• LogisticNEWS
  O čem se mluví

S čím stát pomůže?

Konečně přehledný dokument se základními informacemi o státních podporách v některých oblastech a možnostech financování formou záručních a dotačních programů.

více >>
ilustrační foto

SEAT podrobí v rámci obnovy výroby 15 000 zaměstnanců testům na koronavir

 • Testy se uskuteční na reprezentativních vzorcích společnosti a jejich anonymní a důvěrné výsledky budou základem vědecké studie 
 • Společnost začne 27. dubna postupně obnovovat výrobu a zajistí více než 3000 testů týdně
 • Výroba v závodě SEAT bude obnovena v jednosměnném provozu a objem výroby se bude v nadcházejících týdnech zvyšovat
 • SEAT vyrábí ve svém závodě Martorell chirurgické ochranné roušky
více >>

Návrat do kanceláře? S pravidly Six Feet Office bezpečněji a dříve

Dříve nebo později čeká množství firem, které kvůli pandemii COVID-19 doporučily svým zaměstnancům pracovat z domova, návrat zpět do kanceláří. Ať už k němu dojde za dva, čtyři nebo šest týdnů, je dobré začít se na něj připravovat již teď. Koncept Six Feet Office přináší pravidla a pomůcky, jež v kancelářích umožní a usnadní dodržování bezpečné vzdálenosti dvou metrů (v zahraničí se často uvádí šest stop – six feet), což zvýší bezpečnost zaměstnanců. Firmy, které tato pravidla zavedou, budou moci urychlit návrat zaměstnanců, a tedy svůj návrat do normálu.

více >>

Bridgestone obnovil výrobu v Evropě již v celém rozsahu

Společnost Bridgestone EMIA obnovila včera výrobu i ve svých evropských výrobních závodech v Bari (Itálie) a Lanklaaru (Belgie). Francouzský závod Béthune bude znovu zprovozněn dnes, 21. dubna 2020.

Tyto kroky následují po oznámení ze dne 14. dubna o obnovení výroby ve všech výrobních závodech Bridgestone ve Španělsku (Burgos, Bilbao a Puente San Miguel) a Rusku (Uljanovsk). Dnešní krok znamená, že se k výrobě vrátila kompletní produkční síť společnosti Bridgestone EMIA. Výjimkou jsou indické a jihoafrické výrobní závody, které zůstávají prozatím uzavřeny.

více >>
ilustrační foto

ESA logistika pomáhá distribuovat pomoc Červeného kříže

Český červený kříž (ČČK) využil nabídky společnosti ESA logistika na bezplatnou pomoc projektům pomáhajícím v boji proti onemocnění COVID-19 a ESA logistika se tak v dubnu zapojila do distribuce zásilek ČČK. 

více >>
ilustrační foto

ŠKODA AUTO daruje 100 vozů OCTAVIA v hodnotě 85 milionů korun na boj proti koronaviru

 • ŠKODA daruje organizacím v České republice 100 vozů ŠKODA OCTAVIA v hodnotě zhruba 85 milionů korun
 • Předseda představenstva ŠKODA AUTO Bernhard Maier: „Naše odpovědnost jako podniku sahá daleko za brány našich závodů. V těchto časech víc, než kdy jindy.“
 • Příjem žádostí od 17. do 30. dubna 2020: zařízení a organizace mohou podávat žádosti prostřednictvím webové stránky nadace NROS
 • ŠKODA AUTO shrnula opatření na boj proti koronaviru pod heslem #SKODAAUTOhelps nebo #SKODAAUTOpomaha
více >>
ilustrační foto

Volkswagen postupně obnovuje výrobu

Volkswagen od pondělí 20. dubna začne postupně obnovovat produkci

 • Značka Volkswagen osobní vozy zahájí v týdnu od 20. dubna výrobu v Cvikově a Bratislavě
 • Od 27. dubna budou postupně obnovovat výrobu ostatní výrobní závody značky Volkswagen v Německu, Portugalsku, Španělsku, Rusku, Jižní Africe a Severní i Jižní Americe
 • Volkswagen Group Components postupně rozšiřuje výrobu
 • 100bodový plán pro maximální ochranu zdraví

Výrobní závody značky Volkswagen osobní vozy postupně znovu obnoví produkci. Výroba se v týdnu od 20. dubna rozběhne nejprve v Cvikově v Německu a v Bratislavě na Slovensku. V týdnu od 27. dubna bude výroba po přerušení opět zahájena i v ostatních německých výrobních závodech a také v Portugalsku, Španělsku, Rusku a USA. V průběhu května bude postupně následovat spuštění výroby rovněž v Jižní Africe, Argentině, Brazílii a Mexiku.

více >>
ilustrační foto

16. duben – Evropský den logistiky

V letošním roce právě na dnešní den připadl termín nejvýznamnější jarní logistické události: Den české logistiky, který je součástí široké evropské platformy Evropské logistické asociace s názvem European Supply Chain Day. Letošní ročník v žádné z participujících zemí neumožnil pořádat eventy podobné těm, které logistická veřejnost zná z minulých let; Nabízí něco víc: Příležitost předvést to nejlepší z logistiky v praxi, a to navíc v enormní, v moderní historii doposud nikdy nepoznané zátěži. A jak v této zkoušce logistika obstála? Doposud jednoznačně na výbornou! Zkouška ale ještě neskončila …

více >>
ilustrační foto

Turbulentní logistika

Logistika je „krevním oběhem“ ekonomiky, a přestože není na první pohled vidět, je pro moderní společnost naprosto klíčová. V současné době čelíme situaci, kterou lze označit jako „turbulentní logistika“. Požadavky trhu na přepravní a skladové kapacity se mění v řádu dnů.

více >>
ilustrační foto

Vysoká škola logistiky

Jsme neuniverzitní soukromou vysokou školou se sídlem v Přerově a v Praze s jedinečným zaměřením na  výchovu a přípravu logistických odborníků pro všechna odvětví. Součástí kurikula profesně orientovaných studijních programů je odborná praxe.

více >>

16. duben: Den české logistiky 2020

Přestože současná situace neumožní realizovat letošní ročník Evropského dne logistiky ani jeho české národní verze pod názvem Den české logistiky v tradičním pojetí, není nejmenší důvod na logistiku a její úlohu v moderní společnosti zapomenout. Právě naopak: dnes více než kdy v moderní historii sehrává logistika klíčovou úlohu při zachovávání základních funkcí této společnosti. Každý z článků dodavatelského řetězce se do tohoto procesu zapojuje podle svých vlastních možností.

více >>
ilustrační foto

Skladová automatizace pro firmy z oblasti e-commerce

S růstem sektoru elektronické komerce rostou také očekávání zákazníků. Ti dnes objednávají častěji a jejich objednávky jsou menší. Své objednávky zároveň odesílají později v průběhu dne a očekávají rychlejší doručení než kdy předtím. Tradiční metody vychystávání objednávek již nestačí, interní logistické procesy jsou často brzdou růstu firem.

více >>
ilustrační foto

Stav nouze a logistika: Dějství druhé

Pandemie koronaviru je tu s námi už téměř měsíc a za tu dobu postihla a více či méně paralyzovala celou společnost. Zdá se, že hned zkraje přijatá opatření nám snad pomohla vyhnout se katastrofálnímu vývoji podobnému tomu v Číně, Itálii nebo Španělsku. To nejspíš především proto, že politická reprezentace výjimečně vyslyšela hlasy odborníků a na chvíli se chovala racionálně. První opatření tak byla definována předními odborníky na danou problematiku. Jakmile se situace začala vyvíjet podle stanoveného plánu, otěže jednotlivých odvětví opět pevně uchopili politici bez ohledu na to, zda jsou pro danou situaci kompetentní, nebo ne. Zatímco v Česku trestuhodně vázne státem řízená distribuce milionů roušek a respirátorů, Slovensko před Velikonocemi řeší problém kolapsu silniční dopravy způsobený nejspíš špatnou komunikací mezi vládou a policií. Tak společně věřme, že postupné uvolňování bezpečnostních opatření už brzy vrátí ekonomice a celému dodavatelskému řetězci jeho samoregulační funkci a my všichni budeme zase moci svou práci dělat tak, jak jsme byli donedávna zvyklí.

 

více >>
ilustrační foto

Autobusová doprava na kolenou

Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA po dvou týdnech zopakovalo mezi dopravci anketu, jak jejich podnikání ovlivňuje současná koronavirová krize. Bohužel se potvrdil totální propad u zakázek pro autobusové dopravce, více než poloviční pokles zaznamenává i 40 % dopravců nákladních.

více >>
ilustrační foto

Henkel pokračuje v elektronizaci výměny dokladů, nově zapojil řetězec Lidl

Společnost Henkel a obchodní řetězec Lidl spolu nově komunikují přes EDI. V elektronických strukturovaných zprávách už si posílají faktury, brzy k nim přibudou také objednávky. Henkel, pod který patří například prací prášek Persil, spárovací hmota Ceresit nebo kosmetika Schwarzkopf, se tak významně přiblížil k tomu, aby 100 % jeho dokladů s odběrateli teklo přes EDI.

více >>

Prioritou je zdravá, fungující logistika

Současná mimořádná situace ukazuje, jak je logistika pro fungování společnosti a ekonomiku státu podstatná. Pokud by nefungovala logistika, zkolabuje zásobování obchodů a lidé zůstanou bez tak zásadních věcí, jakými jsou potraviny, hygienické prostředky nebo léky. Logistika tudíž musí fungovat vždy a za všech okolností…

více >>
ilustrační foto

V roce 2020 se nebude konat HANNOVER MESSE

HANNOVER MESSE se tento rok kvůli stále kritičtější situaci spojené s pandemií Covid-19 nemůže uskutečnit. Region Hannover vydal nařízení zakazující pořádání tohoto předního světového veletrhu průmyslových technologií. Odteď až do příštího HANNOVER MESSE v dubnu 2021 bude nabídka digitálních informací a sítí návštěvníkům i vystavovatelům poskytovat příležitost přeorientovat se na hospodářskou politiku a technologickou výměnu.

více >>
ilustrační foto

O.T.E.C. CR - s důrazem na informovanost zákazníků ohledně možností řešení držíme stále aktivní servis navzdory veškerým omezením

Vzhledem k aktuální situaci, která úzce dopadá i na náš segment, ať už z pohledu zajištění přeprav, nebo organizování skladového hospodářství, je na naší straně kladen důraz na maximální komunikaci se zákazníky, tak abychom našli co nejvhodnější řešení a pomohli jim v co největší míře držet ekonomické aktivity.

více >>

Pojišťovna Coface: Produkce automobilového průmyslu poklesne až o 75 %.

Podle pojišťovny COFACE riziko ohrožení automobilového průmyslu výrazně vzrostlo. Dopady na středoevropské ekonomiky včetně ČR budou zásadní. Proto Coface nyní zhoršila hodnocení odvětvového rizika v automobilovém průmyslu na vysoké riziko.

více >>
ilustrační foto

ESA logistika proti koronaviru

Společnost ESA logistika, která patří mezi desítku největších českých logistických firem, nabídla zdarma své dopravní a skladovací služby v Čechách, Polsku a na Slovensku nekomerčním projektům pomáhajícím v boji proti onemocnění COVID-19.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.