• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto: Dachser

DACHSER spustil bezemisní doručování ve Freiburgu

Mezinárodní logistický provider DACHSER bude od nynějška zásobovat centrum německého Freiburgu bezemisně, a to kombinací vozidel Fuso eCanter, elektrických dodávek StreetScooter a nákladních elektrokol. V rámci celého přepravního řetězce tato nová služba sníží emise CO2 u každé zásilky o 26 procent.

více >>
Zdroj: GLP

GLP PŘEDSTAVUJE SVŮJ PRVNÍ LOGISTICKÝ PROJEKT V ČESKÉ REPUBLICE

REVITALIZACE BROWNFIELDU O ROZLOZE 94 000 m² JE PRVNÍM PROJEKTEM V ČESKÉ REPUBLICE POD HLAVIČKOU GLP

Společnost GLP, přední investor a developer v oblasti parků pro logistiku a lehkou výrobu, dnes představuje výstavbu nového průmyslového parku v Ostravě o rozloze 94 000 m². Výstavba areálu bude zahrnovat celkem čtyři jednotky – dvě o rozloze 29 000 m² a dvě o rozloze 18 000 m².

více >>

The show must go on …!

Přípravy letošního patnáctého ročníku konference SpeedCHAIN běží v těchto dnech na plné obrátky. I přes nepřehlédnutelné rozpaky české vlády ohledně aktuálního vývoje pandemie zatím až nečekaně živě probíhá registrace účastníků. Vzhledem k tomu, že avizované vyhlášení čtrnáctidenního nouzového stavu ani žádné jiné z doposud uplatňovaných opatření vlády ČR nepředstavuje zákaz ani zásadní omezení pro realizaci odborných akcí, jako je právě třeba konference SpeedCHAIN po 19. 10. 2020, nadále pracujeme s původním termínem jejího konání, kterým je 4. listopad letošního roku.

více >>

Příprava dálnic bude rychlejší, poslanci opět schválili zákon k urychlení budování dopravních staveb

Novela zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury, zkráceně tzv. liniový zákon, dnes prošla ve sněmovně po té, co ji sem k projednávání vrátil Senát. Byla přijata ve sněmovní verzi. Jejím cílem je zkrátit dobu přípravy strategických dopravních staveb zhruba o třetinu až polovinu, ze stávajících třeba i 13 let. Novela má za cíl zjednodušit povolovací procesy tak, aby se předešlo často mnohaletým průtahům před zahájením staveb. Novelu předkládalo Ministerstvo dopravy spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu.

více >>
ilustrační foto

Volkswagen Užitkové vozy prezentuje své letošní novinky ve virtuální webové expozici

Široká veřejnost může navštívit stánek značky Volkswagen Užitkové vozy i navzdory tomu, že byl letošní ročník veletrhu IAA Užitkové vozy v Hannoveru zrušen. Volkswagen Užitkové vozy nabízí od 23. září zákazníkům a dalším zájemcům všechny novinky značky k interaktivní prohlídce online ve své virtuální webové výstavní expozici na adrese http://bit.ly/VWN_virtuelle_nfz_messe_start.

více >>
ilustrační foto

DB Schenker vylepšuje platformu Drive4Schenker

Cestou digitalizace ke zlepšení přeprav se vydala společnost DB Schenker, která dále rozvinula svůj nástroj Drive4Schenker. Ten nyní díky vylepšené interakci umožňuje rychlejší výměnu dat a informací s přepravci. Rozšíření funkčnosti má za cíl prohloubit dlouhodobou spolupráci s přepravními partnery. Po pilotním testování na vybraných pobočkách je nástroj připraven ke spuštění na 250 přepravních terminálech DB Schenker v Evropě.

více >>
ilustrační foto

VCHD Cargo získala prestižní ocenění AAA

Česká přepravní společnost VCHD Cargo již po páté získala certifikát Czech Stability Award v nejvyšší kategorii AAA. Ten poskytuje společnost Bisnode ve spolupráci se Sdružením CZECH TOP 100. Certifikát potvrzuje, že jeho držitel přínosně nakládá se svými vstupy a efektivně je mění na kvalitní výrobky či služby. VCHD Cargo ocenění získala i navzdory složité situaci na trhu s přepravami způsobené celosvětovou pandemií.

více >>
ilustrační foto

DKV vstupuje do fleetového byznysu a nabídne řidičům firemních osobních a lehkých užitkových vozů unikátní tankovací kartu

DKV Euro Service, největší poskytovatel tankovacích karet a dalších služeb pro nákladní dopravu v ČR, rozšiřuje svůj záběr na řidiče firemních osobních a lehkých užitkových vozů a nabídne jim na českém trhu unikátní tankovací kartu.

„V České republice jezdí 2,5 milionu firemních osobních a lehkých užitkových vozidel a v oběhu je kolem 400 tisíc tankovacích karet,“ říká Lukáš Ondráček, výkonný ředitel DKV Euro Service ČR a SR. „Podle našeho odhadu je zde nejméně 1,2 milionu řidičů, pro které bude naše tankovací karta velmi zajímavá. Jako jediná na trhu v sobě totiž slučuje výhody široké sítě prémiových i ekonomických regionálních čerpacích stanic s atraktivními týdenními cenami.“

více >>
ilustrační foto

ŠKODA AUTO Vysoká škola má 14 nových držitelů logistických certifikátů

V pondělí 14. 9. 2020 proběhlo na ŠKODA AUTO Vysoké škole slavnostní předání logistických certifikátů, jež škola úspěšným studentům a absolventům vydává pod záštitou České logistické asociace.

Jedenáct studentů si odneslo certifikát Candidate European Junior Logistican (cEJlog) a tři studenti získali certifikát Logistický management II. Certifikáty byly studentům předány doc. Pavlem Mertlíkem, rektorem ŠKODA AUTO Vysoké školy a Ing. Kamilem Slavíkem, předsedou Národní certifikační rady.  

více >>

Pět otázek na "skutečný stav" dodavatelského řetězce, které mohou pomoci zvýšit odolnost a efektivitu

Covid-19 byl pro globální dodavatelské řetězce velký zásah a zanechal po sobě značnou nejistotu. Zákazníci začali hromadit zásoby, vyprázdnili regály supermarketů, došlo k výpadkům při zásobování zdravotnickými ochrannými pomůckami i dalším nečekaným situacím. Dodavatelský řetězec byl najednou v hledáčku médií a znovu získává patřičný respekt. Jak kupující najednou přešli na online nákupy, profesionálové v oblasti dodavatelských řetězců museli rychle reagovat na novou situaci a přizpůsobit se nečekaným okolnostem, jako jsou výpadky výroby, nedostatek skladových zásob, uzavírky a problémy s doručováním.

více >>
ilustrační foto

Chytrá třídicí linka První novinové společnosti zpracuje tiskoviny pro jeden okres za čtvrt hodiny

Největší český distributor tisku, První novinová společnost (PNS), zavedl během léta do pilotního provozu první část nové chytré třídicí linky. Její činnost kontroluje speciální na míru vytvořený software, který umožňuje řídit linku online a flexibilně upravovat její chod podle aktuální potřeby. Linka je tak díky tomu jediná svého druhu v České republice. Během jedné hodiny dokáže v této fázi roztřídit až 30 tisíc obálek nebo 12 tisíc časopisů. Tiskoviny pro jeden okres zpracuje v průměru během patnácti minut. V případě adresných zásilek linka nahrazuje ruční práci zaměstnanců.

více >>
ilustrační foto:Gerlach

Brexit. Čechům jde o 200 miliard. Špatné proclení zastaví zboží na hranicích, exportéři přípravy podceňují

Od ledna příštího roku zkomplikuje Brexit obchod s Velkou Británií, která je pro tuzemské exportéry pátým největším trhem. Vývozci i dovozci budou potřebovat celní prohlášení, změní se povinné certifikace zboží a vrátit se mohou cla a kvóty. S obnovením britsko-unijních hranic lze očekávat i kolony na přechodech, které prodlouží a prodraží doručování zásilek. Řada českých firem zatím přípravy na Brexit podceňuje, upozorňuje největší celní broker Gerlach. Celní správa naproti tomu počítá s větším zatížením svých úřadů a EU přijímá stovky nových celníků.

více >>
ilustrační foto

IROP i národní dotace skýtají v příštích letech velký potenciál pro regiony

Na Konferenci ředitelů projektových a investorských společností nastínil budoucnost IROP i národních dotací náměstek pro řízení Sekce evropských a národních programů MMR Zdeněk Semorád. Z krize je nutné se proinvestovat. Dotace z EU jsou. Nutné je mít připravené kvalitní projekty.

více >>
ilustrační foto

Podnikatelé požadují od vlády plán, jaké kroky budou zaváděné při určitém množství denních přírůstků nemocných nebo hospitalizovaných s covid-19

Hospodářská komora vyzvala vládu, aby místo nepředvídatelně přijímaných kroků sestavila plán, který umožní zaměstnavatelům připravit provozy, jejich zaměstnance a zákazníky na nově zaváděná protiepidemická opatření. Hospodářská komora požaduje, aby podnikatelé byli ještě před přijímáním těch nařízení, která budou mít dopad na podnikatelské prostředí, systematicky začleňováni do jejich přípravy, aby je mohli do svých provozů včas aplikovat.

více >>
Společnost Amazon a její zaměstnanci finančně podpořili nadaci Kapka naděje

Amazon se obléká do zlaté i tento rok: Distribuční centrum v Dobrovízi věnovalo přes 500 000 korun na podporu dětských onkologických pacientů

Společnost Amazon Česko věnovala v rámci kampaně Amazon Goes Gold přes 500 tisíc korun nadaci Kapka naděje. Cílem kampaně bylo finančně pomoci dětským onkologickým pacientům a zvýšit povědomí veřejnosti o těchto onemocněních. Přispět mohli i samotní zaměstnanci distribučního centra Amazonu v Dobrovízi. Sumu přes 56 tisíc korun vysbírali ti z nich, kteří přišli ve dnech 15. a 16. září do práce v pyžamu. Další pak akci podpořili například zakoupením reklamních předmětů nadace.

více >>
ilustrační foto

DACHSER rozšiřuje svoji nabídku charterových letů mezi Evropou a Asií

Na začátku září rozšířil DACHSER Air & Sea Logistics svoji prémiovou nabídku charterů o spojení na trase Hongkong–Frankfurt. Divize pozemních přeprav DACHSER European Logistics pak distribuuje zboží z Frankfurtu nad Mohanem po celé Evropě prostřednictvím husté logistické sítě. Pevné přepravní časy, spolehlivé plánování a vysoký standard kvality jsou charakteristickými vlastnostmi tohoto integrovaného přepravního řešení.

více >>
ilustrační foto

S vozíky CLARK máte zelenou

Na českém trhu se objevil staronový hráč v oblasti manipulační techniky – vozíky značky CLARK, kterou zastupuje společnost KLC group s.r.o.

CLARK se může pochlubit více jak stoletou historií, certifikátem ISO 9001, celosvětovým pokrytím, širokou nabídkou náhradních dílů a v neposlední řadě kvalitními, výkonnými a spolehlivými stroji. Společnost KLC group s.r.o. vozíky CLARK nejen prodává, ale samozřejmě zajišťuje i následný servis, repase a pronájem vozíků včetně možnosti různých forem financování.

více >>
Ilustrační foto ARVAL

Češi jsou v zavádění alternativních pohonů hluboko pod průměrem EU. Podle Arvalu stále dominuje nafta a benzín

Vozové parky českých firem tvoří i nadále převážně auta na naftu a benzín. Využívání alternativních pohonů je v tuzemsku hluboko pod průměrem EU. Podle průzkumu Arval Mobility Observatory 2020 společnosti Arval, předního poskytovatele operativního leasingu, má jen 14 % českých firem ve svém vozovém parku alespoň jeden typ vozidel s alternativními technologiemi. Evropský průměr přitom činí 34 % a Česko tak zaostává i za Tureckem a Ruskem, kde je tento podíl pohonů dvojnásobný, respektive o polovinu vyšší.

více >>

Výroční konference ČLA přinesla změny a potvrdila zájem členů

V odloženém termínu proběhla v úterý 15. září v reprezentačních konferenčních prostorách společnosti Spaces Albatros v ulici Na Perštýně v centru Prahy výroční konference členů České logistické asociace. Po pěti letech šlo opět o konferenci volební, která určí složení sedmičlenného presidia na následující volební období. Silná účast členů asociace, která potvrdila jejich zájem o dění v oboru navzdory sílící pandemii, přinesla dvě základní změny do složení presidia ČLA.

více >>

V návrhu kurzarbeitu chybí podmínky pro jeho automatické spouštění

V návrhu systémového kurzarbeitu je třeba dořešit nejen výši náhrady mzdy, jak tvrdí vláda. Firmy potřebují, aby v zákoně byl automatický mechanismus, který jim umožní se o pomoc státu ucházet vždy, když se dostanou do předem vymezených problémů. O každé aktivaci kurzarbeitu by neměla rozhodovat vláda politicky svým nařízením, jak s tím počítá aktuální návrh ministerstva práce a sociálních věcí.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.