• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Nesmysly kam až oko dohlédne …

Bylo by velmi těžké nevidět, jak se kolem nás množí stále další a další absurdní úkazy. Mám na mysli úkazy, které snad nikdy nemohly mít žádné racionální jádro, přesto se však navenek tváří jako něco, co vzniklo s tím nejlepším úmyslem, a navíc bylo od začátku koncipováno pro naše blaho. Jak jinak je možné chápat velkorysé zavedení práce z domova se stoprocentní mzdou pro státní úředníky v době, kdy například na poštách, v MHD a na řadě dalších míst většina ostatních pracuje bez zásadnějších omezení. Jak zdůvodnit umělé vytváření front před úřady v důsledku omezení úředních hodin namísto prodloužení otevírací doby s cílem fronty minimalizovat. Jak vysvětlit v době naprostého kolapsu státních financí nekonečné udržování lidí na neperspektivních pracovních pozicích, když například v logistice jich je takový nedostatek, jako uprostřed ekonomické konjunktury. A co si má nezávislý pozorovatel myslet o nekompromisním zavírání provozoven napříč celou ekonomikou při naprosté neschopnosti státu platná opatření vymáhat a – co hůře – při flagrantní neochotě mediálně známých politických a úřednických elit tato opatření respektovat.

více >>
Zdroj: ŠKODA Transportation

Do Prahy zamíří nové elektrobusy ze Škody Transportation

Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation získala zakázku na čtrnáct nových elektrobusů pro Dopravní podnik hl. m. Prahy. Hlavní město získá flotilu moderních ekologických vozidel, které neprodukují emise oxidu uhličitého a přispějí tak k čistějšímu ovzduší a harmoničtějšímu životnímu prostředí ve městě. Jedná se o další úspěch skupiny Škoda Transportation pod novým vlastníkem skupinou PPF.

Hodnota zakázky včetně možných opcí dosahuje hodnoty až 207 milionů korun a jedná se o první dodávku elektrobusů, kterou bude Škoda realizovat ve spolupráci se svojí sesterskou společnosti Temsa z Turecka.

více >>
Ilustrační foto | Rohlik.cz

Dluhopisy Rohlik.cz rozebrány v rekordním čase

Pětileté seniorní dluhopisy společnosti Rohlik.cz Finance a. s. v celkovém objemu 1,7 miliardy korun rozebrali investoři v průběhu dvou týdnů.

Těší mě tak velký zájem investorů, který je odrazem důvěry v naši společnost a v to, co děláme a plánujeme. Věřím, že i na dalších trzích, jako je například Německo, na které máme v plánu expandovat, se nám podaří zapsat se do srdcí zákazníků a Rohlik.cz se i nadále udrží v čele e-commerce potravin,“ uvádí Tomáš Čupr, CEO Rohlik Group.

více >>
Zdroj: MD ČR

Od února na dálnici pouze s elektronickou dálniční známkou

Posledním lednovým dnem po čtvrtstoletí definitivně skončila éra papírových dálničních známek. Od začátku února už zpoplatněným dálnicím vévodí pouze ty elektronické. Zásadní změnou kromě způsobu nákupu je i to, že si řidiči dálniční známku nepořizují na kalendářní rok, ale na 365 dnů od začátku platnosti. Řidiči pozor, nezapomeňte z čelního skla odstranit starý kupon, jinak hrozí v blokovém řízení na místě pokuta až do výše dvou tisíc korun.

více >>
Zdroj: HM

Digitální HANNOVER MESSE 2021

New Visibility | New Leads | New Business

Strojírenský veletrh HANNOVER MESSE měl letos v dubnu zahájit po roční pauze veletržní sezónu na hannoverském výstavišti. S ohledem na aktuální vývoj pořadatelé rozhodli uspořádat přední světový veletrh průmyslového odvětví v termínu od 12. do 16. dubna 2021 jen v digitální podobě. 

více >>
Zdroj: Tech Data

Unikátní podnikový systém pro menší firmy bez počátečních investic. Společnosti Tech Data, Microsoft a Navertica představují Business Central Packages

Řada menších a středních společností dnes hledá vhodné řešení v podobě ERP systému pro své podnikání. Díky rozmachu e-commerce v době pandemie se rozvíjí také podnikání online, které vzhledem k rapidnímu růstu potřebuje modernější systémy. Ty jsou ale mnohdy drahé a menším společnostem se nevyplatí.

Společnosti Tech Data a Microsoft našly řešení. Spolu s implementačním partnerem NAVERTICA představují unikátní balíčkovou verzi řešení Microsoft Dynamics 365 Business Central. Tento cloudový ERP systém je nyní možné využívat jako službu a financovat ho na bázi měsíčních plateb za správu a licence. I malým firmám tak pomůže vyrůst bez nutnosti velkých investic.

více >>
Zdroj: PZK

V PKZ Slovakia implementovali TMS od OLTIS Group

Mezi přední logistické firmy našeho souseda patří společnost PKZ Slovakia, člen skupiny PKZ Logistics Group, která již více než 25 let poskytuje své komplexní služby na mezinárodním logistickém trhu. Svým zákazníkům nabízí profesionální řešení v oblasti silniční i železniční přepravy, námořní a letecké spedice a poskytuje rovněž služby celní deklarace. Skupina PKZ pro své klienty zajišťuje také skladování v moderních logistických skladech, ve kterých je možné uspokojit potřeby i nejnáročnějších ukladatelů.

více >>
ilustrační foto Pixabay

5 tipů pro motoristy: Jaké novinky přinesl rok 2021?

Konec předchozího a začátek nového roku přinesl motoristům nemálo novinek. Přestože společnost MasterCard na podzim nečekaně ukončila službu Masterpass umožňující mobilní placení, i nadále je možné platit za palivo mobilem přímo z vozu. Benzínky budou v tomto roce také nově uvádět přehledné porovnání nákladů pro různé typy paliv. Další novinou je elektronická dálniční známka a výrazná sleva na dálniční poplatek pro vozy na CNG. V závěru roku se rovněž rozšířil počet míst, kde lze platit parkování mobilem.
Co dalšího se hodí vědět, když usedáte za volant?
více >>

Multichannel (snad) ve službách státu

Žijeme v době dosud nepoznané nejistoty. Nejistoty budoucnosti našeho podnikání, vzdělání našich dětí, i ekonomické perspektivy našich rodin. Pandemie koronaviru je příčinou této nejistoty jen zčásti. Významnou – a možná významnější – součástí této nejistoty je chaos, který působí politici a úředníci, kteří by podle všeho měli být naopak naší jistotou …

více >>

Velké firmy jsou připravené pomoci státu s vakcinací

Většina velkých firem má zájem o očkování zaměstnanců podnikovými lékaři. Vyplývá to z rychlého šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR. Podle odhadů Svazu průmyslu by závodní lékaři a poskytovatelé zdravotní péče ve velkých firmách mohli naoočkovat až 1,2 milionu zaměstnanců.

více >>
Ilustrační foto | MD ČR

Bezpečnější provoz bezpilotních letadel, vláda schválila novelu umožňující další kontrolu dronů

Vláda schválila novelu zákona o civilním letectví, která doplňuje nedávno zavedená evropská pravidla pro užívání dronů a je součástí koncepce fungování bezpilotních letadel v Česku. Zákon zavádí další kontrolní mechanismy či vyřizování dokladů on-line a navazuje na již funkční registraci provozovatelů a školení dálkově řídících pilotů dle evropských pravidel.

více >>
ilustrační foto Pixabay

Pandemie přiměla české ženy více utrácet v e-shopech. Za oblečení, obuv a doplňky vydají tisíce korun

Více než polovina českých žen změnila kvůli pandemii koronaviru své nákupní chování a začala častěji nakupovat zboží na internetu. Nejčastěji ho přitom pořizuje u silné onlinové trojky - přes nákupního rádce Heureka a na e-shopech Alza.cz a Mall.cz. Z dalších internetových prodejců navštěvují ženy rády také Datart a Zboží.cz. Přes online nejvíce nakupují oblečení, obuv, kosmetiku a různé doplňky. Měsíčně průměrně utratí kolem dvou tisíc korun. Ukázal to průzkum první tuzemské testovací platformy Testuj.to, která spojuje výrobce, prodejce a testery. 

více >>
Ilustrační foto | PANATTONI

Do Panattoni Pilsen Digital Parku míří Ball. Chystá automatizovanou výrobu, spolupráci s univerzitou i vývojové centrum

V novém Panattoni Pilsen Digital Parku na plzeňských Borských terasách vyroste v první fázi plně automatizovaný závod na výrobu stoprocentně recyklovatelných nápojových obalů. Jejím uživatelem bude americká společnost Ball, světový lídr v tomto odvětví. Investice vytvoří téměř 200 nových pracovních míst pro kvalifikovanou pracovní sílu. První budova vynikne řadou inovativních technologií a zabere třetinu připravovaného areálu. Společnost Ball ve stejné lokalitě zakládá vlastní vývojové centrum.

více >>
Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zásilky ze zahraničí se budou odbavovat jinde. Vyměňovací pošta Praha 120 a celní úřad se stěhují

Vyměňovací pošta Praha 120, která zpracovává všechny zásilky došlé adresátům v ČR ze zemí mimo EU, se k 26. lednu 2021 přesune ze stávající adresy v Košířích do zrekonstruované budovy ve Štěrboholech. Nové prostory poskytnou zákazníkům pošty vyšší kapacitu a příjemnější prostředí. Současně se přestěhuje také detašované pracoviště Celního úřadu Praha – Ruzyně, které sídlí v budově vyměňovací pošty.

více >>
Zdroj: DHL Express Czech Republic

DHL Express hraje zásadní roli v evropské logistice doručování vakcín proti COVID-19

Přední světový poskytovatel expresních služeb společnost DHL Express od Vánoc uskutečnila více než 50 letů po Evropě, díky kterým přepravila zásilky vakcín proti COVID-19 do Rakouska, Bulharska, Chorvatska, Řecka, Finska, Itálie, Litvy, Norska, Rumunska a Švédska. Tyto země obdržely první dávky vakcíny pro své občany. Některé země jako například Itálie, Litva, Norsko a Rumunsko, pokračují v přepravě dalších dávek vakcíny. Prostřednictvím sítě DHL Express může být přeprava vakcíny do všech evropských zemí zajištěna do 24 hodin.

více >>
Ilustrační foto | FM Logistic

Batilogistic podepsal zelenou půjčku ve výši 222 milionů EUR na financování projektů logistické infrastruktury

Logistická realitní společnost Batilogistic podepsala devítiletou zelenou půjčku ve výši 222 milionů EUR se skupinou bank zahrnujících ING, Banque Européenne du Crédit Mutuel, CIC Est, Groupe Crédit Agricole (LCL, Crédit Agricole Lorraine, Crédit Agricole Alsace Vosges, Crédit Agricole Brie Picardie), Société Générale a BRED Banque Populaire. Půjčka bude použita na financování pozemků a logistických budov na několika mezinárodních trzích.

 

více >>
Zdroj: Reuters

Král je mrtev. Ať žije král!

S lehkou nadsázkou by tímto rčením bylo možné parafrázovat nejvýznamnější událost včerejšího dne – inauguraci 46. prezidenta Spojených států amerických. Nám jistě nepřísluší hodnotit historickou úlohu prezidenta doslouživšího, ani perspektivy toho nastoupivšího. Jisté však je, že jak povaha inauguračního ceremoniálu, tak zejména mnohaměsíční období, které mu předcházelo, svědčí o vyprázdněnosti tradiční politiky, nedostatku nosných témat a nedůvěryhodnosti stranických programů napříč celým politickým spektrem.

více >>
Zdroj: ESA logistika

ESA logistika podporuje přednostní očkování řidičů

Společnost ESA logistika, která patří mezi desítku největších poskytovatelů logistických služeb v ČR, prostřednictvím sdružení dopravců ČESMAD BOHEMIA navrhuje zařazení profesionálních řidičů mezi kategorie povolání s přednostním právem na očkování proti onemocnění covid-19. „Řidiči pracující zejména v koncové fázi distribuce potravin a zboží základní potřeby patří podle našeho názoru k profesím potřebným pro zajištění fungování kritické infrastruktury státu. Totéž platí o řidičích v hromadné dopravě osob a dalších, kteří obstarávají zásobování. Z toho důvodu jsme se obrátili jako člen na sdružení ČESMAD BOHEMIA, aby toto téma bylo předloženo při jednáních se zástupci státu,“ vysvětluje důvody k tomuto kroku manažer marketingu společnosti ESA logistika Jindřich Karas. 

více >>
Lukáš Kovanda, Ph.D.

Co vše čekat od nového amerického prezidenta v ekonomické oblasti?

Inaugurace nového prezidenta USA Joe Bidena a nástup jeho administrativy nezůstanou bez vlivu na rodinný rozpočet každého Čecha. Už předem lze říci, že oslabí dolar, což zlevní benzin i spotřební elektroniku, píše Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank a člen NERV.

Spojené státy nebudou usilovat o slabší dolar. To by měla být klíčová zpráva, kterou při senátním slyšení americkým zákonodárcům přednese Janet Yellenová. Zvolený prezident Joe Biden tuto někdejší šéfku americké centrální banky nominoval na post ministryně financí své administrativy – a Senát mu ji musí posvětit. Dosavadní postoj Yellenové k dolaru se dá vystihnout slovy „ruce pryč od něj“. A také „ruce pryč od trumpovského přístupu k dolaru“. Končící prezident Donald Trump totiž nevídaným způsobem napadal podle svého mínění až příliš silný dolar, čímž se pokoušel srážet jeho hodnotu po přepočtu do jiných měn. Yellenová signalizuje, že nyní se americká administrativa vrátí k běžnému přístupu a nechá dolar bez slovních intervencí, takže by jeho sílu měly volněji ovlivňovat tržní síly.

 

více >>
Tomáš Prouza

SOCR ČR: Koalice pod vedením ANO poslala „velkou domů“ agrobaronům a zajistila zdražení potravin

V krizové době koronaviru, kdy se lidé zabývají očkovacím chaosem a zajištěním základních životních potřeb, poslanci schválili novelu zákona, která stanovuje povinných podíl českých potravin v tuzemských obchodech. Na první pohled to může znít hezky. Důsledky tohoto neuváženého kroku však budou dalekosáhlé se zásadním dopadem na rozpočet i občany. Zisk z tohoto opatření budou mít jen a jen velcí agrobaroni.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.