• LogisticNEWS
    O čem se mluví

City logistika není snadná disciplína

Globální pandemie COVID 19 urychlila rozvoj e-commerce jako vhodného a plnohodnotného obchodního nástroje. Za rychlým nárůstem objemů zboží v segmentu B2C i B2B však logicky zaostává infrastruktura, která na podobnou situaci připravena nebyla. Jak se právě možnosti stávající infrastruktury promítají do řešení „poslední míle“ na cestě zboží směrem k zákazníkovi, v krátkém rozhovoru prozradil Jan Polter ze společnosti DACHSER Czech Republic a.s., marketingový ředitel PPL CZ s.r.o. Milan Loidl a Vladimír Horníček ze společnosti Zásilkovna.

více >>
Foto: Gebrüder Weiss

Doručování koncovým zákazníkům je na vzestupu

Výsledky segmentu B2C doručování ukazují celoevropský nárůst zájmu o tento druh logistických služeb. České zastoupení Gebrüder Weiss tento trend potvrzuje. „Od začátku roku evidujeme více než 16% nárůst v počtu zásilek doručených koncovým zákazníkům. Do rozvoje programu Home Delivery investuje Gebrüder Weiss stovky milionů korun,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

více >>
Foto: Manutan

10 znaků štíhlé firmy s tipy na zlepšení

Lean systémy jsou zeštíhlovací firemní procesy, které mají zamezit plýtvání a generovat trvalé hodnoty. K jejich zavedení do firmy je potřeba mít správnou strategii a znát správné postupy. Tipy na štíhlé procesy připravili odborníci ze společnosti Manutan a New Dimension.

Všechny podnikové procesy obsahují činnosti, které vytvářejí přidanou hodnotu, a také naopak takové činnosti, které vytvářejí skryté nebo zjevné plýtvání. Zeštíhlování procesů je v dnešní době zásadní. „Cílem je eliminovat plýtvání a vytvářet prostor pro činnosti přidávající hodnotu,“ říká Josef Mik, marketingový ředitel společnosti Manutan.

více >>
ilustrační foto

Volkswagen e-Crafter pomáhá DHL Express snižovat emise v logistice

Volkswagen Užitkové vozy dodal české pobočce DHL Express flotilu elektricky poháněných vozidel e-Crafter. Renomovaná logistická společnost považuje ekologický model s vynikajícími užitnými vlastnostmi za ideální řešení pro doručování zásilek ve velkých městech. Kurýři společnosti DHL Express jezdí s prvními vozy e-Crafter v ulicích Prahy a Brna.

více >>
John Pearson, CEO DHL Express

Globální propojení nás posiluje – potřebujeme ho více než méně

V současné době se hodně hovoří o ústupu globalizace, o utváření konkurenčních ekonomických bloků, o kratších dodavatelských řetězcích, výrobě vracející se domů a expanzi klíčových domácích průmyslových odvětví. Uprostřed pandemie rozhodně není divu, že pesimisté a kritici globalizace pociťují určité zadostiučinění.  Kdokoli, kdo byl skeptický vůči globálnímu propojení, našel nyní nové důvody. Je tedy pochopitelné, že mnozí se dnes obávají o budoucnost světové globální ekonomiky.

více >>

Cushman & Wakefield posiluje pozici v oblasti průmyslových a hotelových nemovitostí: jmenuje dva nové partnery a jednoho mezinárodního partnera

Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield jmenuje Frédérica Le Fichoux z týmu hotelových nemovitostí mezinárodním partnerem. Nově se partnery stávají také Robert Bocker z týmu pronájmu průmyslových prostor a Petr Landsinger z týmu správy průmyslových budov.

více >>

Q2 2020: Dokončeno nejvíce industriálních nemovitostí od roku 2017, poptávka neklesá

Industrial Research Forum oznamuje údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi ve 2. čtvrtletí 2020

  • Covid-19 přibrzdil výstavbu nových industriálních nemovitostí, ale na poptávce se zatím neprojevil
  • V druhém čtvrtletí bylo dostaveno nejvíce průmyslových prostor od konce roku 2017
  • Třetina objemu aktuálně rozestavěných projektů se nachází v Moravskoslezském kraji
  • Karanténní opatření se neprojevila, nových pronájmů bylo dokonce více než minulé čtvrtletí
  • Rekordmani uzavřených smluv uplynulého čtvrtletí jsou všichni u dálnice D5
  • Neobsazenost navzdory velkému množství dostavěných hal stoupla jen mírně
  • Nejvyšší dosahované nájemné se drží na úrovni 4,70 eur za metr čtvereční
více >>
Audi dvousměrné nabíjení

Elektromobil jako součást energetické transformace: Audi se ve svém výzkumu zabývá dvousměrnou nabíjecí technikou

Společnosti Audi a Hager Group usilují o realizaci vize vyšší stability elektrických sítí, nižších nákladů na elektrickou energii a přispívání k ochraně klimatu. Inovativní výzkumný projekt je založen na zapojení elektromobilu do domácí elektrické sítě a na využívání dvousměrného nabíjení. Toto řešení nabízí velké přednosti především v kombinaci s fotovoltaickými panely. Přebytečnou elektrickou energii ze solární elektrárny lze dočasně ukládat a v případě potřeby vracet do sítě.

více >>
ilustrační foto

Jak posílit odolnost dodavatelských řetězců v mezinárodním obchodě

Realitní poradenská společnost JLL upozorňuje na hrozby v oblasti globálních dodavatelských vztahů a navrhuje systémová řešení, která snižují rizika pro případ další krize nebo ohrožení možnosti výroby a distribuce zboží. Současná pandemie vyzvedla důležitost budování větší odolnosti dodavatelských řetězců globálních společností, které hledají okamžitá řešení výpadků způsobená nemocí COVID-19.

více >>
Michal Menšík, CEO DoDo

Michal Menšík (DoDo): Pohotové značky nad koronou vyhrály, městští kurýři se v době lock-downu stali jejich ambasadory

Koronavirová krize změnila vnímání celé řady věcí včetně pohledu na význam kurýrních služeb. V době, kdy řadu podniků a služeb nebylo možné navštěvovat osobně, plnili kurýři ve společnosti nesmírně důležitou funkci, zásobovali domácnosti a vyřizovali lidem neodkladné pochůzky. Ukazuje se ale, že kvalitní logistická služba rozhodně nemá využití jen v době krize a obchodníkům může výrazně pomoci i v „dobrých časech“.

více >>
ilustrační foto

Koronavirové prázdniny na českých silnicích. Cestování po tuzemsku může zvyšovat rizika

Dlouhé jízdy za letními radovánkami bez dostatku odpočinku, nepřízeň počasí, srážky se zvěří nebo nehody způsobené prodlouženým nočním režimem – to jsou všechno příčiny, které mají značný vliv na zvýšený počet dopravních nehod na českých silnicích během prázdninové sezóny. Podle BESIPu budou navíc letošní letní prázdniny odlišné od těch předchozích v tom, že v rámci omezeného cestování vlivem celosvětové pandemie koronaviru bude více lidí vyhledávat turistické destinace v České republice raději než v zahraničí, což zvýší hustotu provozu na silnicích.

více >>
Ilustrační foto: ŠKODA AUTO

Červen přinesl mírné oživení výroby vozidel v ČR

Český automobilový průmysl zaznamenal v červnu 2020 mírné oživení, přesto bylo za celé 1. pololetí letošního roku vyrobeno o 32,5 % méně motorových vozidel než v roce 2019. V červnu se dařilo zejména výrobcům autobusů Iveco CR a SOR Libchavy, kteří dosáhli výrazného růstu 12,7 %. To však pouze lehce zmírňuje celkový propad od začátku roku, který v součtu představuje pokles výroby motorových vozidel o více než 244 tisíc vozidel.

více >>

AK Vlasák: legislativní novinky

Co pomůže firmám alespoň částečně kompenzovat dopady koronaviru? Jakou podporu státu mohou podnikatelé a živnostníci očekávat? Od 15.7.2020 je možné podávat žádosti v programu „Ošetřovné“ pro OSVČ za červen 2020. Program COVID – Plus je nyní nově přístupný i pro odvětví dopravy a cestovního ruchu.

 
 
více >>

Změna (téměř) na dosah

Ať se nám to líbí, nebo ne, letošní rok přinesl hned dva významné globální fenomény: tím prvním je bezprecedentní útlum turismu, tím druhým pak proměna celého automobilového průmyslu. Zatímco na letecké společnosti, hotely, restaurace, turistické atrakce a spoustu dalších souvisejících oborů podnikání dopadla pandemie Covidu 19 v plné síle okamžitě, u automobilového průmyslu jde o vyvrcholení vleklé krize spojené nejen s nasycením trhů, ale především s nejasnostmi ohledně dalšího vývoje celého odvětví. Jak odolný koronavirus, jenž se stále nezdá být na ústupu, tak i ekologická klatba, kterou evropští politici uvalili na klíčové průmyslové odvětví většiny států starého kontinentu, vnáší do našeho podnikání velkou nejistotu. A zatímco od vyvinutí účinného léku proti novému koronaviru nás dělí nejspíše už jen měsíce, transformace automobilového průmyslu potrvá ještě roky.

více >>
Foto: Demaco - CBRE GI - Faurecia CZ

Demaco v zastoupení CBRE Global Investors zahajuje stavební práce na rozšíření haly pro Faurecii v Pilsen West Industrial Parku v Nýřanech

Developer a generální dodavatel průmyslových staveb, společnost Demaco, zahájila výstavbu výrobní haly o velikosti 12 500 metrů čtverečních pro nadnárodního dodavatele automobilových dílů Faurecia. A to v průmyslové zóně Pilsen West Industrial Park v Nýřanech u Plzně. Investice 300 mil. Kč je financována ze zdrojů nemovitostního fondu spravovaného společností CBRE Global Investors, předního správce komerčních realit na světě.

více >>
Vyhlášení - Oltis Group

OLTIS Group: Cyklozaměstnavatel roku 2020

Letošního klání o titul Cyklozaměstnavatel roku se v celé ČR zúčastnilo celkem 430 firem, ale těsný tříbodový náskok zaručil vítězství v této kategorii firmě OLTIS Group. Kritéria, která přispěla vysokému bodovému ohodnocení, byla například: krytá monitorovaná parkovací místa pro kola v blízkosti vchodu s bezbariérovým zabezpečeným přístupem, sprchy na patrech, úhrada zápisného do soutěže DO PRÁCE NA KOLE za soutěžící zaměstnance a organizace vlastní vnitrofiremní soutěže v rámci této výzvy. Díky tomu, že tato firma získala více než 64 % bodů, obdržela dokonce evropskou certifikaci Zlatý Cyklozaměstnavatel, která má platnost 3 roky.

více >>
Foto: SPCR

Firmám chybí zakázky. Šetří, ale ve velkém nepropouštějí

Koronavirová krize nekončí. Firmám stále chybí zakázky. Zatím reagují především úsporami v nemzdových nákladech. Masové propouštění nechystají. Ovšem řada firem už nyní přemýšlí, jak do budoucna zvýšit svou odolnost proti podobným krizím. Hledají nové obchodní modely, plánují rozšířit paletu nabízených produktů, změnit své dodavatelské a odběratelské řetězce a investovat do digitální transformace. Zjistil to červnový průzkum Svazu průmyslu a dopravy ČR, kterého se zúčastnilo 135 podniků.

více >>
Foto: Linde MH

Linde Ještěrka Cup proběhne letos on-line

I letos uspořádá Linde Material Handling Česká republika závod řidičů vysokozdvižných vozíků Linde Ještěrka Cup! Jen v trochu jiné podobě. Již třináctý ročník oblíbeného závodu se uskuteční z důvodu bezpečnostních opatření z části v on-line podobě. Společnost totiž chce svým věrným řidičům ještěrek připravit jejich závod i v současných neobvyklých podmínkách.

 

více >>
Foto: Žena v autě

Automobilový průmysl zůstává pilířem české ekonomiky, pandemie však firmám odčerpala likviditu

Český automobilový průmysl dosáhl v roce 2019 opět výborných výsledků. Přes negativní trend na světových trzích české automobilky téměř vyrovnaly úroveň produkce předchozího rekordního roku. V minulém roce již desátý rok v řadě rostly celkové tržby, stejně jako export i mzdy v odvětví. Slibný začátek letošního roku a očekávání firem v pozitivní vývoj v roce 2020 ale překazila pandemie koronaviru, která na čas zcela zastavila automobilový průmysl v celé Evropě a zasadila klíčovému odvětví evropského hospodářství tvrdý úder. Sdružení automobilového průmyslu odhaduje, že z důvodu vzniklé krize české automobilky v letošním roce nevyrobí až 300 tisíc vozidel a tržby celého sektoru poklesnou minimálně o 215 miliard Kč. Český automobilový průmysl proto silně volá po přijetí souboru opatření na podporu ekonomické stability, ochranu pracovních míst a dalšího rozvoje odvětví.

více >>
Foto: European Transport Forum

Balíček mobility schválen – dobrá zpráva pro dopravce i řidiče

Evropský parlament schválil Balíček mobility, který se projednával skoro čtyři roky. 

Obsah balíčku je vítězstvím kompromisní cesty podporované i českou stranou, která v první řadě znamená, že silniční dopravci nebudou spadat pod vysílací směrnici při bilaterálních a tranzitních přepravách, naopak pod směrnici bude spadat plně kabotáž.

Do domovského státu se řidiči budou muset vracet vždy do čtyř týdnů a vozidla do země registrace každé dva měsíce. To by mělo omezit praxi, kdy řidič zůstává v zahraničí několik měsíců v kuse.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.