• LogisticNEWS
  O čem se mluví
Ilustrační foto: Zásilkovna

Obrat skupiny Packeta, majitele Zásilkovny, dosáhl za první pololetí 2020 téměř 918 miliónů korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 118 %

Skupina Packeta, která vlastní přední českou logistickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst, logistiky a doručení do zahraničí, zaznamenala v prvních šesti měsících letošního roku obrat ve výši téměř 918 milionů korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 118 %. Počet přepravených zásilek překonal hranici 14,5 miliónů, což je meziroční navýšení o 103 %. V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši 2,5 miliard korun a 35 milionů přepravených zásilek. Packeta také naplňuje své cíle v počtu výdejních míst. V České republice překonal jejich počet i přes negativní dopady pandemie koronaviru hranici 3 000, za celou skupinu Packeta je jich aktuálně téměř 4 800.

více >>
Photo: Port of Hamburg / Falcon Crest Air

Koronavirová pandemie způsobila v hamburském přístavu pokles přeloženého zboží

 • Celkový překlad zámořského zboží v prvém pololetí roku 202 dosáhl 61,2 mil. tun, což představuje pokles o 12%
 • V prvních šesti měsících roku 2020 bylo přeloženo 4,1 mil. TEU , tj. -12,4% v meziročních srovnání
   

Celosvětově citelné, negativní následky koronavirové pandemie se samozřejmě odrazily také ve vývoji překladu v největším německém universálním přístavu. Přes terminály hamburského přístavu tak bylo v prvních šesti měsících tohoto roku přeloženo 61,2 mil.tun zámořského zboží. To představuje pokles o 12 procent. Postiženy byly oba hlavní segmenty zboží. Překlad jak kusového zboží se 42,5 mil. tun (-12,2%), tak i překlad hromadného zboží s 18,7 mil. tun (-11,7%) zaostaly hluboko za loňskými dobrými výsledky. V segmentu překladu kontejnerů bylo v Hamburku v prvém pololetí přes přístavní terminály zmanipulováno celkem 4,1 mil. TEU (20stopý standartní kontejner). To představuje ve srovnání se stejným obdobím loňského roku pokles o 12,4 procenta.

více >>
ilustrační foto

Jak s Balíkobotem optimalizovat expediční procesy a ušetřit tak stovky tisíc ročně

Díky zavedení služby Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat datové napojení na dopravce a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, se společnosti GUMEX, která je velkoobchodním expertem na pryžové a plastikářské zboží, podařilo ušetřit práci dvou lidí a snížit náklady na expedici o 750 tisíc Kč ročně při nárůstu expedice o 15 %.

více >>
Ilustrační foto: E15.cz

Koronakrize žádný problém: Porsche postaví na Slovensku továrnu za miliardy

Německý výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, postaví na Slovensku novou továrnu na karoserie. Informoval o tom slovenský list Denník N. Automobilka má již v současnosti v zemi jeden závod a staví zde vývojové centrum.
více >>
ilustrační foto

Šetření mezi podniky: Rychlý růst mezd se již zastavil

Pandemie koronaviru snížila firmám příjmy, zisky i zakázky a zvýšila ekonomickou nejistotu. Vyplývá to z výsledků šetření za druhé čtvrtletí roku 2020, které Svaz průmyslu a dopravy ČR již devět let provádí společně s Českou národní bankou. Respondenty jsou firmy, které reprezentují strukturu české ekonomiky. Jejich očekávání a pohled na vývoj tak odráží relevantní trendy v ekonomice.

více >>
Václav Vodrážka, zakladatel SSI Group

SSI Group slaví 30 let na trhu a expanduje do Maďarska

Obrat za rok 2019 dosáhl 1,122 mld. Kč

SSI Group, která na českém a slovenském trhu poskytuje služby ostrahy a integrovaného facility managementu pro více než 500 objektů, slaví v těchto dnech 30 let na trhu.

Tato rodinná společnost s téměř 2500 zaměstnanci se stále rozvíjí. Nedávno založila novou divizi SSI Energy a také se rozhodla pro vstup na maďarský trh.

více >>

Kriticky oslabeným zájezdovým dopravcům nepomůže po zrušené jarní sezóně ani ta druhá - podzimní. Na pomoc od vlády přitom stále marně čekají

Pandemií zasaženým poskytovatelům nepravidelné autobusové dopravy se stále nedostalo žádné pomoci od vlády. Kvůli opatřením spojeným s nemocí COVID-19 přitom firmy přišly o hlavní sezónu, která tvoří většinu jejich zisků, a už v červnu téměř 90 % z nich hlásilo, že jim finanční rezervy postačí maximálně na půl roku. Iniciativa Za autobusy a sdružení ČESMAD jednaly s premiérem i ministrem dopravy. Na konkrétní kroky a podporu ale přes 300 podporovatelů iniciativy z řad dopravců stále čeká. Kvůli nejisté epidemiologické situaci v zemi se navíc ruší i podzimní zakázky a dopravcům se vzdaluje vidina návratu k normálu.

více >>

City logistika není snadná disciplína

Globální pandemie COVID 19 urychlila rozvoj e-commerce jako vhodného a plnohodnotného obchodního nástroje. Za rychlým nárůstem objemů zboží v segmentu B2C i B2B však logicky zaostává infrastruktura, která na podobnou situaci připravena nebyla. Jak se právě možnosti stávající infrastruktury promítají do řešení „poslední míle“ na cestě zboží směrem k zákazníkovi, v krátkém rozhovoru prozradil Jan Polter ze společnosti DACHSER Czech Republic a.s., marketingový ředitel PPL CZ s.r.o. Milan Loidl a Vladimír Horníček ze společnosti Zásilkovna.

více >>
Foto: Gebrüder Weiss

Doručování koncovým zákazníkům je na vzestupu

Výsledky segmentu B2C doručování ukazují celoevropský nárůst zájmu o tento druh logistických služeb. České zastoupení Gebrüder Weiss tento trend potvrzuje. „Od začátku roku evidujeme více než 16% nárůst v počtu zásilek doručených koncovým zákazníkům. Do rozvoje programu Home Delivery investuje Gebrüder Weiss stovky milionů korun,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

více >>
Foto: Manutan

10 znaků štíhlé firmy s tipy na zlepšení

Lean systémy jsou zeštíhlovací firemní procesy, které mají zamezit plýtvání a generovat trvalé hodnoty. K jejich zavedení do firmy je potřeba mít správnou strategii a znát správné postupy. Tipy na štíhlé procesy připravili odborníci ze společnosti Manutan a New Dimension.

Všechny podnikové procesy obsahují činnosti, které vytvářejí přidanou hodnotu, a také naopak takové činnosti, které vytvářejí skryté nebo zjevné plýtvání. Zeštíhlování procesů je v dnešní době zásadní. „Cílem je eliminovat plýtvání a vytvářet prostor pro činnosti přidávající hodnotu,“ říká Josef Mik, marketingový ředitel společnosti Manutan.

více >>
ilustrační foto

Volkswagen e-Crafter pomáhá DHL Express snižovat emise v logistice

Volkswagen Užitkové vozy dodal české pobočce DHL Express flotilu elektricky poháněných vozidel e-Crafter. Renomovaná logistická společnost považuje ekologický model s vynikajícími užitnými vlastnostmi za ideální řešení pro doručování zásilek ve velkých městech. Kurýři společnosti DHL Express jezdí s prvními vozy e-Crafter v ulicích Prahy a Brna.

více >>
John Pearson, CEO DHL Express

Globální propojení nás posiluje – potřebujeme ho více než méně

V současné době se hodně hovoří o ústupu globalizace, o utváření konkurenčních ekonomických bloků, o kratších dodavatelských řetězcích, výrobě vracející se domů a expanzi klíčových domácích průmyslových odvětví. Uprostřed pandemie rozhodně není divu, že pesimisté a kritici globalizace pociťují určité zadostiučinění.  Kdokoli, kdo byl skeptický vůči globálnímu propojení, našel nyní nové důvody. Je tedy pochopitelné, že mnozí se dnes obávají o budoucnost světové globální ekonomiky.

více >>

Cushman & Wakefield posiluje pozici v oblasti průmyslových a hotelových nemovitostí: jmenuje dva nové partnery a jednoho mezinárodního partnera

Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield jmenuje Frédérica Le Fichoux z týmu hotelových nemovitostí mezinárodním partnerem. Nově se partnery stávají také Robert Bocker z týmu pronájmu průmyslových prostor a Petr Landsinger z týmu správy průmyslových budov.

více >>

Q2 2020: Dokončeno nejvíce industriálních nemovitostí od roku 2017, poptávka neklesá

Industrial Research Forum oznamuje údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi ve 2. čtvrtletí 2020

 • Covid-19 přibrzdil výstavbu nových industriálních nemovitostí, ale na poptávce se zatím neprojevil
 • V druhém čtvrtletí bylo dostaveno nejvíce průmyslových prostor od konce roku 2017
 • Třetina objemu aktuálně rozestavěných projektů se nachází v Moravskoslezském kraji
 • Karanténní opatření se neprojevila, nových pronájmů bylo dokonce více než minulé čtvrtletí
 • Rekordmani uzavřených smluv uplynulého čtvrtletí jsou všichni u dálnice D5
 • Neobsazenost navzdory velkému množství dostavěných hal stoupla jen mírně
 • Nejvyšší dosahované nájemné se drží na úrovni 4,70 eur za metr čtvereční
více >>
Audi dvousměrné nabíjení

Elektromobil jako součást energetické transformace: Audi se ve svém výzkumu zabývá dvousměrnou nabíjecí technikou

Společnosti Audi a Hager Group usilují o realizaci vize vyšší stability elektrických sítí, nižších nákladů na elektrickou energii a přispívání k ochraně klimatu. Inovativní výzkumný projekt je založen na zapojení elektromobilu do domácí elektrické sítě a na využívání dvousměrného nabíjení. Toto řešení nabízí velké přednosti především v kombinaci s fotovoltaickými panely. Přebytečnou elektrickou energii ze solární elektrárny lze dočasně ukládat a v případě potřeby vracet do sítě.

více >>
ilustrační foto

Jak posílit odolnost dodavatelských řetězců v mezinárodním obchodě

Realitní poradenská společnost JLL upozorňuje na hrozby v oblasti globálních dodavatelských vztahů a navrhuje systémová řešení, která snižují rizika pro případ další krize nebo ohrožení možnosti výroby a distribuce zboží. Současná pandemie vyzvedla důležitost budování větší odolnosti dodavatelských řetězců globálních společností, které hledají okamžitá řešení výpadků způsobená nemocí COVID-19.

více >>
Michal Menšík, CEO DoDo

Michal Menšík (DoDo): Pohotové značky nad koronou vyhrály, městští kurýři se v době lock-downu stali jejich ambasadory

Koronavirová krize změnila vnímání celé řady věcí včetně pohledu na význam kurýrních služeb. V době, kdy řadu podniků a služeb nebylo možné navštěvovat osobně, plnili kurýři ve společnosti nesmírně důležitou funkci, zásobovali domácnosti a vyřizovali lidem neodkladné pochůzky. Ukazuje se ale, že kvalitní logistická služba rozhodně nemá využití jen v době krize a obchodníkům může výrazně pomoci i v „dobrých časech“.

více >>
ilustrační foto

Koronavirové prázdniny na českých silnicích. Cestování po tuzemsku může zvyšovat rizika

Dlouhé jízdy za letními radovánkami bez dostatku odpočinku, nepřízeň počasí, srážky se zvěří nebo nehody způsobené prodlouženým nočním režimem – to jsou všechno příčiny, které mají značný vliv na zvýšený počet dopravních nehod na českých silnicích během prázdninové sezóny. Podle BESIPu budou navíc letošní letní prázdniny odlišné od těch předchozích v tom, že v rámci omezeného cestování vlivem celosvětové pandemie koronaviru bude více lidí vyhledávat turistické destinace v České republice raději než v zahraničí, což zvýší hustotu provozu na silnicích.

více >>
Ilustrační foto: ŠKODA AUTO

Červen přinesl mírné oživení výroby vozidel v ČR

Český automobilový průmysl zaznamenal v červnu 2020 mírné oživení, přesto bylo za celé 1. pololetí letošního roku vyrobeno o 32,5 % méně motorových vozidel než v roce 2019. V červnu se dařilo zejména výrobcům autobusů Iveco CR a SOR Libchavy, kteří dosáhli výrazného růstu 12,7 %. To však pouze lehce zmírňuje celkový propad od začátku roku, který v součtu představuje pokles výroby motorových vozidel o více než 244 tisíc vozidel.

více >>

AK Vlasák: legislativní novinky

Co pomůže firmám alespoň částečně kompenzovat dopady koronaviru? Jakou podporu státu mohou podnikatelé a živnostníci očekávat? Od 15.7.2020 je možné podávat žádosti v programu „Ošetřovné“ pro OSVČ za červen 2020. Program COVID – Plus je nyní nově přístupný i pro odvětví dopravy a cestovního ruchu.

 
 
více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.