• LogisticNEWS
  O čem se mluví
Státní rada Andreas Rieckhof (vlevo) blahopřeje jednateli společnosti STILL, Thomasi A. Fischerovi, ke 100. jubileu

Společnost STILL, specialistu na intralogistiku, navštívil státní rada Andreas Rieckhof

U příležitosti 100. jubilea hamburské společnosti STILL navštívil výrobní závod tohoto specialisty na intralogistiku v Billbrooku Andreas Rieckhof, státní rada pro ekonomiku, dopravu a inovace (oblast dopravy). Na programu byl vedle prohlídky výrobního závodu podrobný rozhovor s jednatelem společnosti STILL, Thomasem A. Fischerem, o budoucnosti firmy, odvětví a pobočky v Billbrooku.

více >>
ilustrační foto

MD logistika: specialista na rychloobrátku

Společnost MD logistika, která vznikla z někdejšího provozu Mrazíren Praha v Dašicích, dnes patří k významným logistickým operátorům na trhu potravin a dalšího rychloobrátkového zboží v České a Slovenské republice. Věnuje se skladování a logistice zboží ve všech teplotních režimech, tedy včetně chlazeného a mraženého, a její zkušenosti odrážejí aktuální trendy a změny, kterými zdejší trh FMCG prochází.

více >>
ilustrační foto

Alternativní paliva a budoucnost (nejen) logistiky

Bezprecedentní rozvoj, který ve dvacátém století zažily zejména západoevropská a americká společnost, byl dán mimo jiné jejich schopností pragmaticky těžit z nových technologií. Ty tenkrát nebyly cílem, ale nástrojem k jeho dosažení. Při volbě takových nástrojů byly až na výjimky využity právě ty technologie, jež byly v danou chvíli pro dosažení požadovaného cíle nejvýhodnější. Velký význam ale mělo i to, že se – zejména v těch ekonomicky nejúspěšnějších zemích – jednotlivých cílů dařilo dosahovat hned napoprvé. To ve výsledku minimalizuje výši nákladů nezbytných pro dosažení stanoveného cíle a umožňuje nevyplýtvané prostředky využít na dosažení cílů dalších …

více >>
ilustrační foto

Soumrak vozidel s klasickým pohonem?

Není zcela jasné, co je skutečnou příčinou toho, že se Evropa v posledních dvaceti letech opakovaně zmítá ve vlnách extrémních snah o dosažení lepší kvality života na planetě Zemi s tím, že trendy a vytyčené cíle nejenže často postrádají logiku a vědecky podložený základ, ale evropským národům přinášejí vždy celou řadu nových problémů; ať už šlo o biopaliva, globální oteplování jako přímý důsledek lidské činnosti, nebo nejnověji elektromobilitu, vždy se jednalo o kombinaci politických, ekonomických či společenských lobby, které s využitím médií dokázaly svá témata dostat do popředí pozornosti milionů nedostatečně informovaných a snadno ovlivnitelných lidí a „pro ně“ pak z těchto témat udělat základ pro volební programy významné části politických stran …

více >>
Ing. Michal Štěrba MBA

Není robot jako robot …

Pod pojmem robot si většina lidí představí stroj či zařízení, které vykonává určitou fyzickou práci. Pravděpodobně již méně lidí si představí roboty „skryté za monitorem počítače“, tzv. softwarové roboty, jejichž činnost sice na první pohled v podstatě ani nezaznamenáte, ale kteří stejně jako „strojoví“ roboti mohou firmě až několikanásobně ušetřit provozní náklady, zvýšit rychlost prováděných prací s minimální chybovostí a oproti lidské síle nasazení v režimu 24x7. Zaměstnanci se pak mohou soustředit na činnosti s vyšší přidanou hodnotou, kde je lidský faktor nenahraditelný. Implementací právě takových robotů se zabývá společnost Service Edge v čele s ředitelem Michalem Štěrbou.

více >>
Slavnostního předání 37 vozů z celkových 500 se v Mladé Boleslavi

Čeští kriminalisté si převzali 500 vozů ŠKODA OCTAVIA od Volkswagen Financial Services (ŠkoFIN, s.r.o.)

Ve středu 15. ledna 2020 dopoledne si ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar převzali nová vozidla, která budou sloužit kriminalistům na území celé České republiky. Celkem převzali 500 vozů ŠKODA OCTAVIA, které jim formou operativního leasingu zajistila společnost Volkswagen Financial Services. Zakázku na dodání vozů získal Volkswagen Financial Services společně se ŠKODA AUTO, a.s., ve veřejném tendru, který proběhl v září 2019. Jedná se o první vozidla pro Policii ČR, jejichž nákup byl financován formou operativního leasingu. Kromě samotné dodávky vozů zajišťuje Volkswagen Financial Services prostřednictvím autorizované dealerské sítě i kompletní servisní služby.

více >>
ilustrační foto

Zkušební úsek na dálnici A39 zprovozněn: Volkswagen sbírá anonymizovaná data pro autonomní jízdu

Volkswagen se podílí na společném projektu pro budoucnost s názvem „Zkušební zóna Dolní Sasko“. Na dálnici A39 mezi dálničními křižovatkami Wolfsburg-Königslutter a Cremlingen byl dne 8. ledna 2020 zprovozněn sedmikilometrový zkušební úsek pro sledování dopravy. Na úseku, provozovaném Německým centrem pro letectví a kosmonautiku (DLR), je kamerami anonymizovaně zaznamenávána jízda různých účastníků silniční dopravy. Volkswagen očekává, že úsek financovaný spolkovou zemí Dolní Sasko a centrem DLR přinese nové poznatky pro autonomní jízdu.

více >>
ilustrační foto

Současná společnost směřuje ke sdílení kapacit a zdrojů

Informatika a robotika jsou obory, na kterých v podstatě staví čtvrtá průmyslová revoluce. Více než kdy jindy jde o propojení akademické sféry s praxí. Jak toto propojení v České republice funguje? Je stále úbytek pracovních míst tím největším strašákem souvisejícím se čtvrtou průmyslovou revolucí? Na tyto a mnoho dalších otázek jsme se zeptali člověka v oblasti informatiky a robotiky v České republice nejpovolanějšího Prof. Vladimíra Maříka, zakladatele Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze, který těmto oborům zasvětil celý svůj profesní život.

více >>
ilustrační foto

Revoluce dodavatelského řetězce už začala

Sebastien Nival, ředitel pro podporu provozních činností společnosti FM Logistic Central Europe, je odborníkem na digitalizaci a inovace. Jeho prezentace přednesená na konferenci SpeedCHAIN 2019 se zaměřila na příklady robotizace a inovací aktuálně zaváděných v FM Logistic.  

více >>
ilustrační foto

Jak stavět zelené průmyslové zóny

Udržitelný rozvoj se v Česku jako první etabloval v kancelářském developmentu a o něco později v rezidenčním. Zato v oblasti průmyslu to dlouho nebylo téma. V kontextu hospodářské krize před 10 lety lze však výrobním a logistickým firmám těžko vyčítat, že je při výstavbě zajímala hlavně cena.

více >>
ilustrační foto

Sázíme na důvěru a zatím nám to funguje

Dobrá konkurenceschopnost české firmy na českém trhu je základní podmínkou existence. Úspěšně se etablovat na zahraničních trzích je však otázkou zcela jinou. Ne každé společnosti, která se rozhodne expandovat do zahraničí, se to podaří. Společnost Proman, jeden z nejvýznamnějších dodavatelů regálových systémů na českém trhu, patří mezi ty úspěšnější a již přes jednadvacet let dodává své výrobky do více jak 30 zemí světa, v několika zemích založila dokonce vlastní pobočky. O svoje zkušenosti se s námi podělili jednatelé společnosti Ing. Pavel Nekut a Ing. Petr Malý.

více >>
ilustrační foto

Volkswagen Užitkové vozy je nejžádanější značkou

 • Volkswagen Užitkové vozy je s 5955 registracemi jasnou jedničkou na českém trhu
 • Meziroční nárůst o 4,5 %, podíl na trhu 16,6 procenta
 • Závěr roku patří uvedení modernizované řady T6.1 na český trh

Automobily značky Volkswagen Užitkové vozy jsou v rámci segmentů N1+N2/M1+M2 mezi českými zákazníky nejžádanější. Od ledna do listopadu 2019 bylo v České republice registrováno 5955 nových vozů modelových řad Transporter, Caddy, Crafter a Amarok, což představuje meziroční nárůst o 4,5 % a zvýšení podílu na českém trhu na 16,6 procenta.

více >>
ředitelka divize automotive Kateřina Rázlová, ředitel transportu DHL Supply Chain pro střední a východní Evropu Warren Bodley, ředitel transportu DHL Supply Chain v ČR Peter Badáň

DHL nasazuje do provozu kamiony na stlačený zemní plyn

 • Dva nové tahače na stlačený zemní plyn podpoří ekologickou dopravu
 • Další kroky na cestě k nulovým emisím CO2 do roku 2050

Společnost DHL Supply Chain zařadila do svého vozového parku dva nové tahače Scania 410 CNG s pohonem na stlačený zemní plyn. Ekologické soupravy najezdí 10 tisíc kilometrů měsíčně a oproti konvenčním nákladním vozidlům EURO 6 vypustí do ovzduší o 15 procent méně emisí z výfukových plynů.

více >>
ilustrační foto

Více než 400 mladých chemiků soutěžilo o postup do regionálního finále

Třináctý ročník regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, který pořádá Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích (SPŠCH), zaznamenal rekordní účast. Krajská kola absolvovalo 444 žáků devátých tříd základních škol. Třicet nejlepších postoupilo do regionálního finále.

více >>
ilustrační foto

GLS Česká republika a Brexit

Komentář Pavla Včely, ředitele přepravní společnosti GLS Česká republika, k výsledkům voleb ve Velké Británii a očekávanému Brexitu z hlediska mezinárodní logistiky:

více >>
Český trh komerčních nemovitostí se připravuje na nástup elektromobility

Český trh komerčních nemovitostí se připravuje na nástup elektromobility

 • V České republice jsou v současné době necelé dvě stovky veřejných nabíjecích stanic pro téměř 4 000 registrovaných elektromobilů a plug-in vozů.
 • Podle údajů energetických společností by se měl do konce roku 2020 zvýšit počet veřejných nabíjecích stanic na celkem 1.300.   
 • Na elektromobilitu se připravují také developeři, kteří v rámci svých nových kancelářských, maloobchodních a industriálních nemovitostí budují dobíjecí stanice.
 • Asset manažeři realitních portfolií nechávají v rámci stávajících budov rozšiřovat parking
 • o nástěnné nabíjecí body (tzv. wall-boxy).    
 • Zajímavosti:

Podle údajů společnosti ČEZ byla v loňském roce v Praze nejvytíženější nabíjecí stanice před kancelářskou budovou Corso Court v Karlíně, v letošním roce dosud (v Q1 – Q3 2019) vítězí nabíjecí stanice před kancelářskou budovou Visionary.  

V září 2019 byla u Berouna při dálnici D5 otevřena vysokorychlostní dobíjecí stanice Ionity s výkonem 350 kW, která elektromobil nabije za cca 30 minut.

více >>
ilustrační foto

Poslední papírové dálniční známky jsou v prodeji, nově budou od poplatku osvobozena ekologická auta

V neděli 1. prosince byl zahájen prodej ročních dálničních kupónů pro rok 2020, které mají naposledy podobu tištěných známek. Od 1. 1. 2021 je nahradí systém elektronické dálniční známky, kterou bude možné si pořídit přes e-shop. Nově za dálniční kupon nebudou muset od 1. 1. 2020 platit auta na elektrickou energii nebo vodík a některé hybridní vozy. Ani pro rok 2020 se cena dálničního kuponu nemění.

více >>
ilustrační foto

CHEP spouští v České republice iniciativu Zero Waste World

Program se zaměřuje na eliminaci odpadu, zamezení vzniku prázdných přepravních kilometrů a odstranění neefektivit v dodavatelském řetězci

Společnost CHEP, globální lídr v oblasti řešení pro dodavatelský řetězec, spustila na evropské úrovni svou iniciativu Zero Waste World. Program, jenž byl poprvé představen letos v dubnu pro trh Severní Ameriky, vzniká na základě spolupráce předních maloobchodníků a výrobců s cílem vytvářet chytřejší a udržitelnější dodavatelské řetězce. Nově funguje i ve všech 31 zemích Evropy, kde CHEP působí, včetně České republiky.

více >>
ilustrační foto

Jak mohou standardy GS1 obohatit technologie

Technologie se dnes vyvíjejí rychleji než kdykoli v minulosti a stále více ovlivňují veškerou lidskou činnost, všechny stránky našeho života. Mnohdy si to už ani neuvědomujeme a nedovedeme si představit, jak by náš život vypadal bez technických vymožeností.

 

více >>
Stacionární stanice LNG – Itálie

Končí doba dieselová, je tu LNG

Trend ekologizace všech odvětví lidské činnosti proniká také do oblasti dopravy. Na evropské úrovni se stále zpřísňují emisní normy, v rámci České republiky však v oblasti silniční nákladní dopravy stojíme na startovní čáře. Společnost GasNet představuje LNG jako ideální alternativní palivo, k jehož rozvoji se účastí v dotačním programu Ministerstva dopravy přihlásila. S tímto tématem vystoupil Filip Dostál ze společnosti GasNet na letošní konferenci SpeedCHAIN. V rámci konference jsme požádali pana Dostála o rozhovor také pro časopis LogisticNEWS.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.