• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

ŠKODA AUTO vychází vstříc zákazníkům a prodlužuje záruku na nové vozy i vlastní prodlouženou záruku o tři měsíce

V uplynulých týdnech mělo mnoho zákazníků značky ŠKODA kvůli dopadům pandemie koronaviru Covid-19 omezenou možnost uplatnit vůči prodejcům vozů značky ŠKODA své garanční nároky. Z tohoto důvodu prodlouží ŠKODA AUTO, jako gesto dobré vůle, zákazníkům svou záruku na nový vůz a případně také svou prodlouženou záruku. ŠKODA toto opatření brzy zavede na všech mezinárodních trzích s výjimkou Číny.

více >>
Ing. Pavel Pánek

Budějovický Budvar: Gastronomii čekají velké výzvy

Dramatický pokles poptávky zejména po sudovém pivu – bez jakéhokoliv předchozího náznaku nebo varování – způsobil logicky všem výrobcům naprosto zásadní provozní komplikace; Do jaké míry se velkému pivovaru, jakým je Budějovický Budvar daří nahrazovat pokles poptávky po sudovém pivu jejím růstem po pivu baleném říká ing. Pavel Pánek, ředitel logistiky tohoto tradičního jihočeského výrobce piva:

více >>
Stanislav Bernard

Bernard: Pivo dobré, majitel bojovník

Pivovarnictví, které je tradičním odvětvím českého průmyslu, patří mezi obory nejvíce zasažené pandemií koronaviru a s ní souvisejícími vládními opatřeními. Na to, jak se aktuální situace odráží na fungování Rodinného pivovaru BERNARD a.s. jsme se zeptali přímo spolumajitele a předsedy představenstva pana Stanislava Bernarda.

 

více >>
ilustrační foto

Na pomoc start-upům

Uvést zdravé produkty na trh – takový byl sen a podnikatelský záměr Mostafy Sultana a jeho společníků. Pomoci dostat jejich organické koření na regály obchodů, kamenných i online byla zase úloha pracovníků GS1 Czech Republic. Bez funkční identifikace kompletní hierarchie balení by jejich prodej nebyl realizovatelný.

více >>

Krizi navzdory: Štěstí přeje připraveným

Vrcholoví manažeři firem, které v krizi prozatím obstály, označují za klíčové atributy úspěchu flexibilitu, rychlost, obezřetnost, připravenost obratně reagovat a schopnost aplikovat nové myšlenky a postupy. Současně se však shodují, že ty největší výzvy jsou teprve před námi …

více >>
Viliam Bujna

Nejen pandemie, ale také propad prodeje

Pandemie koronaviru vážně zasáhla do automobilového průmyslu, to je však už jenom vyvrcholení propadu v tomto odvětví, který se dal očekávat už z důvodu nasycení evropského trhu a náročnými emisními podmínkami pro výrobu vozidel pro evropský trh.

více >>

Podpora státu pod drobnohledem

I nadále pokračujeme v informačním seriálu AK Vlasák advokáti a přinášíme aktualizovanou verzi se zohledněním změn, které se od minulého dílu udály. Konkrétně jde například o:

více >>
ilustrační foto

Pivovary očekávají propad produkce až o 2 miliony hektolitrů

Uzavření hospod a restaurací srazilo slibně se rozjíždějící sezonu, prodeje v měsících březen až květen spadly meziročně až o 40 %. Prodej čepovaného piva se prakticky zastavil, očekávaný pokles produkce ke konci května dosáhne 1,5 až 2 miliony hektolitrů oproti stejnému období loňského roku. To je způsobené jednak uzavřením hospod a také prudkým propadem exportu. Pivovary také stále řeší, co s už vyrobeným pivem v objemu stovek milionů velkých piv.

 

více >>

COVID (z)mění fungování firem, států, globální trh i lidskou společnost

Tak jako zdravotníci začínají mít po téměř dvou měsících tvrdé a vyčerpávající práce k dispozici dostatek relevantních dat pro vyvození prvních závěrů, k bilancování dosavadního vývoje postupně přistupují i ekonomové a jednotlivé firmy. Ne že by pro firmy a jednotlivé ekonomiky s prvními kroky k uvolnění striktních opatření něco končilo: Přední makro i mikroekonomové se naopak shodují, že stále stojíme na samotném začátku procesu, který globální pandemie uvedla do pohybu. Za námi je podle nich zatím jen příslovečný vrcholek ledovce. NewsLETTER vám v tomto vydání přináší zajímavé názory známých osobností na dosavadní vývoj koronavirové krize, na jednotlivé faktory úspěchu, ale i na výzvy, které před firmami dnes stojí.

více >>
Jan Kodada

Gebrüder Weiss ČR k aktuální situaci v logistice a přepravě

„Firmy a státy přehodnotí závislost na zahraničí, změnit to může i odvětví logistiky a přepravy,“ říká Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.

více >>
ilustrační foto

Alza a Zásilkovna spojují své síly v boji proti koronaviru

Zákazníci Zásilkovny si budou moci nově vyzvednout zásilky v AlzaBoxech.

Alza.cz v rámci mimořádné situace historicky poprvé pustí do svých AlzaBoxů další subjekt – Zásilkovnu. Od 5. května jí poskytne stovky volných slotů tak, aby její zákazníci měli větší možnost vyzvednout své zásilky. Počet propůjčených schránek se bude zvyšovat, v průběhu dvou týdnů se plánuje rozšíření na více jak 100 AlzaBoxů napříč celou Českou republikou.

více >>
ilustrační foto

Společnost ŠKODA AUTO obnovuje výrobu ve svých závodech v České republice

Dne 27. dubna 2020 v 6.00 hodin ráno byla ve všech třech výrobních závodech společnosti ŠKODA AUTO v České republice opět zahájena výroba. Po dohodě s Odbory KOVO byla v závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí obnovena výroba vozů a komponentů. Zdraví zaměstnanců chrání rozsáhlá hygienická a bezpečnostní opatření.

více >>
ilustrační foto

Nová doba: Personalista (snad) zase bude mít na výběr

Zejména pro komerční firmy není lehké na situaci, která nás všechny už šest týdnů obklopuje, najít něco pozitivního. Pandemie a s ní spojená krizová opatření většiny vlád světa bolestivě zasáhla do fungování lety vyladěného systému fungování celého dodavatelského řetězce. Firmy připravila o schopnost dostát svým závazkům, lidi o možnost dělat to, co byli zvyklí dělat mnohdy celý život … Věci jsou zkrátka takřka ze dne na den jinak. A to je jeden z problémů, se kterým se jen těžko smiřujeme.

více >>
Pohled na vnitřní prostory haly

Linde Material Handling rozšiřuje Centrum pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích

Linde Material Handling rozšiřuje své Centrum pro repase vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky ve Velkých Bílovicích u Brna. Centrum, které bylo otevřeno v roce 2017, po necelých třech letech provozu expanduje. Plocha byla zvětšena o významných 48 % a na 6 700 m2 se nyní může repasovat až 2 000 vozíků ročně. Použité vozíky zde dostávají novou tvář a jsou repasovány v jednotném standardu kvality. Celý tento proces navíc přispívá ke zvýšení udržitelnosti životního prostředí.

 

více >>

Automobilové továrny znovu ožívají

Z důvodu koronavirové pandemie byla v minulých týdnech velká většina automobilových výrobců po celém světě nucena zastavit nebo omezit výrobu. V České republice a na Slovensku to způsobilo dominový efekt s dopadem na 90 % firem působících v automobilovém průmyslu. Některé z nich obnovily výrobu již před pár týdny, některé ještě vyčkávají. Velká většina firem opět spustila výrobu začátkem tohoto týdne. Znovuobnovení výroby je pozitivním signálem pro ekonomiku a celkovou náladu ve společnosti. Návrat k normálnímu stavu je však ještě velmi daleko. Tato cesta se neobejde bez přísných hygienických a bezpečnostních opatření na ochranu zdraví zaměstnanců a zejména se neobejde bez přijetí rychlých a robustních opatření ze strany vlády na podporu výroby a prodeje.

více >>

Automobilový průmysl apeluje na rychlé dokončení opatření na podporu cashflow a přijetí robustních opatření pro restart výroby a trhu

Životaschopnost automobilového průmyslu, jednoho z motorů české ekonomiky (více než 170 tisíc přímých zaměstnanců a 9 % HDP), je v akutním ohrožení. Vzhledem k panevropské a globální propojenosti tohoto sektoru odráží kritická situace v České republice omezení výroby a prodeje napříč Evropskou unií. V ČR doposud pandemie přinutila zastavit nebo významně omezit výrobu téměř 90 % firem v automobilovém průmyslu, všechny velké finální výrobce vozidel zasáhla velmi citelně.

více >>

Automotive: Bolestivé procitání z šestitýdenního kómatu

Úplné zastavení výroby v automobilovém průmyslu v regionu střední Evropy a ve většině světa představovalo pro jednotlivé ekonomiky dosud nepoznanou zkušenost. Ta byla a stále zůstává o to bolestnější, že pro hospodářství zemí jako je Česko nebo Slovensko je právě automobilový průmysl tím nejvýznamnějším oborem z pohledu příjmů státního rozpočtu. Nejde pochopitelně jen o automobilky samotné, ale o tisíce jejich subdodavatelů a dalších firem, jež se na výrobě automobilů přímo či nepřímo podílejí. Dobrou zprávou pro všechny, kdo vývoj situace průběžně sledují, byla informace o opětovném spuštění výroby v jednotlivých automobilkách v tuzemsku i v zahraničí.

 

více >>

Aon Central and Eastern Europe

POMÁHAME – v této mimořádné situaci zabezpečujeme CARGO pojištění zásilek respirátorů a jiného zdravotnického materiálu z Číny do České Republiky a Slovenska. Naposledy se jednalo o dodávku 750 000 ks. Službu jsme poskytli bez nároku na odměnu.

Řešení na míru jsme připravili během 24 hodin tak, aby se přeprava mohla uskutečnit co nejdříve a pomohla všem, kteří to urgentně potřebují.

více >>
Zdroj: Adobe Stock

Jak vracet kritickou infrastrukturu k běžnému životu?

Příznivý vývoj pandemie koronaviru vede k postupnému uvolňování mimořádných opatření. Rozhoduje o něm vláda, klíčovou roli přitom hraje stanovisko epidemiologů. Tedy fakt, že na prvním místě je a musí být ochrana zdraví. Co dělat proto, aby reaktivace byla úspěšná, jaké dílčí kroky a kdy je možné učinit, jaké jsou doporučené postupy, pravomoci, kdy a co rozvolňovat a jak informovat v souvislosti s kritickou infrastrukturou? Odpovědi najdete v materiálech, které připravila Asociace kritické infrastruktury ČR (AKI) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO).

více >>
ilustrační foto

Volkswagen Užitkové vozy začal 27. dubna postupně obnovovat výrobu

Výrobní závody značky Volkswagen Užitkové vozy v německém Hannoveru a polských městech Poznaň a Vřesno obnovily v pondělí 27. dubna, po pětitýdenním přerušení produkce, postupně výrobu v režimu se sníženou kapacitou. Průběh obnovy výroby se bude přizpůsobovat aktuální dostupnosti dílů, vládním nařízením v Německu a Evropě a vývoji poptávky na trzích. Nezávisle na tom bude dodržování přísných opatření na ochranu zdraví zaměstnanců vždy nejvyšší prioritou.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.