• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Eva Čejková

Marketingový startup Testuj.to se osvědčil v době koronaviru jako účinný prodejní kanál

B2C už nebude nikdy jako dříve. Firmy a značky hledají nové cesty k zákazníkům a objevují termíny jako D2C – Direct to Consumer a D2F – Direct to Fans. Účinná cesta, jak si udržet nebo přilákat zákazníka, se bude v budoucnu dláždit zlatem. Budoucnost přeje připraveným a projekt Testuj.to se v této době osvědčil jako nová cesta, jak zákazníky oslovit. Testuj.to totiž umí zákazníky oslovit nejen přímou cestou, ale ještě pro daný produkt či značku získá cennou recenzi.

více >>
ilustrační foto

110 let Alpské jízdy: Vozy Laurin & Klement úspěšné v nejtěžší rallye počátku 20. století

  • Již první ročník Alpské jízdy v roce 1910 prokázal kvality automobilů z Mladé Boleslavi
  • Vozy Laurin & Klement se prosadily v silné mezinárodní konkurenci pětkrát v řadě
  • Mladoboleslavská automobilka se na poli motoristického sportu úspěšně angažuje již od roku 1901

ŠKODA AUTO si letos připomíná nejen 125 let svých počátků v roce 1895, ale i řadu další jubileí. K nim patří 110 let od startu prvního ročníku Alpské jízdy 1910, mimořádně náročného automobilového závodu. Hvězdou všech pěti ročníků do vypuknutí první světové války byla mladoboleslavská značka Laurin & Klement, v cíli tratě prodlužované z původních 867 km až na 2932 km měla vždy posádku bez trestných bodů.

více >>
ilustrační foto

Firmy v Praze zmenšují kanceláře, zkracují nájmy a soustředí se na bezpečnost svých zaměstnanců

Kancelářský trh se vlivem Covid-19 nezastavil. Pouze nájemci změnili priority. Tříměsíční etapa spojená s prací z domova s využitím moderních komunikačních technologií ukázala firmám nové možnosti řízení týmů. Z průzkumu, který mezinárodní poradenská společnost BNP Paribas Real Estate ČR provedla mezi stovkou společností různého zaměření a velikosti, vyplynulo několik zřetelných trendů.

více >>
ilustrační foto

Intrastateu.com: Přemrštěné výdaje v logistice aneb 3 oblasti, ve kterých lze téměř okamžitě snížit značné náklady

Firmy mají za sebou snad nejtěžší zkoušku udržitelnosti svého byznysu. Dá se říct, že nyní jsou všichni na jedné startovní čáře a je na každém, jak tuto situaci využije. Buď mohou zůstat ve starých kolejích, dělat vše stejně jako doposud a čekat, že to bude stačit, nebo využít situaci k analýze, restartu a zefektivnění svých procesů. Je jasné, že pandemie zásadně poznamenala obor průmyslu a následně i logistiky. Reflektuje to i poslední prohlášení provozovatele mýtného systému. Meziročně dopravci za mýtné v květnu zaplatili o 13 procent méně, protože jednoduše nebylo co expedovat.

Největší otázkou pro řadu závodů je nyní to, jak rychle dohnat ušlé zisky, o které přišly během doby, kdy byl jejich provoz paralyzován. Snížení nákladů je určitě dobrá, a navíc nejrychlejší cesta.

více >>
Robert Erni

Robert Erni se stává finančním ředitelem skupiny DACHSER

Mezinárodní logistický provider DACHSER jmenoval Roberta Erniho novým CFO. Na tomto postu nahradí od 1. ledna 2021 dosavadního finančního ředitele Burkharda Elinga. Robert Erni začíná své působení již 1. září 2020 jako jeho zástupce.

Robert Erni (54) ze Švýcarska naposledy působil ve společnosti Panalpina, kde byl jako CFO odpovědný za finanční záležitosti tohoto poskytovatele logistických služeb kótovaného na burze. Na této pozici také vedl fúzi s dánským logistickým koncernem DSV, úspěšně dokončil dvě významné SAP implementace a s nimi spojené organizační změny a nejrůznější akviziční projekty a podpořil tak globální strategii růstu společnosti. Svoji kariéru zahájil Robert Erni v logistické společnosti  Kühne+Nagel, kde měl po působení v zahraničí – v Hongkongu, Indii, Argentině a USA – na starosti globální controlling v sídle společnosti ve Švýcarsku.

více >>

Krize přinesla startupům růst i urychlení expanze

Přestože krize přinesla mnoho negativního a dopady bude pravděpodobně celá společnost pociťovat ještě dlouho, měla i své pozitivní aspekty. Shodují se na tom zástupci startupů Michal Menšík ze startupu DoDo, Jakub Skopec, spoluzakladatel Wereldo.com, David Přibyl z Cargotic a Jakub Šulta, Carvago. Startupům dala krize prostor ukázat svoje schopnosti, prověřit poskytovaná řešení a mnohé posunula o krok dále.

více >>
foto: Smartwings

Sněmovní hospodářský výbor: Stát by měl pomoci Smartwings

Ministerstvo dopravy by mělo podle sněmovního hospodářského výboru připravit podporu společností podnikajících v hromadné dopravě. Členové výboru se na tom usnesli po debatě o případné státní pomoci letecké společnosti Smartwings. K takovému postupu se přiklání ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Výbor si od něho vyžádal také rozbor situace v letecké dopravě v souvislosti s epidemií nového koronaviru.

více >>
ilustrační foto

Nová generace skladů nebezpečných látek

Společnost DENIOS se již více než 30 let zabývá vývojem a výrobou prostředků a systémů pro bezpečnou manipulaci a skladování chemikálií, pohonných hmot, olejů, hořlavých látek, odpadů a jiných nebezpečných látek. Tento kompletní program představuje širokou škálu nabízených řešení – od záchytných van z oceli, plastu nebo nerezu, podlahových plošin, regálů, sorbentů, čerpadel, bezpečnostních skříní až po velké skladovací kontejnery, které je možné umístit na volném prostranství i uvnitř budovy.

více >>
Robert Nechyba

O.T.E.C. CR: Pravidla určuje zákazník

Logistika je velice dynamický a komplexní obor, který se neustále vyvíjí. Když jste v roce 1997 zakládal českou pobočku francouzské spediční společnosti O.T.E.C. International, byly požadavky na automatizaci, digitalizaci, rychlost vychystávání a přepravy zcela odlišné. Jakou transformací tedy česká pobočka prošla a jak jste si poradili s těmito výzvami?

Nejen na tuto otázku odpovídá jednatel společnosti O.T.E.C. CR Robert Nechyba:

více >>
ilustrační foto

Jaké jsou nejčastější příklady plýtvání energiemi ve firemním sektoru

Problematika plýtvání energiemi je velmi široká. Vše začíná již při návrhu a projektování staveb, a to obecně bez rozdílu jejich účelu. Volbou vhodného způsobu zásobování primárními energiemi, následně návrhem technického řešení případné výroby a distribuce energií, efektivních regulací a řízení spotřeby. Toto vše zásadně ovlivňuje provozní náklady po celý životní cyklus staveb. Klíčovým faktorem je samozřejmě precizní výpočet energetické náročnosti budovy, zejména v případě vyšší náročnosti na technologickou spotřebu energií.

více >>
Striktní oddělení států proběhlo v době pandemie i na železničních pohraničních přechodech (Železná Ruda - Alžbětín, foto autor)

Může silniční dopravce využít ustanovení Úmluvy CMR pro zbavení se viny v období pandemie COVID-19?

Tzv. pandemie nás všechny trápí už řadu měsíců a je jasné, že s tím asi hned tak nepřestane. Snad už je většině z nás jasné, že to, abychom dlouhodobě žili ve strachu a stresu, se „někomu“ hodí, resp. je to jedním z cílů. Komu a proč zde asi řešit nemůžeme.

Nicméně ale ještě před tzv. pandemií začínaly přinášet strach o obyčejný „selský rozum“ významné změny probíhající i v některých vztazích. V tomto kontextu mám na mysli odpovědnostní vztahy dopravce a odesílatele, zejména v silniční dopravě. Dopravce postupně začal být, mírně řečeno, „tlačen do kouta“ různými soudními výroky zpřísňujícími jeho odpovědnost do nebývalých absurdit. Dopravce začal být posuzován jako viník i tam, kde byl donedávna posuzován maximálně jako nedbalý apod. Není tedy divu, že se nás řada dopravců – zejm. mezinárodní kamionové dopravy (MKD) – nyní ptá, jak to s jejich odpovědností vypadá v období koronavirové krize a jak bude tato posuzována.

více >>

En-ten-tý-ky české vlády

Významná část českých podniků postižených koronavirovou krizí na pomoc státu nakonec nedosáhla, nebo dosáhla jen minimálně. Obzvláště markantní byla absence efektivní pomoci v logistické branži. Přitom zkuste najít v tomto oboru firmu, která ještě dnes následky této krize netrpí. Pomoc až na výjimky nepřišla v době, kdy ji firmy nejvíce potřebovaly a nepřijde nejspíše ani teď, kdy jim zoufale chybí hotové peníze, které jsou tak důležité pro opětovný rozjezd jejich provozu. Ledaže by vaše firma měla strategický význam pro českou ekonomiku – jako třeba ČSA, umně schované ve stínu nízkonákladových Smart Wings, jejichž význam pro fungování české ekonomiky je na rozdíl od většiny běžných dopravních a logistických firem míň než marginální.

více >>
ilustrační foto

Zákazníci Emirates mohou cestovat do dalších destinací, celkem bylo obnoveno již 40 linek

Letecká společnost Emirates oznámila obnovení dalších pravidelných linek do deseti měst: Kolombo (od 20. června), Sialkot (24. června), Istanbul (25. června), Auckland, Bejrút, Brusel, Hanoj, Ho Či Minovo Město (všechna od 1. července), Barcelona a Washington DC (obě města od 15. července).

více >>
ilustrační foto

Nové kapacity na obzoru pro přístav Koper

Přístav Koper jako jediný slovinský přístav pro námořní nákladní dopravu za poslední rok rychle buduje nová zařízení pro manipulaci a skladování zboží, aby si zachoval své vedoucí postavení jako severní jadranský přístav s nejvyšší roční propustností kontejnerů a zůstal jedním z největších automobilových terminálů ve Středomoří.

více >>
ilustrační foto

FM Logistic Central Europe slaví své 25. výročí

Společnost FM Logistic Central Europe, součást skupiny FM Group - světový lídr v oblasti logistických řešení, slaví 25. výročí svého působení v regionu. V 90. letech se společnost díky příležitosti vytvořené při otevření středoevropských trhů stala průkopníkem v logistice v této části kontinentu. Poprvé vstoupila do Polska v roce 1995, poté následovala Česká republika (1996), Slovensko (1999) a Maďarsko (2005).

více >>

FM Logistic zveřejnila výsledky za rok 2019/20

Společnost FM Logistic právě zveřejnila své výsledky za fiskální rok 2019/20, který se skončil 31. března 2020. Společnost zveřejní svou podrobnou výroční zprávu 10. července, kdy bude mít svá valná hromada.

Společnost FM Logistic vykázala za fiskální rok 2019/20 tržby 1,43 miliardy EUR, což je o 8,7% více než v předchozím roce (8% bez FX efektů). Zisk před úroky a daněmi (EBIT) činil 42,5 milionu EUR, což je o 21% více než v předchozím roce. Tyto výsledky odrážejí zaměření společnosti na selektivnější a ziskovější růst díky silným vztahům se zákazníky a zlepšenému provoznímu výkonu.

více >>

Český autoprůmysl se rozjíždí jen pozvolna

Český automobilový průmysl zaznamenal v květnu 2020 opět výrazný pokles. Vyrobeno bylo 62.609 motorových vozidel, tedy meziročně o 52,8 % méně. Celková čísla kopírují vývoj výroby osobních automobilů, která se i přes postupný restart trhů rozjíždí jen pozvolna. Od začátku roku tak pandemie koronaviru způsobila propad produkce motorových vozidel o 35,7 %, což je v celkovém součtu více než 223.000 vozidel.

více >>
Martin Šauer

Krize nemusí přinést jen prohru

Společnost se pomalu vzpamatovává z nedávné koronavirové krize. Bohužel jsou obory, které se s následky tohoto období budou vyrovnávat ještě dlouhou dobu. Jsou ale i firmy a obory, které měly štěstí a fungovaly v průběhu krize naplno, nebo dokonce jejich obraty vzrostly. Všechny tyto firmy se shodují, že neočekávanou situaci zvládly především díky inteligentním technologiím.

K oborům, které fungovaly během krize bez větších obtíží, patří také logistika. Bez efektivně zvládnutých procesů expedice by však nebylo tak snadné vyrovnat se s nenadálými výkyvy v poptávce.

Technologická společnost Balíkobot s.r.o. pomáhá logistickým firmám s co nejefektivnější expedicí. Jak se jí samotné podařilo krizí projít, prozradil Martin Šauer, CEO.

více >>
ilustrační foto

Průzkum CBRE: Češi zůstávají věrní kamenným obchodům, karanténa nákupní chování výrazně neovlivnila

První týdny po znovuotevření obchodních center ukazují, že jejich návštěvnost postupně roste. Hlavní motivací pro návrat je pro téměř 80 % zákazníků potřeba dokoupit věci, které si během karantény nemohli pořídit. Zhruba třetina lidí se v průběhu této doby zdržela nákupu zbytného zboží, jako je oblečení nebo obuv, a vyčkávala na další vývoj situace. Prodej potravin, drogerie i léků probíhal nepřetržitě, ovšem ve zvýšené míře také v online prostředí. Je zřejmé, že dlouhotrvající nouzový stav měl potenciál výrazně ovlivnit nákupní zvyklosti českých domácností. A jaká je realita? To ukazují výsledky průzkumu společnosti CBRE, správce 10 obchodních center a 12 retailových parků v ČR, který proběhl přímo mezi zákazníky v průběhu měsíce května.

více >>
ilustrační foto

Majitel Zary do 2 let zavře celosvětově 1.200 obchodů

Španělská oděvní společnost Inditex, která mimo jiné vlastní řetězec Zara, zavře po celém světě 1200 obchodů. Týká se to zejména Asie a Evropy. Do schránky jménem Inditex patří vedle značky Zara také třeba Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius, Uterqüe či Oysho a po celém světě má 7412 prodejen v 88 zemích světa. S tím je však konec, 1200 prodejen firma kvůli koronavirové pandemii škrtne a posílí prodej přes internet. Podle informací by se však počet zaměstnanců příliš měnit neměl, budou převedeni právě do online světa. „Méně obchodů a soustředěnější důraz na internetový prodej,“ shrnuje strategii list The Wall Street Journal.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.