• LogisticNEWS
    O čem se mluví

COVID (z)mění fungování firem, států, globální trh i lidskou společnost

Tak jako zdravotníci začínají mít po téměř dvou měsících tvrdé a vyčerpávající práce k dispozici dostatek relevantních dat pro vyvození prvních závěrů, k bilancování dosavadního vývoje postupně přistupují i ekonomové a jednotlivé firmy. Ne že by pro firmy a jednotlivé ekonomiky s prvními kroky k uvolnění striktních opatření něco končilo: Přední makro i mikroekonomové se naopak shodují, že stále stojíme na samotném začátku procesu, který globální pandemie uvedla do pohybu. Za námi je podle nich zatím jen příslovečný vrcholek ledovce. NewsLETTER vám v tomto vydání přináší zajímavé názory známých osobností na dosavadní vývoj koronavirové krize, na jednotlivé faktory úspěchu, ale i na výzvy, které před firmami dnes stojí.

více >>
Jan Kodada

Gebrüder Weiss ČR k aktuální situaci v logistice a přepravě

„Firmy a státy přehodnotí závislost na zahraničí, změnit to může i odvětví logistiky a přepravy,“ říká Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.

více >>
ilustrační foto

Alza a Zásilkovna spojují své síly v boji proti koronaviru

Zákazníci Zásilkovny si budou moci nově vyzvednout zásilky v AlzaBoxech.

Alza.cz v rámci mimořádné situace historicky poprvé pustí do svých AlzaBoxů další subjekt – Zásilkovnu. Od 5. května jí poskytne stovky volných slotů tak, aby její zákazníci měli větší možnost vyzvednout své zásilky. Počet propůjčených schránek se bude zvyšovat, v průběhu dvou týdnů se plánuje rozšíření na více jak 100 AlzaBoxů napříč celou Českou republikou.

více >>
ilustrační foto

Společnost ŠKODA AUTO obnovuje výrobu ve svých závodech v České republice

Dne 27. dubna 2020 v 6.00 hodin ráno byla ve všech třech výrobních závodech společnosti ŠKODA AUTO v České republice opět zahájena výroba. Po dohodě s Odbory KOVO byla v závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí obnovena výroba vozů a komponentů. Zdraví zaměstnanců chrání rozsáhlá hygienická a bezpečnostní opatření.

více >>
ilustrační foto

Nová doba: Personalista (snad) zase bude mít na výběr

Zejména pro komerční firmy není lehké na situaci, která nás všechny už šest týdnů obklopuje, najít něco pozitivního. Pandemie a s ní spojená krizová opatření většiny vlád světa bolestivě zasáhla do fungování lety vyladěného systému fungování celého dodavatelského řetězce. Firmy připravila o schopnost dostát svým závazkům, lidi o možnost dělat to, co byli zvyklí dělat mnohdy celý život … Věci jsou zkrátka takřka ze dne na den jinak. A to je jeden z problémů, se kterým se jen těžko smiřujeme.

více >>
Pohled na vnitřní prostory haly

Linde Material Handling rozšiřuje Centrum pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích

Linde Material Handling rozšiřuje své Centrum pro repase vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky ve Velkých Bílovicích u Brna. Centrum, které bylo otevřeno v roce 2017, po necelých třech letech provozu expanduje. Plocha byla zvětšena o významných 48 % a na 6 700 m2 se nyní může repasovat až 2 000 vozíků ročně. Použité vozíky zde dostávají novou tvář a jsou repasovány v jednotném standardu kvality. Celý tento proces navíc přispívá ke zvýšení udržitelnosti životního prostředí.

 

více >>

Automobilové továrny znovu ožívají

Z důvodu koronavirové pandemie byla v minulých týdnech velká většina automobilových výrobců po celém světě nucena zastavit nebo omezit výrobu. V České republice a na Slovensku to způsobilo dominový efekt s dopadem na 90 % firem působících v automobilovém průmyslu. Některé z nich obnovily výrobu již před pár týdny, některé ještě vyčkávají. Velká většina firem opět spustila výrobu začátkem tohoto týdne. Znovuobnovení výroby je pozitivním signálem pro ekonomiku a celkovou náladu ve společnosti. Návrat k normálnímu stavu je však ještě velmi daleko. Tato cesta se neobejde bez přísných hygienických a bezpečnostních opatření na ochranu zdraví zaměstnanců a zejména se neobejde bez přijetí rychlých a robustních opatření ze strany vlády na podporu výroby a prodeje.

více >>

Automobilový průmysl apeluje na rychlé dokončení opatření na podporu cashflow a přijetí robustních opatření pro restart výroby a trhu

Životaschopnost automobilového průmyslu, jednoho z motorů české ekonomiky (více než 170 tisíc přímých zaměstnanců a 9 % HDP), je v akutním ohrožení. Vzhledem k panevropské a globální propojenosti tohoto sektoru odráží kritická situace v České republice omezení výroby a prodeje napříč Evropskou unií. V ČR doposud pandemie přinutila zastavit nebo významně omezit výrobu téměř 90 % firem v automobilovém průmyslu, všechny velké finální výrobce vozidel zasáhla velmi citelně.

více >>

Automotive: Bolestivé procitání z šestitýdenního kómatu

Úplné zastavení výroby v automobilovém průmyslu v regionu střední Evropy a ve většině světa představovalo pro jednotlivé ekonomiky dosud nepoznanou zkušenost. Ta byla a stále zůstává o to bolestnější, že pro hospodářství zemí jako je Česko nebo Slovensko je právě automobilový průmysl tím nejvýznamnějším oborem z pohledu příjmů státního rozpočtu. Nejde pochopitelně jen o automobilky samotné, ale o tisíce jejich subdodavatelů a dalších firem, jež se na výrobě automobilů přímo či nepřímo podílejí. Dobrou zprávou pro všechny, kdo vývoj situace průběžně sledují, byla informace o opětovném spuštění výroby v jednotlivých automobilkách v tuzemsku i v zahraničí.

 

více >>

Aon Central and Eastern Europe

POMÁHAME – v této mimořádné situaci zabezpečujeme CARGO pojištění zásilek respirátorů a jiného zdravotnického materiálu z Číny do České Republiky a Slovenska. Naposledy se jednalo o dodávku 750 000 ks. Službu jsme poskytli bez nároku na odměnu.

Řešení na míru jsme připravili během 24 hodin tak, aby se přeprava mohla uskutečnit co nejdříve a pomohla všem, kteří to urgentně potřebují.

více >>
Zdroj: Adobe Stock

Jak vracet kritickou infrastrukturu k běžnému životu?

Příznivý vývoj pandemie koronaviru vede k postupnému uvolňování mimořádných opatření. Rozhoduje o něm vláda, klíčovou roli přitom hraje stanovisko epidemiologů. Tedy fakt, že na prvním místě je a musí být ochrana zdraví. Co dělat proto, aby reaktivace byla úspěšná, jaké dílčí kroky a kdy je možné učinit, jaké jsou doporučené postupy, pravomoci, kdy a co rozvolňovat a jak informovat v souvislosti s kritickou infrastrukturou? Odpovědi najdete v materiálech, které připravila Asociace kritické infrastruktury ČR (AKI) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO).

více >>
ilustrační foto

Volkswagen Užitkové vozy začal 27. dubna postupně obnovovat výrobu

Výrobní závody značky Volkswagen Užitkové vozy v německém Hannoveru a polských městech Poznaň a Vřesno obnovily v pondělí 27. dubna, po pětitýdenním přerušení produkce, postupně výrobu v režimu se sníženou kapacitou. Průběh obnovy výroby se bude přizpůsobovat aktuální dostupnosti dílů, vládním nařízením v Německu a Evropě a vývoji poptávky na trzích. Nezávisle na tom bude dodržování přísných opatření na ochranu zdraví zaměstnanců vždy nejvyšší prioritou.

více >>
ilustrační foto

Hodně se změní a školství by mělo být jako první

Právě v době krize, jakou je současná koronavirová pandemie, se ukazuje, jak podstatné jsou pro společnost odborné profese, bez jejichž nasazení bychom současnou krizi zvládali jen těžko. Český národ vždy ve světě platil za národ inteligentních a pracovitých lidí. Bohužel v poslední době jako by se na to právě u nás začalo zapomínat a před kvalitou a využitím vlastního potenciálu mnohdy vítězí levná řešení ze zahraničí. Nyní v době koronavirové pandemie, kdy bylo potřeba rychle jednat a řešit nedostatek ochranných pomůcek, se opět projevila česká zručnost a vynalézavost. Ale nejde jen o vývoj a výrobu ochranných pomůcek, ale například i o hledání léků či nasazení lékařů v první linii. Každý, kdo může, se snaží svým způsobem přispět a pomoci, ať se již jedná o jednotlivce, firmy či instituce. Jednou z těchto institucí je Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC), kterému se během pár dní podařilo vyvinout a vyrobit prototyp unikátního respirátoru.

více >>
ilustrační foto

E-commerce jako fenomén koronavirové doby

V posledních letech zaznamenávala oblast e-commerce neustálý růst. Podle odborníků však stále ještě nedosáhla svého vrcholu a další rozvoj byl očekáván. Změny, které však nastaly díky opatřením souvisejícím s příchodem nového koronaviru a zároveň obavy lidí z nákazy, zřejmě nepředpokládal nikdo. Během pár dní se proměnily nákupní preference zákazníků, prodeje některých druhů zboží narostly v řádech desítek až stovek procent, jiné se naopak propadly hluboko pod průměr nebo se zastavily úplně. Nákupy zákazníků se z kamenných prodejen, z nichž téměř většina musela být uzavřena, přesunuly z velké části do on-line obchodů…

více >>
Josef Melzer, president sdružení mezinárodních dopravců ČESMAD Bohemia

Dopravci v boji s pandemií

Doprava, a zejména ta silniční nákladní, nemá ve veřejném mínění Čechů právě na růžích ustláno. Je spojována s emisemi CO2 a dalších škodlivin, s narůstajícími kongescemi infrastruktury a dalšími negativními vlivy na moderní společnost. Právě ta ale stojí za společenskou objednávkou meziročních nárůstů objemů přepraveného zboží. A je to právě především silniční nákladní doprava, která v době bezprecedentní paralýzy světové ekonomiky zajišťuje nezbytný komfort zásobování celé společnosti potravinami, farmaceutiky a zdravotnickými potřebami, pohonnými hmotami a celou řadou dalších nezbytných komodit. Ani přesto se jí prozatím nedaří zbavit cejchu oboru spíše trpěného, než společensky prospěšného …

více >>
Jaroslav Hanák

Vládní opatření pod drobnohledem profesionálů

Ocitli jsme se všichni v neskutečně těžké a složité situaci vyvolané celosvětovou pandemií KORONAVIRU. Je to pro nás z hlediska zdravotního, imunologického i ekonomického zcela nová zkušenost, jež velmi výrazně kontrastuje se skvělými výsledky naší země v průběhu posledních nejméně pěti letech. Skvělá hospodářská kondice naší ekonomiky však nebyla výsledkem práce profesionálních politiků, ale především našich firem z oblasti průmyslu, dopravy a obchodu.

více >>
ilustrační foto

Zahájení výroby 27. dubna 2020: ŠKODA AUTO obnoví výrobu s ochrannými opatřeními

  • K obnovení výroby ve třech závodech v České republice dojde 27. dubna 2020
  • Co nejlepší ochrana zaměstnanců před koronavirovou infekcí má i nadále nejvyšší prioritu
  • Automobilka přijala více než 80 závazných opatření pro ochranu před nakažením na pracovišti
  • Opatření zahrnují konkrétní kroky na ochranu zdraví zaměstnanců i organizační změny v provozní činnosti
více >>
ilustrační foto

Co nám COVID vzal a co dal …

Už šest dlouhých týdnů žijeme v podmínkách stavu nouze; Všechno je jinak, než před dvanáctým březnem: děti nechodí do školy a nesportují, většina z nás nechodí do práce a mnozí jsou odstaveni od pravidelných příjmů, sdělovací prostředky ovládly speciály s online pandemickým zpravodajstvím a reprízy čehokoliv včetně třicet let starých sportovních přenosů. To je otrava, ale není to zdaleka to nejhorší. Možná si v budoucnu o to víc budeme vážit věcí s opravdovou hodnotou.

více >>
ilustrační foto

Není 500 různých zalistovacích karet moc?

Právě tolik formátů spravují někteří nadnárodní dodavatelé, aby mohli odběratelům poslat produktová data. Trpí tím kvalita dat i produktivita.

 

více >>
Pavol Jančovič

Pavol Jančovič | ČESMAD Slovakia

Ešte začiatkom tohto roku som si myslel, že najhoršie obdobie pre cestných dopravcov máme za sebou. Po sérii rokovaní s predchádzajúcim premiérom a ministrami financií a dopravy sa Združeniu cestných dopravcov ČESMAD Slovakia podarilo vyrokovať viaceré úľavy. Bola to napríklad zľava zo sadzieb mýta i úprava dane z motorových vozidiel. Slovenská ekonomika rástla, zdalo sa, že rok 2020 bude pre dopravcov lepší, ako roky minulé.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.