí vzdělávací projekt za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí a Evropského sociálního fondu. Cílem projektu je zvýšit kvalifikaci a adaptabilitu zaměstnanců členských firem asociace. Zaměstnanci se vzdělávají v kurzech zaměřených na IT, měkké a manažerské dovednosti, techniku, legislativu a operativu. Veškerá témata reflektují požadavky specifického prostředí dopravních, logistických a výrobních firem a jsou prezentována prostřednictvím lektorů s bohatou praxí v tomto odvětví.

více >>
ilustrační foto

Německý výrobce a distributor se stává další západní společností stěhující se do průmyslových prostor v České republice

V posledních dvou letech došlo k nárůstu pohybu západních společností do České republiky, což potvrdilo geograficky výhodnou polohu země, která je dobře napojena na evropskou a globální síť dopravních a dodavatelských řetězců; to činí z České republiky jednu z nejatraktivnějších lokalit v očekávaném procesu tzv. nearshoringu, kdy budou společnosti opět přesouvat výrobu blíže domácím trhům.
Průmyslová agentura české pobočky společnosti Colliers International dokončila podpis nájemní smlouvy s německou nadnárodní strojírenskou a technologickou společností působící v 60 zemích, jejíž výrobky se prodávají ve 125 zemích po celém světě. Transakce zahrnovala 15 688 metrů čtverečních průmyslových prostor v CTParku Bor.

více >>
ilustrační foto Pixabay

Balíky do Velké Británie: Zajištění proclení dopravu prodraží

 • Nově mají odesílatelé povinnost vyplnit celní deklaraci o obsahu zásilky a jejím původu.
 • Nulové clo u zboží zaslaného z EU není zárukou, že clo nemůže být dodatečně vyměřeno po přezkoumání a odhalení obsahu zásilky, který je původem mimo EU
 • U zásilek nad 135 liber (cca 61 kg) bude adresátovi ve Velké Británii vyměřeno DPH ve výši 20 %
 • Firmy prodávající drobné zboží do 135 liber se nově musí samy registrovat a odvádět DPH ve Velké Británii.

Uzavřená brexitová dohoda od nového roku ztížila podmínky pro doručování balíků do Anglie, Walesu, Skotska i Severního Irska. Podle společnosti Zaslat.cz, internetového portálu a online vyhledávače balíkové přepravy, dopravci museli přizpůsobit podmínky doručování tomu, aby byly stejné jako pro ostatní třetí země. Zásilky nyní prochází celním řízením a mohou obsahovat pouze povolené zboží. Cena nejlevnější možné přepravy stoupla až o 250 korun.

více >>
ilustrační foto

Kurzy bezpečné jízdy s následným odpočtem trestných bodů v Mostě běží naplno

Vládní výjimka pro provozovatele autoškol umožňuje pokračovat v realizaci kurzů/školení bezpečné jízdy s následným odpočtem trestných bodů. Máte tedy jedinečnou šanci toto školení absolvovat i v těchto dnech. Kdo se nyní přihlásí do kurzu s odpočtem trestných bodů, získá jako partner společnosti RELIANT slevu 500 Kč z jeho ceny. Skupinám pak nabízíme další bonus v podobě slevy ve výši 10 procent!

Slevu je možné poskytnout i Vašim smluvním poskytovatelům služeb.

více >>
ilustrační foto

Češi vyvinuli domácí kloktací PCR test na covid-19. Má stejnou účinnost jako výtěr a domů i do laboratoře jej doveze kurýr DoDo

Největším problémem testování přítomnosti koronaviru v těle je aktuálně diskomfort, který je s testem spjatý. Čeští vědci ale nyní přicházejí s novou metodou samoodběru, který lidem umožní otestování metodou PCR z pohodlí domova a naprosto bezbolestně. Na webu http://www.testujvklidu.cz/ si stačí objednat testovací sadu nazvanou Gargtest a pouhým vykloktáním si odebrat vzorek. Testovací sadu přiveze i odveze kurýr. Účinnost otestování je přitom stejná jako na odběrovém místě a výsledkem se lze prokázat například i pro účely cestování.

více >>
ilustrační foto

Trvalá povrchová úprava proti koronaviru

Na základě svých globálních zkušeností v oblasti prevence nemocí vyvinula finská společnost Affix Labs první trvalou a spolehlivou povrchovou úpravu pro boj s nemocí Covid-19. Si-Quat kombinuje bezpečný a osvědčený dezinfekční prostředek s patentovaným specifickým chemickým pojivem, které umožňuje účinné látce zabránit působení virů včetně SARS-Cov-2. Podle společnosti Affix Labs testy v Ústavu biochemie na Univerzitě v Lisabonu ukázaly, že Si-Quat při kontaktu účinně zabíjí Covid-19. Si-Quat zabíjel spolehlivě 99,99 % mikrobů a ošetřeného povrchu bylo možno se bez nebezpečí dotýkat.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.