• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

DACHSER posiluje v segmentu DIY

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zaznamenal v prvním kvartále tohoto roku nárůst logistických služeb pro segment DIY. Jeho dodávky do hobby marketů a prodejen pro kutily a zahrádkáře v meziročním srovnání vzrostly o 30 procent.

více >>

Modrá kvalita na kolech

Klíčem k zajištění kvalitních logistických služeb jsou vedle skladových prostor splňujících požadavky klienta též co nejlepší dopravní služby. Společnost MD logistika se této zásady drží a vedle investic do skladového zázemí soustavně modernizuje svou dopravní flotilu.

více >>

„Myslete na pracovníky na silnicích a dodržujte rychlost!“ apeluje na řidiče EUROVIA CS

Bezpečnost práce na silnicích je diskutovaným tématem u nás i v zahraničí, zejména pokud jde o lidi pracující na stavbě za provozu. Přes veškerá opatření totiž stále dochází k nehodám, při kterých jsou ohroženi na životě nebo dokonce usmrceni. Nedávným smutným příkladem je tragická nehoda na dálnici D1. Řidič nedodržel povolenou rychlost a kvůli nepřiměřené jízdě nezvládl v zúžení dobrzdit k vozidlu před ním. To bylo po silném nárazu vymrštěno a následně překonalo mobilní betonová svodidla a na místě usmrtilo pracovníka na stavbě. Z obavy o své zdraví se pak pracovníci několik dní odmítali vrátit zpět.

 

více >>

Kanceláře koronavirus přežijí, jejich role se ale změní: budou především místem pro spolupráci

Průzkum realitněporadenské společnosti Cushman & Wakefield zjišťoval postoje 40 000 respondentů z celého světa před koronavirovou krizí a během ní. Hlavní závěry největšího známého šetření na toto téma jsou:

  • Zaměstnanci dokážou produktivně pracovat i odkudkoli mimo kancelář, největší problémy měly překvapivě mladší generace
  • Flexibilita a možnost sám si zvolit místo pro práci nabývá na významu, osobní interakce v kanceláři je však stále z mnoha důvodů zásadní
  • Kanceláře tak budou rozhodně potřeba i do budoucna, jen se změní jejich účel: budou hlavně místem pro spolupráci, budování vztahů, vzdělávání či podporu kreativity a inovací
více >>

Říjen a listopad jsou z hlediska produkční činnosti prvním nebo druhým nejdůležitějším měsícem pro většinu zemí EMEA

Snížená produkce v automobilovém odvětví v březnu a květnu by mohla ovlivnit typickou křivku aktivity v roce 2020. Blížící se letní měsíce by mohly být letos rušnější a trochu tím vyrovnat „ztracený čas“. Společnost Colliers International právě zveřejnila svůj nejnovější průzkum trhu - projekt „COVID-19 a průmyslová výroba – význam jarních měsíců“,kde diskutuje o důležitosti jednotlivých měsíců pro výrobní odvětví v regionu EMEA a představuje prognózu pro nadcházející měsíce.

více >>

Čtvrtina českých firem kvůli pandemii propouští, pětina snižuje peníze

Zhruba čtvrtina českých firem již přistoupila v souvislosti s pandemií COVID-19 a omezujícími opatřeními k propouštění svých zaměstnanců. Pětina snížila svým zaměstnancům finanční bonusy a variabilní složky, desetina mzdový základ. K výrazným redukcím došlo v českých firmách i v oblasti nefinančních benefitů. Jen čtvrtina firem v období koronavirové krize nezavedla žádná omezující opatření. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu personálně poradenské společnosti Randstad.

více >>

Koronavirus: daně a dotace

Informační seriál AK Vlasák advokáti pokračuje a přináší přehled novinek, které by Vám mohly ušetřit či dokonce pomohly získat finanční prostředky. Zásadní skutečností je novela zákona, umožňující čerpat kompenzační bonus společníkům s.r.o., která je již definitivně účinná od 3.6.2020.

více >>

Podporujme svoje firmy!

Pro běžného občana je dnes téměř všechno lepší než před týdnem: lidé začínají plnit sportoviště, restaurace a další místa, která jim byla mnoho týdnů zapovězena. Život firem však zatím ani zdaleka není zalit sluncem. Práce se začíná do firem vracet jen velmi pozvolna a zakázky, které přicházejí, jsou hubenější a mnohdy jsou navíc spojeny se složitým vyjednáváním o cenách. Postupně se na trhu práce objevují ti, kterým uplynula dvouměsíční výpovědní lhůta, a další je budou nepochybně následovat v nejbližších týdnech a měsících tak, jak budou firmy schopny reálně odhadnout své aktuální potřeby a možnosti. Pro řadu firem jsou mzdové náklady tím, co je v období stagnace trhu táhne ke dnu víc než cokoliv jiného. Mnohdy jsou však v patové situaci, protože propouštění je spojené s výplatou vysokého odstupného …

více >>
Port of Hamburg | © HHM / Dietmar Hasenpusch

Méně přeloženého zboží v přístavu Hamburg v I. čtvrtletí 2020 – začínají se projevovat důsledky koronavirové krize

Překlad zámořského zboží dosáhl v I. čtvrtletí 2020 31,9 mil. tun (-7,9 %). Překlad kontejnerů 2,2 mil. TEU znamená pokles –6,6 %.

Na přepravách do vnitrozemí po železnici se pokles přeloženého zboží projevil prozatím v menší míře.

více >>
Martin Hubeňák Port Representative Central & Eastern Europe

Přístav Antverpy: Současný vývoj a novinky

Druhý největší evropský přístav může hodnotit uplynulé čtyři měsíce tohoto roku jako něco neočekávaného, náročného a také v mnoha směrech nového a inovativního.
Belgický přístav Antverpy je klasifikován jako nezbytná součást vnitrostátní infrastruktury a vstupní brána do velké části Evropy, a proto přístav a celá jeho komunita (teminály, přístavní správa, dopravní a výrobní společnosti, sklady atd..) vynakládá veškeré úsilí, aby zajistili 100% fungování přístavu, a to se díky všem podařilo a daří.

více >>
Překlad kalamitního dřeva do moderních vagonů ČD Cargo s nástavbou GigaWOOD v přístavu Děčín-Loubí

Česko-saské přístavy s.r.o.: Spolehlivý partner v krizových dobách s nabídkou trimodální logistiky pro české hospodářství

Společnost Česko-saské přístavy s.r.o. vlastní a provozuje pozemní část veřejných přístavů v Děčíně-Loubí a v Lovosicích-Prosmykách. Tyto veřejné přístavy jsou svou škálou nabízených služeb přirozenými, regionálními, trimodálními logistickými uzly s funkcemi podobnými HUBu či dopravně zbožových center. Dopravní infrastruktura veřejných přístavů bezprostředně navazuje na státní dopravní infrastrukturu a je ze zákona bezdiskriminačně poskytována všem uživatelům přístavů.  V období  coronavirové  krize nebyla dosud většina služeb přístavů dotčena a společnost Česko-saské přístavy si udržela plnou zaměstnanost. Přispívá tak svým dílem k tolik potřebné stabilitě zbožových proudů zejména v mezinárodních logistických řetězcích.

více >>
Štětín-Świnoujście

Role námořních přístavů a multimodálních provozovatelů v globálním dodavatelském řetězci

Přístav je univerzální infrastrukturou a logistickým zařízením, jehož konkurenceschopnost spočívá spíše v jeho vnitrozemí než v samotném přístavu. Dostupnost přístavu je pouze základním faktorem pro jeho umístění na trhu. Komplex přístavů Štětín-Świnoujście má řadu výhod, které předurčují oba přístavy k tomu, aby se mohly ucházet o pozici obchodního a logistického partnera společností se sídlem v jižní Evropě.

více >>

Krize jako katalyzátor změn

Do jaké míry ovlivnila koronavirová krize pohyb zboží v mezikontinentálním měřítku? A jak odhadují vývoj globálního dodavatelského řetězce ve světle množících se zmínek o navracení části výroby do prostředí trhů jejich spotřeby Karel Pára ze společnosti ANKER Shipping, Karel Kváč z DSV Road a Vladimír Fišer z firmy Bohemiakombi?

více >>
ilustrační foto

ESA logistika pokračuje ve spolupráci s Červeným křížem

Společnost ESA logistika během koronavirové pandemie navázala spolupráci s Českým červeným křížem (ČČK) a během dubna zdarma distribuovala jeho místním organizacím 19 palet čistících a dezinfekčních prostředků a hygienických potřeb. Tato spolupráce v květnu pokračovala další vlnou. Při ní ESA logistika zajistila rozvoz dalších hygienických a ochranných prostředků určených pro nestátní zdravotnická a sociální zařízení.

více >>
Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

Doprava začíná pozvolna ožívat, vyplývá z údajů DKV Euro Service, předního poskytovatele služeb pro dopravce. Podle tankování a mýtného českých a slovenských zákazníků DKV je v posledních dvou týdnech patrné odražení od pomyslného dna. I přes tento trend zůstává situace u dopravců velmi vážná.      

více >>

Jak uspět při zajištění perfektních služeb při vyřizování objednávek

Současná situace způsobila rozpad řady dodavatelských řetězců a uzavření kamenných prodejen, proto je nyní kladen obrovský důraz na e-commerci. Toto odvětví v minulých letech vykazovalo dvouciferný růst, který podle všeho bude pokračovat. Zároveň však spotřebitelé vyžadují stále lepší, rychlé a včasné doručování, což se promítá do nelítostného tlaku na maloobchody a logistické firmy.

více >>
ilustrační foto

Člen katedry logistiky VŠE v Praze držitelem certifikace INCOTERMS® 2020 Trainer International Chamber of Commerce

doc. Ing. Petr Kolář, Ph.D. z katedry logistiky Fakulty podnikohospodářské VŠE po úspěšné zkoušce získal mezinárodní prestižní odbornou certifikaci INCOTERMS® 2020 Trainer. Sám k tomu uvádí: „Velice si vážím nominace ICC ČR vůbec se o absolvování zkoušky pokusit.  Jsem rád, že jsem  certifikaci získal, hlavně i proto, že je ceněná ne primárně v akademické sféře, ale v mezinárodní podnikové praxi v souvislosti se školením zaměstnanců firem. Těším se, že budu moci své znalosti problematiky INCOTERMS® 2020 v souvislostech předávat, vedle podnikovým manažerům a specialistům, i studentům VŠE v Praze.“

více >>
Jak vychystávat lépe a rychleji s méně operátory? Vsaďte na automatizaci!

Jak vychystávat lépe a rychleji s méně operátory? Vsaďte na automatizaci!

Vývoj posledních týdnů a měsíců postavil firmy před nové výzvy. Kromě jiného musí mnoho z nich již dnes (a některé zanedlouho) řešit otázku, jak mají zaměstnanci ve skladu vychystávat a přitom dodržovat dnes neustále skloňovanou bezpečnou vzdálenost, nebo chcete-li „social distancing“. Další výzvou je zvýšená pozornost věnovaná hygieně. A v neposlední řadě je tu odpověď na otázku, jak rychle a bezchybně vychystávat s menším počtem operátorů (pokud je nutné rozdělit zaměstnance na několik směn). Jedním z možných řešení je investice do automatizovaných skladových systémů. Ty snižují fyzické zatížení operátorů ve skladu, pomáhají zlepšit interní procesy a zvýšit produktivitu při vychystávání.  Pokud ještě váháte, zda je automatizace to pravé právě pro vás, potom můžou následující řádky posloužit jako inspirace. 

více >>
ilustrační foto

„Co tě nezabije, to tě posílí“ a v businessu to platí dvojnásob

Před několika týdny se život celé společnosti obrátil vzhůru nohama. V mnoha oblastech se zpomalil nebo dokonce zastavil. Jsou však firmy, které právě v této době koronavirové zažívaly druhý extrém a pracovaly doslova na plné obrátky. Jak se podařilo situaci zvládnout společnosti AC Marca Czech Republic s.r.o., mj. výrobci produktů řady Sanytol, a jaké změny z této zkušenosti společnost vyvodila pro budoucnost, prozradil v rozhovoru pro květnové vydání časopisu LogisticNEWS její generální ředitel Mgr. Jindřich Čejka. Nyní vám přinášíme malou ochutnávku, celý rozhovor s Jindřichem Čejkou již brzy najdete v pátém vydání letošního LogisticNEWS. 

více >>

GS1 Digital Link: veškeré informace v jednom kódu

GTIN spolu s odkazem na web s informacemi o výrobku konečně v jednom kódu! Standard GS1 Digital Link umožňuje propojení B2B a B2C informací společně s digitálním obsahem uloženým na webu, a to pomocí webové adresy (URI).

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.