• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

16. duben – Evropský den logistiky

V letošním roce právě na dnešní den připadl termín nejvýznamnější jarní logistické události: Den české logistiky, který je součástí široké evropské platformy Evropské logistické asociace s názvem European Supply Chain Day. Letošní ročník v žádné z participujících zemí neumožnil pořádat eventy podobné těm, které logistická veřejnost zná z minulých let; Nabízí něco víc: Příležitost předvést to nejlepší z logistiky v praxi, a to navíc v enormní, v moderní historii doposud nikdy nepoznané zátěži. A jak v této zkoušce logistika obstála? Doposud jednoznačně na výbornou! Zkouška ale ještě neskončila …

více >>
ilustrační foto

Turbulentní logistika

Logistika je „krevním oběhem“ ekonomiky, a přestože není na první pohled vidět, je pro moderní společnost naprosto klíčová. V současné době čelíme situaci, kterou lze označit jako „turbulentní logistika“. Požadavky trhu na přepravní a skladové kapacity se mění v řádu dnů.

více >>
ilustrační foto

Vysoká škola logistiky

Jsme neuniverzitní soukromou vysokou školou se sídlem v Přerově a v Praze s jedinečným zaměřením na  výchovu a přípravu logistických odborníků pro všechna odvětví. Součástí kurikula profesně orientovaných studijních programů je odborná praxe.

více >>

16. duben: Den české logistiky 2020

Přestože současná situace neumožní realizovat letošní ročník Evropského dne logistiky ani jeho české národní verze pod názvem Den české logistiky v tradičním pojetí, není nejmenší důvod na logistiku a její úlohu v moderní společnosti zapomenout. Právě naopak: dnes více než kdy v moderní historii sehrává logistika klíčovou úlohu při zachovávání základních funkcí této společnosti. Každý z článků dodavatelského řetězce se do tohoto procesu zapojuje podle svých vlastních možností.

více >>
ilustrační foto

Skladová automatizace pro firmy z oblasti e-commerce

S růstem sektoru elektronické komerce rostou také očekávání zákazníků. Ti dnes objednávají častěji a jejich objednávky jsou menší. Své objednávky zároveň odesílají později v průběhu dne a očekávají rychlejší doručení než kdy předtím. Tradiční metody vychystávání objednávek již nestačí, interní logistické procesy jsou často brzdou růstu firem.

více >>
ilustrační foto

Stav nouze a logistika: Dějství druhé

Pandemie koronaviru je tu s námi už téměř měsíc a za tu dobu postihla a více či méně paralyzovala celou společnost. Zdá se, že hned zkraje přijatá opatření nám snad pomohla vyhnout se katastrofálnímu vývoji podobnému tomu v Číně, Itálii nebo Španělsku. To nejspíš především proto, že politická reprezentace výjimečně vyslyšela hlasy odborníků a na chvíli se chovala racionálně. První opatření tak byla definována předními odborníky na danou problematiku. Jakmile se situace začala vyvíjet podle stanoveného plánu, otěže jednotlivých odvětví opět pevně uchopili politici bez ohledu na to, zda jsou pro danou situaci kompetentní, nebo ne. Zatímco v Česku trestuhodně vázne státem řízená distribuce milionů roušek a respirátorů, Slovensko před Velikonocemi řeší problém kolapsu silniční dopravy způsobený nejspíš špatnou komunikací mezi vládou a policií. Tak společně věřme, že postupné uvolňování bezpečnostních opatření už brzy vrátí ekonomice a celému dodavatelskému řetězci jeho samoregulační funkci a my všichni budeme zase moci svou práci dělat tak, jak jsme byli donedávna zvyklí.

 

více >>
ilustrační foto

Autobusová doprava na kolenou

Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA po dvou týdnech zopakovalo mezi dopravci anketu, jak jejich podnikání ovlivňuje současná koronavirová krize. Bohužel se potvrdil totální propad u zakázek pro autobusové dopravce, více než poloviční pokles zaznamenává i 40 % dopravců nákladních.

více >>
ilustrační foto

Henkel pokračuje v elektronizaci výměny dokladů, nově zapojil řetězec Lidl

Společnost Henkel a obchodní řetězec Lidl spolu nově komunikují přes EDI. V elektronických strukturovaných zprávách už si posílají faktury, brzy k nim přibudou také objednávky. Henkel, pod který patří například prací prášek Persil, spárovací hmota Ceresit nebo kosmetika Schwarzkopf, se tak významně přiblížil k tomu, aby 100 % jeho dokladů s odběrateli teklo přes EDI.

více >>

Prioritou je zdravá, fungující logistika

Současná mimořádná situace ukazuje, jak je logistika pro fungování společnosti a ekonomiku státu podstatná. Pokud by nefungovala logistika, zkolabuje zásobování obchodů a lidé zůstanou bez tak zásadních věcí, jakými jsou potraviny, hygienické prostředky nebo léky. Logistika tudíž musí fungovat vždy a za všech okolností…

více >>
ilustrační foto

V roce 2020 se nebude konat HANNOVER MESSE

HANNOVER MESSE se tento rok kvůli stále kritičtější situaci spojené s pandemií Covid-19 nemůže uskutečnit. Region Hannover vydal nařízení zakazující pořádání tohoto předního světového veletrhu průmyslových technologií. Odteď až do příštího HANNOVER MESSE v dubnu 2021 bude nabídka digitálních informací a sítí návštěvníkům i vystavovatelům poskytovat příležitost přeorientovat se na hospodářskou politiku a technologickou výměnu.

více >>
ilustrační foto

O.T.E.C. CR - s důrazem na informovanost zákazníků ohledně možností řešení držíme stále aktivní servis navzdory veškerým omezením

Vzhledem k aktuální situaci, která úzce dopadá i na náš segment, ať už z pohledu zajištění přeprav, nebo organizování skladového hospodářství, je na naší straně kladen důraz na maximální komunikaci se zákazníky, tak abychom našli co nejvhodnější řešení a pomohli jim v co největší míře držet ekonomické aktivity.

více >>

Pojišťovna Coface: Produkce automobilového průmyslu poklesne až o 75 %.

Podle pojišťovny COFACE riziko ohrožení automobilového průmyslu výrazně vzrostlo. Dopady na středoevropské ekonomiky včetně ČR budou zásadní. Proto Coface nyní zhoršila hodnocení odvětvového rizika v automobilovém průmyslu na vysoké riziko.

více >>
ilustrační foto

ESA logistika proti koronaviru

Společnost ESA logistika, která patří mezi desítku největších českých logistických firem, nabídla zdarma své dopravní a skladovací služby v Čechách, Polsku a na Slovensku nekomerčním projektům pomáhajícím v boji proti onemocnění COVID-19.

více >>
ilustrační foto

GS1 Czech Republic: školíme online

Na začátku letošního roku dokončila GS1 Czech Republic poměrně významnou reorganizaci vzdělávacích programů. Cílem bylo nabídnout více interaktivní a obsahově lépe zaměřená školení, která budou pro účastníky lépe pochopitelná a snad i více prakticky použitelná. Kromě již zavedených školení se v nabídce objevila také nová, sektorově orientovaná školení, která si, jak se ukazuje, rychle našla cestu k uživatelům.

 

více >>
ilustrační foto

Automatizace skladu pro e-commerce – od vychystávání objednávek až po zpětnou logistiku

Raketový nárůst prodejů přes internet přináší pro firmy z oblasti e-commerce celou řadu výzev. Patří k nim například rychlost a přesnost vychystávání objednávek, a to kromě jiného proto, že náklady na vychystávání objednávek představují cca 50–70 % nákladů na práci operátorů.

více >>
ilustrační foto

Snížíme vaši nejistotu

Současná pandemie koronaviru je pro logistické operátory zcela novou zkušeností, s níž se musí vyrovnat. Problémy působí hlavně výkyvy v poptávce po zboží, které logistické firmy skladují a distribuují pro své zákazníky.

více >>
ilustrační foto

ČLA: logistika zboží funguje jen za cenu enormního nasazení a vysokých nákladů

Česká logistická asociace, která sdružuje největší české společnosti působící v oblasti dopravy, skladování a logistiky, upozorňuje, že probíhající koronovirová krize se velmi negativně projevuje na hospodářských výsledcích českých logistických firem. Na logistice je přitom závislé zásobování obchodů potravinami nebo drogistickým zbožím.

více >>
ilustrační foto

Balíček opatření na podporu dopravy schválen

Vláda dnes schválila sérii opatření směřující na podporu sektoru dopravy, na který také dopadají opatření zaváděná v souvislosti se šířením nemoci COVID-19 v Evropě. Dopravci nákladní kamionové dopravy se dočkají odkladu plateb za mýto i silniční daň. Dále se posílí investice do dopravní infrastruktury a pomoci by se měli dočkat i pendleři cestující mezi Českem a Slovenskem či Polskem.

více >>

Logistika ve víru pandemie

Logistici dnes kromě standardních provozních problémů řeší i celou řadu problémů nových: Potýkají se s nedostatkem ochranných prostředků, enormními provozními náklady, kolísajícími objemy zboží v systému i slabou podporou státu. Jak situaci hodnotí jednotlivé firmy aktuálně samy?

více >>
ilustrační foto

Profesionální logistika: Nedílná součást krizového řízení

Není zcela jasné, jak dlouho bude ještě trvat stav nouze, odstávky ve výrobě, omezení maloobchodního prodeje a neustálý nárůst zaměstnanců v nucené karanténě. Není tudíž jasné ani to, jak se zejména před ekonomickými dopady vzniklé situace na úrovni komerčních firem co nejefektivněji bránit. Jisté však je, že firmám v logistice v posledních týdnech astronomicky rostou náklady na ochranu zaměstnanců, zboží i zákazníků. Obdobně však rostou také komplikace v důsledku nemocnosti či karantény zaměstnanců i nedostupnosti byť jen elementárních ochranných pomůcek a hygienických potřeb. Je jistě správné, že první vlna dodávek roušek a respirátorů směřuje k tzv. prvosledovým profesím, jako jsou lékaři, zdravotníci, policisté, hasiči nebo obsluha prostředků hromadné dopravy. Není správné, že jako prvosledové nevnímáme pracovníky v logistice, kteří se od samotného počátku koronavirové pandemie starají o to, aby všichni – doma i v zaměstnání – měli i v podmínkách stavu nouze neomezený přístup k potravinám, drogistickému zboží, lékům a celé řadě dalších nepostradatelných komodit. Přitom právě lidem v logistice náleží dík celé společnosti!

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.