• LogisticNEWS
    O čem se mluví
logo

“World of Material Handling” je posunut na rok 2021

„World of Material Handling,“ který se měl letos v červnu konat v Mannheimu, byl kvůli koronavirové pandemii o rok odložen.  „Chceme tím solidárním způsobem přispět ke zpomalení šíření viru,“ říká Christophe Lautray, Chief Sales and Service Officer z Linde Material Handling, hlavního organizátora akce a zdůrazňuje: „Zdraví našich zaměstnanců, zákazníků a celé společnosti je teď naší hlavní prioritou.“

více >>
ilustrační fotografie

Víte, že větráním na pracovištích dochází ke snížení relativní vlhkosti vzduchu, což zvyšuje šanci přenosu infekcí? Proč není antibakteriální dezinfekce účinná?

I když část firem a institucí nařídila svým zaměstnancům práci z domu, je tu stále velká část profesí, kde je nutné na pracoviště docházet každý den. Společnost SSI Group, která se specializuje na facility management ve stovkách budov po celé ČR, připravila několik klíčových otázek a odpovědí pro firmy, jak eliminovat šíření koronaviru v kancelářských budovách a na dalších pracovištích. Zásadní jsou zvýšená hygienická opatření, správně prováděný úklid a vhodně zvolená desinfekce společných prostor, stejně tak vhodná opatření týkající se vzduchotechniky, zejména výměna filtrů. Provětrávání budov nemá většího efektu. Naopak v případě většího proudění vzduchu skrz celou budovu může docházet ke snížení relativní vlhkosti vzduchu, což zvyšuje šanci přenosu infekcí a proudění vzduchu samotného zase unášení patogenů na větší vzdálenost. Na nejčastější dotazy odpovídá Radek Škrabal, provozní ředitel SSI Group.

více >>
ilustrační foto Zásilkovna

Zásilkovna zajišťuje i přes složitou situaci kompletní logistické služby

Zásilkovně, stejně jako dalším firmám ve skupině Packeta, se i přes problémy spojené s pandemií koronaviru, daří zajišťovat kompletní logistické služby ve všech zemích, kde působí.  Jediným státem, kam bylo pozastaveno doručování zásilek, je Itálie.

více >>
ilustrační foto

Průmyslové nemovitosti jako součást moderní infrastruktury

Jaké jsou hlavní trendy ovlivňující podobu průmyslových nemovitostí dnes a jaké trendy ovlivní jejich budoucnost? Bude i v nejbližší budoucnosti tak silně akcentovaný tlak především na jejich energetickou pasivitu, umístění v blízkosti páteřních komunikací mimo hlavní aglomerace a vstřícnost k potřebám zaměstnanců, nebo bude společnost definovat jiné, důležitější cíle? A jak se k dalšímu rozvoji průmyslových nemovitostí bude v budoucnu stavět stát? O popsání nejvýznamnějších trendů současnosti a o vizionářský pohled do budoucnosti jsme požádali Ing. Jaroslava Kaizra, jenž v minulosti zastával pozice obchodního ředitele společnosti CTP Invest, ředitele divize komerčních nemovitostí společnosti Savills pro ČR a SR a v současnosti působí jako partner společnosti DEMACO a správce portfolia průmyslových nemovitostí společnosti Star Capital Investments.

více >>
ilustrační foto

CITY LOGISTIKA a její realita: Politici a úředníci vs. bezmocní odborníci a rezidenti měst

City logistika není z pohledu odborné logistické veřejnosti ničím novým. Provází odedávna migraci lidí z venkova do měst a čím větší jsou města, tím složitější je logicky i jejich pravidelné zásobování vším, co v nich lidé každý den potřebují. Složitosti v systémech, které se za desítky let v jednotlivých městech vyvinuly, postupně stupňují tradiční faktory, jako rostoucí množství lidí žijících v jednotlivých městech, rostoucí počty vozidel, spotřebitelské zvyklosti obyvatel, či množství lidí každodenně dojíždějících do zaměstnání ze svých domovů vně těchto měst. S těmito faktory si však ve většině měst zpravidla odborníci specializovaní na řešení pro městskou logistiku dokáží poradit. Nově se ale do problémů city logistiky zejména v podmínkách největších českých měst začal promítat zcela nový fenomén, se kterým si prozatím žádný sofistikovaný systém neví rady: je jím nezkušený politik v kombinaci s neschopným a mnohdy arogantním úředníkem.

více >>
FOTO: Budějovický Budvar

Logistika pro výrobu a retail v centru pozornosti

Jedenadvacáté století, do jehož třetí dekády v současnosti pomalu vstupujeme, přineslo ve srovnání s minulostí výrazný nárůst integrace logistiky do výroby a obchodu a v mnoha případech lze dnes hovořit o dominanci vybraných logistických procesů nad těmi výrobními. To zejména výrobním firmám přineslo možnost více se soustředit na vlastní výrobu a pro mnoho obchodních firem nastolilo stav, kdy své vlastní zboží na jeho cestě k zákazníkovi fyzicky vůbec nepotkají …

více >>
Bert Hesselink

Mít vliv na svět kolem nás je úžasná představa

Bert Hesselink, Group Business Development Director ve společnosti CTP hovoří o tom, jak vidí budoucí vývoj a trendy na trhu komerčních nemovitostí, ale také o své motivaci, nadějích a vizích pro spolupráci mezi developery, investory a místními komunitami.  

více >>
ilustrační foto

Veletrh HANNOVER MESSE 2020 přesunut

Termín veletrhu HANNOVER MESSE 2020 se přesouvá  na   13. – 17. července. Veletržní správa Deutsche Messe AG tím reaguje na celosvětový vývoj v souvislosti s virem Covid 19 (Coronavirus).  

více >>
© 2020 Danjaq, LLC a Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. NENÍ ČAS ZEMŘÍT a loga související s filmy a postavou Jamese Bonda © 1962–2020 Danjaq, LLC a Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. NENÍ ČAS ZEMŘÍT a oc

DHL ve službách 25. filmu s Jamesem Bondem Není čas zemřít

DHL je oficiálním logistickým partnerem filmu Není čas zemřít
Vedoucí logistická společnost přepravovala unikátní vybavení již pro pět filmů s Jamesem Bondem
odborníci na logistiku ze společnosti DHL mají od filmu Casino Royale (2006) na starosti dopravu a logistiku při natáčení série filmů s agentem 007. V letošním roce se v kinech na celém světě začne promítat nový snímek Není čas zemřít. I 25. pokračování filmové série o fiktivním agentovi vzniklo s přispěním společnosti DHL, která letadly, loděmi nebo nákladními vozidly včas dopravila vše potřebné na příslušná místa natáčení.

více >>
Startupy se mohou do 5. března přihlásit do PowerUp! Challenge

Startupy se mohou do 5. března přihlásit do PowerUp! Challenge

PowerUp! Challenge je výzva pro startupy, scaleupy a malé a střední podniky ze střední a východní Evropy, jejichž produkty v oblasti energetiky, inteligentních technologií a mobility řeší dnešní problémy s technologií zítřka. Těm nejlepším týmům už šestým rokem nabízí investiční a další příležitosti, jako je například rozvoj týmových dovedností, přístup k investorům nebo expanze na mezinárodní trh. 
 
Vybraným týmům se budou během víkendového Boot Campu věnovat profesionální mentoři. „Jejich úkolem bude diskutovat se startupisty jejich byznys model, sales strategie nebo marketing. Nevynechají ani přípravu a tipy, jak uspět na podiu.“, říká Michal Štefan, manažer aktivit na podporu podnikání v DEX Innovation Centre a organizátor Country Final v České republice. 
více >>
Jiří Cee

Logistiku značky ŠKODA čeká plánovaná generační výměna

Legenda logistiky značky ŠKODA Jiří Cee odchází a pomyslné žezlo vládce logistiky celé automobilky s důvěrou předává svému nástupci. Tím je David Strnad, jenž pro značku ŠKODA AUTO pracuje již od roku 2000. Manažerské pozice v oblasti výroby a logistiky zastává od roku 2008. Své první zahraniční zkušenosti v rámci koncernu začal sbírat v roce 2010, kdy měl možnost prostřednictvím rozvojového programu pro mladé manažery působit v provozu koncernové značky Audi v Neckarsulmu. Od roku 2014 se stal ve Škoda Auto vedoucím plánování logistiky se zodpovědností za plánování ve všech závodech firmy v Česku i zahraničí. Poslední dva roky vedl logistiku Volkswagen Group v ruské Kaluze.

více >>
ilustrační foto

Lanovka, delfíni nebo kotevní řetěz. Přeprava speciálního zboží vyžaduje i rok příprav

Každý se denně setkáváme s přepravou standardních zásilek, zejména v podobě zboží z e-shopů. Přepravní a logistické firmy se ale zabývají také transportem tzv. speciálních zásilek náročných na převoz, a to kvůli jejich nadměrným a atypickým rozměrům či obrovské hmotnosti v řádech desítek tun. „Speciální přepravy vyžadují pečlivou přípravu a plánování, které může být v řádu týdnů, ale i několika měsíců, a to v závislosti na parametrech přepravovaného produktu a typu cílové destinace. Takovýmto způsobem se přepravují strojírenské produkty, technologické celky, či velké konstrukce. Speciálních zásilek přepravíme v průměru i několik desítek ročně,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

více >>
František Mikeš

František Mikeš novým obchodním a marketingovým ředitelem společnosti Toyota Material Handling CZ

František Mikeš (45) převzal vedení obchodního týmu společnosti Toyota Material Handling CZ s.r.o., předního dodavatele komplexních řešení v oblasti manipulace, logistiky a skladování. S účinností od 3. února 2020 se stává členem užšího vedení společnosti a bude řídit týmy obchodu, marketingu a produktového managementu. 

více >>
© HHM / Michael Lindner

Přístav Hamburg přeložil v roce 2019 více zámořského zboží a zaznamenal dvojciferný nárůst v přepravách po železnici s vnitrozemím

Překlad zámořského zboží dosáhl v roce 2019 136,6 mil. tun (+1,1 %). Překlad   kontejnerů 9,3 mil. TEU znamená nárůst +6,1%.

Rekordní výsledek zaznamenaly v loňském roce přepravy 2,7 mil.TEU po železnici, což je nárůst +10,7%.

Německý největší universální přístav vykázal v roce 2019 s 136,6 mil,tun přeloženého zámořského zboží (+1,1%) dobrý výsledek. Hamburg tímto velmi dobře obstál i přes oslabující světový obchod a existující obchodní sankce v těžkém konkurenčním prostředí. 

více >>
ilustrační foto

Ve Spojených státech staví vodíkové čerpací stanice nové generace. U nás zatím není ani jediná

Ve Spojených státech amerických berou snahu o snížení emisí z výfukových plynů vážně a dlouhodobě investují do budování infrastruktury zajišťující provoz vodíkových elektromobilů. V rámci budování sítě vodíkových stanic v Kalifornii uvedli tento měsíc do provozu zatím největší čerpací stanici pro autobusy s novou technologií rychlého plnění vodíkových nádrží.

více >>

Novinky roku 2020: Průmyslové nemovitosti zažívají boom kolem Ostravy

Pokud by kolem větších měst, jako je Praha, Brno nebo Plzeň, bylo dnes dostatek místa, developeři by zde nadále stavěli ve velkém. Své aktivity ale zaměřují více k hranicím s Německem a zejména pak do Moravskoslezského kraje. Tak alespoň vidí zástupci developerů aktuální situaci a blízkou budoucnost.

více >>
Michal Červenka

Michal Červenka se v DKV zaměří na fleetové zákazníky

Společnost DKV Euro Service, jeden z předních poskytovatelů služeb mobility pro firmy v Evropě, přijala na nově vzniklou pozici obchodního manažera pro fleetové zákazníky v České republice a na Slovensku Michala Červenku. Do DKV přichází po čtrnáctiletém působení ve společnosti LeasePlan.

více >>
Peter Wojtusiak, výkonný ředitel APS Real Estate

Peter Wojtusiak se stal novým výkonným ředitelem APS Real Estate

Peter Wojtusiak se stal novým výkonným ředitelem společnosti APS Real Estate, která působí v rámci východní a střední Evropy a je součástí APS Holding. Bude mít na starosti realizaci a průběh investičních realitních transakcí a bude dohlížet na chod dvou divizí — Casazela, která se specializuje na správu realitního portfolia pro banky a instituce a v současné době spravuje nemovitosti v celkové hodnotě 150 milionů eur; a Syndre, která poskytuje širokou škálu služeb v oceňování nemovitostí soukromým klientům i institucím, bankám a jiným finančním subjektům.

více >>
ilustrační foto

FM Logistic rozšiřuje svoji síť ve střední Evropě – polská Poznaň

V březnu toho roku plánuje FM Logistic otevření nového skladu a překladiště v Panattoni Parku v těsné blízkosti polské Poznaně.  Překladiště, které společně se skladovou částí zaujímá 9500 m2, bude fungovat v nepřetržitém provozu. Jak uvedl Daniel Franke, Generální ředitel FM Logistic pro střední Evropu, nejen lokalita, ale i kvalita skladového prostoru (třída A) a jeho technické parametry, splňují očekávání společnosti a usnadní práci nejen zaměstnancům, ale i klientům FM Logistic v regionu.

více >>
Vendula Maršová

Společnost Colliers International jmenovala Vendulu Maršovou, MRICS, novou vedoucí oddělení oceňování nemovitostí

Znalec ve svém oboru přináší svou expertízu do oceňování nemovitostí české pobočky společnosti Colliers International. Colliers International Česká republika, přední světová společnost v oblasti komerčních realitních služeb a správy investic, jmenovala Vendulu Maršovou, MRICS, novou vedoucí oddělení oceňování nemovitostí. Vendula se v této roli, kterou převzala v listopadu 2019, zaměřuje na další růst a úspěch divize firmy, zlepšování a rozvíjení vztahů s klienty a optimalizaci modelu poskytování konzultačních služeb a oceňování komerčních nemovitostí.
 

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.