• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Společnost Zetes pomáhá v boji proti nelegálním zdrojům tabákových výrobků

Společnost Zetes pomáhá v boji proti nelegálním zdrojům tabákových výrobků

Přední výrobci tabákových produktů spolupracují se společností Zetes na tom, aby jejich dodavatelské řetězce plnily novou směrnici TPD (Tobacco Products Directive) a pomáhaly potírat nelegální obchody.

více >>
ilustrační foto

Zahájení veletrhu „micromobility expo“: Cargo e-Bike změní podobu městské mobility

První „micromobility expo“ se koná ve dnech 2. až 4. května v Hannoveru. Konference a veletrh v novém formátu propaguje mikromobilitu v městských oblastech. Koncept akce zahrnuje kromě prezentace nových produktů a technologií také otevřený dialog. Značka Volkswagen Užitkové vozy je přítomna jako účastník konference – její odborníci představují na „micromobility expo“ svou vizi mikromobility budoucnosti – a zároveň prezentuje nový a inovativní produkt pro mikromobilitu současnosti, sériově vyráběnou verzi modelu Cargo e-Bike pro poslední úsek logistického řetězce.

více >>
Tomáš Střelský

Dodavatel vybavení pro kanceláře a sklady Manutan meziročně navýšil tržby

Společnost Manutan s.r.o, přední dodavatel výrobků a řešení pro kancelář, sklad a dílnu, dosáhla v loňském fiskálním roce 2018 tržeb 470 milionů korun. Český Manutan sídlí v Ostravě a je součástí francouzského holdingu Manutan International, který působí v 17 evropských zemích.

více >>
ilustrační foto

DACHSER: Jezdíme pro Světlušku

Roman Kučera je zkušený řidič kamionu a má za sebou tisíce najetých kilometrů. Každý rok na jaře ho ale čeká jeden speciální úkol – vozí vybavení pro Noční Běhy pro Světlušku. Pobočka DACHSER Kladno, která tento projekt nadačního fondu Českého rozhlasu dlouhodobě podporuje, materiály pro organizátory a závodníky běhů pro Světlušku skladuje, připravuje a vychystává. Na místo určení je pak tradičně vozí právě pan Kučera. Letos odstartoval v modro-žlutých barvách DACHSERU jízdou na Noční běh do Plzně.

více >>
ilustrační foto

Jungheinrich přichází s iniciativou STOP DŘINĚ na podporu ergonomické a bezpečné práce

Společnost Jungheinrich (ČR) s.r.o. představuje v rámci iniciativy STOP DŘINĚ kompletní řadu ručních elektrických vozíků. Manipulace s těžkými paletami je při použití mechanického vozíku fyzicky velmi náročná. Elektrické paletové vozíky naproti tomu umožňují daleko rychlejší a pohodlnější práci. Jungheinrich  má v nabídce vozíky vhodné pro každou příležitost: od denní dávky v jednotkách hodin až po těžké nasazení v non-stop provozu.

více >>
ilustrační foto

EXtra ochrana vozíků Linde proti výbuchu

Průmyslové vozíky používané v prostředí, v němž hrozí nebezpečí požáru nebo výbuchu plynů, par či prachu, musí splňovat zvláštní bezpečnostní požadavky. Společnost Linde Material Handling je v této specializované oblasti aktivní a nabízí rozsáhlé portfolio odpovídajících produktů. Nyní představuje nejnovější generaci vysoce výkonných retraků s EX ochrannou ideálních pro nebezpečné prostředí.

více >>

Čekají světový automobilový průmysl nepříjemné chvilky?

Analytici společnosti Euler Hermes, globálního lídra na pojištění pohledávek, sledují již řadu měsíců světový automobilový průmysl. Krátkodobé i dlouhodobé scénáře dalšího vývoje pravidelně signalizují zpomalení trhu. Za rok 2018 prodej osobních automobilů ve státech Evropské unie a zemích EFTA (Evropské sdružení volného obchodu) poklesl o 0,04 % na 15 624 486 prodaných vozů.

více >>
Filip Žiačik, provozní ředitel společnosti MD logistika

Požadavky na kvalitu rostou

Již deset let provozuje společnost MD logistika, která se specializuje především na skladování a dopravu rychloobrátkového zboží, sklad v Praze – Horních Počernicích. V logistickém parku P3 zde na ploše 38 000 m2 disponuje kapacitou až pro 60 000 palet v několika teplotních režimech. Zkušenosti firmy z provozování tohoto skladu, který dnes využívá několik velkých zákazníků, dobře ukazují nové trendy v oblasti logistiky. O jejich shrnutí jsme požádali provozního ředitele MD logistiky Filipa Žiačika.

více >>
ilustrační foto

Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ředitele pro Českou republiku, kterým bude jmenován Luděk Drnec. Od 1. května převezme zodpovědnost za DHL Express Česká republika po Johnovi Cornishovi, který pokračuje nadále ve funkci CEO Středoevropského regionu v DHL Express.

více >>
ilustrační foto

Logistika nabízí celou řadu možností k dosažení udržitelného rozvoje

Společnost ŠKODA AUTO si uvědomuje podstatný vliv aspektů dopravy a logistiky na životní prostředí. Z tohoto důvodu byla do podnikové strategie Green Future začleněna i oblast Green Logistics. Primárním cílem Green Logistics je mírnit dopady dopravy a logistiky na životní prostředí.
V roce 2018 dodávky zákazníkům vzrostly o 4,4 %, což mělo dopad také na logistiku značky, která se stále více rozrůstá. Doprava má velký podíl na globálních emisích CO2, a proto se společnost zasazuje o co největší uplatňování principů Zelené logistiky v praxi.

více >>
Martin Šauer

Balíkobot reaguje na potřeby klientů

S rozvojem e-commerce vznikají nejrůznější potřeby firem, jak nejlépe a nejefektivněji vyhovět náročným požadavkům klientů. To dává prostor dalším společnostem pro vývoj nových systémů. Jedním z takových systémů je služba Balíkobot.cz, která pomáhá firmám s rychlejší expedicí zásilek, šetří čas a tím i peníze. Jak vlastně Balíkobot vznikl a jak tato služba funguje, jsme se zeptali jednatele společnosti Balíkobot.cz Martina Šauera,  který byl u jeho založení.

více >>
Vice President Sales ve společnosti SSI Schäfer

Jak nepromarnit šanci

Nástup Průmyslu 4.0 začíná postupně ovlivňovat všechny články dodavatelského řetězce. Některá odvětví se k inovacím v podobě zavádění automatizace, digitalizace a transparentnosti napříč svými vlastními procesy staví aktivněji, jiná spíše vyčkávají. Zatímco nejvýznamnější globální korporace tradičně lační po nových technologiích, ve kterých vidí možnost získat náskok před konkurencí, menší a lokální hráči na trhu jsou opatrnější ve snaze vyhnout se investování do poměrně drahých a mnohdy nedostatečně osvědčených technologií. Všichni bez rozdílu si však chtějí zachovat svou pozici na trhu a snaží se s vypětím všech sil, aby neohrozili své konkurenční ambice. Co je třeba udělat pro to, abychom se důkladně připravili na budoucnost a zůstali na čele pomyslného pelotonu nejúspěšnějších firem na trhu? Jistou inspiraci nám poskytnul nedávný stuttgartský veletrh LogiMAT, kde jsme měli možnost s našimi otázkami v exkluzívním rozhovoru oslovit pana Michaela Mohra, jenž působí v pozici Executive Vice President Sales ve společnosti SSI Schäfer, jednoho z předních světových dodavatelů systémů tzv. modulárního skladování a řešení pro logistiku.

více >>
Foto: PowerUp! by InnoEnergy

Registrace na PowerUp! skončila

Bezmála 300 start-upů z 24 zemí střední a východní Evropy se přihlásilo do pátého ročníku PowerUp!. Soutěž organizovaná společností InnoEnergy je pro ambiciozní firmy unikátní příležitostí zajistit si finanční podporu a rozvinout své nápady v globálním měřítku. První kolo soutěže završí národní finále, které bude v Praze už 17. dubna.

více >>
FM Logistic CEO Jean-Christophe Machet talks with Hamza Harti, country general manager, Vietnam

FM Logistic ve Vietnamu položí základy svého nového distribučního centra za 30 milionů dolarů

Francouzská logistická a dopravní společnost FM Logistic 10.4.2019 položí základní kámen svého distribučního centra za 30 milionů dolarů v Bac Ninh, 20 km od Hanoje. Reaguje tak na rychle se rozvíjející požadavky vietnamského trhu na outsourcing logistiky.
Po dokončení bude v nových multiklientních prostorách zaměstnávat přibližně 300 lidí a poskytne 52 000 m2 skladových prostor s kapacitou až 70 000 palet. Dokončení první fáze (21 000 m2) je plánováno na jaro 2020.

více >>
Michal Seidl OpenTechLab, Matylda, Jiří Dobrý Aimtec

Z nádraží na Google Play: #AimtecHackathon 2019 vyhrála nová herní aplikace

O víkendu 8.‒10. března 2019 se v plzeňské Moving Station konal už čtvrtý #AimtecHackathon. Jeho hlavní částí byl programátorský maraton, při kterém účastníci dostali k dispozici nové technologie, mentory a především prostor k tvorbě. Co však vyvinou, to už záleželo jen na nich. Letos si cenu poroty i publika odnesl tým PSI se svou herní aplikací.  Program byl ale připraven i pro širší veřejnost a pro děti. Aktuální ročník byl navíc v několika ohledech rekordním.

více >>
ilustrační foto

DACHSER šlápl do pedálů a zaváží nákladními elektrokoly

Mezinárodní logistický provider DACHSER využívá pro doručování zásilek v centrech měst elektrická kola. V několika německých městech zaváží zboží svým zákazníkům pomocí upravených elektrických nákladních bicyklů. Naposledy spustil tento ekologický projekt v Karlsruhe a Kolíně nad Rýnem.

více >>
ilustrační foto

Společnost DHL získala po páté v řadě certifikaci pro nejlepší zaměstnavatele Top Employer Global

  • Světová jednička v expresní přepravě je jednou ze 14 společností, které byly uznány jako Global Top Employer
  • DHL Express je jedinou společností oceněnou ve všech regionech
  • Společnost DHL Express byla zároveň oceněna jako Top Employer pro Českou republiku pro rok 2019.

Společnost DHL Express, světová jednička v logistice a expresním doručování se stala po páté v řadě certifikovaným globálním zaměstnavatelem. Top Employers Institut udělil prestižní cenu Top Employer Global společnosti DHL poté, co bylo v 61 zemích certifikováno její oddělení lidských zdrojů. DHL je po páté v řadě mezi 14 nejlepšími globálními zaměstnavateli a je jedinou společností oceněnou ve všech regionech.

více >>
ilustrační foto

Linde Roadster s pohonem na palivové články

Koncept manipulačních vozíků Linde Roadster již dříve nastavil nové standardy provozní bezpečnosti a širokoúhlého výhledu z kabiny řidiče. Nyní přichází s mimořádným zdrojem pohonu – palivovými články.

více >>
Tomáš Čermák

SSI Group se rozšířila o novou společnost SSI Energy. Vede ji zkušený odborník Tomáš Čermák

SSI Group, která na českém a slovenském trhu poskytuje služby integrovaného facility managementu, založila novou společnost SSI Energy. V jejím čele stojí odborník z nejpovolanějších - ing. Tomáš Čermák, který s oblastí energetiky a facility managementu spojil celou svou dosavadní profesní kariéru. Nová společnost je logickým vyústěním požadavků klientů na více sofistikované služby s větším potenciálem úspor a zároveň převzetím odpovědnosti a rizik za dlouhodobé řízení a provozování energetických zařízení budov. Tento proces jde ruku v ruce s budováním vzájemné důvěry se zákazníkem, které začíná každodenní dřinou při poskytování služeb facility managementu a přirozeně pokračuje v úplnou modernizaci energetiky hrazenou z přesně definovaných úsporných opatření. 

více >>
ilustrační foto

Po Brexitu budou na hranicích v Doveru 15kilometrové fronty, i když bude odbavení kamionu trvat jen dvě minuty

Brexit v tvrdé variantě by měl značný dopad na trh logistických služeb v Česku, upozorňuje Luděk Procházka ze společnosti Gerlach. Problém představuje úzké hrdlo na hranicích, které zpomalí přepravu zboží a přinese logistickým firmám nové vícenáklady kvůli stojícím kamionům. Přepravci kvůli tomu mohou začít preferovat lépe placené zakázky v unijních zemích nebo přistoupit ke zdražení transitních služeb. Britský trh je v současné době pro české exportéry pátým největším a objem vývozu loni dosáhl na rekordních 207,1 miliard korun, jak ukazují data ČSÚ. Největší podíl na exportu má automobilový průmysl, dále stroje a elektronika.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.