• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Pandemie se blíží ke konci. Ekonomiku čeká restart …

Jedenáctý červen přináší už jedenáctý Newsletter: postupně se svět, Evropa a s ní i celý středoevropský region zbavují i těch posledních restrikcí a opatření vyvolaných koronavirovou pandemií. Hranice se otevírají pro více méně běžné cestování, firmy rozjíždějí výrobu, obchody se začínají plnit zákazníky, cestovní kanceláře odvážejí první turisty do středomořských resortů. Všichni však podvědomě tušíme, že nic nebude stejné jako před vypuknutím pandemie.

více >>
logo

Dopad epidemie COVID-19 na business: téměř třetina firem si myslí, že do čtvrt roku bude nabírat zaměstnance jako před epidemií

Společnost ManpowerGroup Česká republika zveřejnila výsledky průzkumu „ManpowerGroup Index trhu práce“ pro třetí čtvrtletí roku 2020. Oslovených firem se společnost ManpowerGroup dotazovala na dopad epidemie COVID-19 na jejich business a náborové aktivity do budoucna.

více >>

Vyřešením návratu do kanceláří to nekončí, firmy čeká transformace. Některé začínají už dnes.

Firmy zodpovědně reagují na pandemii, která zasáhla celý svět, s cílem ochránit zdraví svých zaměstnanců a nabídnout jim tak bezpečné pracovní prostředí. Farmaceutická společnost Fresenius Kabi si nechala vypracovat realitní poradenskou společností JLL kompletní plán pro návrat svých zaměstnanců do kanceláří. Také Tétris Design & Build, dceřiná společnost JLL, již má první klienty, kteří mají zájem o návrh kancelářského interiéru se zapracováním konceptů ochrany zdraví vycházejících ze zkušeností s pandemií koronaviru. Například herní vývojářská společnost Wargaming, která rozšiřuje své prostory v budově Oasis Florenc, tak bude mít nové kanceláře připravené pro práci v novém normálu. Wargaming si nechává kromě návrhu nových prostor upravovat i prostory stávající.

více >>
ilustrační foto

Zásilkovna spustila kampaň na podporu výdejních míst

Zásilkovna připravila společně s agenturou Social Park novou komunikační kampaň, která je postavena na seriálu videí „Příběhy výdejních míst“ věnovaných vybraným výdejním místům z celé České republiky. Výdejní místa jsou jedním z klíčových partnerů Zásilkovny a pro zákazníky stále více oblíbeným způsobem vyzvedávání jejich zásilek.

více >>

Komerční nemovitosti: Co přinesl COVID-19?

Nedávná koronavirová pandemie ovlivnila všechny oblasti lidské činnosti. Není snad obor, který by zůstal nedotčen. Na čas se pracovní ruch v kancelářích, obchodech a výrobních prostorách z velké části, nebo dokonce zcela, zastavil. Tam, kde to šlo, se zaměstnanci přesunuli na home office. Tento koncept se v některých firmách natolik osvědčil, že zvažují jeho nasazení v širší míře i do budoucna. Problémem výroby byla nejen nutnost chránit zaměstnance, ale také závislost na dodávkách zboží z asijského kontinentu. Po této zkušenosti mnoho firem zvažuje přesun výroby zpět do Evropy. Jak období, kterým jsme prošli a které mnohde převrátilo naruby pohled na dosavadní fungování, ovlivní trh komerčních nemovitostí napříč segmenty, prozrazují specialisté ze společnosti 108 Agency – za trh kancelářských nemovitostí Lenka Grycová, za logistické nemovitosti Jakub Holec a z pohledu obchodních center Jan Hospodář.

více >>
ilustrační foto

Trend prodávání soukromých věcí stoupá. PPL přináší možnost posílání balíků na dobírku i pro soukromé osoby

Společnost PPL spouští v rámci svého produktu Balík pro tebe novou službu, která umožňuje platbu na dobírku u zásilek podávaných soukromými osobami. Službu tak využijí především lidé, kteří prodávají zboží přes internet, například přes populární internetové bazary. Tato oblast roste dokonce rychleji než tradiční e-shopy, už dnes si přitom soukromé osoby pošlou 10 milionů zásilek ročně. Společnost předpokládá, že až třetina z nich by nově mohla využít zaslání na dobírku. U e-shopů představuje platba na dobírku 53 % nákupů, ročně jde na celém trhu o 94 miliard korun.

více >>
ilustrační foto

Firmy platí po splatnosti. V průměru o 20 dnů později než v roce 2019

V souvislosti s aktuální koronavirovou krizí se 90 % firem potýká s problémy především finančního a provozního typu. Jedním z nich je zhoršení platební morálky. V silně postižených odvětvích pozorujeme prodloužení termínu proplacení faktur v průměru o 20 dní oproti stejnému období roku 2019. Vyplývá to z analýzy 11 410 faktur, které prošly přes Rogera v období 1. 1.  - 30. 4. v letech 2019 a 2020. Včasné platby a krátké splatnosti jsou přitom zejména pro malé a střední podniky kritické pro zachování provozu a pracovních míst. 

více >>
Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker

DB Schenker investuje do průkopníka městské letecké mobility, firmy Volocopter

Německý start-up Volocopter získal pro další etapu financování, v níž shání 87 milionů eur, podporu globálního poskytovatele logistických služeb DB Schenker. Získané finanční prostředky společnost využije na certifikaci letounu VoloCity, nábor expertů z oboru a také na podporu komerčního využití druhé generace nákladního dronu VoloDrone.

více >>
ilustrační foto

DACHSER posiluje v segmentu DIY

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zaznamenal v prvním kvartále tohoto roku nárůst logistických služeb pro segment DIY. Jeho dodávky do hobby marketů a prodejen pro kutily a zahrádkáře v meziročním srovnání vzrostly o 30 procent.

více >>

Modrá kvalita na kolech

Klíčem k zajištění kvalitních logistických služeb jsou vedle skladových prostor splňujících požadavky klienta též co nejlepší dopravní služby. Společnost MD logistika se této zásady drží a vedle investic do skladového zázemí soustavně modernizuje svou dopravní flotilu.

více >>

„Myslete na pracovníky na silnicích a dodržujte rychlost!“ apeluje na řidiče EUROVIA CS

Bezpečnost práce na silnicích je diskutovaným tématem u nás i v zahraničí, zejména pokud jde o lidi pracující na stavbě za provozu. Přes veškerá opatření totiž stále dochází k nehodám, při kterých jsou ohroženi na životě nebo dokonce usmrceni. Nedávným smutným příkladem je tragická nehoda na dálnici D1. Řidič nedodržel povolenou rychlost a kvůli nepřiměřené jízdě nezvládl v zúžení dobrzdit k vozidlu před ním. To bylo po silném nárazu vymrštěno a následně překonalo mobilní betonová svodidla a na místě usmrtilo pracovníka na stavbě. Z obavy o své zdraví se pak pracovníci několik dní odmítali vrátit zpět.

 

více >>

Kanceláře koronavirus přežijí, jejich role se ale změní: budou především místem pro spolupráci

Průzkum realitněporadenské společnosti Cushman & Wakefield zjišťoval postoje 40 000 respondentů z celého světa před koronavirovou krizí a během ní. Hlavní závěry největšího známého šetření na toto téma jsou:

  • Zaměstnanci dokážou produktivně pracovat i odkudkoli mimo kancelář, největší problémy měly překvapivě mladší generace
  • Flexibilita a možnost sám si zvolit místo pro práci nabývá na významu, osobní interakce v kanceláři je však stále z mnoha důvodů zásadní
  • Kanceláře tak budou rozhodně potřeba i do budoucna, jen se změní jejich účel: budou hlavně místem pro spolupráci, budování vztahů, vzdělávání či podporu kreativity a inovací
více >>

Říjen a listopad jsou z hlediska produkční činnosti prvním nebo druhým nejdůležitějším měsícem pro většinu zemí EMEA

Snížená produkce v automobilovém odvětví v březnu a květnu by mohla ovlivnit typickou křivku aktivity v roce 2020. Blížící se letní měsíce by mohly být letos rušnější a trochu tím vyrovnat „ztracený čas“. Společnost Colliers International právě zveřejnila svůj nejnovější průzkum trhu - projekt „COVID-19 a průmyslová výroba – význam jarních měsíců“,kde diskutuje o důležitosti jednotlivých měsíců pro výrobní odvětví v regionu EMEA a představuje prognózu pro nadcházející měsíce.

více >>

Čtvrtina českých firem kvůli pandemii propouští, pětina snižuje peníze

Zhruba čtvrtina českých firem již přistoupila v souvislosti s pandemií COVID-19 a omezujícími opatřeními k propouštění svých zaměstnanců. Pětina snížila svým zaměstnancům finanční bonusy a variabilní složky, desetina mzdový základ. K výrazným redukcím došlo v českých firmách i v oblasti nefinančních benefitů. Jen čtvrtina firem v období koronavirové krize nezavedla žádná omezující opatření. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad.

více >>

Koronavirus: daně a dotace

Informační seriál AK Vlasák advokáti pokračuje a přináší přehled novinek, které by Vám mohly ušetřit či dokonce pomohly získat finanční prostředky. Zásadní skutečností je novela zákona, umožňující čerpat kompenzační bonus společníkům s.r.o., která je již definitivně účinná od 3.6.2020.

více >>

Podporujme svoje firmy!

Pro běžného občana je dnes téměř všechno lepší než před týdnem: lidé začínají plnit sportoviště, restaurace a další místa, která jim byla mnoho týdnů zapovězena. Život firem však zatím ani zdaleka není zalit sluncem. Práce se začíná do firem vracet jen velmi pozvolna a zakázky, které přicházejí, jsou hubenější a mnohdy jsou navíc spojeny se složitým vyjednáváním o cenách. Postupně se na trhu práce objevují ti, kterým uplynula dvouměsíční výpovědní lhůta, a další je budou nepochybně následovat v nejbližších týdnech a měsících tak, jak budou firmy schopny reálně odhadnout své aktuální potřeby a možnosti. Pro řadu firem jsou mzdové náklady tím, co je v období stagnace trhu táhne ke dnu víc než cokoliv jiného. Mnohdy jsou však v patové situaci, protože propouštění je spojené s výplatou vysokého odstupného …

více >>
Port of Hamburg | © HHM / Dietmar Hasenpusch

Méně přeloženého zboží v přístavu Hamburg v I. čtvrtletí 2020 – začínají se projevovat důsledky koronavirové krize

Překlad zámořského zboží dosáhl v I. čtvrtletí 2020 31,9 mil. tun (-7,9 %). Překlad kontejnerů 2,2 mil. TEU znamená pokles –6,6 %.

Na přepravách do vnitrozemí po železnici se pokles přeloženého zboží projevil prozatím v menší míře.

více >>
Martin Hubeňák Port Representative Central & Eastern Europe

Přístav Antverpy: Současný vývoj a novinky

Druhý největší evropský přístav může hodnotit uplynulé čtyři měsíce tohoto roku jako něco neočekávaného, náročného a také v mnoha směrech nového a inovativního.
Belgický přístav Antverpy je klasifikován jako nezbytná součást vnitrostátní infrastruktury a vstupní brána do velké části Evropy, a proto přístav a celá jeho komunita (teminály, přístavní správa, dopravní a výrobní společnosti, sklady atd..) vynakládá veškeré úsilí, aby zajistili 100% fungování přístavu, a to se díky všem podařilo a daří.

více >>
Překlad kalamitního dřeva do moderních vagonů ČD Cargo s nástavbou GigaWOOD v přístavu Děčín-Loubí

Česko-saské přístavy s.r.o.: Spolehlivý partner v krizových dobách s nabídkou trimodální logistiky pro české hospodářství

Společnost Česko-saské přístavy s.r.o. vlastní a provozuje pozemní část veřejných přístavů v Děčíně-Loubí a v Lovosicích-Prosmykách. Tyto veřejné přístavy jsou svou škálou nabízených služeb přirozenými, regionálními, trimodálními logistickými uzly s funkcemi podobnými HUBu či dopravně zbožových center. Dopravní infrastruktura veřejných přístavů bezprostředně navazuje na státní dopravní infrastrukturu a je ze zákona bezdiskriminačně poskytována všem uživatelům přístavů.  V období  coronavirové  krize nebyla dosud většina služeb přístavů dotčena a společnost Česko-saské přístavy si udržela plnou zaměstnanost. Přispívá tak svým dílem k tolik potřebné stabilitě zbožových proudů zejména v mezinárodních logistických řetězcích.

více >>
Štětín-Świnoujście

Role námořních přístavů a multimodálních provozovatelů v globálním dodavatelském řetězci

Přístav je univerzální infrastrukturou a logistickým zařízením, jehož konkurenceschopnost spočívá spíše v jeho vnitrozemí než v samotném přístavu. Dostupnost přístavu je pouze základním faktorem pro jeho umístění na trhu. Komplex přístavů Štětín-Świnoujście má řadu výhod, které předurčují oba přístavy k tomu, aby se mohly ucházet o pozici obchodního a logistického partnera společností se sídlem v jižní Evropě.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.