• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

DB Schenker obuje děti z SOS Dětských vesniček

Přepravní specialisté z DB Schenker předali do SOS Dětských vesniček v Praze paletu se 430 páry dětských botiček a sandálek. Jsou vítanou pomocí pro ohrožené děti ze sociálních rodin a v pěstounské péči.

DB Schenker s SOS Dětskými vesničkami úzce spolupracuje od roku 2011, a kromě pravidelné finanční podpory jim poskytuje i přepravní služby zdarma. Tentokrát DB Schenker dětem a rodinám se slabým sociálním zázemím a dětem v pěstounské péči daroval letní obuv.

více >>
ilustrační foto

Linde Ještěrka Cup letos proběhne v netradiční on-line podobě

I letos uspořádá Linde Material Handling Česká republika závod řidičů vysokozdvižných vozíků Linde Ještěrka Cup! Jen v trochu jiné podobě. Již třináctý ročník oblíbeného závodu se uskuteční z důvodu bezpečnostních opatření z části v on-line podobě. Společnost totiž chce svým věrným řidičům ještěrek připravit jejich závod i v současných neobvyklých podmínkách.

více >>
ilustrační foto

Společnost Siemens Mobility získala významnou zakázku na údržbu a dodávku světelné signalizace a inteligentních dopravních systémů

Konsorcium měst Warwickshire, Coventry a Nottingham vybralo společnost Siemens Mobility jako dodavatele pro zajištění údržby křižovatek vybavených světelně signalizačním zařízením (SSZ). Smlouva uzavřená 1. dubna 2020 na dobu pěti let navazuje na předchozí více než dvacetiletou úspěšnou spolupráci.

Region střední Anglie představuje významnou součást britské dopravní infrastruktury. Během příštích tří let se však očekává rostoucí zatížení místní dopravní sítě kvůli plánovaným dopravním stavbám nebo kulturně sportovním akcím. Patří mezi ně například Hry Commonwealthu pro rok 2022 konané v Birminghamu, vyhlášení Coventry Městem kultury v roce 2021 či dopad projektu výstavby vysokorychlostní železnice (HS2).

více >>
ilustrační foto

Za pozornost věnovanou tomu nejdůležitějšímu získal Prologis ocenění Best European Developer Brand

Věříme, že nejlepší zkušenosti vznikají na základě spolupráce. Ať už se jedná o nadstandardní podporu našich zákazníků v časech, kdy nás nejvíce potřebují, nebo o to, že jim vycházíme vstříc ve všech nejrůznějších ohledech, prioritou Prologis je vždy pochopit potřeby zákazníků a partnerů, abychom jim mohli poskytovat řešení, jež se i v budoucnosti osvědčí a přesahují hranice čtyř stěn a střechy každé z našich budov.

více >>

Společnosti Volkswagen a Ford podepsaly smlouvy o globální alianci pro lehké užitkové vozy, elektrifikaci a autonomní jízdu

Společnosti Ford Motor Company a Volkswagen AG podepsaly další smlouvy v rámci své současné globální aliance. Nyní dojednané projekty přispějí k tomu, aby byly produkty obou koncernů ještě lépe přizpůsobeny požadavkům zákazníků v Evropě a dalších regionech. Příslušné silné stránky obou společností budou využity v segmentech středně velkých pickupů, lehkých užitkových vozů a elektromobilů. Společnosti Ford a Volkswagen zveřejnily první plány společné spolupráce v loňském roce.

více >>
ilustrační foto

Koronavirus posílí v logistice pozici zaměstnavatelů

O tom, že nemoc COVID-19 a s ní spojená vládní opatření a zákazy napáchaly v řadě odvětví nedozírné škody, bylo už popsáno dost papíru. Jsou však obory, které z ní vyšly dobře. Jde především o oblast e-commerce. Ta v uplynulých měsících rostla v řádech desítek procent. Profitovaly z toho i všechny na ní navázané obory, mezi nimi přepravní a logistické služby.

více >>
ilustrační foto

Nájemci skladů stále více sázejí na renegociace

Výroba a logistika dosud odolávaly negativním prognózám dopadů Covid-19 na realitní trh. Aktuální čísla za 1. kvartál letošního roku ale leccos naznačují. Hrubá realizovaná poptávka meziročně klesla o 26 procent, což by implikovalo možné dopady Covid-19 a ochlazení trhu. Ale hned druhé číslo naznačuje opačný trend – skokově vzrostl podíl renegociací. Tedy, řada nájemců se ve sledovaném období rozhodla prodloužit nájem ve stávajících prostorách.

více >>
ilustrační foto

Hospodářská komora vládě: Firmy naléhavě potřebují zahraniční pracovníky do výroby. Pro klíčové obory je nezbytné vládní programy otevřít co nejdříve

České firmy potřebují co nejrychlejší opětovné spuštění Programu kvalifikovaný zaměstnanec pro klíčové průmyslové profese. V dopise adresovaném premiérovi Andreji Babišovi proto Hospodářská komora vládu vyzvala, aby od 15. června rozšířila nábor ve vládou organizovaných programech mj. o pracovníky ve stavebnictví, dopravě nebo strojírenství. V současné době jsou v projektu rekrutováni jen zdravotničtí a sociální pracovníci nebo zaměstnanci v zemědělství a potravinářství.

více >>
ilustrační foto

Pandemie se blíží ke konci. Ekonomiku čeká restart …

Jedenáctý červen přináší už jedenáctý Newsletter: postupně se svět, Evropa a s ní i celý středoevropský region zbavují i těch posledních restrikcí a opatření vyvolaných koronavirovou pandemií. Hranice se otevírají pro více méně běžné cestování, firmy rozjíždějí výrobu, obchody se začínají plnit zákazníky, cestovní kanceláře odvážejí první turisty do středomořských resortů. Všichni však podvědomě tušíme, že nic nebude stejné jako před vypuknutím pandemie.

více >>
logo

Dopad epidemie COVID-19 na business: téměř třetina firem si myslí, že do čtvrt roku bude nabírat zaměstnance jako před epidemií

Společnost ManpowerGroup Česká republika zveřejnila výsledky průzkumu „ManpowerGroup Index trhu práce“ pro třetí čtvrtletí roku 2020. Oslovených firem se společnost ManpowerGroup dotazovala na dopad epidemie COVID-19 na jejich business a náborové aktivity do budoucna.

více >>

Vyřešením návratu do kanceláří to nekončí, firmy čeká transformace. Některé začínají už dnes.

Firmy zodpovědně reagují na pandemii, která zasáhla celý svět, s cílem ochránit zdraví svých zaměstnanců a nabídnout jim tak bezpečné pracovní prostředí. Farmaceutická společnost Fresenius Kabi si nechala vypracovat realitní poradenskou společností JLL kompletní plán pro návrat svých zaměstnanců do kanceláří. Také Tétris Design & Build, dceřiná společnost JLL, již má první klienty, kteří mají zájem o návrh kancelářského interiéru se zapracováním konceptů ochrany zdraví vycházejících ze zkušeností s pandemií koronaviru. Například herní vývojářská společnost Wargaming, která rozšiřuje své prostory v budově Oasis Florenc, tak bude mít nové kanceláře připravené pro práci v novém normálu. Wargaming si nechává kromě návrhu nových prostor upravovat i prostory stávající.

více >>
ilustrační foto

Zásilkovna spustila kampaň na podporu výdejních míst

Zásilkovna připravila společně s agenturou Social Park novou komunikační kampaň, která je postavena na seriálu videí „Příběhy výdejních míst“ věnovaných vybraným výdejním místům z celé České republiky. Výdejní místa jsou jedním z klíčových partnerů Zásilkovny a pro zákazníky stále více oblíbeným způsobem vyzvedávání jejich zásilek.

více >>

Komerční nemovitosti: Co přinesl COVID-19?

Nedávná koronavirová pandemie ovlivnila všechny oblasti lidské činnosti. Není snad obor, který by zůstal nedotčen. Na čas se pracovní ruch v kancelářích, obchodech a výrobních prostorách z velké části, nebo dokonce zcela, zastavil. Tam, kde to šlo, se zaměstnanci přesunuli na home office. Tento koncept se v některých firmách natolik osvědčil, že zvažují jeho nasazení v širší míře i do budoucna. Problémem výroby byla nejen nutnost chránit zaměstnance, ale také závislost na dodávkách zboží z asijského kontinentu. Po této zkušenosti mnoho firem zvažuje přesun výroby zpět do Evropy. Jak období, kterým jsme prošli a které mnohde převrátilo naruby pohled na dosavadní fungování, ovlivní trh komerčních nemovitostí napříč segmenty, prozrazují specialisté ze společnosti 108 Agency – za trh kancelářských nemovitostí Lenka Grycová, za logistické nemovitosti Jakub Holec a z pohledu obchodních center Jan Hospodář.

více >>
ilustrační foto

Trend prodávání soukromých věcí stoupá. PPL přináší možnost posílání balíků na dobírku i pro soukromé osoby

Společnost PPL spouští v rámci svého produktu Balík pro tebe novou službu, která umožňuje platbu na dobírku u zásilek podávaných soukromými osobami. Službu tak využijí především lidé, kteří prodávají zboží přes internet, například přes populární internetové bazary. Tato oblast roste dokonce rychleji než tradiční e-shopy, už dnes si přitom soukromé osoby pošlou 10 milionů zásilek ročně. Společnost předpokládá, že až třetina z nich by nově mohla využít zaslání na dobírku. U e-shopů představuje platba na dobírku 53 % nákupů, ročně jde na celém trhu o 94 miliard korun.

více >>
ilustrační foto

Firmy platí po splatnosti. V průměru o 20 dnů později než v roce 2019

V souvislosti s aktuální koronavirovou krizí se 90 % firem potýká s problémy především finančního a provozního typu. Jedním z nich je zhoršení platební morálky. V silně postižených odvětvích pozorujeme prodloužení termínu proplacení faktur v průměru o 20 dní oproti stejnému období roku 2019. Vyplývá to z analýzy 11 410 faktur, které prošly přes Rogera v období 1. 1.  - 30. 4. v letech 2019 a 2020. Včasné platby a krátké splatnosti jsou přitom zejména pro malé a střední podniky kritické pro zachování provozu a pracovních míst. 

více >>
Jochen Thewes, CEO společnosti DB Schenker

DB Schenker investuje do průkopníka městské letecké mobility, firmy Volocopter

Německý start-up Volocopter získal pro další etapu financování, v níž shání 87 milionů eur, podporu globálního poskytovatele logistických služeb DB Schenker. Získané finanční prostředky společnost využije na certifikaci letounu VoloCity, nábor expertů z oboru a také na podporu komerčního využití druhé generace nákladního dronu VoloDrone.

více >>
ilustrační foto

DACHSER posiluje v segmentu DIY

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zaznamenal v prvním kvartále tohoto roku nárůst logistických služeb pro segment DIY. Jeho dodávky do hobby marketů a prodejen pro kutily a zahrádkáře v meziročním srovnání vzrostly o 30 procent.

více >>

Modrá kvalita na kolech

Klíčem k zajištění kvalitních logistických služeb jsou vedle skladových prostor splňujících požadavky klienta též co nejlepší dopravní služby. Společnost MD logistika se této zásady drží a vedle investic do skladového zázemí soustavně modernizuje svou dopravní flotilu.

více >>

„Myslete na pracovníky na silnicích a dodržujte rychlost!“ apeluje na řidiče EUROVIA CS

Bezpečnost práce na silnicích je diskutovaným tématem u nás i v zahraničí, zejména pokud jde o lidi pracující na stavbě za provozu. Přes veškerá opatření totiž stále dochází k nehodám, při kterých jsou ohroženi na životě nebo dokonce usmrceni. Nedávným smutným příkladem je tragická nehoda na dálnici D1. Řidič nedodržel povolenou rychlost a kvůli nepřiměřené jízdě nezvládl v zúžení dobrzdit k vozidlu před ním. To bylo po silném nárazu vymrštěno a následně překonalo mobilní betonová svodidla a na místě usmrtilo pracovníka na stavbě. Z obavy o své zdraví se pak pracovníci několik dní odmítali vrátit zpět.

 

více >>

Kanceláře koronavirus přežijí, jejich role se ale změní: budou především místem pro spolupráci

Průzkum realitněporadenské společnosti Cushman & Wakefield zjišťoval postoje 40 000 respondentů z celého světa před koronavirovou krizí a během ní. Hlavní závěry největšího známého šetření na toto téma jsou:

  • Zaměstnanci dokážou produktivně pracovat i odkudkoli mimo kancelář, největší problémy měly překvapivě mladší generace
  • Flexibilita a možnost sám si zvolit místo pro práci nabývá na významu, osobní interakce v kanceláři je však stále z mnoha důvodů zásadní
  • Kanceláře tak budou rozhodně potřeba i do budoucna, jen se změní jejich účel: budou hlavně místem pro spolupráci, budování vztahů, vzdělávání či podporu kreativity a inovací
více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.