• LogisticNEWS
    O čem se mluví

Krize jako katalyzátor změn

Do jaké míry ovlivnila koronavirová krize pohyb zboží v mezikontinentálním měřítku? A jak odhadují vývoj globálního dodavatelského řetězce ve světle množících se zmínek o navracení části výroby do prostředí trhů jejich spotřeby Karel Pára ze společnosti ANKER Shipping, Karel Kváč z DSV Road a Vladimír Fišer z firmy Bohemiakombi?

více >>
ilustrační foto

ESA logistika pokračuje ve spolupráci s Červeným křížem

Společnost ESA logistika během koronavirové pandemie navázala spolupráci s Českým červeným křížem (ČČK) a během dubna zdarma distribuovala jeho místním organizacím 19 palet čistících a dezinfekčních prostředků a hygienických potřeb. Tato spolupráce v květnu pokračovala další vlnou. Při ní ESA logistika zajistila rozvoz dalších hygienických a ochranných prostředků určených pro nestátní zdravotnická a sociální zařízení.

více >>
Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

Doprava začíná pozvolna ožívat, vyplývá z údajů DKV Euro Service, předního poskytovatele služeb pro dopravce. Podle tankování a mýtného českých a slovenských zákazníků DKV je v posledních dvou týdnech patrné odražení od pomyslného dna. I přes tento trend zůstává situace u dopravců velmi vážná.      

více >>

Jak uspět při zajištění perfektních služeb při vyřizování objednávek

Současná situace způsobila rozpad řady dodavatelských řetězců a uzavření kamenných prodejen, proto je nyní kladen obrovský důraz na e-commerci. Toto odvětví v minulých letech vykazovalo dvouciferný růst, který podle všeho bude pokračovat. Zároveň však spotřebitelé vyžadují stále lepší, rychlé a včasné doručování, což se promítá do nelítostného tlaku na maloobchody a logistické firmy.

více >>
ilustrační foto

Člen katedry logistiky VŠE v Praze držitelem certifikace INCOTERMS® 2020 Trainer International Chamber of Commerce

doc. Ing. Petr Kolář, Ph.D. z katedry logistiky Fakulty podnikohospodářské VŠE po úspěšné zkoušce získal mezinárodní prestižní odbornou certifikaci INCOTERMS® 2020 Trainer. Sám k tomu uvádí: „Velice si vážím nominace ICC ČR vůbec se o absolvování zkoušky pokusit.  Jsem rád, že jsem  certifikaci získal, hlavně i proto, že je ceněná ne primárně v akademické sféře, ale v mezinárodní podnikové praxi v souvislosti se školením zaměstnanců firem. Těším se, že budu moci své znalosti problematiky INCOTERMS® 2020 v souvislostech předávat, vedle podnikovým manažerům a specialistům, i studentům VŠE v Praze.“

více >>
Jak vychystávat lépe a rychleji s méně operátory? Vsaďte na automatizaci!

Jak vychystávat lépe a rychleji s méně operátory? Vsaďte na automatizaci!

Vývoj posledních týdnů a měsíců postavil firmy před nové výzvy. Kromě jiného musí mnoho z nich již dnes (a některé zanedlouho) řešit otázku, jak mají zaměstnanci ve skladu vychystávat a přitom dodržovat dnes neustále skloňovanou bezpečnou vzdálenost, nebo chcete-li „social distancing“. Další výzvou je zvýšená pozornost věnovaná hygieně. A v neposlední řadě je tu odpověď na otázku, jak rychle a bezchybně vychystávat s menším počtem operátorů (pokud je nutné rozdělit zaměstnance na několik směn). Jedním z možných řešení je investice do automatizovaných skladových systémů. Ty snižují fyzické zatížení operátorů ve skladu, pomáhají zlepšit interní procesy a zvýšit produktivitu při vychystávání.  Pokud ještě váháte, zda je automatizace to pravé právě pro vás, potom můžou následující řádky posloužit jako inspirace. 

více >>
ilustrační foto

„Co tě nezabije, to tě posílí“ a v businessu to platí dvojnásob

Před několika týdny se život celé společnosti obrátil vzhůru nohama. V mnoha oblastech se zpomalil nebo dokonce zastavil. Jsou však firmy, které právě v této době koronavirové zažívaly druhý extrém a pracovaly doslova na plné obrátky. Jak se podařilo situaci zvládnout společnosti AC Marca Czech Republic s.r.o., mj. výrobci produktů řady Sanytol, a jaké změny z této zkušenosti společnost vyvodila pro budoucnost, prozradil v rozhovoru pro květnové vydání časopisu LogisticNEWS její generální ředitel Mgr. Jindřich Čejka. Nyní vám přinášíme malou ochutnávku, celý rozhovor s Jindřichem Čejkou již brzy najdete v pátém vydání letošního LogisticNEWS. 

více >>

GS1 Digital Link: veškeré informace v jednom kódu

GTIN spolu s odkazem na web s informacemi o výrobku konečně v jednom kódu! Standard GS1 Digital Link umožňuje propojení B2B a B2C informací společně s digitálním obsahem uloženým na webu, a to pomocí webové adresy (URI).

více >>
ilustrační foto

Koronavirus a podnikatelé: Pomůže stát?

Pokračujeme v informačním seriálu AK Vlasák advokáti a přinášíme aktualizovanou verzi se zohledněním změn, které se od minulého dílu udály. Zejména je třeba upozornit na zahájení příjmu žádostí dotačního programu „Ošetřovné“ pro OSVČ i za období duben 2020 (pozor – příjem žádostí bude ukončen 7.6.2020).

více >>

Ekonomika se vrací k životu: logistika je připravena

Více než dva měsíce strávila Česká republika v nouzovém stavu, který vláda vyhlásila v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2. Během těchto dvou měsíců musely společnosti čelit mnoha výzvám. Situace byla o to náročnější, že změny přicházely téměř ze dne na den. Logistické společnosti patří k těm oborům, pro které poslední dva měsíce představovaly tak trochu horskou dráhu. Na prvním místě bylo zajištění zdraví zaměstnanců a zákazníků. Firmy se musely naučit fungovat na dálku v režimu „home office“ a přitom všem zvládat výkyvy v objemech objednávek. Před necelým měsícem začalo postupné uvolňování vládních opatření, která byla v souvislosti s koronavirovou pandemií přijata, opět se spustila výroba ve firmách, postupně se otevírají obchody, začínají fungovat služby. Pro logistické společnosti to představuje další změnu v objemech představ. Jak se s mimořádnou situací vypořádávají, prozradil Ing. Jan Polter ze společnosti DACHSER Czech Republic a.s., za společnost Gebrüder Weiss ČR Ing. Jan Kodada, Ph.D., a Ing. Svatopluk Úředníček ze společnosti FM Logistic.

více >>

Jsme na dobré cestě; Ta však bude delší, než bychom si přáli …

Pro jednotlivce je stejně jako pro firmy klíčové i v dnešní digitální době udržet vzájemný kontakt, navazovat nové vazby, učit se od ostatních a inspirovat druhé. I proto jsme se rozhodli tradiční networkingovou akci s názvem Reliant Drive4LIFE pořádanou od roku 2011 na mosteckém polygonu pro nejvýznamnější klienty naše i dalších partnerů akce pouze přesunout z květnového termínu na 25. srpen; Zatímco pro pořádání konferencí a kongresů bude bezpečná nejspíš až tradiční podzimní sezóna, léto bude zcela jistě přát networkingu pod širým nebem. Máme-li obstát v dalších fázích této krize a po jejím skončení, budou to právě naši zákazníci, jejich loajalita a spokojenost co nás může udržet ve hře. Cesta trnitým porostem krize je, a ještě bude náročná pro každého. A právě krize je tím, co prověří pevnost vazeb mezi jednotlivými články dodavatelského řetězce …

 

více >>
ilustrační foto

Ocenění: THIMM získává cenu Axia Best Managed Companies Award 2020

Společnost THIMM získala ocenění „Axia Best Managed Companies Award 2020“. Cena je pečetí kvality za vynikající řízení středně velké firmy a uděluje ji auditorská a poradenská společnost Deloitte, magazín WirtschaftsWoche, banka Credit Suisse a Svaz německého průmyslu (BDI). Slavnostní předání ceny se uskutečnilo 15. května v centrále skupiny společností THIMM v Northeimu.

více >>
ilustrační foto

Speciální vědecká zásilka: DB Schenker přepravil kostru dinosaura

Unikátní prehistorický náklad přepravila logistická společnost DB Schenker. Kosti dlouhokrkého dinosaura byly ze švýcarského muzea Sauriermuseum Aathal přepraveny do preparační laboratoře kolegů v Oertijdmuseum Boxtel v Nizozemí.

více >>
ilustrační foto

Průzkum CBRE: Jak lidé pracovali z domova během karantény? A jak to ovlivní budoucí styl práce?

Dosavadní způsob práce většiny kancelářských pracovníků se nedávno otřásl v základech. Téměř bez přípravy a ze dne na den začaly firmy houfně zavádět home office u svých zaměstnanců – a tento stav trval přes dva měsíce. Všechny trendy posledních let v čele s digitalizací tak v kontextu pandemie nabraly rychlé tempo. A je zřejmé, že jejich dopady uvidíme i v budoucnosti. Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, provedla rozsáhlý průzkum na vzorku přes 1 200 zaměstnanců ze zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy včetně České republiky s cílem získat data o tom, jak lidé během karantény pracovali. Na základě zjištěných výsledků předpovídá CBRE řadu významných změn, které lze v oblasti práce a designu kanceláří očekávat.

více >>
Zleva - Alexander Tonn, Corporate Director divize Corporate Contract Logistics skupiny DACHSER a Thomas Klare, Department Head Contract Logistics Consulting

DACHSER znovu mezi nejúspěšnějšími logistickými značkami v Německu

Čtenáři oborového německého magazínu LOGISTIK HEUTE a členové Německé logistické asociace (BVL) znovu vybírali nejlepší logistické společnosti v Německu. Mezinárodní logistický provider DACHSER se umístil na druhé příčce v kategorii “Služby kontraktní logistiky.” O přízeň logistických odborníků v on-line hlasování letos soutěžilo celkem 250 společností ve 12 kategoriích.

více >>
ilustrační foto

Pomocná ruka MD logistiky

Společnost MD logistika se zapojila do aktivit pomáhajících proti pandemii koronaviru. Již počátkem dubna zahájila distribuci zdravotnického materiálu ze skladů státních hmotných rezerv pro čtyřicítku pražských a středočeských nemocnic. Jednalo se především o ochranné roušky, respirátory, obleky a dezinfekce pro nemocnice, odběrová místa a laboratoře.

více >>
Tomáš Prouza

Krize jako katalyzátor změn v retailu i v celé ekonomice

Tomáš Prouza, prezident SOCR ČR:

Nedávno jsem hovořil o své vizi nové podoby retailu; Ten stojí na rovnováze zemědělců, potravinářů a obchodu. Manažerem celého procesu je přitom zákazník. Stát v celém procesu hraje jen vedlejší roli, jeho úlohou je vytvořit vhodné podmínky, aby celý systém mohl bez problémů fungovat.

více >>
ilustrační foto

Odborníci: koronavirus dopadá i na poptávku po nemovitostech, ale záleží na jejich typu

Nemovitostní trh pocítil první dopady celosvětové pandemie. Velmi se ale liší podle typu nemovitosti – nejvíce jsou koronavirovou krizí ovlivněny hotely a maloobchodní prostory, naopak nejméně průmyslové a logistické nemovitosti. Jak rychle se podaří vše dostat do stavu ze začátku roku bude záviset nejen na uvolňování restrikcí u nás a v zahraničí, ale i na struktuře vlastnictví příslušných nemovitostí. U logistických objektů je znatelný dopad nárůstu e-commerce, u těch průmyslových je pak ve střednědobém horizontu možný i strategický přesun části výroby z Asie zpět do Evropy. I to vyplývá ze závěrů odborné on-line konference o realitním trhu v současné době, kterou společně v první polovině května uspořádaly investiční a nemovitostní skupina ARETE a poradenská společnost JLL.

více >>

Globální pandemie tak trochu jinou optikou

Pro většinu jsou uplynulé týdny noční můrou, pro některé obdobím bezprecedentního růstu. Pro všechny je však krize velká zkouška a výzva: Je vůbec možné se na ni připravit, včas se jí přizpůsobit a vyjít z ní vítězně? Odpovědi nám nabídli Petr Pavlík ze společnosti ALBERT ČR, Petr Bena za společnost ALZA.cz a Lukáš Havlásek z firmy Shopsys.

více >>
zleva David Čepek a Pavel Osička

Čistě, digitálně: Linde Material Handling uspořádala svou první on-line konferenci pro zákazníky

Společnost Linde Material Handling Česká republika s ohledem na opatření proti šíření nemoci Covid-19 a vzhledem k nutné ochraně svých zaměstnanců a obchodních partnerů přišla s novým přístupem a uspořádala svou první on-line zákaznickou konferenci. Navázala tak na tradici pravidelných setkání se zákazníky. Čelní představitelé společnosti představili českému trhu nejnovější generaci vozíků H20–H35 s hydrostatickým pohonem. Dalšími diskutovanými tématy byla moderní intralogistická řešení včetně automatizace, bezpečnost provozu ve skladech a možnosti moderního energy managementu.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.