• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

HANNOVER MESSE Digital Days – program je online

Premiéra největší události strojírenského průmyslu proběhne 14. a 15. 7. 2020

Pořadatelé prvního ročníku digitální platformy HANNOVER MESSE Digital Days připravili prvotřídní program.  Akce bude zahájena v úterý 14. 7. 2020 panelovou diskusí na téma “Forward to the New  ‒ New Opportunities for Progress?”, které se zúčastní člen představenstva společnosti Siemens Klaus Helmrich;  předseda Festo Oliver Jung; BDI prezident Dieter Kempf; majitel Friedhelm Loh Group Friedhelm Loh; jednatel firmy Robert Bosch Rolf Najork; a člen představenstva SAP  Thomas Saueressig.

 
více >>
ilustrační foto

Intralogistika v roce 2020 - "nové výzvy a chytrá řešení"

Události posledních týdnů přiměly mnoho firem zamyslet se nad jejich procesy ve skladu a přinutily je hledat alternativní řešení. Bylo nutné najít odpověď na otázku, jak mají zaměstnanci vychystávat objednávky, a přitom dodržovat bezpečnou vzdálenost, případně jak dostát zvýšeným nárokům na hygienu. Zejména firmy z oblasti elektronické komerce musely řešit otázku, jak rychle a bezpečně vychystat a vyexpedovat objednávky pro zákazníky, a to i s menším počtem operátorů ve skladu.

více >>
ilustrační foto

Výzkumný projekt VŠE a ŠKODA AUTO o preferencích studentů k elektromobilitě

Vysoká škola ekonomická v Praze a firma ŠKODA AUTO spolupracovaly na výzkumném projektu o preferencích univerzitních studentů v České republice k udržitelnosti, automobilům šetrným k životnímu prostředí, elektromobilitě a firmě ŠKODA AUTO jako zaměstnavateli. Tento projekt byl navržen Markem Vinšem z Katedry logistiky, Efthymií Kottikou z Katedry marketingu a Kateřinou Legnerovou z Katedry personalistiky. Jednalo se o kvantitativní výzkum využívající strukturovaný dotazník. Reprezentativní vzorek se skládal ze 107 studentů Vysoké školy ekonomické v Praze. Výzkumný tým daroval částku odpovídající vyplněným dotazníkům Lékařům bez hranic na podporu boje proti virovému onemocnění Covid-19. Výsledky výzkumu byly prezentovány grémiu člena představenstva ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi.

více >>
ilustrační foto

Zájezdová autobusová doprava se vrací k životu jen pozvolna; v následujících letech je očekávána stagnace

Zájezdová autobusová doprava je rozhodně jedním z oborů, které byly a doposud jsou koronavirovou krizí zasaženy nejvíce. Ve vnitrostátní smluvní dopravě byly zrušeny školy v přírodě, firemní akce apod. Stav nouze zastavil veškerou zájezdovou dopravu a turismus jako celek ze dne na den.

Vláda sice snížila silniční daň jako příspěvek k řešení těžké situace silničních dopravců, zásadním problémem provozovatelů smluvní autobusové dopravy je však ztráta schopnosti splácet leasingové splátky, které činí 100 – 150 tisíc korun měsíčně u běžného autobusu a u patrového se jedná dokonce o částku 250 tisíc korun za měsíc.

Na situaci jsme se zeptali Jakuba Vyskočila, majitele a jednatele skupiny BusLine, jednoho z provozovatelů smluvní autobusové dopravy.

více >>
Jiří Kladiva

Jiří Kladiva končí ve funkci šéfredaktora SSL Expresů a Zpravodajů

K poslednímu červnu 2020, na vlastní žádost a především ze zdravotních důvodů, končí svoji práci otec-zakladatel, první výkonný ředitel a poté dlouholetý šéfredaktor informačních bulletinů SSL Expres a Zpravodaj Ing. Jiří Kladiva, CSc.. V 90. letech rovněž zakládal Dopravní noviny, kam pravidelně přispíval do sloupku „Co se událo v dopravě“. Pan Jiří Kladiva byl také čestným členem Svazu spedice a logistiky.

Současné Představenstvo SSL mu poděkovalo za přínos českému zasílatelství, spolkovému životu a za informace, které pro SSL nesmírně pilně roky sbíral.

více >>
BVV letecké foto areálu

Mezinárodní strojírenský veletrh letos nebude

Mezinárodní strojírenský veletrh, který je každý rok největší akcí na brněnském výstavišti, se letos neuskuteční. Veletrh se nebude konat poprvé od roku 1959, kdy byl jeho premiérový ročník. Představenstvo společnosti Veletrhy Brno o tom rozhodlo na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik spojených s konáním veletrhu včetně vyhodnocení aktuálních pravidel pro konání veletrhů a hromadných akcí.

více >>
ilustrační foto

Bold Interactive: Digitalizace je dnes téměř nutností, většina leaderů však přiznává, že v jejich firmách není dostatečná

Až 66 % českých leaderů připouští, že by digitalizace v jejich podniku měla mít širší záběr a 84 % tuší, že v horizontu 5 let budou mít potíže s plněním měnících se požadavků zákazníků. Ukázal to průzkum společností Dell Technologies, Intel a Vanson Bourne mezi středně velkými až velkými firmami. Potřebu zavedení digitálních řešení ukázala také proběhlá krize způsobená pandemií koronaviru, kdy se firmy musely rychle uzpůsobit omezeným podmínkám.

více >>
Eva Čejková

Marketingový startup Testuj.to se osvědčil v době koronaviru jako účinný prodejní kanál

B2C už nebude nikdy jako dříve. Firmy a značky hledají nové cesty k zákazníkům a objevují termíny jako D2C – Direct to Consumer a D2F – Direct to Fans. Účinná cesta, jak si udržet nebo přilákat zákazníka, se bude v budoucnu dláždit zlatem. Budoucnost přeje připraveným a projekt Testuj.to se v této době osvědčil jako nová cesta, jak zákazníky oslovit. Testuj.to totiž umí zákazníky oslovit nejen přímou cestou, ale ještě pro daný produkt či značku získá cennou recenzi.

více >>
ilustrační foto

110 let Alpské jízdy: Vozy Laurin & Klement úspěšné v nejtěžší rallye počátku 20. století

  • Již první ročník Alpské jízdy v roce 1910 prokázal kvality automobilů z Mladé Boleslavi
  • Vozy Laurin & Klement se prosadily v silné mezinárodní konkurenci pětkrát v řadě
  • Mladoboleslavská automobilka se na poli motoristického sportu úspěšně angažuje již od roku 1901

ŠKODA AUTO si letos připomíná nejen 125 let svých počátků v roce 1895, ale i řadu další jubileí. K nim patří 110 let od startu prvního ročníku Alpské jízdy 1910, mimořádně náročného automobilového závodu. Hvězdou všech pěti ročníků do vypuknutí první světové války byla mladoboleslavská značka Laurin & Klement, v cíli tratě prodlužované z původních 867 km až na 2932 km měla vždy posádku bez trestných bodů.

více >>
ilustrační foto

Firmy v Praze zmenšují kanceláře, zkracují nájmy a soustředí se na bezpečnost svých zaměstnanců

Kancelářský trh se vlivem Covid-19 nezastavil. Pouze nájemci změnili priority. Tříměsíční etapa spojená s prací z domova s využitím moderních komunikačních technologií ukázala firmám nové možnosti řízení týmů. Z průzkumu, který mezinárodní poradenská společnost BNP Paribas Real Estate ČR provedla mezi stovkou společností různého zaměření a velikosti, vyplynulo několik zřetelných trendů.

více >>
ilustrační foto

Intrastateu.com: Přemrštěné výdaje v logistice aneb 3 oblasti, ve kterých lze téměř okamžitě snížit značné náklady

Firmy mají za sebou snad nejtěžší zkoušku udržitelnosti svého byznysu. Dá se říct, že nyní jsou všichni na jedné startovní čáře a je na každém, jak tuto situaci využije. Buď mohou zůstat ve starých kolejích, dělat vše stejně jako doposud a čekat, že to bude stačit, nebo využít situaci k analýze, restartu a zefektivnění svých procesů. Je jasné, že pandemie zásadně poznamenala obor průmyslu a následně i logistiky. Reflektuje to i poslední prohlášení provozovatele mýtného systému. Meziročně dopravci za mýtné v květnu zaplatili o 13 procent méně, protože jednoduše nebylo co expedovat.

Největší otázkou pro řadu závodů je nyní to, jak rychle dohnat ušlé zisky, o které přišly během doby, kdy byl jejich provoz paralyzován. Snížení nákladů je určitě dobrá, a navíc nejrychlejší cesta.

více >>
Robert Erni

Robert Erni se stává finančním ředitelem skupiny DACHSER

Mezinárodní logistický provider DACHSER jmenoval Roberta Erniho novým CFO. Na tomto postu nahradí od 1. ledna 2021 dosavadního finančního ředitele Burkharda Elinga. Robert Erni začíná své působení již 1. září 2020 jako jeho zástupce.

Robert Erni (54) ze Švýcarska naposledy působil ve společnosti Panalpina, kde byl jako CFO odpovědný za finanční záležitosti tohoto poskytovatele logistických služeb kótovaného na burze. Na této pozici také vedl fúzi s dánským logistickým koncernem DSV, úspěšně dokončil dvě významné SAP implementace a s nimi spojené organizační změny a nejrůznější akviziční projekty a podpořil tak globální strategii růstu společnosti. Svoji kariéru zahájil Robert Erni v logistické společnosti  Kühne+Nagel, kde měl po působení v zahraničí – v Hongkongu, Indii, Argentině a USA – na starosti globální controlling v sídle společnosti ve Švýcarsku.

více >>

Krize přinesla startupům růst i urychlení expanze

Přestože krize přinesla mnoho negativního a dopady bude pravděpodobně celá společnost pociťovat ještě dlouho, měla i své pozitivní aspekty. Shodují se na tom zástupci startupů Michal Menšík ze startupu DoDo, Jakub Skopec, spoluzakladatel Wereldo.com, David Přibyl z Cargotic a Jakub Šulta, Carvago. Startupům dala krize prostor ukázat svoje schopnosti, prověřit poskytovaná řešení a mnohé posunula o krok dále.

více >>
foto: Smartwings

Sněmovní hospodářský výbor: Stát by měl pomoci Smartwings

Ministerstvo dopravy by mělo podle sněmovního hospodářského výboru připravit podporu společností podnikajících v hromadné dopravě. Členové výboru se na tom usnesli po debatě o případné státní pomoci letecké společnosti Smartwings. K takovému postupu se přiklání ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Výbor si od něho vyžádal také rozbor situace v letecké dopravě v souvislosti s epidemií nového koronaviru.

více >>
ilustrační foto

Nová generace skladů nebezpečných látek

Společnost DENIOS se již více než 30 let zabývá vývojem a výrobou prostředků a systémů pro bezpečnou manipulaci a skladování chemikálií, pohonných hmot, olejů, hořlavých látek, odpadů a jiných nebezpečných látek. Tento kompletní program představuje širokou škálu nabízených řešení – od záchytných van z oceli, plastu nebo nerezu, podlahových plošin, regálů, sorbentů, čerpadel, bezpečnostních skříní až po velké skladovací kontejnery, které je možné umístit na volném prostranství i uvnitř budovy.

více >>
Robert Nechyba

O.T.E.C. CR: Pravidla určuje zákazník

Logistika je velice dynamický a komplexní obor, který se neustále vyvíjí. Když jste v roce 1997 zakládal českou pobočku francouzské spediční společnosti O.T.E.C. International, byly požadavky na automatizaci, digitalizaci, rychlost vychystávání a přepravy zcela odlišné. Jakou transformací tedy česká pobočka prošla a jak jste si poradili s těmito výzvami?

Nejen na tuto otázku odpovídá jednatel společnosti O.T.E.C. CR Robert Nechyba:

více >>
ilustrační foto

Jaké jsou nejčastější příklady plýtvání energiemi ve firemním sektoru

Problematika plýtvání energiemi je velmi široká. Vše začíná již při návrhu a projektování staveb, a to obecně bez rozdílu jejich účelu. Volbou vhodného způsobu zásobování primárními energiemi, následně návrhem technického řešení případné výroby a distribuce energií, efektivních regulací a řízení spotřeby. Toto vše zásadně ovlivňuje provozní náklady po celý životní cyklus staveb. Klíčovým faktorem je samozřejmě precizní výpočet energetické náročnosti budovy, zejména v případě vyšší náročnosti na technologickou spotřebu energií.

více >>
Striktní oddělení států proběhlo v době pandemie i na železničních pohraničních přechodech (Železná Ruda - Alžbětín, foto autor)

Může silniční dopravce využít ustanovení Úmluvy CMR pro zbavení se viny v období pandemie COVID-19?

Tzv. pandemie nás všechny trápí už řadu měsíců a je jasné, že s tím asi hned tak nepřestane. Snad už je většině z nás jasné, že to, abychom dlouhodobě žili ve strachu a stresu, se „někomu“ hodí, resp. je to jedním z cílů. Komu a proč zde asi řešit nemůžeme.

Nicméně ale ještě před tzv. pandemií začínaly přinášet strach o obyčejný „selský rozum“ významné změny probíhající i v některých vztazích. V tomto kontextu mám na mysli odpovědnostní vztahy dopravce a odesílatele, zejména v silniční dopravě. Dopravce postupně začal být, mírně řečeno, „tlačen do kouta“ různými soudními výroky zpřísňujícími jeho odpovědnost do nebývalých absurdit. Dopravce začal být posuzován jako viník i tam, kde byl donedávna posuzován maximálně jako nedbalý apod. Není tedy divu, že se nás řada dopravců – zejm. mezinárodní kamionové dopravy (MKD) – nyní ptá, jak to s jejich odpovědností vypadá v období koronavirové krize a jak bude tato posuzována.

více >>

En-ten-tý-ky české vlády

Významná část českých podniků postižených koronavirovou krizí na pomoc státu nakonec nedosáhla, nebo dosáhla jen minimálně. Obzvláště markantní byla absence efektivní pomoci v logistické branži. Přitom zkuste najít v tomto oboru firmu, která ještě dnes následky této krize netrpí. Pomoc až na výjimky nepřišla v době, kdy ji firmy nejvíce potřebovaly a nepřijde nejspíše ani teď, kdy jim zoufale chybí hotové peníze, které jsou tak důležité pro opětovný rozjezd jejich provozu. Ledaže by vaše firma měla strategický význam pro českou ekonomiku – jako třeba ČSA, umně schované ve stínu nízkonákladových Smart Wings, jejichž význam pro fungování české ekonomiky je na rozdíl od většiny běžných dopravních a logistických firem míň než marginální.

více >>
ilustrační foto

Zákazníci Emirates mohou cestovat do dalších destinací, celkem bylo obnoveno již 40 linek

Letecká společnost Emirates oznámila obnovení dalších pravidelných linek do deseti měst: Kolombo (od 20. června), Sialkot (24. června), Istanbul (25. června), Auckland, Bejrút, Brusel, Hanoj, Ho Či Minovo Město (všechna od 1. července), Barcelona a Washington DC (obě města od 15. července).

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.