• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Steffen Bersch, generální ředitel skupiny SSI Schäfer Group

SSI Schäfer se připojuje k iniciativě „50 lídrů v oblasti udržitelnosti a klimatu“

Společnost SSI Schäfer se připojuje k iniciativě „50 lídrů v oblasti udržitelnosti a klimatu“, která volá po udržitelných a ekonomických řešeních pro manipulaci s materiálem, jež budou připravená na budoucnost. #ThinkTomorrow.

Jedná se o úzkou skupinu společností zaměřených na ochranu klimatu, účastnících se iniciativy 50 lídrů v oblasti udržitelnosti a klimatu. Iniciativa, jejímž cílem je využít inovace a udržitelné obchodní modely, představuje platformu, prostřednictvím které mohou tyto společnosti prosazovat plnění sedmnácti cílů OSN v oblasti udržitelného rozvoje (UNSDG).

více >>
Hyundai Nexo

Filtrační systém Hyundai Nexo: po čtvrthodině dýcháte i v Praze šumavský vzduch

•    Vodíkový elektromobil Hyundai Nexo jezdí bez spalinových emisí a díky účinnému filtračnímu systému zachytí do 15 minut až 75 % pevných částic v okolním vzduchu.
•    SUV model Nexo s vodíkovým palivovým článkem rozšiřuje nabídku emisně neutrálních elektromobilů Kona a IONIQ.

více >>
Logo ČECHOFRACHT

Světoznámá značka Čechofracht na prodej

Společnost PKP CARGO INTERNATIONAL (dříve Advanced World Transport) v rámci reorganizace činností a společností ve skupině nabízí k prodeji potenciálním zájemcům textovou a grafickou ochrannou známku (logo) Čechofracht. Značka Čechofracht existuje od roku 1952. Služby spedice, které donedávna poskytovala společnost AWT Čechofracht ze skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL (dříve AWT), byly z důvodu optimalizace přesunuty do mateřské společnosti PKP CARGO INTERNATIONAL.

více >>
ilustrační foto

Na internetu vybírají rádi, ojeté auto ale Češi raději pořídí naživo, ukázal průzkum

Co je pro Čechy při výběru ojetého vozu nejdůležitější? Prim hraje cena, spotřeba paliva a provozní náklady. Při jeho hledání neváhají využít nabídku na internetu, stále však preferují osobní nákup. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu, který si Volkswagen Financial Services nechal vypracovat od výzkumné agentury Ipsos.

 

více >>
Ilustrační foto: Kardex

Webinář: Jak zvládnout sezónní výkyvy v počtu objednávek a zvýšit průtočnost skladu

V oblasti eCommerce jsou pro úspěch a spokojenost zákazníků rychlost a přesnost vychystávání klíčové. Zajistit jejich vysokou a stabilní úroveň může být velmi složité pro distribuční centra s velmi kolísavým množstvím objednávek, ať už s ohledem na pondělní „peak“ nebo sezónní nárůst. Právě pro tyto aplikace nabízí Kardex Remstar rozšířitelné řešení, které umožní vyrovnat se s takovýmto kolísáním bez nutnosti celý systém v návrhu naddimenzovat. Firmy tak mohou dosáhnout nejen vysoké produktivity a efektivity, ale i vyvarovat se vysokých investičních nákladů.

 

více >>
Pracoviště CS - Brno

Přípravy na Brexit pokračují

Jarní pandemie koronaviru narušila nejen životy lidí a fungování ekonomiky, ale také rozhovory mezi Evropskou unií a Velkou Británií o brexitu. Jednání se na dlouhou dobu přerušila. Nyní byla opět obnovena, ale stále nedošlo k dohodě, a proto hrozí, že Británie na konci roku odejde z jednotného evropského trhu bez jakékoliv dohody o budoucích vztazích. Pro firmy ve Spojeném království i v EU, na které těžce dopadly důsledky koronavirové krize, by to znamenalo další šok − doslova přes noc by přestala platit většina pravidel, kterými se nyní vzájemný obchod řídí. Jak se na Brexit připravují české firmy, jsme se zeptali zástupce jedné z nich Petra Škapy, vedoucího celního oddělení ve společnosti PST CLC.

více >>
Foto: ŘSD

Končí tři ze sedmi omezení na D1, na konci listopadu bude dálnice plně průjezdná

Na třech úsecích dálnice D1 v délce 32,7 kilometrů zmizí v září dopravní omezení. V říjnu pak bude kompletně dokončen 10kilometrový úsek mezi Souticemi a Loktem. Do konce listopadu chtějí stavební firmy přerušit práce na všech zbývajících 28,3 kilometrech. Celá modernizace dálnice D1 bude hotová na podzim příštího roku.

více >>
zleva: Jan Turek Coca-Cola, Simona Kijonková Zásilkovna, Milan Kratina Accolade, Pavel Sovička Panattoni

Moderní haly jako cesta k udržitelné budoucnosti evropského podnikání. Do komplexu u brněnského letiště přichází Zásilkovna a Coca-Cola HBC

Poslední měsíce ukázaly klíčový význam moderních hal pro evropskou ekonomiku a její každodenní fungování. E-commerce, výrobní a logistické společnosti jsou tahouny tohoto trendu a své podnikání přesouvají do klíčových lokalit střední Evropy. Do strategicky skvěle umístěného multimodálního komplexu u brněnského letiště přichází dva významní hráči byznysu 21. století. Moderní šetrnou halu o rozloze 9 500 m² aspirující na stupeň hodnocení udržitelnosti BREEAM „Excellent“ využijí Coca-Cola HBC a Zásilkovna.

více >>
Bezpečnostní vesta Linde Secure Distance

Linde Material Handling chytře řeší bezpečné odstupy mezi pracovníky

Linde Material Handling přichází na trh s dvěma řešeními, která pomáhají v dodržování bezpečné vzdálenosti mezi pracovníky a chrání je tak např. před nakažením nemocí COVID-19. Jedná se o vestu Linde Secure Distance a flexibilně použitelný detektor Linde Distance Beeper. Obě zařízení poskytují zvukovou, vizuální i vibrační výstrahu v případě, že se k sobě zaměstnanci dostanou příliš blízko. To dává možnost pracovat volně, a přitom s maximální ochranou proti infekci.

více >>
ilustrační foto

Prodeje aut klesají. Češi stále více sázejí na leasing

I přes prudký pokles prodejů automobilů uzavřeli členové České leasingové a finanční asociace (ČLFA) v prvním pololetí letošního roku nejvíce kontraktů na financování aut. Na silniční dopravní prostředky poskytli 28,07 miliardy korun. Z toho 13,11 miliardy bylo určeno na pořízení 27 181 nových osobních vozů. Podle poskytovatele operativních leasingů, společnosti Arval, se dá očekávat, že význam tohoto financování vozového parku firem bude růst. Klíčový faktor, tedy budoucí vývoj ekonomiky, je těžko odhadnutelný a převládá snaha minimalizovat rizika s tím spojená.

více >>
ilustrační foto

Přepravní společnost Emons Spedice s.r.o. roste a chystá velkou expanzi v České republice a na Slovensku

Nejlepších výsledků – hned po Německu – dosahuje mezinárodní spediční společnost Emons v České republice. Specializuje se na sběrnou službu primárně v Česku, Slovensku a Německu. Rostoucí poptávka po jejích profesionálních a v mnoha ohledech výlučných službách stojí za expanzí tohoto poskytovatele přeprav a logistiky. Aktuálně provozuje společnost 10 poboček s více než 150 zaměstnanci. Letos v červnu otevřela i první pobočku v Bratislavě, další tři huby a logistické terminály s rozlohou více než 10 000 m2 rozšíří na podzim: v Brně, v Plzni a v Praze.

více >>
Zdroj: ČSÚ (+ Policejní prezidium ČR)

Uzavírky, zácpy, dopravní nehody a rozčilení řidiči: tradice konce prázdnin na českých silnicích. Jak tomu v budoucnu předcházet?

Vyjádření Jiřího Rušikvase, zakladatele společnosti FUTTEC, nejen k blížícímu se konci letních prázdnin a s tím souvisejícím hustým provozem na tuzemských komunikacích, ale i ke špatnému technickému stavu silnic, nekonečnému cyklu uzavírek a dopravních kolon nebo velké nehodovosti.

více >>

Wereldo získalo další milionové investice a pokračuje v transformaci světa logistiky

Dynamicky rostoucí český startup získal další investice od Patero a JIC Ventures. Získané prostředky investuje do akvizice a růstu.

Český startup Wereldo, který vyvinul software pro optimalizaci nákladů transportu zboží na základě tržních cen, získal další investory. Do firmy nyní vstoupila investiční skupina Patero a inovační agentura pro jižní Moravu JIC se svým fondem JIC Ventures. Navazují tak na investici Lighthouse Ventures z počátku letošního roku. Wereldo tak již letos získalo investice v řádech desítek milionů korun.

více >>
Ilustrační foto: Zásilkovna

Obrat skupiny Packeta, majitele Zásilkovny, dosáhl za první pololetí 2020 téměř 918 miliónů korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 118 %

Skupina Packeta, která vlastní přední českou logistickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst, logistiky a doručení do zahraničí, zaznamenala v prvních šesti měsících letošního roku obrat ve výši téměř 918 milionů korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 118 %. Počet přepravených zásilek překonal hranici 14,5 miliónů, což je meziroční navýšení o 103 %. V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši 2,5 miliard korun a 35 milionů přepravených zásilek. Packeta také naplňuje své cíle v počtu výdejních míst. V České republice překonal jejich počet i přes negativní dopady pandemie koronaviru hranici 3 000, za celou skupinu Packeta je jich aktuálně téměř 4 800.

více >>
Photo: Port of Hamburg / Falcon Crest Air

Koronavirová pandemie způsobila v hamburském přístavu pokles přeloženého zboží

  • Celkový překlad zámořského zboží v prvém pololetí roku 202 dosáhl 61,2 mil. tun, což představuje pokles o 12%
  • V prvních šesti měsících roku 2020 bylo přeloženo 4,1 mil. TEU , tj. -12,4% v meziročních srovnání
     

Celosvětově citelné, negativní následky koronavirové pandemie se samozřejmě odrazily také ve vývoji překladu v největším německém universálním přístavu. Přes terminály hamburského přístavu tak bylo v prvních šesti měsících tohoto roku přeloženo 61,2 mil.tun zámořského zboží. To představuje pokles o 12 procent. Postiženy byly oba hlavní segmenty zboží. Překlad jak kusového zboží se 42,5 mil. tun (-12,2%), tak i překlad hromadného zboží s 18,7 mil. tun (-11,7%) zaostaly hluboko za loňskými dobrými výsledky. V segmentu překladu kontejnerů bylo v Hamburku v prvém pololetí přes přístavní terminály zmanipulováno celkem 4,1 mil. TEU (20stopý standartní kontejner). To představuje ve srovnání se stejným obdobím loňského roku pokles o 12,4 procenta.

více >>
ilustrační foto

Jak s Balíkobotem optimalizovat expediční procesy a ušetřit tak stovky tisíc ročně

Díky zavedení služby Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat datové napojení na dopravce a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, se společnosti GUMEX, která je velkoobchodním expertem na pryžové a plastikářské zboží, podařilo ušetřit práci dvou lidí a snížit náklady na expedici o 750 tisíc Kč ročně při nárůstu expedice o 15 %.

více >>
Ilustrační foto: E15.cz

Koronakrize žádný problém: Porsche postaví na Slovensku továrnu za miliardy

Německý výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, postaví na Slovensku novou továrnu na karoserie. Informoval o tom slovenský list Denník N. Automobilka má již v současnosti v zemi jeden závod a staví zde vývojové centrum.
více >>
ilustrační foto

Šetření mezi podniky: Rychlý růst mezd se již zastavil

Pandemie koronaviru snížila firmám příjmy, zisky i zakázky a zvýšila ekonomickou nejistotu. Vyplývá to z výsledků šetření za druhé čtvrtletí roku 2020, které Svaz průmyslu a dopravy ČR již devět let provádí společně s Českou národní bankou. Respondenty jsou firmy, které reprezentují strukturu české ekonomiky. Jejich očekávání a pohled na vývoj tak odráží relevantní trendy v ekonomice.

více >>
Václav Vodrážka, zakladatel SSI Group

SSI Group slaví 30 let na trhu a expanduje do Maďarska

Obrat za rok 2019 dosáhl 1,122 mld. Kč

SSI Group, která na českém a slovenském trhu poskytuje služby ostrahy a integrovaného facility managementu pro více než 500 objektů, slaví v těchto dnech 30 let na trhu.

Tato rodinná společnost s téměř 2500 zaměstnanci se stále rozvíjí. Nedávno založila novou divizi SSI Energy a také se rozhodla pro vstup na maďarský trh.

více >>

Kriticky oslabeným zájezdovým dopravcům nepomůže po zrušené jarní sezóně ani ta druhá - podzimní. Na pomoc od vlády přitom stále marně čekají

Pandemií zasaženým poskytovatelům nepravidelné autobusové dopravy se stále nedostalo žádné pomoci od vlády. Kvůli opatřením spojeným s nemocí COVID-19 přitom firmy přišly o hlavní sezónu, která tvoří většinu jejich zisků, a už v červnu téměř 90 % z nich hlásilo, že jim finanční rezervy postačí maximálně na půl roku. Iniciativa Za autobusy a sdružení ČESMAD jednaly s premiérem i ministrem dopravy. Na konkrétní kroky a podporu ale přes 300 podporovatelů iniciativy z řad dopravců stále čeká. Kvůli nejisté epidemiologické situaci v zemi se navíc ruší i podzimní zakázky a dopravcům se vzdaluje vidina návratu k normálu.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisová značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.