• LogisticNEWS
  O čem se mluví
ilustrační foto

Hodně se změní a školství by mělo být jako první

Právě v době krize, jakou je současná koronavirová pandemie, se ukazuje, jak podstatné jsou pro společnost odborné profese, bez jejichž nasazení bychom současnou krizi zvládali jen těžko. Český národ vždy ve světě platil za národ inteligentních a pracovitých lidí. Bohužel v poslední době jako by se na to právě u nás začalo zapomínat a před kvalitou a využitím vlastního potenciálu mnohdy vítězí levná řešení ze zahraničí. Nyní v době koronavirové pandemie, kdy bylo potřeba rychle jednat a řešit nedostatek ochranných pomůcek, se opět projevila česká zručnost a vynalézavost. Ale nejde jen o vývoj a výrobu ochranných pomůcek, ale například i o hledání léků či nasazení lékařů v první linii. Každý, kdo může, se snaží svým způsobem přispět a pomoci, ať se již jedná o jednotlivce, firmy či instituce. Jednou z těchto institucí je Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC), kterému se během pár dní podařilo vyvinout a vyrobit prototyp unikátního respirátoru.

více >>
ilustrační foto

E-commerce jako fenomén koronavirové doby

V posledních letech zaznamenávala oblast e-commerce neustálý růst. Podle odborníků však stále ještě nedosáhla svého vrcholu a další rozvoj byl očekáván. Změny, které však nastaly díky opatřením souvisejícím s příchodem nového koronaviru a zároveň obavy lidí z nákazy, zřejmě nepředpokládal nikdo. Během pár dní se proměnily nákupní preference zákazníků, prodeje některých druhů zboží narostly v řádech desítek až stovek procent, jiné se naopak propadly hluboko pod průměr nebo se zastavily úplně. Nákupy zákazníků se z kamenných prodejen, z nichž téměř většina musela být uzavřena, přesunuly z velké části do on-line obchodů…

více >>
Josef Melzer, president sdružení mezinárodních dopravců ČESMAD Bohemia

Dopravci v boji s pandemií

Doprava, a zejména ta silniční nákladní, nemá ve veřejném mínění Čechů právě na růžích ustláno. Je spojována s emisemi CO2 a dalších škodlivin, s narůstajícími kongescemi infrastruktury a dalšími negativními vlivy na moderní společnost. Právě ta ale stojí za společenskou objednávkou meziročních nárůstů objemů přepraveného zboží. A je to právě především silniční nákladní doprava, která v době bezprecedentní paralýzy světové ekonomiky zajišťuje nezbytný komfort zásobování celé společnosti potravinami, farmaceutiky a zdravotnickými potřebami, pohonnými hmotami a celou řadou dalších nezbytných komodit. Ani přesto se jí prozatím nedaří zbavit cejchu oboru spíše trpěného, než společensky prospěšného …

více >>
Jaroslav Hanák

Vládní opatření pod drobnohledem profesionálů

Ocitli jsme se všichni v neskutečně těžké a složité situaci vyvolané celosvětovou pandemií KORONAVIRU. Je to pro nás z hlediska zdravotního, imunologického i ekonomického zcela nová zkušenost, jež velmi výrazně kontrastuje se skvělými výsledky naší země v průběhu posledních nejméně pěti letech. Skvělá hospodářská kondice naší ekonomiky však nebyla výsledkem práce profesionálních politiků, ale především našich firem z oblasti průmyslu, dopravy a obchodu.

více >>
ilustrační foto

Zahájení výroby 27. dubna 2020: ŠKODA AUTO obnoví výrobu s ochrannými opatřeními

 • K obnovení výroby ve třech závodech v České republice dojde 27. dubna 2020
 • Co nejlepší ochrana zaměstnanců před koronavirovou infekcí má i nadále nejvyšší prioritu
 • Automobilka přijala více než 80 závazných opatření pro ochranu před nakažením na pracovišti
 • Opatření zahrnují konkrétní kroky na ochranu zdraví zaměstnanců i organizační změny v provozní činnosti
více >>
ilustrační foto

Co nám COVID vzal a co dal …

Už šest dlouhých týdnů žijeme v podmínkách stavu nouze; Všechno je jinak, než před dvanáctým březnem: děti nechodí do školy a nesportují, většina z nás nechodí do práce a mnozí jsou odstaveni od pravidelných příjmů, sdělovací prostředky ovládly speciály s online pandemickým zpravodajstvím a reprízy čehokoliv včetně třicet let starých sportovních přenosů. To je otrava, ale není to zdaleka to nejhorší. Možná si v budoucnu o to víc budeme vážit věcí s opravdovou hodnotou.

více >>
ilustrační foto

Není 500 různých zalistovacích karet moc?

Právě tolik formátů spravují někteří nadnárodní dodavatelé, aby mohli odběratelům poslat produktová data. Trpí tím kvalita dat i produktivita.

 

více >>
Pavol Jančovič

Pavol Jančovič | ČESMAD Slovakia

Ešte začiatkom tohto roku som si myslel, že najhoršie obdobie pre cestných dopravcov máme za sebou. Po sérii rokovaní s predchádzajúcim premiérom a ministrami financií a dopravy sa Združeniu cestných dopravcov ČESMAD Slovakia podarilo vyrokovať viaceré úľavy. Bola to napríklad zľava zo sadzieb mýta i úprava dane z motorových vozidiel. Slovenská ekonomika rástla, zdalo sa, že rok 2020 bude pre dopravcov lepší, ako roky minulé.

více >>

S čím stát pomůže?

Konečně přehledný dokument se základními informacemi o státních podporách v některých oblastech a možnostech financování formou záručních a dotačních programů.

více >>
ilustrační foto

SEAT podrobí v rámci obnovy výroby 15 000 zaměstnanců testům na koronavir

 • Testy se uskuteční na reprezentativních vzorcích společnosti a jejich anonymní a důvěrné výsledky budou základem vědecké studie 
 • Společnost začne 27. dubna postupně obnovovat výrobu a zajistí více než 3000 testů týdně
 • Výroba v závodě SEAT bude obnovena v jednosměnném provozu a objem výroby se bude v nadcházejících týdnech zvyšovat
 • SEAT vyrábí ve svém závodě Martorell chirurgické ochranné roušky
více >>

Návrat do kanceláře? S pravidly Six Feet Office bezpečněji a dříve

Dříve nebo později čeká množství firem, které kvůli pandemii COVID-19 doporučily svým zaměstnancům pracovat z domova, návrat zpět do kanceláří. Ať už k němu dojde za dva, čtyři nebo šest týdnů, je dobré začít se na něj připravovat již teď. Koncept Six Feet Office přináší pravidla a pomůcky, jež v kancelářích umožní a usnadní dodržování bezpečné vzdálenosti dvou metrů (v zahraničí se často uvádí šest stop – six feet), což zvýší bezpečnost zaměstnanců. Firmy, které tato pravidla zavedou, budou moci urychlit návrat zaměstnanců, a tedy svůj návrat do normálu.

více >>

Bridgestone obnovil výrobu v Evropě již v celém rozsahu

Společnost Bridgestone EMIA obnovila včera výrobu i ve svých evropských výrobních závodech v Bari (Itálie) a Lanklaaru (Belgie). Francouzský závod Béthune bude znovu zprovozněn dnes, 21. dubna 2020.

Tyto kroky následují po oznámení ze dne 14. dubna o obnovení výroby ve všech výrobních závodech Bridgestone ve Španělsku (Burgos, Bilbao a Puente San Miguel) a Rusku (Uljanovsk). Dnešní krok znamená, že se k výrobě vrátila kompletní produkční síť společnosti Bridgestone EMIA. Výjimkou jsou indické a jihoafrické výrobní závody, které zůstávají prozatím uzavřeny.

více >>
ilustrační foto

ESA logistika pomáhá distribuovat pomoc Červeného kříže

Český červený kříž (ČČK) využil nabídky společnosti ESA logistika na bezplatnou pomoc projektům pomáhajícím v boji proti onemocnění COVID-19 a ESA logistika se tak v dubnu zapojila do distribuce zásilek ČČK. 

více >>
ilustrační foto

ŠKODA AUTO daruje 100 vozů OCTAVIA v hodnotě 85 milionů korun na boj proti koronaviru

 • ŠKODA daruje organizacím v České republice 100 vozů ŠKODA OCTAVIA v hodnotě zhruba 85 milionů korun
 • Předseda představenstva ŠKODA AUTO Bernhard Maier: „Naše odpovědnost jako podniku sahá daleko za brány našich závodů. V těchto časech víc, než kdy jindy.“
 • Příjem žádostí od 17. do 30. dubna 2020: zařízení a organizace mohou podávat žádosti prostřednictvím webové stránky nadace NROS
 • ŠKODA AUTO shrnula opatření na boj proti koronaviru pod heslem #SKODAAUTOhelps nebo #SKODAAUTOpomaha
více >>
ilustrační foto

Volkswagen postupně obnovuje výrobu

Volkswagen od pondělí 20. dubna začne postupně obnovovat produkci

 • Značka Volkswagen osobní vozy zahájí v týdnu od 20. dubna výrobu v Cvikově a Bratislavě
 • Od 27. dubna budou postupně obnovovat výrobu ostatní výrobní závody značky Volkswagen v Německu, Portugalsku, Španělsku, Rusku, Jižní Africe a Severní i Jižní Americe
 • Volkswagen Group Components postupně rozšiřuje výrobu
 • 100bodový plán pro maximální ochranu zdraví

Výrobní závody značky Volkswagen osobní vozy postupně znovu obnoví produkci. Výroba se v týdnu od 20. dubna rozběhne nejprve v Cvikově v Německu a v Bratislavě na Slovensku. V týdnu od 27. dubna bude výroba po přerušení opět zahájena i v ostatních německých výrobních závodech a také v Portugalsku, Španělsku, Rusku a USA. V průběhu května bude postupně následovat spuštění výroby rovněž v Jižní Africe, Argentině, Brazílii a Mexiku.

více >>
ilustrační foto

16. duben – Evropský den logistiky

V letošním roce právě na dnešní den připadl termín nejvýznamnější jarní logistické události: Den české logistiky, který je součástí široké evropské platformy Evropské logistické asociace s názvem European Supply Chain Day. Letošní ročník v žádné z participujících zemí neumožnil pořádat eventy podobné těm, které logistická veřejnost zná z minulých let; Nabízí něco víc: Příležitost předvést to nejlepší z logistiky v praxi, a to navíc v enormní, v moderní historii doposud nikdy nepoznané zátěži. A jak v této zkoušce logistika obstála? Doposud jednoznačně na výbornou! Zkouška ale ještě neskončila …

více >>
ilustrační foto

Turbulentní logistika

Logistika je „krevním oběhem“ ekonomiky, a přestože není na první pohled vidět, je pro moderní společnost naprosto klíčová. V současné době čelíme situaci, kterou lze označit jako „turbulentní logistika“. Požadavky trhu na přepravní a skladové kapacity se mění v řádu dnů.

více >>
ilustrační foto

Vysoká škola logistiky

Jsme neuniverzitní soukromou vysokou školou se sídlem v Přerově a v Praze s jedinečným zaměřením na  výchovu a přípravu logistických odborníků pro všechna odvětví. Součástí kurikula profesně orientovaných studijních programů je odborná praxe.

více >>

16. duben: Den české logistiky 2020

Přestože současná situace neumožní realizovat letošní ročník Evropského dne logistiky ani jeho české národní verze pod názvem Den české logistiky v tradičním pojetí, není nejmenší důvod na logistiku a její úlohu v moderní společnosti zapomenout. Právě naopak: dnes více než kdy v moderní historii sehrává logistika klíčovou úlohu při zachovávání základních funkcí této společnosti. Každý z článků dodavatelského řetězce se do tohoto procesu zapojuje podle svých vlastních možností.

více >>
ilustrační foto

Skladová automatizace pro firmy z oblasti e-commerce

S růstem sektoru elektronické komerce rostou také očekávání zákazníků. Ti dnes objednávají častěji a jejich objednávky jsou menší. Své objednávky zároveň odesílají později v průběhu dne a očekávají rychlejší doručení než kdy předtím. Tradiční metody vychystávání objednávek již nestačí, interní logistické procesy jsou často brzdou růstu firem.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.